Reisid algusega Riiast

Kas kursis keegi kui reis hakkab Riiast kas saab autoga üle piiri? Riia lennujaama siis

Saab üle piiri. Negatiivne pcr test ja tervise leht peavad olema ja lennuki broneering ette näidata.

Just vaatasin Kreekat nii algusega Tallinnast kui Riiast. Kuna Kreeka enam ei nõua PCR testi kui on vaktsineerimine lõpetatud vähemalt 14 päeva ennem, siis kas Riia kaudu minnes pean Läti jaoks ekstra PCR test tegema aga Tallinnast minnes mitte? Olen õieti pihta saanud?

Reis algusega Tallinnast, transfeer läbi Lätti, on vaja PCR testi. Ka siis, kui oled vaktsineeritud. Otse Tallinnast pole vaja Kreekasse sisenemisel PCR testi (vaktsineeritutel).

Ja kui tagasi tulla tagasi läbi Riia, siis uuesti Kreekas PCR test. Nii et lennupiletile lisaks juurde vähemalt 150 euri. Hetkel on Air Baltic suht "out" ja vaatamata paljudele huvitavatele liinidele Riia kaudu lennata pole tahtmist.  Lisaks veel risk jääda kuskile maale positiivse testi tulemusena "kinni".

Kohe, kohe peaks tulema vaksineeritule Lätti sõites erand, kui see info abiks on.

Mis see erand siis on? 

Kui oled vaktsineeritud ja 15 päeva möödas, siis ei pea jääma eneseisolatsiooni? Täiesti kasutu muudatus kui on soov Riia lennujaamast oma lendu alustada.

Miks nii negatiivne, mitmed riigid ju lubavad ilma testi ja karantiinita vaktsineerituid sisse? Eesti ja Leedu nende seas, mis sel Lätilgi üle jääb?

Eeldasin samuti seda,  aga see paar päeva tagasi tehtud värske muudatus muutis Läti puhul ainult seda, et vaktsineeritud ei pea isolatsiooni jääma. Seega loodan küll, et Läti vähemalt transiidi osas vaktsineeritutele peagi mingi vabaduse annab.

Isaac, milliseid kanaleid jälgid? :)

Aga jaa, ma just selle mõttega vaktsineeringi, et ostetud on kaks reisi läbi Läti. Ei taha nii palju raha testimisele panna. Loodetavasti ca kuu aja jooksul olukord muutub.

Marta3, erand on see, et ei pea Lätti minnes enam testima ja loomulikult ka isolatsiooni jääma. Läti valitsus on selle välja öelnud ja loodetavasti võetakse see otsus vastu juba mais.

:) oleksin selle otsusega väga rahul. 2  täiskasvanu+ 3 teismelise testid edasi-tagasi reisile algusega Riiast on üsna kulukad ja tüütud, arvestades veel asjaolu, et läbime Läti ainult transiidina ning sinna peatuma pole plaanis jääda.

Aga kui lennureiside nõuete kõrval rääkida veel Lätti minemisest maad mööda, siis kas siin on midagi teistmoodi peale selle, et vaktsineeritu ei pea jääma isolatsiooni? Täpsemalt, kas ka maismaatransiidi korral ehk edasi Leetu sõites kehtib Läti testinõue? Ametliku info järgi otsekui kehtib (välja arvatud 11-aastased ja nooremad lapsed), ning testi olemasolu tuleb ära märkida ka selles kohustuslikus e-vormis, mis on ka transiidi korral nõutav.

Samas jääb uudistest mulje, et vaktsineeritud inimesed saavad Lätist läbi sõita ka ilma testita:

"12. mail sõitis Lanno isikliku autoga Leetu, kuna viibis puhkusel. Välisriigist tagasi sõitis ta 15. mail. Kuivõrd peadirektor on koroonaviiruse vastu vaktsineeritud, ei laienenud talle testimis- ja isolatsiooninõue."

https://www.delfi.ee/artikkel/93490571/terviseameti-juhi-paevitunud-jume-tekitas-spekulatsioone-eksootilisest-reisist-tegelikult-vaisas-lanno-leedut

See testimis ja isolatsiooninõue ei rakendunud talle tagasi Eestisse sõites.

Võimalik tõesti, et mõeldi just seda. Ju siis ta tegi korrakohaselt enne Eestist Lätti minekut ühe testi ja mõne päeva pärast siis Leedus teise, neid lihtsalt uudises ei kajastatud.

Hetkel tundub, et Lätist edasi on autoreisijatel juba lihtsam, just Läti läbimine ilma testita on küsitav, et kas ja millal võiks see võimalus tekkida.

Läti ongi juba mõnda aega meie jaoks tropp Euroopa vahel, ja pole mingit märki et nad mõistusele tuleks enne kui EU kehtestab ühised transiidi ja sisenemise reeglid. 

Soome  piirang mis nõuab PCR testi on arusaadav, kartlikud argpüksid üle lahe piiravad hea meelega kõike ja kõiki, see on neil veres, ja kui Kreml käsib, kehtestavad üldse viisarezimi Eestiga. Aga Läti, mis nendega juhtus, mis vaimuhaigus neid tabas? Eestlased ei peatu Lätis rohkem kui automaatjaamas kütuse võtmiseks, või siis Riia lennujaama, aga ei, nad ei luba seda õnnetut kahte tundi et sealt läbi sõita.

Nii kaua kui Läti reeglid ei muutu, jäävad minu poolt tähelepanuta ka kõik Air Balticu pakkumised.

AB puhul on ka see jama, et nad võtsid hiljuti  lennuplaanist TLL-RIX 13.45 lennu maha. Mu ümberistumine muutus selle tõttu 2h asemel 6h pikkuseks.  Ma ostsin pileti ja järgmise päeva hommikul oli tühistamise teade juba postkastis.  Kindlasti ei ole ma ainuke, keda see muudatus  mõjutas.

 Lätis meditsiin + poliitikute korruptsioon lonkab mitut jalga ja ehk st .end nad nii kaitsevatki? Valgas töötavad lätlased on maru õnnelikud, kuid tööandja neid ära vaktsineeris, sest Lätis pidi see keerulisem millegi pärast olema...

Üldse vist pole lootust, et juuni lõpuks kaoks see PCR nõue ära, kui läbipõdenud + vaktsineeritud?

Mina küll lootust ei kaotaks ;-) Loomulikult iga riik saab ise otsustada reeglid aga ehk ikka millalgi juunis juba lastakse vaktsineerituid ka PCR-ta Lätti. Endal 2 nädala pärast Riia töölend, juulis AB-ga Tallinnast algavad puhkuselennud läbi Riia,  augustis Riiast algav Turkishi lend Gruusiasse, seega positiivsed muudatused riiki sisenemisel ja transiidis oleks vägagi abiks.