Puhkus Horvaatias (Klek)

Tere. Kas oskab keegi öelda täpsemalt millised need bungalood seal Klekis on.Plaan seal suvitada. . . . Toimetaja muutis pisut pealkirja täpsemaks ja koristas tekstist karjuvad suurtähed.

Oled viimastel päevadel mitu korda küsinud küsimusi Horvaatia ja Kleki kohta. Loodetavasti saad ka asjalikke vastuseid.

Tulevikuks ka väike palve! Kui tekib veel sama sihtkoha kohta küsimusi, siis palun pane need samasse teemasse! Ära tee iga küsimuse tarvis uut teemat!

Tänud ette ixxx

Kas ehk seoses sellega, et muuhulgas Viru Reisidel seal ka "baas" on?

Tegelikult kül jah seoses Viru Reisidega.Plaanis see seekord nende teenuseid kasutada.

4 inimest majakeses, hästi pisikesed toad 2-le (pole ruumi akent lahti teha näiteks - siis takistab tuppa sisenemist) ja pisike köögike + ühine pisike vannituba kempsuga. Rohkem nagu linnupuurid. Rand pole kaugel ja (turismi)külas on ka paar poodi ja postkontor ja söögikohti. Jala saab käia külas ringi ja ronida mäkke. Dubrovnikusse on 60 km. Suurel teel on tihe liiklus ja seda mööda ei saa kuskile jalutada. Vein on odav ja samakas ka - 4 eurot liiter ... Kui ilusast rannapuhkusest unistad, siis selle raha eest peaks midagi paremat ka saama. Kui bussiga meeldib sõita varahommikust hilisööni, siis head reisi! Lisaksin, et bussisõidud on kohutavalt pikad, algavad varahommikul ja kestavad vahel kuni kella 1-ni öösel, inimestele antakse 15 minutit peatust tualetis käimiseks, looduskaunites kohtades peatusi ei tehta, kaamerad bussiaknast tehtud pilte täis, programmis on kohad, mis asuvad üksteisest kohutavalt kaugel ja seega ei jää aega neis kohtades ringivaatamiseks kui väga lühidalt, et ka siis söömiseks ei ole aega. (Nojah, kuuma vett ju antakse bussis, niiet pakisupi ja kartulihelbepudru saab sisse, kes tahab.) Või tehakse programmis muudatusi ja jäetakse mõnes kohas lihtsalt käimata. Buss oli 4. sept. reisil 5 korda katki ja pisiasjad logisesid vahetpidamata, öömajad on kusagil marsruudist kaugelasuvates külakohtades ja väga nigelad. Kui ühes kohas oli hotell täis ja osa grupist pidi mujale majutuma, siis oli giidi üllatus suur, kui see spordibaasiks osutus. Seda kell 1 öösel - lahe! Kas see on normaalne - start kell 5.30, 15-minutine peatus kell 9, sõit kella 14ni, 1 tund tee otsimist kesklinna, 2 tundi linnas, millest 30 minutit võttis grupi viimine tualetti, kuigi oli lubatud, et enne linnasõitu teeme tualetipeatuse, 20.45. 45 minutit bensiinijaama söögikohas õhtusöök, edasi sõit ööbimiskohta, kuhu jõudsime 1.30. Kuidas sellist turismi nimetada? Selline kilplaste värk ... oleks rohkemgi näiteid tuua sellelt reisilt ... Aga meil ei viriseta, eks! Tore, et meie inimesed rahul on. Siiski ei saa aru, miks ei korraldata inimväärtusliku reisi - ka selle raha eest oleks see võimalik!

Käisin Viru Reisidega Horvaatias 2008a.augustis.Klek on ilus väike kohakene.Pungalood on täitsa normaalsed, magamistoad on küll väiksed aga köök on küllalt suur, et neljakesi toimetada. Pungalool on ka terass kus olla.Rand on lähedal aga on kiviklibune.

Tänavusel Kreeka reisil sattusin ise ka Klekis ööbima. Jättis igati meeldiva mulje. Registratuuris oldi meeldivalt üllatunud, kui kuuldi, et oleme Eestist. Neil pidi tõesti eestlasi tihti käima. Kuna meil ei olnud enam piisavalt sularaha ja kaardiga seal maksta ei saanud, siis saime 600 EEKise majakese veidi enam kui 400 EEKiga. Sees oli siis köök koos sööginurgakesega, kaks magamistuba nelja voodiga, tualett ja dušš. Kuna olime väikese lapsega kolmekesi, siis meil oli ruumi piisavalt. Panin mõned pildid ka ülesse majakesest ja rannast.

Suured tänud kõigile kes leidsid aega kirjutada.

Siin päris mitu huvitavat varianti: bungaloo, pungaloo. http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=bangalo&F=M Juba mõnda aega leiab ÕS-ist ka täiesti vigaselt sisestatud sõnale õige kirjapildi.

Tere Klek on suurepärane puhkuse koht! Kui keegi on käinud Kreekas, siis sarnaneb Horvaatia ja Horvaatia rannik vägagi Kreekaga, Horvaatia loodus on rohe-rohelisem ja vesi sini-sinisem. Ilm on suurepärasem, ei ole nii kuiv ja kuum. Niiskust on parasjagu! Saari on ka väga palju! Horvaatlastega on kergem suhelda, nad mõistavd (saavad aru) vene keelest ja oskavad hästi inglise-,saksa- ja itaalia keelt. Lisaks on nende ellusuhtumine sarnane meie omale (eks siin mängib rolli kauaaegne poliitiline olukord, st Moskva mõju all olemine). Rikkusega ei saa seal kiidelda, kuid Horvaatias on väga hea toit, hea juust ning veelgi suurepärasemad veinid! Olen Horvaatias käinud 2 korda ja kindlasti lähen suvel jälle! Tervitused Horvaatiast! Welcome to Croatia !!!

nad mõistavd (saavad aru) vene keelest

Õige jutt, horvaadid saavad aru, et nüüd on aeg selg keerata... Kleki kanti ma küll ei tea, aga Dubrovnikus või põhjas oleks vist suahiili keeles ka kasulikum suhelda. Isegi siis kui juhtumisi vene keelest saavad aru, nad ei taha seda mõista ja pigem muutuvad tõrksaks. Aga muus osas Melitaga täiesti nõus. Maa on ilus ja inimesed väga meeldivad, lähen suvel tagasi.

Kavalust on vaja. Horvaatia keel on vana slaavi olemusega ja sarnaneb eriti ukraina keelega. Tehes selgeks omale paar fraasi- moli, hvala, dobre, dovidenja, ne srazumel, treba ja saate nendega kontakti. Edasi saab juba isegi jalgadega vestelda ja keegi ei solvu selle peale, et olete ajaloo sunnil vene keelega tutvust teinud.

No ütleme ausalt, peale erandite pole seal vene keelega miskit peale hakata.Seda on küll kergem õppida osates vene keelt.Oskavad nad kas itaalia saksa või ingliskeelt.Osate serbo- horvaadi keelt , saab hästi hakkama. Serbias, Montenegros, BiH-s. Horvaatias, Makedoonias. Üht test on kergem taibata Sloveenias, Tsehhis- Slovakkias. Uva, kui midagi keelest kirjutad, püüa seda teha ikka korrekselt- kuuest fraasist kaks on arusaadavad. Horvaatlased ise on ääretult suured natsionalistid, aga Napoleoni kompleksidega, eriti ametnikud kellel on võimu. Muideks ainuke riik kus viimases sõjas olid saksa koonduslaagrid...

Uva kommentaarid on paraku õiged.Ja kuuest fraasist on kuus arusaadavad. Vene keelega ei pea seal väga üritama kuna nad räägivad muid keeli ka talutavalt. Aga samas sarnane keel on küll.Nujah...ukraina keelega muidugi rohkem.

Raiks, väike täpsustus. Saksa koonduslaagreid oli hulgim Poolas (Auschwitz, Birkenau, Treblinka jne.) või hoopis Eestis (Klooga, Vaivara jne.)

Johhaidii, sry, siinseks teemaks oli Horvaatia, Poola ja Eesti asju võime lahata teistes teemades. Laanekas- vaata üldjuhul, kui sa ütled neile moli või neszrasumel, jäävad nad sulle totaka näoga otsa vaatama. Sa võid omast arust neile õige sõnatüve ütelda, aga kui pööre- kääne on vale siis ta lihtsalt ei saa sust aru. Sadu kordi testitud, lihtsalt nii on. Kukub sama koomiline välja kui "Allo-Allo" umbkeelse politseinikuga.

Raiks! Johhaidii võttis kätte ja parandas sinu ilmselge eksimuse, et ka teised antud teema lugejad ei satuks eksiteele ega arvaks et Horvaatias on ainukene koonduslaager. Selle asemel et viga tunnistada, hakkad sa hoopis Johhaidiid paika panema. Usu mind, oma eksimuse tunnistamine on suuruse tunnus. Mitte nõrkuse.

Sry, ainuke riik Balkanil, sry veelkord, sõna Balkan jäi puudu.

Tubli raiks, see on juba palju täpsem:)

Raiks paraku minu arvamus on siiski selline, et tegemist on sellise rahvusega, kes püüab kõigest väest, et turistile meeldiks kõik.Ja loomulikult kui sõna üritatakse öelda nende keelele kasvõi ligilähedaselt siis on nad õnnelikud ja ei jää juhmi näoga vahtima.Said ju sinagi aru mis need sõnad tähendavad? Saavad ka nemad.

Eduka turismiäri eeldus ongi püüd klientidele meeldida (et neid siis võimalikult palju koorida). Eriti veel sellises vaesemas riigis. See ei olene rahvusest.