Tai saared - võrdlus ja ideed

Tervist!

Palun aidake vastata järgmistele küsimustele?

1. Missugused Tai saared on parimad matkamiseks?
2. Missugused Tai saared on parimad rahulikuks puhkamiseks, söömiseks, mediteerimiseks jne?
3. Missugused Tai saared on ülehinnatud?

Võrriga ringi paarutamiseks, matkamiseks: Koh Phangan, Koh Chang. Leboks: Koh Lipe, Ko Tao. Ülehinnatud: Phuket, Koh Samui. See on minu subjektiivne hinnang.

Lebotamiseks lisaks Koh Changile juurde Koh Mak ja Koh Kood saared. Väga mõnusad ja rahulikud kohad. Koh Mak Resorti rand on minu lemmik nendest randadest Tais kus käidud ja neid kohti on.  Saarte vahel väga mugav kiirpaatide ühendus. Kes rahu ja vaikust soovib, soovitan.
P.S. Koh Makil liiklus praktiliselt puudub ja sai oma 15a tütrele rollerisõit selgeks õpetada mille üle oldi väga õnnelik. 

Kas oskab keegi soovitada Hua Hini kandis saari, mida tasuks külastada? Samuti muid kohti (isikliku kogemuse järgi) selles piirkonnas.

Hua Hinis pole saari.Kui viitsid hommikul bussipeale hüpata jõuad kella kolmeks laevaga  Ko Taole.

Koh Samet. Ca 5-6 tundi. Otse ei saa, aga ilus poolring Bangkoki põrkega. Mõttekam on küll Bangkokist sinna minna, Koh Tao on pisut mõistlikum, aga ilmselt ca 7-8 tundi.

Soovitan soojalt nii matkamiseks, lebotamiseks kui maitseelamusteks Koh Phangani. 

Matkamiseks on ideaalne dzungel ja 1 mägi mille otsa ronida - vaata lähemalt Phaeng Waterfall ja Khao Ra Hike. Meelele pakub retreati paadiga ligipääsetav sanctuary (https://www.thesanctuarythailand.com/).


Tänan vastajaid, hakkan kohe "tööle"  :)

Enne kui tööle hakkad, soovitan sul enda jaoks selgeks mõelda, et kas soovid näha võimalikult palju erinevaid kohti (saari) või soovid pigem ühele saarele keskenduda ja sealse eluga süvitsi tuttavaks saada niipalju kui aeg võimaldab.


Inimesed on erinevad ja kuigi mina eelistan ühel saarel viibida võimalikult kaua ja harjuda kohaliku rütmiga, siis on ka teine kontingent inimesi, kes käivad kohad läbi nö. pildi pärast ja tegelikult reisi lõpus kohalikust elust-olust üldse aimu ei saagi.

Ko Phangan näiteks on selline saar kus võib viibida kuid ja igav ei hakka ;).

Soovitan samuti Phanangi.

Sama siin- soovitan ka Koh Phangani kui eesmärgiks on vaikne ja lebo kombineeritud seiklustega- üks mu lemmikuid Tais. Kui lihtsalt lebo, siis Koh Kood (üks mu viimste aastate lemmikuid) või Koh Maak (lauskmaa, kus õppida rollerisõitu, aga on ka väga ilusaid randasid). Koh Changilt käin ka ikka ise iga- aastaselt läbi (minu jaoks nagu kodusaar ja aastatega juba tutvuseid ka tekkinud- külastan aastast 2005). See on natuke suurem ikka ja elu keeb natuke rohkem (mitte nagu Samuil küll õnneks veel), kuigi ilusaid randu ja restorane leiab igast nurgast. Koh Tao (armas sukeldumiskuurort lahedate ööbimistega kui need leiad).

Olen ka juba paljud läbi seigelnud. Tao on ilus, aga osadesse randadesse ei julge rolleriga laskuda. Koh Phangan oli ok, piisavalt suur, et seigelda ja randasid leidub nii rahulike kui ka rahvaga . Samui oli ja ei olnud ka, ei avaldanud eriti muljet. Tarotao oli ülisuper, aga see on rahvuspark ja seal saad jalgratta. Lanta mulle meeldib, olen nüüd seal juba korduvalt käinud ja lähen veel. (Lantal tehti jaanuaris uued teed läbivalt läbi saare)Phuket on liiga melu ja juba ka kallim ja liiklus päris kreisi, seda just Patongis. 

Ja muide, Tarotaol näebki just ilusaid suuri varaane, ahviperesid, madusid , helendavaid planktoneid, krabisid ja ka kilpkonnasid.  Vaata Jensi Paradiisisaar.ee Kahe mere vahel- Lõuna Tai