Ses mõttes on tegelt ikka eestlane üks koomiline rahvas. Kusagil on sõjaolukord ja selle asemel, et olla mures sõja võimaliku leviku või tagajärgede suhtes, hoopis muretsetakse, et “näe krdi pärismaalased, teie pärast jääb mul selle aastane päikeseline puhkusereis tegemata”. Uskuge mind, sel sõjal on hoopis suurem ülemaailmne ulatus kui see, et teil jääb seekord päikese käes lebotamata.
..............................................................................
Egiptuse rahutused vol 1 leiate siit: http://trip.ee/node/16192
http://innovatsioon.wordpress.com/2011/02/03/halloo-maa-siin-egiptus/
kui aega leian siis üritan sinna taustu veel pikemalt lahti rääkida, kuid kordaks siia veel üle:
mäss ei ole üleriigiline ega üldrahvalik, oli mõnisada tuhat inimest peamiselt Tahriril ja selle ümbruses, kes peaaegu kõikidel päevadel on käitunud ääretult rahulikult. Armee on olnud peaaegu et käitumise ja viisakuse eeskuju. Mis toimub praegu, on sellest, et inimesed on närvi läinud, et asi kestab ja ära ei lõpe ega lõpe.
Ei ole olemas Mubaraki "pooldajaid", kuigi nii võiks ehk nimetada tema parteikaaslasi muidugi. On mässu pooldajad ja mässu vastased, kes on tüdinud sellest, et elu on segi paisatud ja noorte mõtlematute uljurite peale sügavalt pahased. Infiltratsioni ei tea kommenterida, pole kellegi selja taga seisnud ega IDkaarte kontrollinud. Kuid kellele on kasulik vandenõuteooriaid levitada? Väga mõtlematu uudisagentuuride poolt, väga "kollane".
Mubarak polegi üldse probleem, on kunstlik probleem ja ettekääne, mille taha igasugu erinevaid rahulolematud leidsid võimaluse koonduda (keskea kriis, naine on kodus tige, palka kah ei tõsteta, olen noor ja naist ei ole, tööd ka mitte jne jne). Mees on 82 aastat vana, helde taevas, ja oleks kohe minemas kas valimistega või looduslikult nagunii. Suurt enamust, kes lihtsalt üritavad oma elu elada, keda liiatigi poputatakse riiklike dotatsioonide ja talongitoiduga, ei sega ta absoluutselt. Või kas on rahulolematud need, kes töötavad 20 000 inimeselistes tekstiilivabrikutes, kus töökohti poolvägisi alles hoitakse? Kas arvate, et sel samal indialasel, kes juba omandas ja "reorganiseeris" Kreenholmi ja Balti manugfaktuuri, on vaja neid tuhandeid seal palgal hoida, et see on talle efektiivne?
Mubarak on täiesti kunstlik põhjus ning meeleavaldus oli algusest peale emotsionaalne, mõtlematu ja ettevaatamatu. Väga paljud saavad sellest aru ja ei soovi mitte kuidagi osaleda.
Samas väga paljud ka ei saa :). Siiski, rünnakuid ju tegelikult ei toimu, ei ole mingeid viha "objekte" väljaspool presidendipartei artifakte ehk, kuid toimub kaklus inimeste vahel, kes on pikast pinges olekust närvi läinud. Ära roni sinna, kus pullid pusklevad - elementaarne ju?
Lõpetuseks veel, et nad ei puskle Sharmis ja väga vähe tõenäoline et ka Hurghadas, kus võib-olla küll organiseeritakse nö. toetusavaldusi. Egiptlastele meeldivad õilsad zhestid. See on siis suhteliselt rahulik tänaval marssimine.
Kuid turismiobjektid on kinni, kedagi ei viida ei Kairosse ei Luksorisse. Esimest korda sõita et palju käia ja näha pole ehk mõtet. Kuid kes päikesesse lesima ja/või sukelduma läheb siis see vaevalt häiritud on. Mina ka ei teaks kas peaks või ei peaks. Kreekas ja Türgis võib teoreetiliselt iga päev maavärin toimuda (st neid seal toimubki ja hulgim, kuid enamik on suht nõrgad ja/või kaugemal mägedes). Ehk et kui kogu aeg karta, mis homme saab, siis ei saakski enamusse maailma osadesse reisida.
Varustus oli korraks käest ära, oli selline üllatusseisak. Praegu elu väljaspool Tahriri ainult normaliseerub iga päevaga sest inimestel on villand kodus istumisest ja igav. Ärisid avatakse, töö läheb uuesti käima. Poed ja turud on toitu täis nagu tavaliselt. Kütus on kodumaine. Küll ütles üks abikaasa sõber, et kuna nende hotellis konkreetselt (üks rahvusvahelisse ketti kuuluv kallimat sorti viietärnine Sharmis) on puhkajaid suht vähe, siis on antud käsk kokkadele toiduga võimalikult kokku hoida.
Eile vaatasime üht kohalikku jutusaadet (meie sügavalt kristlik pere), kus moslemist tuntud telejutlustaja arutas võimalust pidada Tahriril tänane reedene keskpäevane palvus, mida traditsiooniliselt külastab igaüks,kes vähegi saab, mistõttu väga sageli ka tänavad on sel ajal palvetajaid täis - kust iganes ruumi leiab. Eesmärk oleks sellega Tahriri veidi maha rahustada ja (võib-olla) inimeste emotsioonid jälle maa peale tagasi tuua vms. Elame-näeme. Igatahes on rahutused näidanud täpselt kui vähe islami fundamentalismi eksisteerib Egiptuses - olematu hulk (kui siinsed "kaluriprobleemiga joomiskülad" välja arvata, need on igal pool maailmas ühesugused).
Päris hea informatiivne kanal on http://www.alarabiya.net/english/
Teie Nile Delta, Shebin el Kom, El Menoufeya
Üldinfo: http://www.tarbija24.ee/?id=381117 Go Adventure teeb pausi vaid 19. veebruarini: http://www.tarbija24.ee/?id=382994
Teade Sharmist - endiselt kehtib "the only tanks in Sharm are dive tanks" http://networkedblogs.com/dRE3G