Saint Lucia

Tere, reisihuvilised

Plaanis minna 15-22.11.09 St Luciale. Kas keegi oskab veel viimase aja infot öelda, mis oleks oluline teada. Kuidas on arenenud infrastruktuur, kas on võimalik saare peal ringreise planeerida ka vaid kohalikku bussitransporti kasutades. Mis hinnaklassis on söök-jook-majutus (kui seda on võimalik kalkuleerida). Igal juhul annan vabad käed vastajale.

Ja tänan ette konstruktiivse info eest.

Jane

"Mis oleks kaunim Napolist..." Käisime selle aasta apr. Kariibi mere kruiisil ja olime ühe päeva ka St Lucial. Hommikul kui laev randus võtsime takso linnast ja sõitsime 45USD kolmekesi saare läbi. See on tõesti väga ilus saar õnnelike inimestega. Hindade kohta ei oska midagi öelda, ostsime ainult paar suveniiri.

0
0

Saarel oleval infrastruktuuril pole häda midagi, meie marsade sarnase ühistranspordiga pääseb olulisematesse kohtadesse ja hind oli küllaltki soodne. Kui mugavus ja privaatsus olulisem, saab ka taksoga liigelda. Saare ringreisiks soovitaks ka pigem tellitud transporti - hind ei ole eriti kallis (vt ülal) ja saad sinna kuhu soovid. Elamise hind oleneb soovidest, sest saada on nii odavat kodumajutust kui ülikalleid hotelle. Ise viibisime ühes külalistemajas Gros Isletis, kus sisuliselt vastu maja seina loksus kariibi meri ja kõrval oli pikk rand, mis oli peaaegu tühi koguaeg, sest seal käis rohkem kohalik rahvas. Hind oli 40 USD öö kahele, mis vähemalt minu jaoks oli vägagi mõistlik selle komplekti eest. Söök-jook jääb meie hindade tasemele või on veidi odavam, oleneb jälle mida ja kust osta.

Ja mis ma veel oskan öelda, tõenäoliselt kahetsete resisi seitsmendal päeval, et reis nii lühike on, sest tegu on tõesti väga ilusa kohaga. Edu!

0
0

Soovitan sõita ühele Kariibi mere väiksemale saarele. Näiteks Barbadosele, mis on meie mõistes arenenud riik. Sealt võiks sõita naabersaartele kohaliku lennuliiniga Liat. Piletid saab internetist. Saared on erinevad, inimesed sõbralikud. Mina armastan sõita koahalike väikeste marsadega, kuhu mahutatakse maksimaalne arv inimesi ning mis peatuvad igas võimalikus kohas. Hind odav ja kohalikega kontakt kindlustatud. St Lucia on looduse poolest ilus saar. Peatusin ise Ti Kaye,s, mis asub pealinnast veidi kaugemal.Armsad väikesed majakesed ja mis mulle eriti meeldis dushiruum lageda taeva all. Restoran hea veinivalikuga ja maitsvate roogadega. Sukeldumine on otse rannast. Kivide vahel vapustavalt palju kalu. Palju moreene ja nn meremadusid, ehk madu-angerjaid. Kollased ja mustade täppidega. Kui näpuga ei torgi, siis on ohutu. Kohalikud pakuvad igal pool suitsu, aga mitte seda tavalist .... Muide, omanik Eestis käinud ja tal ka sugulased siin.

0
0

Mõnus, kas kellegil ka kogemusi Barbados - St Lucia liinil muu vahendiga liiklemisel, kui lennukiga? Et siis kas eksisteerib üleüldse seal midagi muud, kui lend... Kui jah, siis oleksin info eest tänulik!

0
0

Laevaga saarte vahel sõita praktiliselt võimatu. Saab osta kruiise, mis kurseerivad erinevate saarte vahel, kuid selleks peab olema aega. Kruiisi pikkus umbes nädal. Parim viis on siiski sõita lennukiga, Liat. Odavad võimalust saarte vahel reisida ei ole. Soovitan sõita Barbadoselt ka St Vincendile ja Grenadiinidesse. See on üks riik. St Vincendil saab teha mõnusa jalgsimatka vulkaani tippu. Muide, vulkaan purskas viimati 30 aastat tagasi.

0
0

See on üks jube vägev saar. Kohalik transport on odav, aga võtab ka rohkem aega, väiksed Toyota Hiace bussid, kus korraga nägime sees vist 20 inimest, osad olid lapsed. Meil jäi sinna ka tuttav, kes teeb trippe kui on huvi kirjuta, annan kontakti. Vieux Fortis tean ka väääga odavat ööbimist.

0
0

Kas keegi oskab selle saare kohta midagi rääkida…hinnatase, turvalisus, soovitused? Tänulik igasuguse info eest!

0
0

Kes käinud ja näinud, soovitage majutust perele. Lendame 13.01.2011 kaheks nädalaks.

0
0

Oleme ka kolmekesi minemas 20.01.2011 kaheks nädalaks. Linnumees, võiksime infot vahetada.

Oleme ka huvitatud odavast majutusest, kes käinud, võiks vihjeid anda. Internetist esimese hooga midagi väga soodsat ei leidund. Kas kohapeal on lihtne leida neid odavamaid variante? Kas kaheks nädalaks tegemist jätkub? Saar ju kaunis pisikene?

0
0

Meie lendame 17.02, oleme juba ka majutust vaadanud kuid midagi odavat pole tõesti silma hakanud, seal ju kõrghooaeg siis. Aga kuna aega on siis kannatab veel vaadata ja uurida. Vaatasime ka lennuühendust teiste saartega ning ainuke variant on lennukiga minna ning kuigi see väga odav ei tule siis vbla võtab ikkagi selle ka ette. Kui keegi läheb veel samal ajal siis annab võibolla üheskoos soodsamalt majutust planeerida.

0
0

Milline hind oleks selle saare kohta odav, st millist hinda otsite?

0
0

Olen ka vaadanud majutust, nii Saint Lucia kui Barbadosel, pakutavad hotellid on päris krõbeda hinnaga, aga apartment-i tüüpi majutus algab umbes 50US öö. Hotellid muidugi pakuvad ka hommikusöögi varianti, mis tegelt oleks lapsega reisides väga hea, kuid tõesti - hind jääb siis ikka 120US öö, lisanduvad veel mingid maksud jne. Minu küsimus on hoopis selline, kui mõistlik on sellisel väiksel saarel (Barbados) võtta kaks erinevat majutust. Näiteks oleks nädal aega kuskil lõuna rannikul ja nädal kuskil lääne pool. Saar on ju tegelt nii väike, et ringi teeb peale ka ühe päevaga? Kui söödav on meie jaoks nende toit? Tänud vastajatele!

0
0

Oii kuidas mulle ei meeldi virisevad eestlased. Kui oli suur PuertoRico mäsu, siis kohapeal kohtasin vaid virisevaid ja vingus eestlasi, kes kobisesid, et mõtetult kole saar ja midagi teha pole...

Mõtlesin, et küllap oli neil siis kodutöö tegemata. Minu ootused nii kõrged ei olnud ja üsna huvitav reis kujunes. Ei ühtegi halba sõna. Kuigi reisinud ka üsna palju.

Nüüd kui st Luciale piletid ostetud ledsin ühe ülinegatiivse blogiloo antud sihtkohast. http://pubikrooks.blogspot.com/2010/07/st-lucia.html

Ja kohutavalt heameel oleks kui keegi teadjamatest mõned neist väidetest ümber lükkaks :D

Kas tõesti maailma kõige kallim koht? . . . Tutvu palun: http://trip.ee/postitussoovitused ! Trip.ee

0
0

Ei usu, et Prantsuse Polüneesiast, Moskvast või Tokyost kallimaid kohti eksisteerib.

0
0

No eks see eestlane hinnatundlik ju ole, oleme harjunud oma hindadega ja juba üle lahe Soome sattudes on kõik kordades kallim. Ma olen nõus, igale reisile peaks eelnema eeltöö, ning soovitavalt ka eelarve. See väldib mõttetut ohkimist. Samas on siinsamas trip.ee-s St. Lucial käinud inimeste väga positiivseid kommentaare, seega kellele ema - kellele tütar. Isla Margarita hotelli hinnad on jällegi suht-koht soodsad, nii et Kariibidele minejad, kes hinnatundlikud on, võiks selle valida?!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased