Sharmi 2013 novembris...läheksite?

Tahaks väga just Sharm el Sheikhi minna, pakub huvi kuna pole seal kunagi käinud. Praeguseid uudiseid jälgides ei ole veel sealne pingeline olukord jahtunud, pole julenud seepärast ka reisi broneerida, kuigi hinnad pragu suht soodsad. Plaan oleks olnud minna novembris (2 täiskasvanut, 2 last-8a ja 2a). Mida arvate sellest, kas julgeksite minna või paanitsen liigselt?

Kullakesed, kuidagi igavaks kisub see duell. Võtke kasutusele võimsamad salarelvad ja pange nii, et vastane ei tõuse. Veel 6 kommentaari ja täitub 100 arvamust Sharmi sõidu kohta, pingutagem.

6
0

x

3
6

Pia Kurro, proovige nüüd teemas püsida. See lokkav demagoogia teeb ju lõppeks teid ennast lolliks.

Kui elate mõne kuurordi lähedal, siis oleks info igati teretulnud. Muu jura jätke oma netipäeviku jaoks.

5
3

Tundub, et nende fanaatiliste kutsete taga on sügav seotus turismifirmadega või omanikeringis olemine ise või mehe kaudu. Paljast fanatismist ka nii hüsteeriliseks ja manipuleerivaks ei minda võõras riigis. Turismihooaja algusega tundub ikka kõik kaalul olevat, et ikka lihtsameelsed broneeringud ära teeksid, mitte ei ootaks. Kurb ainult, et broneerijate näol on tegu sageli küllaltki hinnatundlike ja ka lihtsameelsete inimestega, kellele võib olla tegu arvestatava väljaminekuga vaevaga kogutud vahenditest, eriti veel pere kohta. Olen käinud Egituses ca 10 korda, nii Sharmis, Hurgadas, Tabas. Seda maapealset paradiisi seal nüüd realistlikult võttes pole-lihtsalt odav soe koht talvel, alla on käinud viimastestel aastatel ka 5* hotellid ja 3-4* pole seal territooriumil küll midagi teha. Aga saage ka ND-st aru, keskealisel naisterahval on lapsed, vastutus pere eest, et leib lauale saada ja mingit muud tööd seal teha ei saa, ei taha, ei oska. Ja ollaksegi väga sõnaosav demagoog ja manipuleerija raha nimel, mitte oma veendumuste tõttu. Need, kes mitteanonüümselt vastutavad oma sõnade eest ju selliseid avaldusi ei tee. Huvitav: Ootavad- vaatavad ka need turismifirmad, kes broneeringuid tagastavad. Need, kes viimast riisuvad ja jamade korral on klient kõigest ilma, muidugi müüvad ja eitavad reaalsust. Ehk kokkuvõttes, lugege oma reisilepinguid, reisitõrkekindlustus siin üldjuhul ei aita.

11
8

Jah, ma arvan täpselt sama moodi, et kui inimese sissetulek sõltub väga otseselt sellest kui palju ta reisifirma heaks positiivset propagandat teeb või kui palju ta kohapeal Eestist pärit turiste teenindab, siis on tema jutt tema rahakotiga seotud reisisihtkoha osas kõike muud kui objektiivne. Sellist propagandat a la ND ei maksa eriti tõsiselt võtta, sest kogu see jutt kannab jutu levitaja rahakoti huve. Kahjuks tõmbavad sellised müügipropaganda levitajad Trip.ee maine täiega alla. Kui asjad tehakse aktiivse hüsteerilise müügiinimese poolt kümme korda ilusamaks kui nad tegelikult on, muutub Trip.ee keskkond mõttetuks, sest inimesed ei saa siit enam tõde kätte. Siin on mõtlemise koht ka Trip.ee tegijatele.

11
8

@Katrin Ainus ja õige tõde oli vanasti Pravdas. Trip.ee-l sellist tõe monopoli kahjuks/õnneks pole.

11
0

Kuulge aga tegelt on ju asi väga lihtne, kui meie riigi ametlik seisukoht on see, et Egiptusesse reisimist tuleb vältida siis need inimesed kes sinna lähevad on täiesti oma riisiko peal. Kui peaks juhtuma midagi taolist nagu ratturitega Liibanonis oli siis ise ju süüdi, et reisisid sinna. Riik ei peaks mingisugust abi andma kui on ametlikult selline seisukoht välja käidud. Ja kes tahab oma õnne proovile panna siis lasku aga käia ja puhaku seal niipalju kui süda lustib, kuia aga midagi peaks juhtuma siis aga sry dude told you before!

6
0

Üldiselt ajavad sellised KatrinP ja Oceanwivi sugused inimesed oksele, tõestage oma väiteid või ärge lahmige. Kus linnas ND elab, et seal turistide hordid käivad ja talle leiva lauale toovad? Trippi ei muuda mõttetuks inimesed, kes kohapealt infot jagavad, vaid just need lahmijad, tänu kellele on pool Euroopat neid abirahadest elavaid "demokraatiatoojaid" täis. ND näeb asju muidugi kohati natuke läbi roosade prillide, aga igaüks peaks suutma ju ise saadaoleva info puhul riske ja ohte hinnata. Käiakse ju ka Aafrika riikides, kus suurlinnades õhtusel ajal valge inimese elu ja vara eriti väärt ei ole. Keegi ei räägi, et ärge mingil juhul LAV või Nairobit jne külastaga. Loed mingit Veigo reisikirja matseetedega vehkivatest istandusetöölistestes, siis peale seda tundub Sharm päris turvaline koht:) Mis puudutab Eesti ja Euroopa huvisi, siis on meie jaoks peamine, et sellises rahvaarvult ja strateegliselt suures riigis nagu Egiptus valitseks kord. Mingist demokraatia võimalikkusest antud piirkonnas võib rääkida ainult täielik võhik, positiivsed näited paraku puuduvad ajaloos. Valida on kas islamistlik või ilmalik diktatuur, ma ausaltõeldes eelistan lääne ühiskonnaga seotud sõjaväelist diktatuuri sariaadiseadustele ja lääne ühiskonda vihkavale diktatuurile. Mul on kuri kahtlus, et mõningase aja pärast räägivad ka egiptlased ise "heast" Mubaraki ajast, kes ajas kokkuvõttes tasakaalukat poliitikat ja suutis kinnistada eelmise mõrvatud presidendi Sadati kokkulepped Siinai tagasisaamise ja Iisralei rahulepingu teemadel. See on kokkuvõttes ära hoidnud juba 40 aasta jooksul suurema sõjategevuse Iisraeli ja Araabia riikide vahel. Mis puutub Egiptusesse reisimist, siis hetkel ma isiklikult sinna ei läheks, kohe kõrval on olemas Aqaba ja Eilati kuurordid, külastage neid parem siis.

13
7

Vastaks nii, et mina lähemal ajal ei läheks. Pole küll tihti seal käinud, kuid peale võimuvahetust ja Mubaraki kõrvaldamist oli isegi turistide alal olukord muutunud. Minu arust halvemaks - kohalikele vabamaks, seega turistedele riskantsemaks. Ja selle vaesuse juures, mis seal on, ei või iial teada, mida keegi üritab. Eestiga mingeid paralleele tõmmata ei saa minu arust. Vaene, meeleheitlik ühiskond, kus meile aruaamatu religioon on liiga tähtsal kohal. Sügisereisid vähemere piirkonda või Kanaaridele. Talvel Aasiasse. Oleks ohutum ja ega see Egiptus kuhugi kao. Ootaks kevadeni.

9
0

To norsu. Oksenda terviseks. Kasvõi nii, et sisikond väljas. Kui minusugused sinusuguseid suudavad oksendama ajada, siis mul on väga hea meel selle üle. Kes viitsib natuke googeldada, teab, kes ND tegelikult on ja millega ta tegeleb. Aga kes ei viitsi või ei oska googeldada, eks see oksendab.

9
8

To norsu veel. Te olete ilmselt liiga palju coca-colat joonud, mcdonaldsit söönud ja miki-hiirega mänginud. Moslemi Vennaskond on parteina tegev ja tugev paljudes riikides ja mitte üheski neist ei kehti šariaadiseadused!!! Küll aga kehtivad šariaadiseadused Saudi Araabias, riigis, kus Moslemi Vennaskond keelatud on. Tundub, et ka paljud eestlased on sõjakurjategija w bushi aegadest alates nii ajupestud, et peavad kõiki moslemeid ja kõiki moslemite liikumisi usuhulludeks. Tegelikkuses on Moslemi Vennaskond väga leebe ja suht ilmalik seltskond, eriti võrreldes tõsiselt äärmuslike usuhulludega, olgu nendeks siis äärmusislamistid või evangeelsed kristlased. Aga neid korra tagaajajaid oleme me juba näinud, ka Eestis muide. Sõjakurjategija stalin rääkis ka korra vajadusest. Kõik diktaatorid ja kõikide diktatuuride armastajad räägivad alati korra vajadusest.

5
7

Ka mina vaatasin googelist põhjalikult ND tausta, kuna ta jutt muutus täiesti ebaloogiliseks, sarkastiliseks ja demagoogiliseks ilkumiseks. Just see müügipropaganda osa tegi asja huvitavaks ja ka väga hea hotellide tundmine, millega nagu tavalisel keskealisel pereemal maal ei tohiks palju asja olla. Huvitav, et kasvõi näiteks Vahemere elavad eestlased lihtsalt niisama mingit üliaktiivset müügipropagandat ei kuku tegema. Tausta nähes enam ei imesta, üldsegi mitte. Aga oksenda Norsu, see puhastab sisikonda ja aitab kaalutõusu vastu.

7
4

Rahu, rahu, Nile Delta pole siin esimest päeva ja kes vähegi viitsib teada, teab, kes ta on. Aga see läheb juba personaalküsimuse aruteluks. Ainuüksi fakt, et kellegil on mingid huvid, ei tee tema arvamust ju automaatselt vähemväärtuslikuks.

Meie geograafiline asukoht on, nagu ta on ja talvisel ajal loetud lennutundide kaugusel sooje alternatiive võrreldava hinnaga ei ole. Võiks ju mõelda näiteks seal lähedal asuva Aqaba peale Jordaanias, aga see nõuab lendudega kombineerimist ja muidu vähe rohkem ettevõtlikkust. Paljudele see vist ei sobi. Igatahes saab olema huvitav jälgida, mis alternatiividega tulevad välja Euroopa reisikorraldajad. Aga ega neilgi võimalusi liiga palju pole. Pakun, et Egiptuse reisid jätkuvad varsti endiselt, kuid ekskursioonide taaskäivitamisega läheb veel natuke aega.

9
0

Jajah:) Ega me ei ole mitmekümneid kordi moslemiriikides käinud ja ei tea miskit sealsetest inimestest. Avaldasin arvamust, mis on Euroopa ja meie huvides, st stabiilne Egiptus. Aga eks neil multikulti jne eeskõnejatel olegi kombeks teisi ajupestuteks tembeldada, soovitaks külastada Malmö ja Stokcholmi mõningaid linnaosasi ja vaadata kuhu selline poliitika viib. Kui KatrinP on tuua mõni näide funktsioneeriva demokraatiaga Araabiamaast, siis ootaks huviga. Ma ei näe vahet diktatuuridel, aga eelistan sellist diktatuuri kelle eesmärgiks ei ole Lääne hävitamine. Kusjuures on väga paljuütlev, et mõni on viitsinud lausa selles teemas esinemise jaoks konto teha, see kohe annab postituste sisule oma varjundi:) Veigo, Eilatisse vast korraldatakse ka sel aastal reise, sealt on nii Sharm vajadusel kui Jordaania kiviga visata. Olin ka Iisraeli suhtes väga pessimistlik, aga eelmise aasta koolivaheaja reisi viimasel hetkel ostmisel selgus, et olude sunnil on Eilat odavam kui Sharm ja ei tulnud kahetseda. Puudusid pealetükkivad kaupmehed, päike oli sama ja süüa sai normaalselt.

7
3

Kas Te norsu tahate samasuguse demagoogiaga jätkata nagu tegi ND??? Demokraatiast on erinevatel rahvastel küll väga erinevad arusaamad, kuid enamikel Araabia riikidel ei ole eesmärgiks Lääne hävitamine. Mõni näide - Katar, Bahrein, AÜE, Tuneesia, Liibüa Gaddafi ajal, Maroko, Jordaania. Läänelikku demokraatiat pole neis küll üheski, kuid samas mitte ka sellist rõvedat diktatuuri nagu oli elajas mubaraki ajal Egiptuses. Multikulti armastamisest olen ma aga väga kaugel. Mida rohkem me laseme Araabia maades elajatel elada neile sobivalt, seda vähem neid Euroopasse põgeneb. Aga kui valitsevad veriselt jõhkrad diktatuurid (a la el-sisi), siis jooksevad sealsed inimesed loomulikult varju Euroopasse. Teile norsu soovitan kandideerida el-sisi sõjaväehunta palgale. Te peaks oma mõttemaailmaga sinna sobima. Islamiusk pole vajalik, sest enamus el-sisi kõige jõhkramatest kõrilõikajtest on muide kopti kristlased!!! Seetõttu pole mõtet ka imeks panna, miks egiptlased viimase 10 päeva jooksul üle 50 kristliku kiriku on maha põletanud.

2
12
Lennupakkumised
Reisikaaslased