Stockmanni hullud päevad - Bangkok

Kas keegi sai Stockmanni hulludelt päevadelt soodsaid lennupileteid Bangkoki jaanuaris või veebruaris? Tundub, et reklaam oli kõvem, kui tegelikud võimalused...

Tahtsin ise sama küsimuse püstitada. Kas leidub keegi, kel õnnestus saada, või oli tegemist reklaamiga... Paber kannatab ju kõike.

See et Finnair neid pileteid reklaamis ja mingi hulga müüs, ei tähenda, et nad terve lennukitäie peaks üliodava hinnaga ära andma. Reklaamis olid ka maagilised sõnad "KOHTADE ARV ON PIIRATUD".

Ikka saime,aga seda saamist ei taha hästi meenutada. Olin kohal kell 7.00 ja enne mind oli seal üks inimene. 5 min. enne kaheksat oli rahvast kusagil 200 inimest. Kui uksed avati, hakkas kohe õudne trügimine. Õnneks olin eelmine päev kodutöö teinud ja teadsin täpselt kust saab järjekorra numbri ja kuidas esimeste seas üles jõuda. Tänu minu heale sportlikule vormile ja heale vaistule, tormasin ülesse vasakpoolsest eskalaatorist ja sain kolmanda numbri. Sõidame 17.veebruar 2010 kuni 9.märts Bangkokki ( ja sealt edasi Malaisiasse- Borneole).

To snoop: ma oskan väga hästi lugeda ja olin kursis nende kampaaniatingimustega. Minu teada see foorum ongi selleks, et inimestega suhelda, infot otsida ja küsimusi esitada. Millegi pärast alati ikka leidub neid jobusid, kes isegi tavaliste küsimuste peale hakkavad pahatahtlikult targutama.

Ruuman - sinu pärast on mul hea meel. Hea, et kellegilgi vedas.

Reklaam,oli jah kõvem kui tegelikkus.Olin ka ise enne avamist kohal ja õnnestus ka järjekorranumber 9 saada, aga kui sai Finnairi näitsikule kuupäeva soov (jaan-lõpp)avaldatud, siis oli kiire vastus, et ega enne veebruari pole midagi pakkuda(Helsinki hulludel päevadel võeti paremad päevad ära)Veebruariks oli aga ainult kolme nädalase vahega piletid alles ja alles märtsis oleks saanud kahe nädalase vahega pileteid, aga see enam meile ei sobinud ja saigi teistpidi Tartusse tagasi kobitud ning nüüd ootamas ja otsimas järgmisi pakkumisi.Minu jaoks olid need mitte hullud-päevad vaid pahad päevad,sai juba isegi majutus valmis vaadatud.

Mina sain alles järjekorranumbri L48, ehk siis 148 :) Kuigi, mulle küll ei tundunud, et kell kaheksa ukse taga või seal kohe alguses oli 200 rabamas. Kuna esimese tunniga liikus numbrisaba edasi ei rohkem kui vähem kui 11 numbrit(!), siis sai iseteeninduse sappa seistud ja kolm tundi kuut meetrit venitatud. Mis oli õige otsus, sest kella 12.30-ks kui mina arvuti taha sain oli üldsaba jõudnud numbrini 70. Valida sain põhimõtteliselt kahe aja vahel, kas 1-10 veebruar mis jäi liialt lühikeseks, või vahemikus 8-21 märts. Märts läks loosi. Jaanuari kohta oli juba kell 11 teada, et pole midagi alles, teenindaja ütles, et juba hommikul arvuti taha saanutel oli sellesse kuusse vaid üksikute päevade vahel valida. Minu ees olev noormees sõitis aga novembris ja sai täitsa normaalselt valida eri kuupäevade vahel.

Kui keegi siin kohalolnutest tunnistab uhkusega, et sai kolmanda numbri siis noh, tegelikult oli see numbrite saamine seal täitsa piinlik teema. Finnairi poisist oli päris kahju kelle esimesena üles jõudnud põhimõtteliselt ära litsusid nii, et turvamehed tema ümber kaitseringi tegema pidid. See vaatepilt oli minu elus esmakordne :)

Diamond, kui sa igal pool pahatahtlikkust näed, siis otsi jobundust enda sees.

Finnair müüs minu teada täitsa korraliku koguse neid 9000seid BKK pileteid, aga neil polnud mingeid kohustusi reklaamis, et igale inimesele sobivaks päevaks neid suurem posu olema peaks. Nii et reklaam oli igati adekvaatne, odavinimeste suhtumine seevastu mitte. Ja nagu näha, oli pileteid saada küll pea igasse ajavahemikku. Keegi ei eelda, et üliodavad ja hinnatud telekad kaubanduskeskuste avamispäevadel veel õhtul vabalt saada on, miks piletite puhul sama arvatakse?

Kas need Hullude Päevade pakkumised ka internetis Finnairi kodukal mitte saadaval polnud? Milleks üldse teisest Eesti otsast hommikul vara kuhugi sabasse seisma tulla ja siis pärast ärrituda, et midagi polnud enam saada, kui läbi neti oleks saanud palju mugavamalt ja ilma järjekorrata piletid ära osta. Ja seda oleks võinud juba nädal aega varem teha, kui Hullud Päevad Helsinkis olid ja samad pakkumised ka Finnairilt juba saadaval olid.

Endal oli soov Hong Kongi pileteid saada ja sai proovitud ka Finnairi kodukalt varem neid soetada . Kuid koduka vahendusel küll Hullude Päevade pakkumisi ei saanud. Sai ikka kohapeal käidud ja piletid ostetud.

OK, kusagilt lugedes nii varasematel aastatel kui ka tänavu jäi nagu mulje, et ka Finnairi koduka kaudu sai neid HP pileteid osta, aga ju siis sain valesti aru... sry :)

Aga milles see iseteeninduspunkt seal siis seisnes? Mingi eraldi spetsiaalne programm oli sinna arvutisse installitud, mis võimaldas broneerimissüsteemile ligipääsu, kui see müük läbi Finnairi koduka ei toiminud? Tundub nagu nati kahtlane... Iseteeninduspunkt peaks ju olema põhimõtteliselt sama, mis koduse arvuti taga tegemine.

Soovitaks uurida Turkishi lehte, eriti algusega Riiast. Ise sai ostetud piletid märtsis Hong Kongi 5500 eest, selle hinnaga märtsis ja veebruaris tundus pileteid olevat küll. Bangkoki hinnad olid juba kallimad, aga Hong Kongist saab sinna odavalt, lisaks on pileteid Pekingisse, Shanghaisse saada natuke üle 6000 eest.

AINUKE ostu-müügivõimalus oli Stockmann. Erinevalt eelmisest aastast.

Ja selle pärast, mis seal neljapäeva hommikul toimus, tahtsin ma oma kaasmaalaste pärast silmad peast häbebeneda. Inimesed hullusid ja loomastusid.

Mäletate On Offi avamispidu, teles näidati

kuidas tugevamad loomad nõrgematelt üliodavate telekate kaste kakeldes käest rebisid, üksteisest üle talluti. Sisuliselt sama toimus neljapäeval kell 8 Finnairi leti ees järjekorranumbrite jagamisel. Finnairi meestöötaja püüdis rüselusse tungida. Õnneks oli ta pikem ja tugevam, kui loomakari ta ümber. Suutis juba lõhutud numbrirulli enda kätte võidelda ja seda ka hoida kõrgel õhus, kuigi hullunud mass tal käe küljes rippus, püüdes talt numbrirulli käest rabada. Kutt hoidis käed rulliga üleval, rebis numbreid lahti ja loopis neid karjuvasse massi. Kel õnnestus õnnis paber kinni püüda, see ei pääsenud enam karja seest välja. Kes kaevust kaugemal olid, üritasid kõigest jõust peale surudes nui neljaks kaevu juurde pääseda. Naised suruti meeste vahel laiaks, nende kisa oli õõvastav.

Olukorra lahendasid väikese hilinemisega mitu turvat, kes massipsühhoosis loomakarja toorelt laiali surusid ja kalli lindirulli jagamiseks enda kätte võitlesid.

Püüdsin väärikust säilitades eskalaatorist kiire sammuga üles minna. Tagajärg- mind tõugati toorelt eest ja napilt jäin püsti. Segasin rsk, inimesi, loll eksole, mingi vaking relikt. Me saime oma lootusetult kauge numbri turvade käest. Aga õnneks leidsime kohe ka krediitkaardiga iseteeninduse järjekorra, sealt saime oma Dehli piletid (suusareisile Kashmiiri, jjessss!) suht kiiresti kätte, kuna Tai sõdalased kiirelt eest ära kukkusid.

Kahju, et ühtki telemeest kaameraga kohal ei olnud. Aga võib olla ka parem, sest see klipp oleks maailmas kiiresti laiali levinud. Klge, aga sellest saaks meie oma maavillase "härjajooksu" või "tomatisõja"! Eesti Nogia!? Welcome to Estonia.

Kuna ma siit foorumist lugesin, et varasematel aastatel oli võimalus lennupileteid soodsalt samadel päevadel ka Finnairi kodulehelt osta, siis kontrollisin ise ka kõigepealt kodulehel olevaid hindu, kuid Hullude Päevade hinnad sealt tõepoolest vähemalt sel aastal välja ei tulnud.

Ju siis iseteeninduses oli mingi kontrollkood süsteemi lisatud, tänu millele soodupiletid avaldusid.

Süüdi ei ole mitte inimesed vaid Finnairi korraldus. Ilmselt oli selline asi neil ka taotluslik. Inimene peabki oma eksistenti eest võitlema, seda enam, kui tegu on MASU ja sellel ajal saadava reaalse rahalise võiduga.

Eelmisel aastal sai juuni lõpus ostetud oktoobrisse Tln-Delhi-Tln piletid 6200 krooniga ilma kampaaniateta rahulikult FA kodukalt. Või vähemalt ma ei teadnud, et kampaania oleks olnund :) Mõned kuud hiljem reklaamis FA välja Hullude päevade raames Tln-Delhi-Tln vist 6900 krooniga ja rahvas oli valmis üksteist ära tapma seal. Samal ajal oli FA lehel 7500ga pileteid täiesti vabalt saada. Ok, see aasta võib-olla ei olnud, aga selliste hindadega nagu praegu HP ajal, oli ju suvel piisavalt pakkumisi...

Tõepoolest oli tegu hullunud loomakarjaga aga trügiti peale ikka tagantpoolt (olin järjekorras teine, nagu juba mainisin).Esimestel polnud muud vaja kui kiireid jalgu, et eest rutem ära pääseda.Loomulikult oleks eelistanud rahulikult ja inimlikult oma number saada.Kivi ikka korraldajate kapsaaeda.

Kes ostsid omale Hulludelt Päevadelt piletid, kas teile on e-maili peale juba e-ticketid tulnud? Mulle kolmapäeval ostetud piletid pole igatahes veel jõudnud.

Neile, kes ostsid kreditkaga iseteenindusest, tuli e-mail kohe. Jrk numbritega, klienditeenindaja lauast ostetud piletite E-mail pidavat kohale jõudma kuni 2 nädala jooksul, nii kuidas 2 inimest jõuavad neid käsitsi välja saata. Järjekorras- okt, nov, dets jne. Kummaline itisajandil, aga nii vastati mu tuttavale Finnairist. Reedel ostsin endale suusareisi piletid Genfi, siis läksin paiku 16- inimtühi, 3 inimest numbritega jrk-s, kreditka lauas ühtegi klienti. Sain oma Genfi libedalt kätte. Aga jah, reede hommikul olid nad eelmise päeva õppetunni arvesse võtnud. Küsisin, kas täna kedagi surnuks ei tallatud- ei, varakult enne 8 juba olid ukse taga tänaval numbreid jaganud.

Ma loen siin teie kirjutisi ja kommentaare ja täiesti imestan siin , et kas tõesti 9000 EEK pilet Bangkokki on siis nii odav , et selle eest peab pea elu kaotama suures tunglemises ? Mina olen saanud odavamalt kui 9000 EEK . Nüüdki sain pileti 5770 EEK-iga veebruariks . Ja on ikka jube küll kui inimesed - ja täiskasvanud- ei oska käituda ja teineteist puruks rebivad paari lennupileti pärast ! Aga jah unustasin ,et minu lennud ei alga Tallinnast tavaliselt ... .

Kust algab see 5770 kr-ne lennureis Bangkokki?