Ümberistumine Varssavi lennujaamas

Tere tripikad!

Olen märtsis lendamas Nizza'sse. Lendan LOT'iga ning pean 1x ümber istuma. Ümberistumine toimub Varssavi lennujaamas (WAW). Mul sellega veidi mure, sest mul on ümberistumiseks vaid 1h 5min aega ja ma kardan, et ma ei jõua. On mu hirmud põhjendatud? Kui suur see lennujaam seal on? Pean ma mingit transfeeribussi seal otsima hakkama või pean lihtsalt läbi lennujaama jalutama? Check-ini saab Nizzani Tallinna lennujaamas ära tehtud, s.t Varssavis ei pea check-ini tegema enam? Varssavis siis vaid passikontroll? Ja ma eeldan, et ka pagas läheb Tallinnast otse Nizzasse?

Isegi 30-40 minutiga jääb aega üle enamasti. Tallinnast saad mõlemad pardakaardid. Varssavis kõnnid lihtsalt järgmisesse väravasse. Vahemaad ei ole pikad. Pagas läheb ka sellisega piletida Nice'i välja.

Mul endal on seal samas ümberistumine 1h20min ja TripAdvisoris öeldi, et seal lennujaamas on 1h ka lebo. Võib-olla 1.5x suurem kui meie lennujaam (vabandan, kui täiega mööda panen). Vaata kasvõi seda airport map'i:

https://travelwidget.com/terminal-maps/WAW/WAW_overview_map.png

Tegemist on väikese lennujaamaga, erinevad terminalid puuduvad ja pead vaid ühe värava juurest teise juurde kõndima. Nordica/LOT on koostöös ja nad ei pakuks neid kombineeritud lende, kui nad ei suudaks garanteerida ühelt lennult teisele jõudmist. Kõik läheb hästi! ;)

1h5 ümberistumiseks Varssavis on enam kui piisav. Lennujaam on paraja suurusega, mitte üle rahvastatud, hinnatase Euroopa kontekstis mõistlik. Ning kui rohkem, üle 3-4 tunni ootamisaega, siis Uberiga on lähimasse suurde arvukate söögikohtadega kaubakeskusesse Galeria Mokotow vaid ca 10 min sõitu ning 2.5 eurot üks ots.

Kindlasti jõuad,kui ilmastikutingimused ja tehniline pool(Tallinnast väljalend ja Varssavis maandumine )plaanikohane.Head reisi!

Esiteks: kui Tallinna lend õigel ajal jõuab, jääb aega ülegi. Teiseks: igal juhul on Sinu kohale jõudmine lennufirma mure, kui lennud on samas broneeringus. Kui jätkulennult ka maha jääd, toimetavad Su lõpuks ikka kohale. Hea asi selle juures, kui sihtkohta jõudmibe hilineb lõpuks üle 3 tunni, oleks aga 400€ kompensatsioon, mille siis Nordict/LOT-ilt sisse kasseerida saad.

Pole küll päris teemasse,aga Varssavis on teine lennujaam ka.Näiteks Ryanair sõidab Modlin lennujaamast.Meil tuli seetõttu lennujaama vahetada,et Tallinna jõuda.Päris pikk taksoots oli.

See on päris pisike ja kiire lennujaam ühe terminaliga. Jõuad ilusti kuigi Tallinna lennud ei käi värava kaudu vaid bussiga. Ega seal üle 2 minuti kõndimise lähe ka kõige kaugemate Schengeni väravate vahel. Hinnatase on seal Tallinnast ikka üksjagu kallim, väike foodcourt McDonaldsi ja teistega ainuke normaalsete hindadega.

Tere ,plaan lennata Tallinn -Frankfurt .LOTümberistumine Warssav  (WAW) 55min.Booking ütleb terminali vahetus .Kuidas sellest aru saada ,kas lennujamas peab minema kuskile teise hoonesse. Palju aega võtab .?Või on see lihtsalt mingi paanika nupp?

WAW lennujaamas on vaid üks terminal. Kunagi nimetati 2008. aastal valminud terminali laiendust teiseks terminaliks, ent 2010.a. muudeti nimetusi ja nüüd on vaid üks terminal:  https://en.wikipedia.org/wiki/Warsaw_Chopin_Airport#Terminals

Meil õnnestus jätkulennust maha jääda. Buss viis meid lennukist terminali, vist 0 korrusele, seal ei näinud ühtegi viita väravateni, jooksime pagasi kättesaamise lintidest mööda, teise otsa, väga pikk maa oli. Seal siis lõpuks nägime silti üles väravateni. Panime joostes edasi ja siis... turvakontroll!See veel puudus. No seal oli järjekord, ei aidanud rääkimine et "last call". Ega see turvamehi huvita. Minule tehti lisaks veel lõhkeaine kontroll. Kaotasime väga palju aega seal.Saime takso, hotelli vaucherid. Järgmine lend läks hommikul.Täiendatud: Suuremast linnast suurema lennukiga otse väravasse sõites muidugi jõuab. Minu lend Tallinn-Varssavi-Viin, Tallinn-Varssavi väike lennuk, buss tuli vastu ja seisis veel terminali ees vähemalt 10 min, terminali uksed olid suletud, ootasime töötajat kes ukse avaks.

Lendasin eelmine aasta BUD-WAW-TLL. Lennukist maha saamisest kuni väravasse minekuni läks rahulikult jalutades ca 3min, kindlasti mitte rohkem kui 5min. marko, mis riigist sa tulid?

Kusjuures see turvakontroll Varssavis on tõesti täiesti müstika. Ei saa aru, mille alusel see toimub.Bulgaariast tulles oli mingi megapõhjalik uus turvakontroll ja ka Küproselt tulles pidi sama kadalipu läbima. Euroopasisestel lendudel pole teistes lennujaamades sellist kogemust olnud.

Kui saabud Schengeni välisest riigist, siis tuleb ümberistumisel läbida turvakontroll. See peaks vist Schengeni reeglitega kokku käima vms.

Oh issand, tõesti. Täiesti idioot olen.Viisin nüüd ennast korralikult Schengeni riikidega kurssi ja tõesti Bulgaaria ja Küpros pole veel osa Schengenist, küll aga varsti varsti ilmselt.Üllatav, aga jälle targem.

Pisut teemast väljas, ent kahtlen sügavalt, et Küpros ettenähtavas tulevikus Schengeniga liitub. Riigil on seniajani lahendamata piirivaidlus türklastega, mistõttu nende liitumine Schengeniga avaks tagaukse ELi pääsuks. Lisaks on juba praegu 1/3 Küprose turiste väljaspoolt ELi ning brittide lahkumisega suureneb see osakaal lausa 2/3ni. Praegu on näiteks venelastel Küprosele pääsemine praktiliselt viisavaba (viisanõue on, aga seda saab tasuta netis taotleda), Schengeniga liitumise järel see kaoks ning see küprioote eriti ei huvita. Ka Bulgaariaga pole olukord parem, pagulaskriisi valgusel pole praegustel Schengeni riikidel erilist motivatsiooni Bulgaariast tulijaid vabalt mujale ELi kondama saata ning sealne piirivalve ja õigussüsteem ei ole veel valmis nõuetele vastavat kontrolli sisse viima.

Endal 2018 oktoobrist selline kogemus Lot/Nordica lendudega suunal Tallinn-Warsaw-Wroclaw. Esimene lend hilines korralikult, aga jätkulennust maha ei jäänd, sest Warsawisse maandudes oli mikrobuss sildiga "WROCLAW" vastas, mis toimetas mind ja veel 3-4 inimest Wroclawi lennule otse edasi ilma terminali sõitmatagi. Ja omamoodi üllatus oli seegi, et isegi pardakaarte ei küsitud, lihtsalt vaadati, et vajalik arv inimesi saaks bussile, kes pidid sellelt lennult edasi Wroclawi lennule minema ja minek :D Samas sai veel Wroclawi lennuki väljumist omajagu lennukiski oodatud, sest peale mind toodi veel inimesi teisteltki lendudelt mikrobussiga.