Ryanairi ümberistumised

Plaan lennata Ryanairiga Riia-Bremen-Tenerife. Aega ümberistumiseks Bremenis on vaid 50 minutit (lennuplaani järgi). Tagasitee oleks Tenerife-Stansted-Riia. Stanstedis aega 70 minutit. Kas on kellelgi kogemusi, et kas selline tihe graafik on teostatav või pole võimalik. Olen aru saanud (siinsete kommenteerijate jutust), et pagasi peab vahepeal välja võtma ja uuele lennule jälle registreerima. Või jääb pagas esimesest sisseregistreerimisest lõppjaama. Siis peaksime ju küll ühelt lennult teisele jõudma.

Ryanairi puhul ostad piletid erinevatele lendudele eradi ja pagas tuleb välja võtta ja uuesti ära anda.

Ryanairi kodulehel on selgelt öeldud POINT- TO- POINT ehk ühest punktist teise. Kõik piletid on eraldi ju ostetud ja kehtivad kui eraldi piletid. Võib olla jõuad, võib olla ei jõua. Kui ei jõua siis on omal vastutusel, kuna sina pead pileteid ostes vaatama, et lendude vahele jääks piisavalt aega.

Kuna Ryanairi check-in suletakse minu teada 45 minutit enne lendu, siis ütleksin, et ei jõua.

Niipalju veel, et reisitõrkekindlustus sinu mahajäämist ei hüvita, sest aeg kahe lennu vahel on liiga lühike, peaks olema vähemalt kaks tundi.

Ryanairiga lennates peab arvestama, et neil on komme vahest enne õiget aega välja lennata. Ka suletakse värav pool tundi enne väljumist ning kui selleks ajaks kohal pole, pole ka enam lennule asja.
Kui su esimene lend läheb varem välja ning jõuab varem kohale ja sa lendad ilma äraantava pagasita, peaks järgnevale lennule jõudma. Kui lend peaks jõudma täpselt kohale ja äraantavat pagasit pole, on võimalused 50:50. Kui lend hilineb või lendad äraantava pagasiga, siis mina ei riskiks.
Oma kogemustest soovitaks väravas olla vähemalt tund-poolteist enne lennu väljumist, väldid ootamatusi ja halbu üllatusi.

Mina kindlasti ei võtaks sellist marsuuti ette, sest võimalus on tõesti 50:50, eriti kuna on vaja pagas ära anda uuesti ja Ryanairil on kombeks ka varem lahkuda.

Äärmisel juhul üritaks reisida käsipagasiga, siis muresid vähem.

Ma isegi käsipagasiga vist ei riskiks. Bremeni kohta ei tea, aga Standsteadis võib kõike juhtuda, turvakontroll- ja/või passikontrolli sabasid nt.

Tänan kõiki vastajaid. Kokkuvõtvalt ütlen, et pean teisiti reisi planeerima. Ei ole mõtet puhkusereisile minna ja stressi saada, et kas jõuad või ei jõua. Kuna muud variandid kõik vaheööbimistega, siis jälle hea võimalus tundmatute kohtadega tutvumiseks. Suured tänud kõigile!

Millal täpselt reis? Näiteks hüpoteetilise 20.mai kuupäevaga andis sinnasõiduks järgmise variandi, mis vaheööbimist ei nõua:

RIX-LGW 11:35-12:25
4 tundi ootamist
LGW-TFS 16:40-21:05

Kaks eraldi piletit, natuke üle 200 euro.

Tere,

Kuna ise planeerin hetkel sarnast reisi - omal käel minna Kanaari saartele (Las Palmas). Ning esimene variant kuidas sinna lennata oleks -
Tallinn - Bremen (14eur 2x adult)31.märts Depart:
Tallinn 11:35

Arrive:
Bremen 13:00

Siis ükspäev aega ja 1.aprill kell 12.20 väljub Bremenist lennuk Las Palmasesse (76 eur 2x adult)
Depart:
Bremen 12:20

Arrive:
Gran Canaria 16:15

Kuna Bremenis üks päev aega siis ei pea muretsema ka sellepärast ,et jään maha vms. Ning kokku läheks 90eur üks ots kahele inimesele, ehk 45eurot nägu mis tundub väga soodne. Kas tundub reaalne lennuplaan Kanaaridele lendamiseks?
Tagasilendu pole veel vaadanud aga tahaks teada kui kallid on umbes hotellid/apartmentid? Ilma söögita aga oma köök peaks olema. Keskmiselt tahaks teada.

Kõike head,

Plaan on ajalises mõttes reaalne, aga kui paned piletihinnale (ära unusta pagasiga seotud nüansse!) otsa majutuse ja muud vältimatud kulud Bremenis, siis see pilt enam nii rõõmus ei ole kui alguses tundub.

Hostelsworld annab kahese toa hinnaks enamvähem tsentris paiknevates hostelites keskmiselt 25 € nägu/öö.

Aga eeldan, et Bremeni lennujaam ööpäev lahti seega kui kasvõi lihtsalt Bremeni linnapeal seigelda ja ööbida lennujaamas, siis ei tohiks nii hull tulla olukord.
Vaatasin tagasilennu ka - Gran Canaria - Bremen - Tallinn - kokku 149euri 2 täiskasvanut. Kui seal väike probleem, Bremen - Tallinn liin ilmselt kohe täis ja pean uued variandid vaatama välja.
Lisaks vaatasin hotelli, kõige tagasihoidlikuma kuid oma kööginurgaga 7 ööd = 271 euri kaks inimest kokku.

Ehk kiirelt arvutades ühel inimesel läheks reis maksma ~270eurot.

Kas selliselt lehelt nagu booking.com on usaldusväärne broneerida omal hotelli Kanaaridel?

Booking.com usaldusväärne koht jah.

Mõte ka Ryanairiga käsipagasiga võta ette reis Riga -Brüssel, saabub 12.15
Brüssel-Tenerife väljub 13.10

eks ta vist ka üks 50/50 variant ole ?!!!

Üks minu varasem samateemaline postitus on internetiavarustesse ära kadunud.

Kas leidub mõni vahend, millega otsida RA lende eri sihtpunktide vahel (sisaldavad ümberistumisi)?

Paberi ja pliiatsiga märkmeid tehes hakkab pea valutama ja tehnofoobi tunne tuleb peale.

Lööks vahendisse sisse Tallinn-Tenerife-Tallinn ja vaataks, milliseid vahepunkte, milliste hindade ja kuupäevadega pakub

Mina kasutan näiteks http://www.skyscanner.net

Kombineerib lisaks tavafirmadele ka erinevaid odavlennufirmasid omavahel.
Kuupäevad pead ise järjest läbi vaatama, mis ühendusi, mis päev on. Otselendude puhul toimib tavaliselt ka terve kuu vaade.
Viimati on lisandunud vajadus teha otsingu tulemuste juures linnuke non-protected transfers-i juurde, muidu odavlennufrimade ümberistumisi ei näita. See on mingi uus värk vist.

Odavlende, sh Ryanairi, paneb kokku selline programmijupp nagu Azuon, guugeldage. Oli päris pikalt tasuta, nüüd tasuline, küll mingisuguse sümboolse summa eest vist, igatahes kasutan, hoiab hulka tööd ja vaeva kokku :)

Mina kasutan endiselt Azuoni tasuta varianti (valin sisselogimise ajal demo). Ta siis küll enamasti ei ütle, mis lennufirmadega ta routingu kokku pani, aga alg-, lõpp- ja transiitpunktide ning lennuaegade järgi saab sellest niigi aru.

Tere,
soov oleks ka siis minna perega Tenerifele. Sai ka eile uuritud neid Rayanairi pileteid, (mis on ikka päris aeganõudev:) ) ja ega vist Tallinnast ühe päevaga kohale ei jõua... Mulle tundus siis ainuke variant Riiast väljumisega. Kas keegi ka lähiajal pileteid sinna ostnud ja äkki leidnud mingi hea marsruudi? Kuna reisime lastega, siis oleks tore, kui lend toimuks enam-vähem päevasel ajal ja ei peaks kuskil ööd veetma...

Me läheme ise perega (6 inimest) omal käel jaanuaris, laupäevast-laupäevani Piletid ostetud, 14.01 TLL-STD Easyjet, edasi järgmisel hommikul STD-TFS Ryanair ja nädala pärast tagasi 21.01 TFS-LTN Ryanair ning järgmisel hommikul LTN-TLL Ryanair. Piletid 1 in/4 lendu 173 EUR kokku. Mõlemal suunal tuleb veeta öö lennujaamas... Kuna kevadest on Bergamo lennujaamas ööbimise kogemus, siis mõtlesime, et hullem ikka ei saa olla :)
Paremat variant otsisime kaua-kaua, kaalusime ka Riia marsruuti, kuid seal ei olnud head tagasitulekut ja kui tuli otsus 6-kesi minna, siis autovariant Riiga kukkus üldse ära.
Helsinkist läheb Norwegian otse Tenerifele, kuid piletite hinnad olid juba septembri lõpuks ületanud meie taluvuse piiri ja varem ei oleks ise veel saanud pileteid välja osta, kuna reisiotsus polnud veel kindel. See oleks ka eeldanud muidugi Helsinkis ööbimist minnes, tagasi tulles oleks laevale jõudnud. Kui raha pole probleem, vaata nende kodukalt http://www.norwegian.com/en/?gclid=CIXq1p6YpKwCFcwhtAodIHsx1A või võta mingi pakett - Naabrimees siin mingi pakkumise üles pannud!