Turvalisus Marokos?

Tere!

Otsisin läbi kogu foorumi, aga ei leidnud infot turvalisuse kohta Marokos. Kas Maroko on koht, kuhu julgeb minna? Terrorismioht? Plaanime minna perega: meie abikaasaga ja 3 tütart vanuses 18-20. Kas see on hea mõte? Tänan ette

1
2

https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/morocco https://travel.state.gov/content/passports/en/country/morocco.html

Kaks olulisimat/suurimat nõuandjat otseselt ei keela, kuid viitavad võimalikule ohule ja soovitavad olla ettevaatlikud. Tutvu selle kultuuri omapäraga, austa usku, ole teadlik võimalikest ohtudest ja ei midagi hullu. Agadir on turvalisim, Marrakech ilmselt ka, Fes, Casablanca jms OK, Alzeeria piirile ja Western-Sahara poole ma ei liiguks. Isiklikust kogemusest tekkis vaid Casablancas ringi kolades paar kõhedat momenti. Aga ilmselt oli tegu meiepoolse uljusega, ronimaks igale poole ja mitte kõige õigemal ajal. Ja muidugi see intensiivus - see ei ole selline meeldiv "hellõu-mai-frend", see võib minna sõimuks, sajatuseks ja piiramiseks, kui sa seda valesti tõrjud.

Aga et mitte negatiivses toonis lõpetada, siis soovitan, igatahes! Kindlasti huvitav ja mõnusaks vahelduseks Vahemerele näiteks.

1
0

Hey! Julgen väita, et mingit ohtu turistidele pole. Info mida jagab meie saatkond on kahjuks puhas saast või ajast mida ei eksisteeri. Peatume ise väga suure oma ajast seal. Ainuke jama mis võib öö-pimeduses või suures rahvamassis häirima hakata on taskuvargad.

Parimatega

Seiklejad

1
0

Hei

Suhteliselt turvaline on kohapeal olla ja liikuda. Samas öösel ringi kolades peab olema natuke rohkem ettevaatlikum, nii nagu paljudes teistes riikides. Kindlasti tasub ka kohalikega suhelda ja neilt soovitusi saada, kuhu on mõtekas minna ja millal.

0
0

Ei täheldanud, et pole turvaline, hotellide juures turvamehed, tänavalt ostetud ekskursioonid teistesse linnadesse toimusid ka turvaliselt . Tülitajaid , teistest lähimaadest kodanikke jätkus, samuti kaubapakkujaid ranna ääres, kuid kohalik rahvas oli sõbralik ja viisakas.

0
0

Maroko on päris turvaline. Olen seal iga aasta käinud ja jäänud väga rahule.

1
0

Käisin just Marrakeshis ja olin paar esimest päeva täiesti üksi, käisin ka õhtuti väljas. Kohalikud võivad olla pealetükkivad, aga ei ütleks, et ohtlik tundus. Kui oma riadis töötajate käest küsisin, et kas naistel on õhtuti ohutu üksi ringi käia, siis öeldi ka, et kindlasti on. Peatusin veel medinas ja riad oli väikesel kõrvaltänaval, aga ei olnud midagi hirmsat. Seega usun, et perega on väga ok minna.

1
0

Suur aitäh kõigile vastajatele! :) Ilusat jõuluootuse aega! :)

2
0

Käisime mais ringsõidul läbi Maroko erinevaid piirkondi ja tundsime end turvaliselt. Loomulikult hoiatas kohalik giid turgudel taskuvaraste eest ning nende gänge nägime mitmel korral. Pakuvad sulle midagi olematu raha eest ja kui peaksid hakkama kaupa tegema, vaadatakse üle rahakoti paksus ja asukoht. Hoiduge sellistest tegelastest :) Mis puudutab muud turvalisust, olid kohalikud sõbralikud ja tagasihoidlikud. Keegi end peale ei pressinud ning abikaasaga koos kohalike külaturul jalutades nägime pigem meid uudishimulikult seiravaid sõbralikke inimesi. Maa on väga kaunis, arhitektuur, värvid ning vürtsid kutsuvad kindlasti uuesti Marokot külastama. Ilusat reisi ja kauneid elamusi!

1
0

Tulin just sealt. See on väga hea mõte. Muretsemiseks ei ole põhjust, täiesti ohutu koht. Kasutasime reisijuhtidena täiesti võõraid inimesi ja kõik sujus suurepäraselt. Kellaaegadest ja kokkulepetest peeti kenasti kinni. Kindlasti ära nõustu kauba või teenuse eest küsitud hinnaga koheselt, kauple! Kauple kohe hoolega, sest "kriimsilmad" küsivad kordades kõrgemat hinda tegelikust väärtusest.
Kena reisi!

0
0

Agadiris ja Marrakeshis tundsin ennast täiesti ohutult.

Samas välismaistes foorumites hoiatatakse Fezi ja Tangieri eest, seal pidid nii kaupmehed kui pikanäpumehed agressiivsemad olema!

0
0

Jutt "ohutust kohast" on muidugi täielik bullshit, terrorioht on kõrge igal pool Põhja-Aafrikas. Samas statistilselt selle ohvriks langemise tõenäosus on muidugi väike. 2011 viimati laksati turistide pihta Marrakechis.

Aga lihtsalt üks link "ohutust" kohast: http://www.express.co.uk/news/world/657995/Morocco-ISIS-warning-spy-chief-warns-terrorists-planning-mustard-gas-attack-tourists

HOLIDAYMAKERS visiting a Mediterranean destination popular with Britons narrowly avoided a chemical attack after police swooped on a terror cell 24 hours before they were due to strike.

1
0

Huvitav kus on kasutaja Snoopi jaoks ohutu piirkond reisimiseks? Euroopa jääb vist ka välja, terroriakte on siin toimunud isegi peale 2011 aastat ja neid toimub pidevalt juurde.

0
0

Ühed suurimad reisijad maailmas on jänkid, tehes ca 68 miljonit välisreisi aastas. Selle suure valimi tõttu on USA välisministeeriumil ilmselt kõige üksikasjalikum statistika turistide surmapõhjustest välismaal ning need andmed on ka avalikult kättesaadavad: https://travel.state.gov/content/travel/en/statistics/deaths.html.

Ajavahemikul oktoober 2002 kuni juuni 2016 sai mitteloomulikul teel Marokos surma 28 USA kodanikku, neist 16 autoõnnetuste, 2 tapmise, 2 suitsiidi, 2 uppumise ning ning 6 muude õnnetuste tagajärjel. Terrorismi tõttu ühtki hukkunut ei olnud.

Kui panna kõrvale Egiptus, siis samal ajavahemikul seal hukkunud 69 USA kodanikust 29 said surma liiklusõnnetustes, 6 uppusid, 5 tegid suitsiidi ning 3 langesid terrorirünnaku ohvriks: http://time.com/4250811/travel-safety/.

Ning kui mõlemad tunduvad liiga softid kohad, siis Pakistanis oli samal ajavahemikul 50 hukkunut, neist 3 terrorismi tõttu, vt sama US välisministeeriumi andmestik.

Eks järeldused teeb igaüks oma tundlikkusastme järgi ise. Terrorism on muidugi ohtlik, ent mul endal on küll suurem värin hinges end kohalike taksodžigittide hoolde usaldades.

5
0

Tuttav Ameeriklane töötas Malis, Bamakos. Sisuliselt iga kord kui linnapeale tahtis minna tuli saatkonda helistada. Lepingus olid kirjas tänavad kuhu ei tohtinud oma jalga tõsta. Nimekirjas olid sisuliselt kõik piirkonnad kus oli mingigi meelelahutus. See on nende väikeste numbrite tagamaa.

0
0

Mul ka üks jänkist tuttav, kes töötas kümmekond aastat tagasi Tallinnas USA saatkonnas. Neil oli ka nimekiri Tallinna vanalinna baaridest, kus vallandamise ähvardusel oli keelatud jalga tõsta. Nii et ega Bamako Tallinnast väga erinegi.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased