Rahutused Egiptuses vol 2

Ses mõttes on tegelt ikka eestlane üks koomiline rahvas. Kusagil on sõjaolukord ja selle asemel, et olla mures sõja võimaliku leviku või tagajärgede suhtes, hoopis muretsetakse, et “näe krdi pärismaalased, teie pärast jääb mul selle aastane päikeseline puhkusereis tegemata”. Uskuge mind, sel sõjal on hoopis suurem ülemaailmne ulatus kui see, et teil jääb seekord päikese käes lebotamata.

..............................................................................

Egiptuse rahutused vol 1 leiate siit: http://trip.ee/node/16192

1
23
...
20

Iga normaalselt mõtlev inimene teab seda, mis tähtsus on Egiptusel regionaalpoliitikas (puhvertsoon Iisraeli-Palestiina süsteemi vs muude islamiriikide vahel) ja majanduses (ntx Suessi kanal). Lisaks sellele on ameeriklased oma lollis jäärapäisuses soosinud demokraatiat ja vaba mõtlemist regioonis, kus selle stabiilsena hoidmisel kohta pole. Aga muidugi, hinge vaakuvad kodumaised reisikorraldajad on sunnitud oma naha päästmiseks tegema mida iganes, et käšš võimalike reisijate käest kätte saada. Äriinimesena mõistan seda, Inimesena ei aktsepteeri. See on sõda millesse meil pole mõtet oma nina toppida. Mängus on eesmärgid, mida üks aasta jooksul kogutud reisiraha omanik ei pruugi aduda. Adrenaliinisõltlastele igati tore võimalus ja sitaks odavam, kui reis Afganistani, Somaaliasse või Ida-Timorile, kuid normaalsele valgele inimesele soovitan Kanaari saari. Tiba jahedam, kuid hulga muretum koht täna. See, et täna kl. 21.00 oli Sharmis sigarahulik ja mõnus elu, ei garanteeri antud situatsioonis seda homme hommikul kl 6.00. Sorry, egüptomaanid – see vaid mu isiklik arvamus.

0
0

Väik remark ka praeguses situatsioonis reisimisega riskimisega seotud argumendi – parim korallriff või sukeldumispaik – kohta. Fakt on see, et Punane meri on maailmas üks tipp-paiku sukeldumishuviliste jaoks. Paraku ei kuulu Hurghada või Sharmi ümbrus tõenäoliselt isegi top 100 hulka. Jah, Austraalia ja Suur barjäärriff on vaieldamatult nr. 1, kuid väga vingeid ja kättesaadavaid kohti on veel – Tai, Kariibi meri (Belize, Martinique), vähe kaugemal – Mikroneesia (Palau), Maldiivid, Filipiinid, Galapagos, Kaimanisaared, Havai, Bali, Vanuatu ja loomulikult hullkallid ja tõenäoliselt pea kõige vingemad paigad on Prantsuse Polüneesias (Tuamotu atollid + Bora Bora). Muide, kui viitsite otsida, leiate ka Vahemeres huvitavaid sukeldumiskohti (Küpros, Kreeka, Malta, Marmara meri jt.) See pole mingi argument, vaid lihtsalt huvilise kommentaar.

0
0

Kogenud reisimehe arvamus: http://www.epl.ee/artikkel/592076

0
0

ixxx millises neist saab nädalaega järjest sukelduda alla 800€ (lend/majutus/söögid jne.)?

Egiptuses on maailma top10 hulka kuuluvaid kohti

0
0

Paar küsimust Goadventure'le

Kuna Goadventure osaleb ka Trip'i foorumis (vähemalt reisipakkumiste osas), siis loodan ma, et nad jälgivad ka seda arutelu siin, kuna see on ju otseselt seotud nende reisi sihtkohaga ja nende (minu hinnangul süüdimatu) tegevusega. Nüüd siis küsimused.

  1. Kuidas kavatsetakse inimesed Egiptusest tagasi tuua juhul, kui ka kuurortrajoonides peaks olukord hulluks minema?
  2. Mis annab neile veendumuse, et nende poolt hetkel kasutataval lennufirmal (Midwest Airways) on selleks hetkeks olemas vaba lennuk ja kütus selle lennuki jaoks?
  3. Kas selle lennufirma jaoks antakse olukorra halvenemisel üldse Euroopasse sisse lennu luba?

Nüüd siis kommentaar ka nendele küsimustele. Olles "lähedalt mööda käinud" sarnasest inimeste pääste aktsioonist (eestlaste päästmine enne I-st Gruusia sõda 1990-te alguses) võin seletada sellise päästeaktsiooni eripärasid. Egiptus asub Eestist 6 lennutunni kaugusel. See on nii Boeing 737, kui ka Airbus 300 seeria lennukite maksimaalne lennukaugus. Miski ei anna võimalust oletada, et Egiptuses saab lennukit tankida. See tähendab seda, et lennuk peab enne Egiptusesse jõudmist tegema vahemaandumise (loogika kohaselt Küprosel), et tankida, et oleks kütust tagasilennuks (jällegi kuni Küproseni). See tähendab aga seda, et maandutakse suhteliselt raske lennukiga, mis nõuab piloodilt väga kõrget kvalifikatsiooni. Peale selle ei saa kindel olla, et toimib Egiptuse lennujuhtimine. See tähendab seda, et piloodil peab olema kvalifikatsioon (ja kogemus) lendamiseks "kaarti, kella ja sekstandiga". Selline kvalifikatsioon on olemas väga vähestel pilootidel (tavaliselt endistel sõjaväelenduritel, lennukitehaste instruktoritel ja üle ookeani lendavatel lennukikomandöridel) ja need mehed "maksavad väga palju". Juhul, kui puudub Egiptuse lennujuhtimine, siis tuleb lennata üle Iisraeli, aga Iisraeli ülelennuloa saamine on suurem probleem, kui Vene ajal USA viisa saamine, seda eriti kriisi olukorras naaberriigiga. Kogu selle jutu lühikokkuvõte on see, et Goadventure võiks öelda, milline Euroopa lennufirma nende inimesed sealt ära toob. Ja juhul, kui neil on olemas see raha "tagataskus", siis võiks nad ka suuremeelselt reisid tühistada ja maksta kõigile kõik rahad tagasi ilma kontorikulusid maha arvamata. Hetkel jääb küll sellest firmast mulje, et tegemist on nn. püramiidskeemiga, kus ollakse nõus minema riskile, et kas "käsi kullas või p***e mullas" ja kui on see teine variant, siis riik vaadaku, kuidas ta omad elanikud sealt kätte saab.

Küsimustele võiks nad vastata siin samas foorumis, et kõikidel kaoks kõik kahtlused.

0
0

http://innovatsioon.wordpress.com/2011/02/03/halloo-maa-siin-egiptus/

kui aega leian siis üritan sinna taustu veel pikemalt lahti rääkida, kuid kordaks siia veel üle:

mäss ei ole üleriigiline ega üldrahvalik, oli mõnisada tuhat inimest peamiselt Tahriril ja selle ümbruses, kes peaaegu kõikidel päevadel on käitunud ääretult rahulikult. Armee on olnud peaaegu et käitumise ja viisakuse eeskuju. Mis toimub praegu, on sellest, et inimesed on närvi läinud, et asi kestab ja ära ei lõpe ega lõpe.

Ei ole olemas Mubaraki "pooldajaid", kuigi nii võiks ehk nimetada tema parteikaaslasi muidugi. On mässu pooldajad ja mässu vastased, kes on tüdinud sellest, et elu on segi paisatud ja noorte mõtlematute uljurite peale sügavalt pahased. Infiltratsioni ei tea kommenterida, pole kellegi selja taga seisnud ega IDkaarte kontrollinud. Kuid kellele on kasulik vandenõuteooriaid levitada? Väga mõtlematu uudisagentuuride poolt, väga "kollane".

Mubarak polegi üldse probleem, on kunstlik probleem ja ettekääne, mille taha igasugu erinevaid rahulolematud leidsid võimaluse koonduda (keskea kriis, naine on kodus tige, palka kah ei tõsteta, olen noor ja naist ei ole, tööd ka mitte jne jne). Mees on 82 aastat vana, helde taevas, ja oleks kohe minemas kas valimistega või looduslikult nagunii. Suurt enamust, kes lihtsalt üritavad oma elu elada, keda liiatigi poputatakse riiklike dotatsioonide ja talongitoiduga, ei sega ta absoluutselt. Või kas on rahulolematud need, kes töötavad 20 000 inimeselistes tekstiilivabrikutes, kus töökohti poolvägisi alles hoitakse? Kas arvate, et sel samal indialasel, kes juba omandas ja "reorganiseeris" Kreenholmi ja Balti manugfaktuuri, on vaja neid tuhandeid seal palgal hoida, et see on talle efektiivne?

Mubarak on täiesti kunstlik põhjus ning meeleavaldus oli algusest peale emotsionaalne, mõtlematu ja ettevaatamatu. Väga paljud saavad sellest aru ja ei soovi mitte kuidagi osaleda.

Samas väga paljud ka ei saa :). Siiski, rünnakuid ju tegelikult ei toimu, ei ole mingeid viha "objekte" väljaspool presidendipartei artifakte ehk, kuid toimub kaklus inimeste vahel, kes on pikast pinges olekust närvi läinud. Ära roni sinna, kus pullid pusklevad - elementaarne ju?

Lõpetuseks veel, et nad ei puskle Sharmis ja väga vähe tõenäoline et ka Hurghadas, kus võib-olla küll organiseeritakse nö. toetusavaldusi. Egiptlastele meeldivad õilsad zhestid. See on siis suhteliselt rahulik tänaval marssimine.

Kuid turismiobjektid on kinni, kedagi ei viida ei Kairosse ei Luksorisse. Esimest korda sõita et palju käia ja näha pole ehk mõtet. Kuid kes päikesesse lesima ja/või sukelduma läheb siis see vaevalt häiritud on. Mina ka ei teaks kas peaks või ei peaks. Kreekas ja Türgis võib teoreetiliselt iga päev maavärin toimuda (st neid seal toimubki ja hulgim, kuid enamik on suht nõrgad ja/või kaugemal mägedes). Ehk et kui kogu aeg karta, mis homme saab, siis ei saakski enamusse maailma osadesse reisida.

Varustus oli korraks käest ära, oli selline üllatusseisak. Praegu elu väljaspool Tahriri ainult normaliseerub iga päevaga sest inimestel on villand kodus istumisest ja igav. Ärisid avatakse, töö läheb uuesti käima. Poed ja turud on toitu täis nagu tavaliselt. Kütus on kodumaine. Küll ütles üks abikaasa sõber, et kuna nende hotellis konkreetselt (üks rahvusvahelisse ketti kuuluv kallimat sorti viietärnine Sharmis) on puhkajaid suht vähe, siis on antud käsk kokkadele toiduga võimalikult kokku hoida.

Eile vaatasime üht kohalikku jutusaadet (meie sügavalt kristlik pere), kus moslemist tuntud telejutlustaja arutas võimalust pidada Tahriril tänane reedene keskpäevane palvus, mida traditsiooniliselt külastab igaüks,kes vähegi saab, mistõttu väga sageli ka tänavad on sel ajal palvetajaid täis - kust iganes ruumi leiab. Eesmärk oleks sellega Tahriri veidi maha rahustada ja (võib-olla) inimeste emotsioonid jälle maa peale tagasi tuua vms. Elame-näeme. Igatahes on rahutused näidanud täpselt kui vähe islami fundamentalismi eksisteerib Egiptuses - olematu hulk (kui siinsed "kaluriprobleemiga joomiskülad" välja arvata, need on igal pool maailmas ühesugused).

Päris hea informatiivne kanal on http://www.alarabiya.net/english/

Teie Nile Delta, Shebin el Kom, El Menoufeya

0
0

Naabrimees 3. veebr. 2011 22:59 ->reisija.123

Antud juhul maksad kinni juba siin sinu kui kliendi kohta tehtud kultusi, mitte turismifirma äririski.

Hoopis teine küsimus on selle maksumus.

Asendusreis peabki 2 nädalaga taguse hinnaga võrreldes kallim olema, kuna nõudlus on vahepeal ära jäänud reiside tõttu kasvanud (eelkõige asendamiste pärast). . Minu mõtted sellised: Mis krdi kulutusi ,mul on omal ka kontor ülal pidada ja ma ei tule eales selle peale et kui mul mingid asjad ebaõnnestuvad siis hakkan klientidele mingit krdi häma ajama oma kontori kulude suhtes.See oli kõigile ootamatu ja nüüd on päev kus tuleb kasumist tagasi anda,mitte kliente lollitada oma kuludega.Kelle asi on teie kulud,järelikult töötate mõtetu rentaablusega ja lööge lauad risti ukse ette ja pange oma multifilmikontor kinni. Võtke lahti booking.com ja vaadake kas nüüd on Tenerifel majutus kallimaks läinud Egiptuse pärast?Selle asendusreisi nad teevad(või vähemalt peaks tegema) selleks et klient kellel on planeeritud puhkus ja rahad makstud, tuleks ka poole aasta pärast neilt teenust ostma(et tekiks usaldus ja kui usaldust pole siis ei saa reisiettevõte toimida.Te võite neid reisi tasuta ka pakkuda aga kui ikka klindile ei meeldi Eesti suuruses riigis siis see valus lõpp tuleb kähku).Kuid kindel on see ,nagunii ei minda,sest asendusreisile on korralik tala vahele pandud ja mis lollidel(nende arust) üle jääb kui puhata tahavad? Ja kui ei taha(hoopis tahavad raha tagasi) võtame jälle kontori kulusid maha. Bisness missugune! Soovitan: Ja kui tekib olukord kus reisifirmad(või korraldajad) ei maksagi 100% ulatuses tagasi klientidele siis organiseeritakse allkirja kogumine inimestelt kes pole sellega nõus ja kindlasti on huvilisi kes lähevad kohtuni välja.See jutt et ei tasu ära,rääkige oma vanaemale. Eelmine suvi ma alles jagasin Tez-iga ühe maa külastuse suhtes ja nad maksidki tagantjärgi kompensatsiooni.Ja peavadki maksma kui kui ise ei suuda kolm päevagi ette mõelda ja omi riske hajutada.Baltikumi parim reisikorraldaja...

0
0

Mina olen jäkuvalt tige Tezi peale ja ootel. Oma pea 200 eurist loobuda ei tahaks. Vahepeal uurisin, et ka domina maksab 100% tagasi. Lisaks (netist loetud info), et 100% maksavad GOAdv., UPTravel. "Põhjandatud" kulud aga võtavad (helistasin ise neile) Novatours ja Estour. . . . Ja ikka algab lause suure algustähega! Trip.ee

0
0

Küsimus teadjatele. Ostsin Egiptuse reisi läbi reisibüroo. Reisikorraldaja, kelle reisi ostsin läbi büroo, on teatanud reiside katkestamisest. Kes peab minu kui kliendiga edasi tegelema (teavitama, pakkuma variante), kas reisibüroo (pakkus reisi ja neile ka tasusin) või reisikorraldaja?

0
0

Üldinfo: http://www.tarbija24.ee/?id=381117 Go Adventure teeb pausi vaid 19. veebruarini: http://www.tarbija24.ee/?id=382994

0
0

Paljud räägivad siin büroo kuludest. Olen ise ostnud Novatoursi kontorist reisi, maksnud sulas ja vastu saanud kviitungi. See on mul alles ja seal peal on reisi maksumus,muide sama mis oli nende intern.lehel ja kuskil pole kirjas mingit bürookulu. Kas keegi seletaks lahti mis see on ja kuidas nad ise teile seletavad, põhjendavad? Hea oleks teada,et tulevikus ämbrisse mitte astuda.

0
0

Teade Sharmist - endiselt kehtib "the only tanks in Sharm are dive tanks" http://networkedblogs.com/dRE3G

0
0

-> reisija.123

Antud juhtum ei ole reisikorraldajast tingitud. Risk on mõlemapoolne.

Mõtlesin asendusreiside kallinemist Egiptusesse märtsikuuks - mis on muidu ka kallim hooaeg.

Ajakirjanduses on juba olnud palju Tarbijakaitseameti artikleid põhjendatud kulude mahaarvamise teemal. Lugege need läbi! Samuti lugege läbi reisilepingu tingimused, millega te reisipaketti ostes nõustusite.

Juhul kui teie juhtum ei kvalifitseeru nende tingimuste ja kirjeldatud juhtumi alla, siis organiseerige allkirjade kogunemine. Kutsuge ühinema kaaskannatajad! Esitage ühine nõue!

Soovitus järgmiseks korraks - ärge ostke reise odavreiside korraldajalt. Ostke näiteks Domina Travelilt. Nende reisipaketid Egiptussesse alates 638 eur (kõige odavam) on kallimad tänu sellele, et makstakse kinni võimalikud riskid. Ja siis saab firma lubada ilmnevate riskide korral väga kliendisõbralikku teenindust, mis on varasemate klientide poolt juba kinni makstud.

0
0
1
23
...
20
Lennupakkumised
Reisikaaslased