Soovitage sihtkohta soojaks puhkuseks aasta alguses

Planeerime perega (kaks täiskasvanut ja 9 aastane tütar)puhkusereisi aasta esimesse poolde, st jaanuar-aprill (eelistavalt siiski jaanuar, veebruar). Kuhu on mõtekas puhkuseks minna, tahaks just sooja, eksootilist, kuid mis oleks ka rahakotile sõbralik? Kus olete ise käinud ja mida teate soovitada

Alustame sellest, et mida tähendab puhkus teie jaoks? On see peatus rannahotellis, mingi eksootikapakett või omal käel rändamine? Mis on eelarve? Kauaks plaanite minna? Ilmselt arvab suur osa vastajaist, et minge Taisse. Suht lollikindel soovitus tegelikult.

Rahakotisõbralik oleks lend Kanaari saartele. Tenerifel on lõuna pool suht soe talvel.

See on siiski puhkus perega kuskil rannahotellis või renditud korteris vms. Lapsega ei tahaks ette võtta omal käel rändamist, kuigi see oleks väga huvitav. Reisi pikkuseks plaanime 8-10 päeva. Reis võiks olla soodne ja ei pea olema kõik hinnas, piisab täiesti hommikusöögist ja keskmise tasemega ööbismiskohast, lõplik hind oleneb reisi pikkusest

Siis jäävad ainukesete võimalustena otsereisidena Eestist Kanaari saared, Egiptus, Iisreal (Eliat). Muud soojad kohad sel ajal on kaugemal ja seetõttu kallimad.

Kanaari saared, eelkõige siis Gran Canaria ja Tenerife, on sel aastaajal hea valik, aga kindlasti siis saare lõunaosa. Lanzarotet ei soovita, seal võib ilm alt vedada. Ja kas Eestist otselende sel ajal on, ei ole kindel. Ehk Tenerifele teeb keegi, Gran Canariale minu teada mitte. Soodsa hinnaga saab reisi, kui ise pisut vaeva näha, osta lennupiletid kas Ryanairi või Easyjeti lendudele - ise eelistan viimast, sest saab osta ühe pileti, hoolimata ümberistumistest, ja kõigile korraga, niisiis pääseb pere peale ühe broneerimistasuga. Tõsi, eelduseks on valmisolek ööbimiseks, näiteks Londonis, aga praegu leiab ka selleks väga soodsaid pakkumisi. Rendikorterite valik on väga hea ja hinnadki soodsad. Meie pere niimoodi kokku pandud puhkus Gran Canarial maksab ühele inimesele 430 eurot ja sisaldab lende, ööbimist Gatwicki hotellis, transfeere GC lennujaam-korter-lennujaam ja majutust kahe terrassiga ning merevaatega korteris.

Kanaaridel on ju jaan, veebruar külm, Egiptuses samuti. See pole soe.

Gran Canaria kliima on jaanuaris ebasobiv neile, kes soovivad rannapuhkust ja lebotamist. Olen jaanuaris 2 korda puhanud Gran canarial ja 1 kord Fuerteventural ja kahetsen neid reise siiani. Külm oli, nii toas kui ka väljas. Sõidan seekord Kariibimere saarele - ei tea veel, kas Antigua või St. Maartin, et mõnuleda tõeliselt soojas. Reis on veel pooleli planeerimisega, sest olen leidnud vaid krõbeda hinnaga lendusid ja osa ookeaniäärsetest majutuskohtadest ongi juba välja müüdud. Kahju, et Londoni otselennud jäävad ära ja seega kogu lennuplaan kujuneb väga tüütavaks. sSoovitan aga vaadata Soome reisikorraldajate Tfäreborg ja Aurinkomatkat pakkumisi talveks.

Dominikaan on ka väga mõnus

Jah, soovitan kindlasti Dominikaani ja võta mingi hollandi paketikas, saad hommikul kenasti EA kohale ja kohe edasi. Mingi 700-800 kõik hinnas peaks täiesti reaalne hind olema.

http://www.d-reizen.nl/ Esimene, mis guugeldades ette hüppas, täiesti mõistlikud hinnad Dominikaani ja mujalegi.

Eelmise aasta veebruari lõpus käisin Maltal. Oli väga soodne ja ilm oli ka soe. 5 päeva peale läks umbes 150€ näkku.

No vaidlen vastu, et Gran Canaria on talvel puhkamiseks ebasobiv. Kindlasti on jahedam ja tuuline saare põhja- ja idaosas; lõunas ja läänepool peaks ilm olema igati meie keskmine suvi. Olen käinud jaanuari 2.nädalal ja veebruari 1.nädalal - sain ookeanis ujuda ja päikest võtta, mõnel päeval oli ainult tuul veidi tugevam. Aga tegelikult on raske midagi soovitada, kui ei tea, mis hinnaklass on rahakotile sõbralik.

Külma talve kuumad sihtkohad – Egiptus, Maroko ja Tai:

http://www.ohtuleht.ee/493089

Gran Ganarial on nii, et Las Palmases vöib tõesti külm ja vihmane olla, aga samas Puerto Ricos paistab päike 350 päeva aastas, kohalik ütles, et see kui on pilves on juba väga halb ilm. Olen seal kaks korda aasta vahetust vastu vötnud, ning ei kahetse.

Mina oleksin pakkunud samuti Kanaarisaari. Isiklikult küll Fuerteventurat, sest ise selle aasta jaanuariks reisi otsides, oli ilma ajaloo järgi vaadatuna see saar kõige soojemate kraadidega. Kohapeal ei pidanud pettuma, terve nädal oli 25 kraadi vähemalt. Jah, õhtud olid jahedamad ja päevad veidi tuulisemad ja ookean ca 20 soe. Aga jaanuari lõpus oli selline temperatuur meie jaoks igati vastu võetav. Otselende sinna paraku ei tehtud, aga Ryan lennutas kenasti soodsalt kohale, küll väikese vahepeatusega. :)

Eksootiline, odav ja 100% ,et soojus on garanteeritud - Indias Põhja-Goa või Phuketi saar Tais. Kui ainult odavamalt kohale saaks. Viimane aeg hakata otsima soodsaid lende. Seda reisi ei kahetse te iialgi.

Pole see Tai enam nii odav midagi, eriti veel Phuket, ise sealkandis pole käinud aga räägitakse. "Eestlased Phuketil" kodulehel on väga vanad hinnad.

Mina soovitaks teemaalgatajal peale passida igasugu soodukaid lennu- ja reisifirmadelt kasvõi siinsamas trip.ee lendude soodukate lehel. Kui tuleb mõni pakkumine, mis tundub huvitav, eksootiline ja taskukohane (nt Dubai või Peking), ostke piletid ja organiseerige ise oma reisikava sihtpunktis. Saate ehedamad mälestused, kui 6 päeva hotelli basseini ääres peesitamine. Ise käinud nii paketireisidel kui omal käel, ning viimane variant on kordades huvitavam. Reisibüroode või lennufirmade "kommihindadega", mida aeg-ajalt esineb, saab päris mõnusa reisi suht odavalt.