Sel suvel reisin ma... (juulis/augustis)

No täitsa mõtetest tühi pea aga KUHUGI tahaks minna.

No minu soov oli Moldova, kuna seal ma ei ole käinud, ülejäänud Balkan ja ümbruskond (ka Ukraina...). 

Mõtlesin armeenia aga mees ei ole elevil sellest plaanist :D

Seega - kuhu sina sõidad?

Ma ise näeks reisi pikkusena kuni 1 nädal (kari lapsi ootab kodus :) ) ja no eelarve võiks kahe peale olla nt 1500eur, sest 2 reisi suvel veel plaanis. 

Nii, et tuld! Kuhu sõidad sina sel suvel?

1
2

Mina läheks iga kell Šotimaale aga see ei oma tähtsust mida mina tahan või kuhu mina lähen.

Mida Sina reisilt ootad? Mida Sina tahad teha või näha?  Mõtle see välja ja siis leiad ka enda sihtkoha.

2
0

Mina läheks samuti iga kell Šotimaale nagu Hapnik, aga täpselt samamoodi ka Iirimaale, …maale, …maale  ja kümnetesse ja kümnetesse teistesse riikidesse, kus käinud. Ja muidugi veel innustunumalt nendesse riikidesse, mis mul alles “ootelehel”avastamist ootavad. Usalda oma sisetunnet! Kui ise tahad Moldovasse, siis tuleb seal millalgi ära käia. Teadmata, kas hetkel transport  jms. toimib, siiski sel suvel ilmselt päris Ukraina piiri ja sõjakollete juurde turistina pole asja.

Kusjuures minul jäi teemaalgataja Briksu poolt mainitud Moldova päris viimaseks avastatud riigiks Euroopas - külastasin alles siis, kui kõik teised riigid olid käidud. See aga oli pigem isegi juhus, mitte niivõrd minu reisiprioriteedid, st. selles “viimaseks jäämises” ei saa moldaavlasi kuidagi süüdistada ;-)

2
0

Ma ei arvagi, et peaksite ütlema, et kuhu mina reisima peaksin :) Tahtsingi lihtsalt teada, et kuhu TEIE reisite sel suvel!

1
0

Plaanis on Portugal. Aga kui suvi kätte jõuab, siis avastan end  Kreekas. Ei mina tea, mis imevõim sel Kreekal on, et igal suvel sinna tagasi kisub :D. Nii et arvatavasti siis jälle Kreeka

4
0

Suvel (st. kui Eestis suvi) plaanis lisaks meie sõbralikele naaberriikidele ka Hispaania, Itaalia, Kreeka (Santorini saar).

1
0

Sel suvel ei lähe, kuna pere kasvab. Aga, ma suviti olen puhkuse ajal kasutanud viimse hetke pakkumisi. Nt käisime eelmine aasta 10 päevaks all in (ei olnud kõige uhkem hotell, aga ütleme, et täitsa okeid söögid-joogid olid hinnas) Bulgaarias, kaks täiskasvanut ja väikelaps natuke üle 500 euroga... Reisi ostsime ehk nädala alul, pühapäeval oli minek. Nii odavalt ei saa sa üle kahe-kolme ööpäeva Eesti spaaski olla.

3
0

Sel suvel on plaanis seigelda Ida-Prantsusmaal (Colmar, Annecy, Chamonix, ..) ja Šveitsis (Zermatt, Lauterbrunnen, Matterhorn jne). Šveits on lihtsalt nii ilus, et jubedalt kibelen sinna tagasi. Balkanimaad on ka mitu korda mõtteis mõlkunud, niiet ehk jõuab sinnagi mingi hetk :)

2
0

Napoli, Türgi, Kreeka saared ja Küpros.

Napolis ei ole varem käinud, aga teistesse kohtadesse lihtsalt tõmbab tagasi. Mõni kogub läbitud riike, aga mõni kogub emotsioone :) :)

0
0

Meie plaanisime suvel Hispaaniasse minna, aga nüüd mees hakkab pidurdama, et äkki ikka liiga kuum sel ajal.... , äkki lähme hoopis Horvaatiasse.

0
0

See suvi tuleb tavapärasest teistmoodi, seetõttu pole ka klassikalisi reisiplaane. 

Aga teemaalgataja mainitud Moldova ja eriti Armeenia iseenesest väga head ideed, samas praeguses olukorras pole sinna mõistlik reisida. 

Balkan samuti väga hea idee ja kui oleks võimalik siis läheksin isegi. Näiteks Bosnia kus pole siiani käinud, koos lõpusihiga Vahemere rannikule. Paistab et Bosnia üleüldse koht kus meilt siit üsna vähe käidud. Ja autoga teel sinna peatused Tatrates. Seal peaks südasuvel kena olema.

0
0

Läti-Leedu-Poola-Slovakia- Ungari- Horvaatia- Sloveenia- Austria- Tsehhi  ja jälle Poola-Leedu -Läti .

0
0

Sellel suvel on jällegi plaan minna Portugali. Saari küll see aasta ei külasta, kuid püüame põhja pool rohkem rännata.

0
0

Sel aastal puhkame terve juulikuu Albaanias.

1
0

Polnud üldse plaanis Eestist ära minna, kuid mida aeg suvele lähemale, seda rohkem mõtlen, et ehk augustis ikka Nizzasse minna.

Kuigi suvi on Eestis ka mõnus aeg puhkuseks :)

0
0

Moldova ei ole hetkel kõige hullem variant. Arvestades pikaajalist ohtu, et sinna ei pruugi enam nii lihtsalt saada, kibeleb ka endal mõte peas.

Kui veel sügisel plaane pidades oli kindel soov seda Odessaga kombineerida, siis nüüd see enam nii hea mõte ei ole. EU poolelt ei suutnud ühtki head kombot leida ja jäävad vaid LOT lennud üle Varssavi. Kahjuks ei ole sel suunal ühtki hinnamuutust näinud. Kui kuu-kaks ette osta, saab 200€ nägu, mõni nädal enne reisi on 300+€.

Kuigi mõned linnareisid on planeeritud seoses kontsertide ja üritustega, on Euroopa end kuidagi ammendanud ja ei tõmba suurt kuhugi.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased