Usa viisa

Kas ma saan õieti aru, et EV kodanikul ei ole enam vaja Usa-sse reisimisel viisat? Piisab reisiloa taotlemisest? Kas selle loa saamine on raske?

Selle loa tegemiseks täidad netis ankeedi ja maksad 10usd ma arvan ning vsjo, saad oma 3 kuud seal ära olla.


P.S vaata et kõik info õige oleks, muuta ei saa midagi, pead lihtsalt uuesti tegema ja maksma, ise pidin ka 2x tegema sest otsustasin passi uuendada enne seda.

ESTA maksab 14 dollarit.

Muuta saab ka osasid andmeid nt sihtkoha aadressi jne, aga põhiandmed sh passi nr on tõesti vaja esimene kord õigesti sisestada.

Osad lennufirmad küsivad check-inis reisiloa olemasolu, prindi see igaks juhuks välja ja võta kaasa. Mul oli olemas vana luba, aga tegin uue peale, sest unustasin, et vana kehtib kaks aastat, siis uuriti, et kui mehel on 10-aastane viisa ja minul vana reisiluba, et miks uue tegin. Parem kui prinditult on luba kaasas. 

Minul on ESTAt küsitud juba Tallinna lennujaamas (Finnair), seega soovitan välja printida. ESTA saamisega võib tekkida probleeme,kui ausalt vastates selgub, et oled käinud mõnes riigis, mis neile ei sobi. Siis tuleb viisa taodelda. Kui sama passiga mitmes kord USAsse siseneda, saab lihtsustatud korras passikontrollist läbi, kui kõik hästi läheb.

Mul Tallinnas ei küsitud ESTAt näha, aga Frankfurdis pidin ette näitama 

100% ei saa kinnitada aga olen siit Trip.ee'st lugenud, et osad teevad ikka viisa, mis tagasi lükatakse, sest viisat tegema ei pea ning siis järgmine murekoht on, et ESTAT ei saa teha, sest viisa on tagasi lükatud. Seega esimene samm ikka ESTA.