Poola teed 2016

Kui keegi on värskelt Poolat läbinud ja oleks nõus infot jagama siis millises seisus on hetkel olukord Poola maanteedel. Huvi pakub marzuut:Bialystok-Lublin-Rzeszow Augustow-Warszaw-Katowice-Ostava. Oluline on teada kus on hetkel suuremad tee remondid ja kas Katowice Ostrava kiirtee on valmis. Palun ärge seda Poola kaardi linki siia pange ,sellest on sama palju kasu kui 73 aasta Edasist. Olen kuulnud et tee remont toimub Augustovi - Bialystoki nind Warszawi-Katowice vahel.Sooviks teada milline on hetke olukord. Suured tänud ette.

Parandan - üks suund kolm päeva. Mitte edasi-tagasi.

0
0

Nii ta on, et Eestis on liiklus rahulikumaks muutunud, trahvid ja kaamerad on oma töö ära teinud. Kui aga sama auto ületab Läti piiri siis vajutatakse. Leedus ja Poolas pilt sama, suure osa ohtlike möödasõitude tekitajaid on Eesti ja Läti numbritega autod. 1,6L istumise all ja siis minnakse, kui auto on võimas ja juht kogenud, siis nii tihti ohtlikke momente ei tekitata. 2L ja üle autoga on möödasõit hetke küsimus.

2
0

Ja, sa oled kirjutanud, et ööbid ja nö kolad ringi. Aga ilma pikemate peatusteta, otse? Sa muidugi tulles-minnes ka puhkad. See ju loomulik. Kuid minna kuhugi kaugemale, siis W-st samapalju kaugemale, kui E-W-sse on maad ja 19 tundi ainult sõidule, 2nädalast jääb ju väheks. Minu moto, kiirelt kohale ja sama tagasi. Kohapeal ju rohkem aega vaadata ja muidu puhata. Olen tulnud L sama ajaga kui nemad W-sse. Muidugi mitte üksi roolis. Vist kiireim sõit oli F am Main. Talvel. Hommikul 7 tallinnast start, järgmine hommik kohal. Kahekesi rooli. Võib ütelda, et oli vaja nii kiiresti kohale jõuda. Peatused ainult tankimiseks. Sai mõned tunnid puhatud ja sõit L-i kohvi ostma. Ei viitsinud päev läbi paigal passida. Kolaja, sõidan 2L väikebussiga ja ohtlikest möödasõitudest hoidun. Adrenaliini tõstmisest pole huvitatud.

0
0

Normaalse sõiduga tuli Iklast Warssavini 11 tunniga. Sisse arvestatud ka mõned peatused jalasirutamiseks, teetööde seisakud.

0
0

Nii "põnev" lugeda, kuidas keegi sõidab ja mida õigeks peab. Kuid kommentaariks Jaanikale, et ma saan väga hästi aru kui on soov kõikidest märkidest kinnipidada... Kuid ma kahtlen, kas ka sina seda 100% teed, isegi Eestis eksimata ? Olles mitmekümneid reise Euroopasse olnud bussireisija, siis reisbussid erinevate ekskursioonidega või tellimusreisidega sõidavad Varssavisse ~15h. Ja täiesti lubamatu oleks üksi 19h järjest roolis olla, seega mulle tundub, et ohutuse huvides on mõttekam kas kiiremini liikuda või vaadata endale vahepeatus. Mina ja 99% siinkirjutajatest ei ole lihtsalt nõus 19h Varssavini venima. Kui selle marsruudi läbimine läheb juba pikemaks bussireisist, siis ei ole see päris ok.

2
0

Jaanika!!

Warsavisse 19 tundi !kas läksid jalgrattaga!!?

4
0

Ma ei hakka rohkem midagi kirjutama. Kui meie sõiduaeg paneb teid imestama ja te kirjutate negatiivseid kommentaare, siis las see jääbki teie silmades "sõiduks jalgrattaga jne". Mina aga lihtsalt jagasin siin oma kogemuse lubatud kiiruse sõitmise stiiliga ja reisedes väikeste lastega

5
0

See, et sa koos väikeste lastega reisid, ei tähenda seda, et sa peaksid teel pidurit panema ja teisi segama ning sellega liiklusohtlike olukordi tekitama. Trassil peaks sõitma samas tempos teistega. Google annab Tallinn(see ongi ju eesti) Varssavi teekonnaks 12 tundi ja 966 km. Aastatetagune kogemus turismibussi roolis annab tegelikuks ajaks bussiga 16 tundi. keskmine oli tavaliselt 60, koos kõigi peatustega. Sõiduautoga on see google täpne + pausid muidugi

3
0

Ära võta südamesse Jaanika. Anonüümne kommentaator on diagnoos. Isegi kahjuks siin mõningatel juhtudel. Seetõttu lähebki neil vahetevahel, eriti sumedatel nädalavahetuse õhtutel, segamini millises kommentaariumis nad parasjagu teiste üle ilguvad, kas Delfis, kuskil mujal või siis Tripis. Loomulikult maitsevad neile, nagu ka päriselus, eelkõige nõrgemad ja eriti naisterahvad. Nii, nagu neil puudub elementaarne geograafiline õigekirjaoskus (Warsavi?) piirdub nende reisikogemus siin foorumis loetuga. Aga see ei tähenda muidugi, et nad ennast tõelisteks tegijateks ei peaks. Selliseid tühisusi ei maksa tähele panna. Tore, et oma kogemust meiega jagasid, ning loodetavasti teed seda ka edaspidi.

3
0

Kahjuks võtsin mina seda solvamisena (arvatavasti veel mõned?). Ei ole täheldanud, et seda foorumit kasutatakse sama moodi nagu Delfit (p.seinana). Nimede järgi on kõik kauaaegsed kommijad (mitte nii anonüümsed, kui mujal). Kirjavigu tekib ikka. Minulgi juhtub neid. Jaanika postituse üle pole küll ilgutud, väikesed norimised on alati asja ette. Oleks Jaanika asemel olnud keegi Jaan, oleks samad kirjutised. Kurat, kas siis bussijuhid kihutavad hullusti, nende sõiduaeg on lühem koos peatustega, kui oli Jaanikal? Sellepärast ka sellised küsimused ja ütlused. Ja need polnud solvavad (arvan mina), sest oma kirjutistes püüan solvamisi vältida. Muidugi oleks parem olnud, kui Jaanika oleks sellest teekonnast konkreetsemalt kirjutanud. Aga võib-olla on Jaanika see, kelleks sina teisi kommijaid st. anonüümseid pead. Loodan, et ka edaspidi tuleb sinu sulest asjalikke kommentaare ja õpetusi algajatele, nagu vanasti.

1
0

Selleks korraks Lõuna-Poola tehtud, startisime 24.07 16.30 Harjumaalt, sihtkohaks Wieliczka, kohale jõudsime kohaliku aja järgi poole kolme paiku päeval (kahe juhiga ja kui väikesed peatused välja arvata, siis "ühejutiga). Sõitsime läbi Varssavi- Kielce- Krakow. No mis oskan öelda - oleks teadnud, et Kielce-Krakow vahel oli üks läbi aastate hullem teeremont, siis oleks valinud raudselt teise marsruudi. Teeremonti näitasid nii Googlemaps kui ka Viamichelin aga ei uskunud, et asi võib olla ikka väga hull... Kui kellelgi on plaanis sama tee siis parem valige Varssav - Katowice (tulime tagasi seda teed). Vastus ka küsimusele, mille esitasin enne reisi, et kuidas suhtub poolakas "natuke ülekaalus" matkaautosse ja seoses sellega Viaboxi soetamisse, siis kahjuks seekord jään vastuse võlgu. Keegi huvi ei tundnud, samuti ei saanud adekvaatset vastust Augustowis viaboxi edasimüüjatelt. Vaadati teh.passi ja küsimusele ülekaalu kohta öeldi, et kui täismass paberite järgi on alla 3500kg siis kõik ok . Kinni peeti aga hoopis Leedus (mitte küll politsei poolt vaid transpordi/veoste kontroll) ja ka seal laabus kõik hästi. Mis puutub teeremonti Iklast edasi Läti poole, siis Poola poole sõites saime suht kiiresti läbi, tagasi tulles aga istusime praktiliselt iga foori taga ja aega kulus selleks ikka palju. Seda enam, et kodu paistab aga edasi ei liigu... Igal juhul soovin kõigile vastupidavust ja tugevat närvi Poola läbimisel (omal äkki 6 kord? ) ning ma ei tea mis see on aga järjest rohkem mulle tundub, et km Poolas on pikem kui mujal Euroopas:)

1
0

Rajukas on seega üks nendest, kes eestlaste marki mujal täis teevad? Imelik on, et kaugel otsa euroopast tulles peale Pärnut Tallinna poole hakkab mingi jube tõmblemine pihta - vaja ikka mööda saada ja siis ikka kusagil poolel teel jõuan ikka järgi neile kihutajatele.

4
0

P.S. 1000V-le.

Kui ma sõidan kokkulepitud reeglite järgi, s.t. nagu märgid lubavad ja siis sellega kedagi segan, siis on selllel segataval küll aeg minna ja load ARK-i hoiule anda. Vaatan neid uhajaid maanteel - niikui kiiruskaamera on, nii kohe nagu viimane argpüks jalg piduril. Ole siis mees lõpuni välja !

6
0

tohoh, eksid päris palju. Mujal sulandun selle riigi liiklusesse, nagu seal sõidetakse. Eesti sõidustiiliga see juhtuks. Seoses sellega, pole ka ohtlikke olukordi tekitanud ja alati terve autoga koju jõudnud. Ka trahve pole saanud. Kaugele minematta, näiteks Läti, kus hoian paremale tee serva, kui kiirem tagant tuleb. No nii, nagu seal kombeks. Mitte nii, nagu mõned eestlased, kes tee kesk telgjoone ääres. Ehk oled sinagi selline? Üldiselt 99% saabun eestisse öösel või vastu hommikut. Nagu olen juba eelnevalt öelnud, adrenallini tõstmisest pole huvitatud. Muidu tulen Pärnust ikka oma sõiduga ja kui minujaoks keegi ees jokutab liiga täpse sõidukiirusega, siis möödun sellest autost. Sinu kahjuks olen ma siis juba ammu kodus, kui sina veel teel.

1
0

...

Njah. Ilmselt sellistel ka nii, et mina ammu magan juba ammu kui naine veel lõpetab... ;)

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased