TAP Portugal

Kas keegi on selle lennufirmaga kokku puutunud? Ise kuulen esimest korda ja nüüd vaja lennata Kopenhaagenist Lissaboni (TAP Portugal - TP 753-ga) ja Lissabonist Miamisse (TAP Portugal - TP 113-ga).

Eriti tahaks teada lennuki (eba)mugavuste ja väljalendude õigeaegsuse, hilinemiste kohta.

CPH-LIS on sõidetud sellega küll, täiesti mugav lennuk ja väljus õigeaegselt. See küll üksik kogemus, aga pole midagi halba selle firma kohta kuulnud. Kui esimene ots peaks millegipärast hiljaks jääma, siis peab TAP sulle ise järgmise asenduslennu leidma.

Mina olen lennanud paarkorda ja väga normaalne oli ! Mugavad lennukid ja hea teenindus ! Väljusid öigelajal !

Usu mind enamus Portugali inimesi pole Estonian_Airist midagi kuulnud mis ei tähenda et see arvestatav firma ei oleks. http://www.planespotters.net/Airline/TAP-Air-Portugal Ise lennanud mingi korda 10 nendega .Eks neil Lõuna-Eurooplaste kiiksud ole.Lennuki väljumise hilinemine nii tunni jagu(just Lissabonist )on tavaline. Süüdimatult näiteks süüa ei anta lennukis kuigi pileti järgi on ette nähtud,kergelt räpased lennukid. AGA ALATI ON KOHALE VIIDUD.

Tänud vastanutele!

Küsiks veel nende mugavuste kohta täpsemalt. Kuidas on lood istmeridade vahega? Eriti huvitab see lennul üle Atlandi, mis kestab 9 tundi. Kas seal mingi TV programm ka on ja kuidas on lood söögiga?

Meim

Mis see tähendab, et süüdimatult süüa ei antud? Õigemini kõlaks siis pigem, et süüdimatult jäetakse ettenähtud söök andmata. Kui ma olen selle eest maksnud ja tegu on 9 tundi kestva lennuga, siis ei kujuta küll hästi ette, et söök lihtsalt "unustatakse".

Berla, ei maksa ülemuretsemisega oma reisi rikkuda :) Kui piletid olemas ja lend paigas siis pole ju enam vahet, niikuinii pead lendama.

Oh, ega ma muretsegi:) Mulle meeldib end alati enne reise maksimaalselt kõigega kurssi viia, just nimelt seepärast, et reis maksimaalselt valutult ja ilma ebameeldivate üllatusteta sujuks.

Igatahes oli Meim-i kommentaar väga hea kõrvataha panemiseks, siis varume lennujaamast endale igaks juhuks kergemat snäksi lennukisse kaasa:)

Oi-oi, söögi osas ma väidaks vastupidist, söök on TAP-il super, mitte mingi keskpärane võileib või mõni soojendatud "kunstiteos" nagu paljudel, mis reeglina lõhnavad kõik suht ühte moodi, ja mida tavaolukorras ju ei sööks, aga pilvedest kõrgemal neelad millegipärast alati ajaviiteks alla, nagu selliste standardprotseduuride puhul ikka. Aga TAP-i toit on olnud alati midagi enamat, mitte lihtsalt näljakustutus, vaid tõepoolest tipp-topp ja kui see kõik pannakse harmoneeruma väga heade Portugali veinidega (ja-jah, ka economy's), siis vähemalt Euroopa mõistes/piires on TAP ikka igati tegija. Ja lennukipark on neil ka suht uus, lõviosa neist väga korralikud ja isegi kui on olnud mingeid väikeseid hilinemisi, siis pärast õhkutõusu oled selle kõik juba "unustanud". Aga eks igal pool ole erandeid, ma ei oska tõesti kommenteerida, kui on toit ka jagamata jäetud, tean ise vaid ühte juhtu kus kolmandast-neljandast veinist alates hakati keelduma, kuna üks soomlaste kamp sattus liiga hoogu, nagu mõnikord sellistel puhkudel ikka võib juhtuda. Ühesõnaga mulle on need rohe-valge-punase kirjaga lennukid alati toonud sooja ja meeldiva tunde, kustahes neid kohtad.

Helsingi-Lissabon-Miami, New-York-Lissbon-Helsingi käidud TAP-ga selle aasta jaanuaris. Ühtegi hilinemist ei olnud, teenindus ja söök korralik. Üle ookeani lennul toodi kõigile menüüd - põhirooga oli valida kahe variandi vahel, lisaks tavapärane salat, magustoit, kreekerid-juust. Vein väga korralik Portugali kohalik. Süüa anti 2 korda . Kõigil personaalsed telerid, programme oli valida vist 5-6, istmete vahe normaalne ( olen pikakasvuline), lennukid ei olnud päris täis, seega õnnestus mõnel otsal ka veidi laiutada (magada üle 3 istme). Kuna olime enne kuulnud TAP-i kohta kahtlaseid jutte, siis oli tegelik kogemus üllatavalt positiivne.

Ise lähen Miamisse TAPiga, tahtsin küsida kes läksid TLN-Helsingi-Lissabon-New York-Miami, et kas pidi New Yorgi lennujaamas pagasi välja võtma ja minema immigratsioonist läbi või läksite otse edasi connecting flight kaudu Miamisse ja pagasi saite sealt? Siin on mõnes kohas öeldud, et PEAB võtma esimeses lennujaamas Usa-s pagasi välja ja minema immigratsioonist läbi, panema siis need uuesti lindile ja lähed edasi....et kas PEAB või saite te pagasi kätte Miamist ilma seda protseduuri läbimata, et pagas Tallinnast-Miamisse ja saab kätte? Olen väga tänulik vastuste eest.

Jah, sa pead oma pagasi välja võtma esimeses lennujaamas ja siis immigratsioonist läbi minema.

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/992/kw/baggage/sno/1

Child meal valmistas TAP lennul pettumuse - oli täpipealt sama mis täiskasvanul, lihtsalt anti varem ette. Tulemusena ei söönud lapsed midagi. Maitsetu riisiga kana ajas ka enda öökima...

Teenindus ja lend oli OK , maandumine ja õhkutõusmine sujuv, check in viisakas, kiire, asjalik. Helsingis kaotsiläinud pagas oli järgmisel päeva hommikul Lissabonis hotellis. Väikse ebameeldivusena see, et enne Miami lennukisse saamist lasti meil bussis, tundus, et oma 20 min oodata...

Lissaboni kohal pärast õhkutõusmist tehtud tiir andis linnast ilusa ülevaate.

Lissabon ise on superelamus,puhas, supervärske õhk, meri, vanalinn, päike!!!

Kas keegi on kasutanud TAPi telefoniaplikatsiooni check-ini tegemiseks? Sõidan TLL-CPH-LIS ja tagasi LIS-AMS-TLL. Esimese check-ini saan teha kodus (või Tallinna lennujaama automaadis). Telefoniaplikatsiooni puhul jääb arusaamatuks kas aksepteeritakse piletit telefonis või peab selle Lissaboni lennujaamas välja printima. Tõenäoliselt tuleks vahepeatuses EA otsa AMS-TLL check-in ikka lennujaamas teha. Mind lihtsalt huvitab kas nendest lennufirmade telefoniaplikatsioonidest on mingisugust praktilist kasu.

Olen kasutanud nii Lufthansat kui Finnairi. Rahvusvahelise lennu puhul prinditi lennujaamas mulle paberpilet välja, Finnairi Euroopa lennu puhul piisas telefonis olevast piletist.

Ma pole üldse kindel, et sa saad neile lendudele mujal kui letis check-ini teha, sest Tallinna otsad on tegelikult Estonian Airi lennukis. Vähemalt minekul ei saa kindlasti mobiiliga või internetis seda teha. Suure tõenäosusega ei ole see võimalik ka tulekul. Või on sul Tallinna otsad Estonian Airi lennunumbriga ja Lissaboni lennud TAPi numbriga? Sel juhul võid isegi neile lendudele eraldi ligi pääseda, aga see selgub alles check-ini proovides.

Just nimelt Estonian Airi otsad on EA lennunumbriga ja vastavalt ka TAP. Ma kipun arvama, et Tallinna lennujaamas saab check-in automaadist vaid EA otsa piletid mitte ühe otsa lõpuni. St ma peaksin minema vahepeatustes check-in järgmisele lennule tegema. Loodan, et ka Lissabonist naastes on sealses lennujaamas check-in automaadist võimalik piletid kätte saada mitte ei pea enne lendu printerivõimalust otsima. Tegelikult tahtsingi selle TAPi aplikatsiooniga tutvust teha, et äkki saab sellega antud tegevusi lihtsustada.

Eelmisel sügisel lendasime TLN-CPH-LIS (Estonian Air + TAP). Ja kui ma nüüd ei eksi, siis Tallinnas saime pileti ainult CPH-ni ja CPH lennujaamas seisime ühe leti taga sabas, kust saime uued piletid ja tehti nn uus check-in. Turvaalast me välja ei läinud, seal on mingi koht "transfer check-in" vms. Vist oli võimalus teha check-in automaadis, aga meie valisime järjekorra numbri ja tegime letis. Tagasi tulles oli samamoodi, siis oli meil veel lühem vahe lennuki väljumisel ja põhimõttteliselt jooksime sealt transfer check-innist läbi, saime piletid ja kui jõudsime väravasse, siis juba mindi peale.

Kuuldes viimasel ajal EA poliitikast, siis tasub arvestada sellega, et Kopenhaagenis peab tegema check-ini transfeer-alas. Kui järjekorrad pole pikad, siis see pole eriliselt aeganõudev protseduur.

Küsimus istekoha reserveerimise kohta TAP lennul.Vaatan, et lennul TLN-LIS läheks 3le juurde u. 50 eurot(muud vahet nagu peale istmete reserveerimise nagu ei näe discount ja basic piletitüübi vahel).Kuidas toimib asi siis, kui ei võta seda istmete reserveerimist?Nagu Ryanairil?

Siis saad kohad valida näiteks internetis check-ini tehes. Üldiselt Euroopa liinidel ei osta vist peaaegu keegi neid tasuliselt reserveeritud kohti ja seega on valik interneti check-ini avanemisel piisavalt suur. Ja kui teete check-ini lennujaamas, siis suure tõenäosusega saate kohad ikka kõrvuti. Sarnast tasu eest koha broneerimist pakuvad veel ka Finnair, Lufthansa ja järjest rohkem firmasid, aga ilma tasulise broneeringuta ei pea ka kuhugi tormama hakkama.