Sharmi 2013 novembris...läheksite?

Tahaks väga just Sharm el Sheikhi minna, pakub huvi kuna pole seal kunagi käinud. Praeguseid uudiseid jälgides ei ole veel sealne pingeline olukord jahtunud, pole julenud seepärast ka reisi broneerida, kuigi hinnad pragu suht soodsad. Plaan oleks olnud minna novembris (2 täiskasvanut, 2 last-8a ja 2a). Mida arvate sellest, kas julgeksite minna või paanitsen liigselt?

Nõme kui kommenteerivad inimesed, kes ise ei ela Egiptuses ja uskumatu kui palju nad teavad reziimist, massimõrvadest ja valitsevast diktatuurist ! Maailm on täis ohte, püsige kodus nelja seina vahel. aga kuni reisifirmad lendavad Sharmi, lendan mina ka ja tean, et hetkel on seal enam kui rahulik, seda lisaks Sharmile, Dahabis ja Nuweibas. Kui pole inimesi, pole põhjust terroriks ja hetkel nii on.Vaadake vähem BBC ja CNN kallutatud uudiseid. Julgetele mõnusat sooja nautimist ja loodan siiralt, et olukord rahuneb kogu Egiptuses.

11
9

Kulla KatrinP555, selleks et siin igasugu oletusi pritsida peaks oludega kursis olema. Alustuseks kasvõi selgeks teha, mis tähendus on Egiptuse armeel Egiptuse rahvale. Meenutaks ka jaanuarirevolutsiooni ning armee käitumist. Huntaks passib nimetada Mursit ja tema küündimatut valitsusaastat. Järgmiseks võiks uurida, KUIDAS toimusid nn demokraatlikud valimised eelmisel aastal, milliste närude nippidega Vennaskond "võidu" saavutas. Peamine - egiptlased on rahuarmastav ja külalislahke rahvas ja kurjuse ohjeldamise järel valmis kõigi heasoovlikega oma suurepärast maad jagama. Igasugu halvustajatel tasuks meenutada, millal meie, eestlased, orjapõlvest ja muldpõrandalt planeedi targemaiks saime ... Rohkem respekti ja empaatiat, rahvas!

11
3

nänsi - järjekordne pol pothi käsilane siin pol pothi suguseid õigustamas. Selliste demagoogidega pole vähimatki mõtet vaielda. ma zedong oli ka tubli mees, kes oma rahva õnnistuseks 60 miljonit inimest hukata lasi. pol poth lasi tappa ainult kuni 3 miljonit inimest ja polnud ju tema viga, et need tema valitseva riigi elanikkonnast 35% moodustasid. Eesti on sõjaväelise diktatuuri vist auga ära teeninud, sest kaasaelajaid on sellisele korrale kummaliselt palju, lausa enam kui neid, kes Gruusias stalinit jätkuvalt armastavad. Ma tean muide Egiptuse rahvast palju enam kui nänsi arvata julgeb. Mul on kahjuks või õnneks õige mitmed lähisugulased Egiptuse araablased!!! Sellest ka minu araabia keele oskus algtasemel. Tänane olukord on selline, et osa egiptlastest, kes olid Morsi vastu, on nüüd liitunud sõjaväehunta vastastega. Sest nad saavad aru, et sõjaväehunta ei ole kindlasti see, mille poole nemad Morsi vastu astudes püüdlesid. Isegi Egiptuse rahvusvaheliselt tuntuim demokraat Mohamed ElBaradei on nüüdseks sõjaväehunta vastane ja põgenenud Austriasse. Sest ta teab, et hunta ei andesta talle poole vahetust ja Egiptuses piinataks ta kiiresti surnuks.

0
11

Ma lihtsalt märkusena mainin, et demokraatia ei pruugi olla sugugi parim valitsemisvorm. Näiteid rahva "targast valikust" võib tuua Eestistki kümneid näiteid, kindlasti ka Soomest, Rootsist või USA-st. Saati on siis väga valulik hakata demokraatiat (näilist või tegelikku) juurutama riikides, kus seda pole varem olnud, või piirkonna traditsioonidest ja usust tulenevalt üsna vastuoluline tegevus. Julgelt 4/5 maailma rahvastikust elab mittedemokraatlikes riikides, milledest mõned annavad oma elatustasemelt ja arengult silmad ette enamikule demokraatlikele riikidele. Riiklikult lähenedes on mittedemokraatlike riikide hulgas vägagi riike, kes püsivad ka siis edasi, kui demokraatia eksperimendid on Euroopas krahhiga lõppenud.

4
1

Kui nüüd algsesse teemasse tagasi minna, siis mina pidasin silmas muud.

Terve pere reisi tühistamine maksab kuni paarsada eurot

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/terve-pere-reisi-tuhistamine-maksab-kuni-paarsada-eurot.d?id=66622723

Ettevaatust: Egiptuses kindlustus ei kehti

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ettevaatust-egiptuses-kindlustus-ei-kehti.d?id=66621941

Ei pidanud silmas ekstreemmatkajaid ega rindereportereid ja ka neid kellele kogu paketi maksumus ja võimalikud lisakulud kuludesse kanda on tühine probleem.

Lihtsalt pole eriti eetiline agiteerida väikelastega perekondi ja ka suhteliselt hinnatundlikke kodanikke mõõdutundetu müügipropagandaga.

Ja kui jutt käib pidevalt mingist kallutatud informatsioonist, siis kust see kohalik oma kallutamata info hangib:kodu -ja naabertänavalt ja mõne naabrimuti käest. Kui jamad juba silma all on, siis on juba ikka väga hilja. Kallutamata info saamiseks peab valitsuse istungitel osalema.

Tarku valikuid peale olukorra rahunemist!

3
0

Tarku valikuid ei oska praegu siin keegi teha. Kui soovite annulleerida Egiptuse reisi, siis maksate mingi summa tõesti. Kui teete vahetuse sama reiskorraldaja teise sihtkoha vastu ei pea maksma. Muidugi oleneb see teie reisikorrldaja tingimustest. Nt. Goadventure varajase tellija tingimustes on kirjas:

  • Juhul kui peale broneeringu kinnitust tellimuses soovitakse muuta reisija nime, reisi kuupäeva, hotelli või sihtkohta peale varajase tellija soodustuse lõppemist, kaotab soodustus kehtivuse ja hinnale lisanduvad bürookulud.

Meie vahetasime just oma oktoobrikuise 2-nädalase Egipti reisi Türgi reisiks ja ei masknud selle toimingu eest mingit bürookulu, sest Go-l kestab varajase tellija soodustuse I etapp kuni 31.august.

3
0

Soome kolm tuntud reisifirmat Aurinkomatkat, Tjäreborg ja Finnmatkat peatasid täna Egiptuse reiside müümise kuni aprillini 2014! See puudutab kõiki sihtkohti Egiptuses. Reisi juba ostnule pakutakse asendussihtkohti. Olukorra olulisel paranemisel võidakse Egiptuse reise kiiresti uuesti alustada, kuid praeguse seisuga seda eriti ei loodeta.

4
3

KatrinP555-le soovitaks veits aega maha võtta ja mitte tekitada paanikat ja lähtuda foorumi küsimusest:Sharmi 2013 novembris...läheksite?

4
4

Politoloogia, rahvusvahelised suhted jne on väga huvitav teema. Samas on kindlasti igat teemat võimalik erinevalt käsitleda ning inimestel võivad olla täiesti erinevad seisukohad. Ma ei poolda muidugi diktatuuri ega usufanatismil põhinevat inimõiguste rikkumist - kuid ausalt öeldes põhinevad mu teadmised erinevate maade režiimide kohta valdavalt ajakirjanduslikel allikatel ja niipalju ma tean, et täit tõde ei leia kunagi ühestki ajalehest. Vahendatakse seda, mida vahendada soovitakse. hea näide viimasest ajast - spekulatsioonid ja palli edasi-tagasi loopimine Süürias keemiarelva kasutamise teemal. Ma ühelgi juhul ei toeta keemiarelva kasutamist, kuid ma ei välistaks ühtegi võimalust selle kohta, kes seda relva seal kasutas - mässulised, valitsus, suurriikide käsilased - kõik on võimalik ja meie ilmselt oma eluajal tõde teada ei saa. Kindlasti on Egiptuses olnud diktatuur ja palju halba, kuid teatud juhtudel võib "demokraatia toomine" tuua samuti väga, väga palju halba. Afganistani on demokraatiat üriatud juurutada aastakümneid ja ma kahtlustan, et tulemata see jääb. Miks - eks selle kohta olgu igal ühel oma arvamus. Tõsi on ka see, et ebastabiilsused on suurriikidele kohati kasulikud. Aga las see poliitika ja rahvusvaheliste suhete analüüs jääb sinna paika.

Mis puutub ohtlikesse piirkondade reisimisse. Mina püüan üldiselt võtta VäMi soovitused enam-vähem kuulda. Isiklikult hetkel Egiptusesse ega Süüriasse ei reisiks. Isegi kui kuurordis on kõik hetkel väga vaikne. Miks? Esiteks, mulle ei meeldi niisama mõttetult riskida. Mõnele meeldib, mõnele mitte. Ise eelistan turvalisemapoolset reisimist - st ma ei ole läinud õhtusel ajal jalutama ei Caracases ega Nairobis, nii igaks juhuks. Ma olen muidugi naisterahvas ka ja reisin tavaliselt väljaspool 5-tärni hotelli komplekse, liigun kohaliku transpordiga ja liigun palju ringi. Eelistan kasutada kainet mõistust ja taotluslikult teravaid elamusi, mille puhul on kõrgendatud tõenäosus saada füüsiliselt või varaliselt viga, reeglina ei otsi. Minu jaoks on poliitiliselt tugevalt ebastabiilsed piirkonnad sellised riskantsed kohad. Täna 5-tärni hotellide töötajad Sharmis ei mässa, aga keegi ei tea, et homme ei nihku vägivallapuhangute epitsenter just Sharmi. Samuti ei anna keegi garantiid, et ka Egiptuses ei otsusta mässajad / valitsus / keegi kolmas mõnda bioloogilist või mistahes muud relva kasutada. Ma ei tahaks nii palju riskida. Ma pigem lähen mujale, kus saan rahumeeli riigis ringi liikuda, linnas kohalikes söögikohtades söömas käia, liinibussiga sõita jne.

Seega vastuseks küsimusele: ma ei läheks Egiptusesse ei novembris 2013 ega muul ajal kuni ma tean, et asjaolud on enam-vähem stabiilsed. Ootamatused võivad igal pool ette tulla, aga teadlikult kõrgema riskiga kohta ei roniks.

P.S. väljendan oma seisukohta ja muidugi on igal ühel oma arvamus.

8
0

Tarbijakaitseameti pressiteade, mis võiks ehk siinseid lugejaid konkreetsemalt huvitada...

Tarbijakaitseameti pressiteade 28.08.2013

Tarbija võimalustest reisileping Egiptuse rahutuste tõttu lõpetada

[---]

Juhul, kui välisministeeriumi praegune ohuhoiatus püsib, võib riske hinnates mõlemal poolel ehk nii tarbijal kui ettevõtjal tekkida õigus pakettreisileping üles öelda vääramatu jõu asjaoludel. Seejuures tuleb arvestada, et reisikorraldajal on õigus nõuda tarbijalt mõistlikku hüvitist juba osutatud teenuste eest. Need teenused on näiteks reisi komplekteerimine, hotelli broneerimine, viisa organiseerimine.

Hüvitise suurus sõltub reisikorraldajast ja juba osutatud teenustest, kuid reisikorraldaja peab suutma tõendada, et ta on sellised kulutused juba teinud.

Asjaolu, kas tegemist on vääramatu jõu olukorraga või mitte, tuleb hinnata juhtumipõhiselt. See tähendab, et esiteks peab reisija suutma põhjendada, millele tugineb tema ohuhinnang, teiseks tuleb samuti arvesse võtta, millal inimene pakettreisi soetas ja millal reis toimub.

Hoolimata sellest, kas on tuvastatud vääramatu jõu asjaolu, on tulenevalt võlaõigusseadusest mõlemal poolel õigus lepingust taganeda. Broneeringu tühistamisel tuleb tarbijal eelkõige vaadata sõlmitud pakettreisilepingu tingimusi ning arvestada sellega, et üldjuhul tuleb lepingust taganemise korral tasuda reisikorraldajale leppetrahvi pakettreisilepingus või tüüptingimustes sätestatud alustel.

Broneeringu tühistamise ja reisiraha tagasimaksmise kõrval on võimalikud ka kõik muud omavahelised kokkulepped reisikorraldaja ja reisija vahel. Reisikorraldaja võib pakkuda tarbijale võimalust asendada reisi väljalennu kuupäevad või siis valida asendusreis mõnda teise reisikorraldaja pakutavasse sihtkohta. Samuti on mõeldav kinkekaartide pakkumine pakettreisi asemel, mida tarbija saab hiljem kasutada mõne muu pakettreisi ostuks.

Tarbijakaitseamet soovitab Egiptusesse reisida soovijatel enne reisi tühistamist kindlasti konsulteerida oma reisikorraldajaga ning uurida erinevaid reisilemineku võimalusi.

Nii tarbijakaitseamet, välisministeerium kui reisikorraldajad jälgivad pidevalt ja põhjalikult arenguid selles piirkonnas. Ameti, ministeeriumi ja reisikorraldajate esindajad kogunevad taas sel teemal mõtteid vahetama septembri teisel nädalal.

Lisamaterjalid:

· Välisministeeriumi Egiptuse reisiinfo: http://www.vm.ee/?q=node/5783; · Välisministeeriumi pressiteade "Euroopa Liidu välisministrid kutsuvad Egiptust üles vägivalda lõpetama": http://www.vm.ee/?q=node/17912; · Välisministeeriumi pressiteade "Eesti mõistab hukka vägivalla Egiptuses": http://www.vm.ee/?q=node/17898.

0
0

to reisike mina julgeks küll minna ja on ka broneeritud,minul elab kaks väga head tuttavad Hurgadas ja faces just kirjutasime ja nad ütlesid ,et seal täiesti rahulik ja turvaline aga ainult kahjuks turiste napib.Meie massimeedia lihtsalt liigselt paisutab seda olukorda seal üle.

4
2

Sau. Ei läheks ! Võib-olla seepärast,et just aprillis sai Hurghadas käidud üle mitme aasta ja õige pikaks ajaks on jälle isu täis sellest maast ! seda enam,et juba ka siis kuurordist kaugemale ei soovitatud minna. nüüd seda enam. ja mida seal kohapeal ikka nädal aega teha - kaua sa seda küllalt allakäinud AI-toitu sööd. ja joogid on ikka eriti hulluks läinud. kui majanduslikult kannatab,pane veits raha juurde ja mine kas Tenerifele,Marokosse või Taisse. on ,mida vaadatagi ! mitte ainult hotelliümbruse ülitüütute saastaga kaubitsejatega jaurata. Edu !

3
2

Andrus99,kas Punane meri pole küllalt hea põhjus külgetõmbeks? Ega sinna söögi või joogi pärast minda,ikka igavese päikese ja mere pärast, mida Eestis pole aasta ringi. Nädal möödub ruttu,liialt ruttu- kahjuks.

5
0

Meri ongi ainuke asi ,mis sinna veel tõmbab. Varem,kui olukord riigis normaalne oli,sai ikka paljutki näha. Enadle meeldis näiteks Nuweiba kanjon. Nüüd on sellega praktiliselt jokk. Aga igal juhul eelistan siiski hetkel Vahemereäärset puhkust. Saab nautida hiilgavat kohalikku kööki jne. Tegelt on ju köögielamus suur osa puhkuse väärtusest. Seepärast ütlesingi,et ka hea hotelli AI on ikkagi viimasel ajal alla käinud. Viimasest Hurghada puhkusest ei meenu ühtki maitseelamust. Paraku.Mõned aastad tagasi see nii ei olnud. Vähemalt minu kogemuse põhjal. Kokkuvõtteks ütleksingi,et praegune Egiptuse puhkus on nö. poolfabrikaat - on ja ei ole kah. On paremaid kohti.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased