Ümberistumine London Stansted'is

Küsimus selline: kas keegi oskab omast kogemusest öelda, et kas üks tund ümberistumsieks Stanstedis on piisav kui lennata Ryanairiga. Ja kuidas seal pagasiga üldse on: peab selle siis vahepeal välja võtma või ei?

KArdan et läheb pisut kiireks. Pagasi pead välja võtma ja uuesti check-innima. ja minumäletamistmööda lööb check-ini süsteem ennast 30 min enne väljalendu automaatselt lukku ja siis ei aita enam miski et lennukile pääseda. Ja kui Stanstedist rääkida siis järjekonnad on seal pikkkkkad, igas sektoris. Võib õnnestuda ja võib ka mitte.

1 h on ikka liiga vähe. Arvesta asjaoluga, et selleks, et lennuk (eeldan) Riiast Inglismaa suunas lennata saaks, peab ta enne Inglismaalt Riiga lendama. Kui Inglismaal on tihe udu (ei juhtu harva), tugevad tuled vms, siis võidakse lend edasi lükata ja, arusaadavalt, lend Riiast ei saa toimuda õigel ajal ja oledki oma tunnist ajast ilma.

Kui jätkulend on pikk ja muud sihtkohakulud juba kantud, siis varu omale vähemalt 2 tundi, parem kui rohkemgi. See paar tundi lennujaamas passida on kökimöki selle kõrval, kui lennukist maha peaksid jääma :)

Mul on Stansted-iga kurb kogemus. Lendasin tookord easyJet-iga, olin lennujaamas juba pikalt enne check-in avamist, aga hoolimata sellest oleks lennukist peaaegu maha jäänud. Läksin kohe check-in alguses järjekorda, aga sellest 2 tunnist piisas napilt-napilt, s.t. ma pidin lõpus lihtsalt vahele trügima ja peale turvaväravaid sõna otses mõttes jooksma, et lennuki peale jõuda. Võibolla on Stanstedi probleem selles, et neil ainult üks turvakontroll seal. Silt stiilis "Gate 1-99" ehk üks pudelikael teenindab kõiki väravaid! Peale seda pole enam easyJet-iga lennanud.

Stanstead lennujaamas ühelt Ryanair'i lennult otse teisele

Tere, Küsimus selline, et kas on võimalik jõuda Stansteadis ühelt Ryanair lennult teisele kui lennuk saabub UKsse 16.10 ja edasi läheb lend Riiga 17.20? On ainult käsipagas. Küsimus siis, et kas saab otse minna Riia väravasse või peab ikkagi passikontrollist läbi minema?

Tänud vastuse eest ette!

Stanstedis ei ole ootavad ja saabuvad reisijad ühes ruumis. Enamasti saabuvad reisijad hüppavad rongi/mingi vaguni peale mis nad terminali viib. Pole küll seal enam hiljuti käinud aga jah seal ikka pikad järjekorrad. Lootus on et jõuad aga ei panustaks sellele eriti palju.

Mis see Riia siia puutub? Praegu lendab Ryanair otse Tallinnast Stansteadi.

Mõni aasta tagasi kulus ennelõunasel ajal turvakontrolli läbimisele 2 tundi. Oli väga napikas lennukile jõudmine.

Mul lendude vahe täpselt 2 tundi, reisin käsipagasiga ja saabuv lend Stanstedi maandub 15,45 . Mis arvate kas sellisel kellaajal on reaalne ühelt lennult teisele jõuda, kuidas sel ajal järjekordadega turvakontrollis ja kas ühelt lennult teisele tuleb väga pikk maa jalgsi läbida.

2 tundi peaks olema piisav aeg (eeldades et lennud täpselt jõuavad).

Ühelt lennult teisele minnes oled ju tsoonis sees ja jälgid vaid transiidi juhiseid. Seal pole mingit turvakontrolli enam. Vaata, et kogemata tsoonist välja ei lähe, muidu on jälle turva ees. Kui ei tea, kus transiitlennud lähevad, siis võid julgelt töötajatelt küsida.

To Rando: Stanstedis peab enne igat lendu uuesti turvakontrolli läbima (kui see just viimase aastaga muutunud pole). Ei saa jääda transiittsooni.

No ei ole see 1 tund piisav aeg, just olin seal. Seal on UK territooriumile sisenemiseks väravad ja metsikud sabad ja siis on maalt väljumiseks taas eraldi väravad, mis on sisenemise väravatest ca 500 m eemal ja taas metsikud sabad. Lasin ca 200 inimesest robustselt mööda, turvalint oli aeglane nagu tigu, turvaväravad töötasid aegluubis, käsipagasi läbivalgustamise pilt tegi vist ringi ümber maakera, enne kui jõudis turvamehe silme ette ja kui olin turvalindilt pääsenud, kimasin ca 800 meetrit joosta läbi suure poe, läbi koridoride, mis on inimesi täis, nibin-nabin jõudsin. Norm oleks varuda Stanstedis ja Gatwickis ka ikka 3 tundi aega kas transfeerlennnule või tavalennule minekuks aega.

Tere Kas keegi viimasel aastal ka Stanstedis ümber istunud, kas on seal midagi paranenud? Lugesin eelnevaid kommentaare ja hirm tuli lausa peale. Meil ümberistumiseks 2 tundi, chek in netis tehtud v.a 1 lapsele tuleb kohapeal teha , reisime käsipagasiga. Saan ma õieti aru, et tegu ikka suhteliselt suure lennujaamaga? Kas mingit eeltööd saab nõ. ka lennujaama kodukal ära teha, nt teen lennujaama plaani vms. endale ennem selgeks? Ühesõnaga kõik soovitused oodatud kuidas kiiremini seda kadalippu läbida. :)

Leidsin Stanstedi lennujaamalehelt sellise teenuse nagu FastTrack, kas keegi on seda kasutanud?

Veebruaris oli säilinud stagna.

Mul oli tund varu, et lennult maha tulla ja rongile minna. Vaatasin walking sinna 15min. Ei jõudnud. Ilm oli nii startides ok kui maandudes. Miks lennu start hilines ei teagi. Mingil juhul ma sellist riski ei võtaks veel uuele lennule, kui just pilet ei maksnud rkem kui 20 eur ja järgmine ka samast hinnaklassist

Aprillis 2016 olid tingimused seal ikka samad. Esialgne kahe Ryanairi lennu vahe oli vist 2 tundi. Kuu aega enne reisi tõsteti jätkulend pool tundi varasemaks. Esialgu ei tundunud asi väga hull, kuid reisi päeval hilines esimene lend pool tundi ja nii me jätkulennust maha jäimegi. Ei aidanud ka fast track. Ilmselgelt on tund aega liiga vähe, selle ajaga jõuab heal juhul vaid lennukist terminali ja UK sisenemise turvakontrolli metsiku saba läbida. Jätkulennule minekuks tuleb uuesti turvakontroll järjekorraga ning tõesti ca kilomeetrine inimesi täis poodide ja kohvikute ala läbida. Fast Track kiirendab oluliselt maalt väljumise väravatest läbimist. Tagantjärgi mõeldes oleks vist isegi 2 tunnist väheks jäänud.

Kui nüüd vastata teema küsimusele siis üks tund ei ole piisav aga kas jõuab ümberistuda - jah jõuab kui väga tahta. Seda ainult juhul kui reisitakse käsipagasiga. Ostsime Tallinnast väljuvale lennule priority bordingu, et saaksime kindlasti kohvrid salongi. Ostsime Stanstedi Fast Truck`i, et kindlustada kiireim sissepääs. Mida kindlasti veel saab teha on osta lennukis isekohad võimalikult taha või ette, et saada esimeste hulgas maha. Meie Ryanair lendude vahe oli 1h ja 15minutit, lend pidi maanduma 13.00 ja uus lend 14.15. Lennukist saime välja 13.15 vaatasin lennuki trepil kella. Järgnes korralik jooks kuni dokumendikontrollini, reeglina andsid inimesed teed ja me väga trügima ei pidanudki. Kõik said aru, et meil on kiire. Dokumendid - ID kaart on lahe ja mugav väike dokument kui olen alati soovitanud kasutada reisimisel passe. Stansted passiautomaat töötab kiirelt ja lihtsalt, pildiga pool vastu ekraani, siis vaatad kaamerasse ja korras. Pakun, et no 15 sekundit kulus selleks. Probleem tekkis kõige uuema passiga mida see aparaat ei tahtnud lugeda, edasi läks passi omanik siis eraldi putkaga piirikontrolli kus lihtsalt oli mingi idioodist ametnik. Meil oli seni puhkepaus jooksimisest. Edasi jooksmist alustasime 13.30 ehk siis välja saime 15 minutiga. Fast Truck värava läbimine oli ka päris kiire. Kõik kontrollid läbitud jäi väravani jõudmiseks 5 minutit aega, kõige sportlikum läks kiire jooksuga ees ära. Täpselt 13.45 olime uue lennu väravas. Kuna bording algas natuke hiljem siis oli aega uuesti jahtuda. Me ei olnud ainsad, vähemalt kaks seltskonda peale meid saabus sama moodi jooksuga. Ühes neist oli kaasas no umbes 5 aastane poiss kes vist sõitis läbi lennujaama kohvril. Ausalt rohkem seda proovida ei taha, ühest korrast piisas :)