Reis Tai'sse Bangkok.

Tere,

Kuna olen siin keskkonnas uus kasutaja, siis sooviksin asjatundjatelt veidi abi mõne küsimuse lahendamisel? Aitah Teile ette ära :)

Plaan on minna Taisse Bangkok'i ja soov oleks leida hea hinnaga hotelli , mis asuks ka ühtlasi mere ääres või selle läheduses?
Kui kallid on seal toidud ja kuidas on shoppamisega ?
Kas turismi piirkonnas on kasutusel rohkem sularaha või pangakaart ?

Kõike head,
Triinu

  1. näita pln kaardil, kus mere ääres sa Bangkokis tahad olla? https://goo.gl/maps/r4MEgAtyk5w
  2. hinnatase: vaata foorumis mõned read allapoole, olemas spetsiaalne postitus hindadest
  3. Võta mõlemad kaasa, nii sula kui kaart

P.S. Miks sa vaid Bangkoki tahad minna? esimest korda sinna? tavaliselt minnakse Bangkoki, sest seal rahvusvaheline lennujaam, ollakse seal paar päeva ja siis siselennuga kuhugi allapoole rannapuhkusele...

Kasuta Tripi otsingut lehe ülaservas, seal nii shoppingut kui hotellisoovitusi

EDIT: mu vastus esimesele punktile oli mõeldud heasoovliku huumorina, st et ega linn ei asu mere ääres

Kaarti vaadates nagu tõesti võibolla tundub Bangkok mereäärse linnana. Aga ta ei ole seda. Või kui siiski on, siis ma suht kindel, et sina kui esmane külastaja ei soovi seal Bangkoki mereäärses osas pikalt viibida. Ma julgeks öelda, et sulle ei paku seal ka midagi nö mere lähedus. Bangkokis pole sul midagi lähedal peale seven- 11 putka.

Selge :) Tegin veidi muudatusi ja leidsin , et selline koht nagu Pattaya Chon Buri on üsna armas mereäärne koht. Kas oskate selle kohta soovitusi anda?

Võib ühe muudatuse veel teha...vähemalt minu veendumus oleks see,et Pattaya tasub vahele jätta. Paari-kolme tunnise sõidu kaugusel Pattayast on toredad saared nagu Ko Chang, Ko Mak jne..

jep.
mine parem saartetripile!
Pattaya nagu Pärnu: palju rahvast ruutmeetri kohta ja hinnad laes

Siselennu saad osta nt AirAasialt, aga ostuga natuke oota: nad teevad 2x aastas (vist) sooduseid ja siis võid siselennu nt 20-40 euroga saada (1 ots, aga kindlasti siin minust sel teemal ka targemaid inimesi). Kui soodukas tuleb, annab Trip sellest siin kohe teada, võid neid ka FB laikida, tuleb info sulle sinna

kasuta tripi otsingut: neist saartest siin iga kuu miski teema, saad kohe kõik info kätte

Väga sooduskampaaniatele lootma ei tasu vast ikka jääda.

Pattaya ei ole kindlasti koht puhkamiseks nagu eelpool öeldud. Saared või Phuket. Krabi jätaksin ka vahele. Hua hin on ka võimalus, saab lennujaamast bussiga.

Tai keskmine siselend maksabki ca 1000-1500 bahti ehk 25-40 eurot ots, kui näiteks päev/nädal varem või otse lennujaamas pilet osta. Soodukate ajal saab lihtsalt veel soodsamalt.
AirAsiast odavamad alternatiivid on NokAir and Thai Lion Air, kus piletihinna sees on ka pagas (Air Asial tuleb juurde maksta).

Bangkok on kindlasti parim koht shoppamiseks, seal on hinnad kõige odavamad. Ka taid ise sõidavad oma väikelinnadest-kuurortidest Bangkoki ostlema. Bangkoki odav kraam omakorda ostetakse kokku Kambodža/Laose piirialadelt, tüüpilise 100-bahtise riidehilbu (2,5 eurot) ostavad turumüüjad sealt ca 30 bahtiga, veavad Bangkoki ja hindavad kolm korda üles.

Pattaya ja Phuket on Tai kõige kallimad kohad ega jäta parimat muljet riigist, sest need on rahvarohkuse tõttu mustad ning seksturismile suunatud kuurordid. Mõlemal pool on võimalik leida ilusaid paiku, aga esmakordne külastaja (eriti Bangkokist rannapuhkuse otsija) satub ilmselt kõige rohkem rahvast täis rannaribale, sööb kõige kehvemas araablaste "Thai & international" restoranis ja saab igal sammul petta, sest suurkuurort on mõeldudki turistide tõmbamiseks ja kohalike hindade tundmine on hädavajalik. Ei maksa ka väga eksootilistele saartele suunata esmakordset külastajat.

Lühidalt: Bangkoki kasuta shoppamiseks. Ülejäänud aeg veeda meeldivamas rannakuurordis. Hua Hin on hea variant - autoga/bussiga kiiresti ligipääsetav Bangkokist.
Ehk parim võimalus tulevasteks reisideks maik suhu saada on sõita odavalt Ko Samuile/Ko Phanganile. Need on viisakamad, tühjemad ja odavamad saared. Otsi NokAiri ja AirAsia kodulehelt Bangkokist lende Thailand (island transfer) kas Phanganile või Samuile. Peaks tulema ca 1500 bahti ja 6-7 tundi üks ots. Reis koosneks mitmest osast - lend Bangkokist Surat Thanisse või Nakhon Si Thammarati, seejärel 1,5 tundi bussiga sadamasse, seejärel ca 1,5 tundi paadiga saarele. Kõik on lõpuni ette ära korraldatud (koos "lennupiletiga" saab osta ära ka transferi viimasest saaresadamast hotelli), saaks aimu nii Tai siselennust, sisemaanteetranspordist kui laevasõidust. Otsevõimalus Samuile lennuks on Bangkok Airways ca 3000-3500 bahti üks ots, 6-7 tunni asemel ca 1-2 tundi ajakulu.
See annaks tulevikuks kogemust käia mõnel eksootilisemal saarel või kasvõi Pattayal/Phuketil, aga otsida seal paremaid paiku kui turistide põhimass.

Tubli Improved!

Oled tõsise analüüsi ära teinud.
Olen ise ka Tai risti põiki läbi sõitnud, aga pole veel sellist VAU kohta kohanud, kus vesi sinine ja liiv valge. HUA HIN on väga mage koht. Kuigi ka seal on pärleid. Ideaalne koht peredega ja väikeste lastega 5 päeva vedeleda on The Regent Chalet Regent Beach Cha-Am ca 50 euri öö, hiljuti avastasin Krabis Ao Nangi kõrval ühe meeletult ilusa hotelli oma privaatrannaga, Centara Grand Beach Resort & Villas. Kohale sai salateed mööda üle kaljunuki ronides. Sai seal tasuta ujumas käidud. Pilte näeb agoda lehelt
http://www.agoda.com/centara-grand-beach-resort-villas/hotel/krabi-th.html?checkin=2016-04-06&los=2&adults=2&rooms=1&cid=-1&searchrequestid=b568af66-352a-4ddb-83eb-b2940ca9b57f

Kuigi kellelgi on veel huvitavaid kohti Tais, siis oleksin ka väga tänulik.

Gloobus112, Changil küll midagi shopata pole, Trat on ka suht kehva.

Trintza, sa kasuta tripi maade puud, leiad päris palju vastuseid sealt, siin vaevalt keegi uuesti viitsib jahuma hakata üldise teema ümber.

Alustada võid siit http://trip.ee/sihtkoht/tai

@punkel..Changi pakkusin rohkem jah selle mõttega välja, et Pattayast võiks lihtsalt edasi sõita. Korralikult ostelda tasub ikka Bangkokis, saartel saab tõesti plätusid ja t-särke piltlikult öeldes ainult osta.

@karumommik...kindel et risti põiki läbi Tai läbi sõidetud, kui sinist vett ja valget liiva pole leidnud?...Enda lemmik saarel Ko Lipel näiteks küll suht ideaalis kõik ja kindlasti on neid kohti veel sadu.

Melu pärast soovitan ikka paar päeva Pattayal veeta. Ja koha pealt osta mõnepäevane reis saartele nt. Koh Samet ja seal rahulikumalt puhata.
Nt.
http://www.samedcabana.com/

Parim melu Phi Phi, Pattaya kuigi väga väsitav üle paari päeva ei jaksa. Parimad laid-back saared järjestaksin järgmiselt: Ko Lipe, Ko Pha Ngan, Ko Tao, Koh Chang ülejäänud pole märkimisväärsed. Andamani meres asuvaid Phuketist põhja poole asuvaid saari pole külastanud.

Karumommik,
Soovitaksin käia veel Ko Lipe saarel, mis asub täiesti all Malaisia piiri ääres. Seal on tõesti läbipaistev vesi ja suurepärane veealune maailm. Kindlasti kõige ilusam koht kus terve elujooksul käinud olen. Muidugi on see viimaste aastatega rohkem turistikaks kohaks muutunud, aga võrreldes Phiphi ja Ao Nangiga on see ikka väga rahulik.
Lisaks soovitaksin veel Koh Lanta saart, mis on enda suuruse tõttu ka üsna rahulik. Sinna minnes soovitan kindlasti rentida roller ja sellega tervele saarele ring peale teha (u 20km ühest otsast teise kui õigesti mäletan). Ja veel soovitaks seal olles minna ka ülemisele Lanta saarele, kus puudub täielikult turism. Seal näed ainult kohalikku rahulikku külaelu.

Koh Lanta oli suht ok koht, aga selleks tuleb valmis olla, et rannad prügised. Praegu Portugalis ja ei anna võrreldagi.