Poola teed 2020

Via Baltica ehitus edeneb. Vaata näiteks youtubes Budowa S 61

poola teede jaoks tasuks lisada lemmikutesse järgnev veebileht, mis näitab suuremate teede ehitusprojekte, mis seisus on ja millal valmis saavad:

http://ssc.siskom.waw.pl/

viimane update 11.04. vajadusel aitab google translate

5
0

Uurisin seda kaarti.

Üleval vasakus nurgas saab valida kas poola või inglise keele.

1
0

Poola piirid peaks eeldatavasti lahti minema 3. maist.

0
0

Kas kellelgi on selle 3. mai kohta rohkem infot?

0
0

Poola piiridest vähe kasu ju. 

Läti ja Leedu peaksid enne piirid lahti tegema. 

Praeguse info järgi avab Läti piirid 12 mai ja Leedu 30 märts. 

(juhul kui vahepeal midagi ei muutu)

0
0

Avatud Poola piirist on palju kasu kui siseneda Saksamaa poolt

1
0

Eesti ajakirjandusest jooksis läbi, et Poola ei ava teiste riikide huvireisjatele maismaapiire enne suve. Mida iganes see termin ka tähendab.

0
0

3. mai Poola avamise info pärineb 10. aprilli Schengeni infolelelt. Uuemat infot mul ei õnnestunud leida, kuid arvan, et täna-homme tuleb pikendamisteade. Tore oleks ikkagi kui juunis pääseks Poola ilma karantiinita. Sealt edasi võib Prantsusmaa olla ehk kauem lukus.

0
0

Mis Leedust - Lätist kuulda on?

0
0

Ministrid arutavad. Midagi konkreetset hetkel pole

0
0

Poolas algab hetke info kohaselt 4. maist eriolukorrast valjumise  nn teine etapp. Avatakse teatud piirangutega kaubanduskeskused, hotellid ja majutusasutused. Sellekohane pressiteade: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejny-etap

Praegu pole veel tulnud teadet riigipiiride avamise kohta ja kehtib no viimane teadaolev kuupaev 3.mai, kuid kahtlustan, et see pikendatakse (eelduslikult tuleb teade selle kohta homme). Koik (rahvusvahelised) lennud on keelatud kuni 15.maini. Poolas keskendub valitsus hetkel eeskatt riigisiseselt nn normaalsuse tunde tekitamisele, et oigustada valimiste labiviimist mais. Rahvusvaheline suund, sh piirid ja lennuliiklus jne, ei ole paraku praegu eelduslikult fookuses - piirangute leevendamise peamine sihtruhm on kohalikud valijad. Karantiinireegli kaotamist ma hetkel lahiajal ei ennustaks, see ilmselt saab olema uks viimaseid piiranguid, mis maha voetakse.

Poolas on muide kohustuslik maski kandmine koigis avalikes kohtades, sh isegi prugi valja viies ja ka trepikojas jne. Ilusad ilmad on muidugi toonud tanavatele suures hulgas rahvast (varem olid poolakad vaga korralikud sotsiaalse distantseerumise reeglist kinnipidajad) ja tundub, et mask loob no volts-turvatunde, kus sotsiaalsest distantsist ei viitsi maskikandjad enam hoolida. EKs nais, kuis siin laheb.

0
0

Uurisin täna Poola hotellimajandust ja vahetasin ühe päris suure hotelliga mitmeid kirju, aga neil küll mitte mingeid kindlaid teadmisi tulevikust veel ei olnud. Suhtlemine algas nende poolt kui nägid, et tunnen nende koha vastu huvi ja toimus üllatuslikult FB messengeris, kuigi ma ei ole seal linnaski varem ööbinud ega ka "laikinud". Väike mõistatus mulle! Lõpuks soovitasid muidugi broneeringu ikka ära teha, sest sinna on veel 2 kuud aega.

Arvasin, et Poola hinnad on oluliselt kukkunud ning see on väikestega tõesti nii, aga mitte suurtega.

0
0

Huvitav, kas Suwałki-Nowinka-Augustów tee on nii "non grata", et teda sellel ülalviidatud poola teedekaardil pole isegi pozostałe drogi krajowe'na või küntaksegi see kohe-kohe üles? Ometi, kas ta ei olnud mitte vanasti uhkelt E67 osa?

Sõidan siiani seda teed pidi. Mitte et mul vana kaart oleks või ma ei näe, et "ametlik" tee Augustówisse viib hoopis mujalt aga tundub selline hea rahulik tee ja suuri autosid ka enam eriti seal pole. Ei usu ka suurt ajakaotust selle kaudu.

Kes on pärast ümbersõidu valmimist selle tee kasutamise patuta, visaku esimene "dislike"! Ja vastupidi.

1
0

Ütleme nii, et kui kumbagi linna asja ei ole ja mingi linnafetiš ei ole, siis ei ole mõtet neid linnu läbi suksutada

0
0

Kusjuures mul on küll selline fetiš, et pärast pikka trassisõitu meeldib mulle pika sirge läbimise suigutavast mõjust vabastamiseks vahest "linnapuhkus" võtta seda ümbersõidu asemel läbides.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased