Safari eest maksmine Tansaanias

Tere!

Siin on küll kõvasti juttu erinevatest safaritest ja rahvusparkidest ning hindadest aga maksmisest konkreetsemalt pole. Tekkis küsimus, et kui teha pangaülekanne siis võtab pank 100 eurot teenustasu kolmandatesse riikidesse makse tegemisel. Kuidas oleks võimalik seda vältida ja samas kindlustada endale safari ilma pettust kahtlustamata?

Me tahaks alustada/lõpetada Sansibaril ja külastada hoopis Nyerere Rahvusparki.

Olen suhelnud erinevate safari korraldajatega ja nende hinnapakkumised on radikaalselt erinevad, samuti nende maksetingimused. Kas koha peal Sansibaril kontorist ostes saab maksta ka näiteks eurodes?

Mis oleks kõige mõistlikum?

1
2

Mina maksin Western Unioniga. Teenustasu oli 3 eurot. Aga WU konto oli mul eelnevalt Eestis juba loodud. Kaaslane üritas luua konto Sansibaril olles, millegipärast see ei õnnestunud. Maksin siis kahe eest paar päeva enne safarit, nii et korraldaja jõudis selle Stonetownis välja võtta. Kusjuures WU-st helistati mulle ja küsiti üle, kas see olin mina, kes makse tegi ja mille eest tegin. Ja veel - enne maksmist küsisin makse saajalt tema passi koopia. Lõppkokkuvõttes kõik sujus ja elamus oli väga hea.

Safari otsisin ingliskeelsetest FB Sansibari teemalistest gruppidest. Saime soodsamalt kui nn keskmine hind, mida nt Youtube'is või reisiblogides hinnanäidetena olime varem kohanud.

2
0

Mina ütlesin lihtsalt, et ettemaksu ei tee ja maksan sulas kohapeal. Oli natuke vaidlemist aga lõpuks oldi nõus. See toimus ajal, mil covid mõllas täiega ja ilmselt oli neil kliente vähe.

3
0

Kui vähegi on ajaliselt paindlikust, siis variant on valida safari korraldaja kohapealt ja maksta siis kohapeal. Ise maksin dollarites sulas, 2019 oli see kõige soodaim viis ja mis peamine, said eri korraldajatelt hinda ja muid tingimusi küsida.

2
0

Maksin novembris SEB-ga 26 eurot, nädal tagasi veel 7 eurot. Nii et kokku 33 eurot 1200 euro eest, päris kallis.

0
0

Ma võtan korra veel selle maksmise teema ülesse. Kohapeal maksmine on võimalik, kui ei ole kõrghooaeg ja pole oluline, kus ööbite. Kõrghooajal on paremad öömajad bookitud kaua aega varem ja majutusest küsivad deposiiti reisikorraldajatelt. Oleme seda proovinud, kus maksime Serengetis kahe öö eest deposiidi neljale inimesele ja reisijad, kes pidid maksma kohapeal ei tulnud, haigestumise tõttu viimase hetke tühistus, seega kaotasime 480 $.

Kui soovite head ja kvaliteetset safari elamust, siis on ikkagi soovitatav vähemalt ettemaks tasuda eelnevalt.

Muidugi, kui on ükskõik kus ööbida ja paari päevane safari Sansibari kõrvalt, siis on see võimalik.

2
1

Meie safari oli korraldatud Ene poolt ja maksin SWED´i kaudu, teenustasu oli äkki 25 eurot.

1
0

Eesti pankade kaudu tehtav makse 3. riikidesse on tavaliselt võimalikest variantidest kõige kallim. Minu soovitus on Wise, nt eurodes ülekannet tehes oleks 500 EUR Tansaaniasse saatmise teenustasu 0.95 EUR, 500 EUR saatmise puhul nii, et saaja saab selle kätte USD-is on teenustasu 3.87 EUR: https://wise.com/ee/send-money/send-money-to-tanzania . Makse laekub 1-2 päevaga. Pole absoluutselt mingit põhjust Rootsi panka selleks nuumata.

5
1

Mina käisin ka Ene kaudu, kõik sujus, mingit pettust ei ole. Korraldus super. Maksin Revolut pangast ja samamoodi mingi olematu paar eurot vbl teenustasu.

2
1

@Buldooza jah Wise kaudu on kõige soodsam ülekannet teha ja koheselt antakse teada e-maili kaudu.

1
0

Mõistan täiesti, et korraldajana on huvi raha ette kätte saada, sõltumata edasisest. Aga tarbijana on see jälle risti vastupidi. Seepärast ongi tore, et seal on täiesti reaalne võimalik ka kohapeal väga hea hinnaga pakkumine saada. Alati on keegi, kes on raha rõõmsalt ette maksnud ja haigeks jäänud vms.

1
1

Kindlasti on võimalik saada, aga... Käisime isegi safaril Ene kaudu ning kogesime seda kohapeal broneerimise mõnu ja valu. Meie poolt segane bookimine, kus osa gruppi soovis soodsamates hotellides elada ja osa kallimates. Mingi hetk lisandus gruppi uusi liikmeid ja nii ta läks. Lõpptulemus oli see, et osadel ei olnud ööbimist bookitud. Nii Arushas kui Ngorongoro's ei saanudki kõik lõpuks ühes hotellis ööbida kuna kõik hotelld olid lihtsalt fully booked.

Hoolimata sellest seigast, võin siiski Enet jätkuvalt soovitada ja kui järgmine kord lähen, siis kindlasti kasutan jälle Ene.

Ette bronnimise võlu on see, et sa saad valida kohad mida külastada tahad ja sul on lootust neid näha. Erinevad pargid, erinevad kogemused. Kui panna reis kokku selle järgi, et tähtis pole mida vaatama lähed siis kohapealne last-minute offer on ilmselt soodsam jah.

0
1

Toodud näide siiski on pigem vajadusest teha eelbroneering suurema grupi korral, et kõik saaks soovitud hotelli jne (ehkki näitest ei saa hästi aru, et kui osa gruppi soovis soodsamas ja osa kallimas hotellis olla ja osa rahvast lisanduski hiljem, siis see mitmesse hotelli sattumine oli ju paratamatu) ning hinnang, et kohapeal broneerida võiks vaid siis, kui pole tähtis, mida vaatama minna, tundub ülepingutatud. On ikka muid ja mõistlikke põhjusi nii eel- kui kohapeal broneerimiseks ja mõlemat saavad teha inimesed, kellele on tähtis, mida vaatama lähevad.

1
0

Meie jaoks taandus asi sellele, et kas ma tahan tegeleda kohapeal safari korraldamiseag ja raisata sellele üks puhkusepäev või teha eeltöö kodust ära ja Tansaania aega mõistlikumalt kasutada.

2
1

Kelle jaoks on see päev raiskamine, kelle jaoks reisi ja kultuuri osa. Mina eelistan viimast ja "raiskamine" oleks ettebroneerimine.

2
1

Arushas paar tundi ikka viibite, et kasvõi veidi ringi vaadata või on see ka ebamõistlik? Selle ajaga leiad, s.t. leiab sind selline safari, mida aga soovid. Korraldamist on seal suhteliselt vähevõitu ja hind on kaugelt soodsam, kui eelnevalt internetis broneerides, sest kellegi autos on alati kohti ja džunglitrummid töötavad seal hästi.

2
2
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased