Sharmi 2013 novembris...läheksite?

Tahaks väga just Sharm el Sheikhi minna, pakub huvi kuna pole seal kunagi käinud. Praeguseid uudiseid jälgides ei ole veel sealne pingeline olukord jahtunud, pole julenud seepärast ka reisi broneerida, kuigi hinnad pragu suht soodsad. Plaan oleks olnud minna novembris (2 täiskasvanut, 2 last-8a ja 2a). Mida arvate sellest, kas julgeksite minna või paanitsen liigselt?

? Aga mis põhjusel siis enne seda kopti kirikuid põletati. Suht demagoogiaks kisub kätte.

http://en.wikipedia.org/wiki/Persecution_of_Copts#2013

Mitte ei mõista kuidas need "kõrilõikajad" siis aprillis 2013 oma vendi maha nottisid.

6
1

Ma küsin veelkord, KatrinP tooge palun näide funktsioneerivast demokraatiast Araabiamaades. Ma ei ole kusagil soovitanud Egiptusesse reisida, vastupidi kui suudate lugemisega hakkama saada:) Mis puudutab AÜE jne, siis olen neid riike korduvalt külastanud ja mingist demokraatiast jne nende puhul võib rääkida tõepoolest täielik demagoog. Kui enamusel elanikel pole isegi valimisõigust ja mingeid õigusi, siis on tõesti tegemist väga pehmete diktatuuridega. Kui keegi arvab, et Egiptuse suguses riigis saab korda hoida mingi pehme käega, siis arvaku uuesti. Eks KatrinP rääkis sama ka Gadaffi ja Assadi reziimide kohta enne kui selgus, et peale neid tulevad kordades hullemad. Nagu eespool ütlesin, siis ei ole kaugel aeg, kus Mubarak tundub pehme ja demokraatlik valitseja ja mitte eriti veirine:)

13
3

Minu fantaasia Gaddafi-aegset Liibüat ja Jordaaniat ühte patta siiski ei paneks. Nii pehmelt öeldes.

7
1

Ma ei kirjutanudki, et neis riikides on läänelik demokraatia. Aga mõnel on ju lugemisega jätkuvalt raskusi nagu näen. Kirjutasin, et neis riikides ei taheta Läänemaailma hävitada. Selles mõttes on ka Jordaania ja Gaddafi aegne Liibüa ühes potis, et viimastel aastatel sai Gaddafi Euroopa ja USA-ga sama hästi või isegi paremini läbi kui Jordaania kuningas. Ainult Euroopa lõi noa selga inimesele, kes Euroopa valitsejaid rahaliselt toetas. Gaddafi oli aga minu iidol mitmes mõttes. Jah, ta oli kohati julm, kuid tema rahvas elas valdavalt hästi. Kohati paremini kui keskmine eestlane. Ja seda erinevalt Egiptusest, kus hästi on viimasel 60 aastal elanud ainult sõjaväehunta ladvik. norsule kordan veelkord, et ta peaks kandideerima el-sisi kõrilõikajate juurde. Ta mõttemaailm sobib hästi. Ma võin muide norsu Teie eest el-sisile araabia keeles kirjutada (raskustega, aga saan hakkama). Või eelistate Põhja-Koread või Mugabelandi - seal ju ka ei saa teisesuguste arvates ilma julma korrata ja verevalamiseta hakkama. Egiptuse el-sisi kõrilõikajad jõudsid täna aga uue tasemeni. Nüüd tahavad nad ülemaailmselt tuntud demokraat ElBaradei vanglasse heita. Põhjuseks on asjaolu, et too julges tagasi astuda!!! Sellise tasemega on siis need norsu poolt armastatud julmurid Egiptuses. Kui see pole kõige pesuehtsam stalinism, siis mis see on???

2
4

Ehee, siin pole muud õelda, kui et sellist jama on raske isegi kommenteerida:) Ühed mõrtsukad on kõrilõikajad ja teised süütud inglid:) Küsin veelkord, millises Araabia riigis on toimiv demokraatia ja millises neist on kõik korras inimõigustega?`Iga riik väärib oma valitsejaid ja Egiptuse probleeme saab lahendada ikka egiptlased ise, mitte vihast nõretavad kommentaarid tripi foorumis. Uuriks ka arvamust Assadi reziimi kohta ja kuidas on suhtumine juudiriiki? Euroopa huvides ja seega ka meie huvides on, et Egiptuses valitseks kord ja reziim, kes suudaks riiki kontrollida. Tänapäeva maailmas sinisilmselt rääkida mingist võimalikust demokraatiast Egiptuses ja kõiki rahuldavast lahendusest tundub küll suht lasteaia tasemel jutt olevad.

6
2

Kui lugemisega ja väljendamisega on raskusi, ongi võimatu midagi kommenteerida. Tänane BBC uudis ElBaradei kohtu alla andmise kohta ütleb järgmist: Meanwhile Egypt's former Vice President Mohamed ElBaradei is to face trial on charges of breaching national trust. Mr ElBaradei, who is out of the country, resigned on 14 August after security forces dispersed two protest camps in Cairo set up by supporters of ousted President Mohammed Morsi. Al-Jazeera kirjutab sellest pikemalt. Aga samas on hea, et el-sisi oma tõelist palet näitab. Peale ElBaradei vangistamise soovi on Euroopal ja USA-l väga raske avalikult el-sisit toetada.

4
4

KatrinP, valikuline uudistenoppimine pole keelatud, aga isiklikuks minek pole väga hea. Rahune nüüd maha, nagu Egiptuses, on ka meil erinevaid arvamusi. Üldiselt see rikastab, aga kui võetakse positsioon, et "minu poolt või minu vastu", siis peegeldab Trip.ee foorum täpselt seda, mis toimub Egiptuses. Esiplaanil on emotsioonid.

11
0

Irw, igal sammul massimõrvarite käsilasi leidev KatrinP555 iidol on massimõrvar Gaddafi :))) Kust sellised kõrilõikajate ja elajate fännid tulevad? Kas on tegemist stalinistliku elajaga Eesti riigis? vt ka: http://www.theguardian.com/world/2011/jun/18/muammar-gaddafi-war-crimes-files

12
3

Muidu huvitav teema, ent lõpupoole kisub ebahuvitavaks. Jätke palun personaalsed erimeelsused ja isiklikul tasapinnal lahmimised kõrvale ja pigem kirjutage sellest, millest potentsiaalsel ränduril kasu võiks olla. Ehk siis enne järgmise postituse "saada" nuppu vajutamist lugege oma kirjutised veel kord läbi, ning kui seal on midagi sellist, mis on mõeldud personaalselt mõne siinkirjutaja aadressile, siis kustutage see osa ära. Minu värsked andmed näiteks Hurghadast ütlevad, et seal on olukord ärevavõitu. Neli seal resideeruvat tuttavat eestlast tulevad sealt homme koju ära, ehkki plaanid olid pikemad. Hurghada oma pisut autentsema kohaliku koloriidiga pole aga muidugi Sharm. Sharmi kohta värskeid otseallikast andmeid ei ole. Novembrikuuks Egiptuse reisi planeerida (või broneerida) on hetkel liigne uljus (kuigi reisibürood praegu vist ei broneerigi). Las olukord settib ja selgineb.

9
0

Kui nüüd algse küsimuse juurde tagasi tulla, siis minu seisukoht oleks selline, et üksi ma täna läheks Sharmi puhkama. Abikaasa ega ka lastega koos ei läheks. Miks? Seda sellepärast, et meesterahvana suudaks ma ka väga ootamatu olukorra muutuse puhul hakkama saada, kuid vastuda abikaasa ja laste eest, olukorras kus oled ootamatult sattunud sõjakeerisesse, ei ole just lihtne tegevus. Laste turvalisus peaks olema iga vanema jaoks primaarne ning niikaua kuni eksisteerib kasvõi väike reaalne oht, siis tuleks seda vältida.

Täna ei ole tõesti rahutused veel turismipiirkondades, kuid nagu viimaseaja sündmused on näidanud, siis võib olukord muutuda tundidega ning mitte keegi ei välista äärmuslaste rünnakut turistide vastu, et saada maailma tähelepanu. Hurghadasse läheks juhul kui hotell asub vähemalt paarkümmend km keskusest eemal.

10
0

Tänud Katrin. Üldiselt saan ka oma uudised Al Jazeera kaudu pluss blogid, ja Sinu kirjeldused vastavad tõele. Al Sisi juurutab tavalist verist sõjaväe diktatuuri. Ainuke ime see kui palju neid "ilmalikke" ja liberaalsete vaadetega inimesi temaga kaasa karjuvad. Jälgin Luxori blogisi, sinna kanti on rahutused jõudnud. Samuti, Vennaskonna toetus on suurem maa piirkondades, kuna nemad olid ainuke organisatsioon kellel oli seal mingisugune sotsiaalvorgustik.

Saage aru, ega ehk keegi just Teid ei sihi. Jääte lihtsalt kahe tule vahele. Kuigi ehk rahutused Sharmi ei jou, näiteks elekter võib pikemaks ajaks kaduda, kütuse saadavusega on probleeme. Et arvestage siis kuumas toas istumisega, ja banaanide söömisega, kuna teine toit on roiskunud.

Ei saa ju reisida maale kui ei tea midagi selle maa olukorrast. Tuleb meelde USA ajakirjanik keda viidi Siberisse Teise Maailmasõja ajal, ja kes kirjeldas vangilaagris olevaid inimesi "punaposksete töölistena kes rõõmsalt lumes mõllasid."

Veel tänud Katrin. Tahaks Teie arvamusi lugeda, ehk on võimalik kusagil mingi blogi üles seada. Eestikeelsed uudised on üpris napid.

6
6

Mõni inimene on rahvusvahelistest uudiskanalitest nii vaimustunud, et siis pole ime kui ta isegi juutide gaasitamist uskuma hakkab; vähem koledatest asjadest rääkimata.

2
9

Üks inimene elab kohapeal ja jagab oma silmadega nähtud muljeid. Teine elab kuskil sellise kohas, kus näeb CNN uudiseid ja on enda arvates kordades kompetentsem. Mul hakkab tekkima kahtlus, et see teine on firmast, kes korraldab reise Kanaaridele

10
7

Ma väga loodan, et siia ei kujune platvorm inimestele, kelle meelisteemad on "holokaust", "multikulti", "rahvusvahelised uudistekanalid" jne sellises stiilis ja sellisel tasemel, nagu esitavad agressiivse ja labiilse, harimatu vähemuse esindajad PM või Delfi kommentaariumis iga võimaliku ja võimatu teema all.
NB! Käesolev postitus ei anna põhjust nüüd nendel teemadel vahutama hakata. NB2! Eelneva teksti mõttest ei pruugi te esimeste lugemistega täielikult aru saada.

14
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased