Sharmi 2013 novembris...läheksite?

Tahaks väga just Sharm el Sheikhi minna, pakub huvi kuna pole seal kunagi käinud. Praeguseid uudiseid jälgides ei ole veel sealne pingeline olukord jahtunud, pole julenud seepärast ka reisi broneerida, kuigi hinnad pragu suht soodsad. Plaan oleks olnud minna novembris (2 täiskasvanut, 2 last-8a ja 2a). Mida arvate sellest, kas julgeksite minna või paanitsen liigselt?

1
...
89
10

Huvitavad arengud Egiptuses, ninanipsuks sõjaväehunta pooldajatele trip.ee keskkonnas. Moslemi vennaskonna peamine vastasleer Egiptuses on liikumine Tamarod. See on ka peamine jõud, kes toetab sõjaväehuntat. Tamarod on nüüdseks avanud oma tõelise pale. Nimelt nõuavad nad Egiptuse ja Iisraeli vahel kehtiva rahulepingu ülevaatamist (isegi tühistamist), Suessi kanali sulgemist USA sõjalaevadele, USA sõjalise abi tagasilükkamist jms. Tõsiseid kitsendusi on plaanis teha ka Lääne turistidele. Tamarodi facebooki lehte ilustab muide pilt põlevast USA lipust! Tamarod’i eeskujuks on Egiptuse kunagine punane diktaator, suur nsvl sõber Gamal Abdel Nasser. Tamarod, kes praegu sõjaväehunta poolehoidu naudib, on väga oluliselt läänevaenulikum kui Egiptuse Moslemi vennaskond. Seda paraku trip.ee-s sõna võtvad sõjaväehunta kiitjad tunnistada ei taha. Egiptusesse reisijate jaoks tähendab Tamarodi soosingus olek igal juhul keerulisi aegu pikaks ajaks. Ei tahaks olla prohvet, aga tõeliselt keeruliseks alles hakkab seal minema.

1
4

Seda ,mis peale nn. diktatuuri likvideerimist juhtub,on hetkel näha Tuneesias. Kas keegi meie lähiümbruse riikidest korraldab enam sinna reise ? Minuteada vist mitte. Lugesin siin hiljuti ühe Tuneesias käinu muljeid - maa ja rannad olla ära lagastatud,ei mingit turvalisust jne. Ise käisin 2007 aastal. Superhead rannad olid ! Ja Sahhara trip oli viimase peal. Ja nüüd - ei midagi enam. Karta on,et Egiptus võib minna sama teed...

5
1

Kui sa KatrinP555 usud, et Egiptuse riigi ainuke eesmärk on turistide teenindamine ja neile puhkamisvõimaluste pakkumine, siis sa eksid sügavalt. Tõenäoliselt on iga riigi jaoks olemas kriitiline turistide mass, mille ületamine mõjutab riiki negatiivselt. Võimalik, et ka turistidega kaasa tulnud mõjutused on põhjustanud tänase olukorra. Sestap pole turistide kadumises midagi kohutavat ning aitab pikemas perspektiivis riigil ennast paremini määratleda. Mis puutub Iisreali ja juute, siis on nende vastased tegevused olnud sealkandis populaarsed viimased paar tuhat aastat. Võimalik, et just Iisreali riigi loomine peale Teist maailmasõda, on põhjustanud Araabiamaailma ühtsuse, tuues kaasa endaga terrorismi ja äärmuslikkuse. Samas jäävad avaldused "tühistame rahulepingu Iisrealiga" reeglina retoorika tasandile ning on rohkem mõeldud poolehoidjate leidmiseks populistlike avaldustega.

2
1

KatrinP555, tripi kasutajad pole mitte sõjaväehunta poolt, vaid sinu lahmiva kirjaviisi vastu.

Ma võtsin siinsest teemast ajendatuna veidi lugeda ja veetsin tükk aega ajakirjanduse seltsis. Sain hulga targemaks mitte vaid Egiptuse, vaid üldse Lähis-Ida ja islami osas. Aga kellegi poolt olla ma ei oska. Ma ei oska isegi seda öelda, millised meedia-allikad mis suunas kallutatud on. Ja artiklid on kõik stiilis "XXX ütles ühte, mõtles teist ja tegi kolmandat - ja mitte keegi ei tea, mis tal päriselt plaanis on".

Ehk, domineeriv olek maailmas on äraootav kõhklus kõikide osapoolte suhtes.

Aga siis tuleb KatrinP555 ja lajatab enesekindlalt kõigile, et tema, vaadake, TEAB. Nojah. Mingis mõttes aitäh, ärgitas lugema... Aga oma vaatepunkti levitamisel ei tööta kuri kärkimine küll kuigivõrd!

11
1

tegelt oleme teemast kõrvale kaldunud ja asunud poliitdiskussiooni pidama,milles me keegi siin vast kuigi kompetentsed pole. asi kaldub rohkem emotsioonidesse. teeme algataja küsis ju ainult nõu - kas minna või mitte. mina näiteks ütlesin oma seisukoha ja ka põhjendasin... aidake ja nõustagem küsijat, mitte ärgem hakakem politoloogideks.

6
0

Täpselt teemasse :) Kui lennukid lendavad sinna novembris, siis mina küll läheksin.

7
1

Nii ja kujutage armsad lennuhuvilised ette, kuidas te USA 6.laevastiku poolt lähetet Tomahawk rakettide vahelt charter lennureisiga sõeluma hakkate, kui Süürias korralik "Let's roll" käima läheb.

8
3

Mis see Sinu asi on, kui ma sõidan sinna novembris rakkedite vahelt? :D

Surm siin või Siberis, erilist vahet pole! :P

4
2

Ma mõtlen, et kui raketid seal ringi laperdavad, siis ehk liinilende ja chartereid sinna liiklust takistama ei lasta :-) Minul ka plaanis sinna novembris minna muidu.

5
0

muide,tiibraketid lendavad madalalt. väga madalalt...

4
0

Küll saab siis ka nende rollide vahel kohale sõelutud, küll NATO kaitseb). Alates 14- 15/09 taastatakse enamik euraasia tsharterlende ja tõenäosus, et eesti tillukesed 4 lennukit, nädalase intervalliga, just pihta saaks, on närvekõditavalt tilluke) (Ise mina äsja saabunud, võttis ikka päris võhmale end laibakuhilate alt välja kaevata ja hunta saapa alt tuhatnelja pageda ;) P.S. Küll aga teeb täiesti tõsiseks ülalpool kohatud fundamentaal-fašistlik tegelane. Ei julgegi Eestis eriti liikuda enam.

5
2

Kas kellegi nimetamine f-f, nagu eelkirjutanud külm on suvatsenud nimetada, pole mitte liiga "üle võlli"? Muidugi pidanuks juba "laibakuhilate" juures lugemise katkestama.

Andrus99 väitis, et keegi lähiümbruses ei korralda enam reise Tuneesiasse, aga (ma küll ei viitsi uurima hakata, kes jne) ReisiGuru reklaam "külastage Kartaagot" on ju juba nädalaid Postimehe leheküljel üleval. Küllap siis ikka korraldatakse, ma oleta. Ja kuna on liik inimesi, kelle jaoks on kõik maad/riigid, kuhu nad reisivad räpased (Andruse viide kellelegi, kes sealt äsja tulnud), siis selles osas ma teen küll tavaliselt järelduse ainult jutustaja enda suhtumise kohta.

Käesoleva teema laialivalgunud osa on ka huvitav selle poolest, mida see tripi erinevate kasutajate (antud juhul põhiliselt vist Egiptuse Sharmis puhkajate) suhtumisest pajatab.

2
1

Tulime täna Sharmist. Kõik on täiesti ohutu, päike lõõmab ja sõbralikud inimesed ootavad teid!

5
0
1
...
89
10
Lennupakkumised
Reisikaaslased