Usa viisa

Kas ma saan õieti aru, et EV kodanikul ei ole enam vaja Usa-sse reisimisel viisat? Piisab reisiloa taotlemisest? Kas selle loa saamine on raske?

Selle loa tegemiseks täidad netis ankeedi ja maksad 10usd ma arvan ning vsjo, saad oma 3 kuud seal ära olla.P.S vaata et kõik info õige oleks, muuta ei saa midagi, pead lihtsalt uuesti tegema ja maksma, ise pidin ka 2x tegema sest otsustasin passi uuendada enne seda.

Muuta saab ka osasid andmeid nt sihtkoha aadressi jne, aga põhiandmed sh passi nr on tõesti vaja esimene kord õigesti sisestada.

Osad lennufirmad küsivad check-inis reisiloa olemasolu, prindi see igaks juhuks välja ja võta kaasa. Mul oli olemas vana luba, aga tegin uue peale, sest unustasin, et vana kehtib kaks aastat, siis uuriti, et kui mehel on 10-aastane viisa ja minul vana reisiluba, et miks uue tegin. Parem kui prinditult on luba kaasas. 

Minul on ESTAt küsitud juba Tallinna lennujaamas (Finnair), seega soovitan välja printida. ESTA saamisega võib tekkida probleeme,kui ausalt vastates selgub, et oled käinud mõnes riigis, mis neile ei sobi. Siis tuleb viisa taodelda. Kui sama passiga mitmes kord USAsse siseneda, saab lihtsustatud korras passikontrollist läbi, kui kõik hästi läheb.

Mul Tallinnas ei küsitud ESTAt näha, aga Frankfurdis pidin ette näitama 

100% ei saa kinnitada aga olen siit Trip.ee'st lugenud, et osad teevad ikka viisa, mis tagasi lükatakse, sest viisat tegema ei pea ning siis järgmine murekoht on, et ESTAT ei saa teha, sest viisa on tagasi lükatud. Seega esimene samm ikka ESTA.

Tänan kõigi vastuste eest! Praegu esta tehtud, positiivne vastus käes. Samas on mul millegipärast hirm, et mis siis kui sõidan pika lennu ja kohapeal ei lasta üle piiri. Ise elaks üle aga lähen lastega ja millegipärast selline tobe hirm. Kas on kellegil teada kedagi kes positiivse esta vastusega piirilt tagasi on saadetud? Olen igati ok minevikuga, töötan riigiametis, oman kinnisvara...

Kui sa Esta juba said, siis piiripeal probleeme ei tule, näitad neile aadressi kus elutsed oma seal viibimise aja ja kõik. Muud küsimused neil nagu ikka iga riigi tollis.

Minul oli ka ESTA olemas (tuli lausa automaatvastusena mõni hetk peale taotluse eest tasumist), aga ikka esitati küsimusi ja väga põhjalikult. Siin foorumis on vanemates teemades ka huvitavaid kirjeldusi, nt küsiti ühe eestlanna käest, et mis mõttes tema, idaeurooplane, ööbib 200-taalastes hotellitubades jne. Need vanad teemad tulevad otsinguga välja.

Pole varem riiki (USA) sisenemise üle mõelnud nii, et seal võiks midagi hirmutavat olla. Endal südametunnistus puhas ja eks siis vastan, kui küsivad. Kuid  lugedes TRIPi mõtteid, tekkis äkki mure, et kui reisida koos inimesega, kes ei valda inglise keelt... mõningaid suhtlusfraase ikka teab, kuid neid spetsiifilisi uurijaküsimusi piiripunktis ei pruugi ta mõista/õigesti mõista ja ilmselt ei oska ka vastata. Kas koos reisides ollakse ka "ülekuulamisel" koos, saab paluda kaaslasega koos olla või peab selle ükshaaval läbima?

Ma USA piiril ei ole seda oma silmaga näinud, aga tavaliselt lennujaamades kasutatakse sellistel juhtudel tõlgina ikka mõnda kaasreisijat. Kui paberid on korras ja inimene muidu kahtlane ei tundu, ei panda nii lihtsalt kusagile teistest eraldi ametlikku tõlki ootama. Tõlgi teenus pealegi on tasuline ja vaevalt on neil huvi iga inglise keelt veidi kehvemini oskava välismaalase pärast hakata tema emakeelt rääkivat tõlki lennujaama tellima.Ei maksa karta seda küsitlust, kui paberid on kõik korras, taust ja südametunnistus puhtad. Rit_79, ära üldse muretse.

USA piiril on alati võimalik kogu perega ühiselt vestelda. Kui keegi seltskonnast keelt ei oska, siis ka mitmekesi koos. Ja ärge pabistage, tegelikult ka. Ei saadeta kedagi tagasi, kui tõsist põhjust oma käitumisega eelnevalt andnud ei ole. Vastake küsimustele ausalt, ärge valetage ja kui  ametnikke petta ei soovi, ei teki ka probleeme. Kui tabatakse valetamiselt, pinnitakse rohkem ja põhjalikumalt. Enamus võimalikke küsimusi nii Euroopa lennujaamades kui USA piiril puudutavad su reisi - kuidas ja millal tagasi lähed, kas reisid veel kuhugi edasi, läbi milliste riikide tulid-lähed, mis reisi ajal plaanis, kus ööbite jne. Endal on mõnel korral olnud ka töökohta puudutavaid küsimusi - amet, tööülesanded jne - aga seda üsna lühidalt ja pealiskaudselt.

Mis inglise keele oskusesse puutub (piiril küsitlemisel), siis isegi kõige hädapärasema inglise keele oskusega eestlane paistab seal paljude teiste turistide hulgas välja nagu inglise filoloog. Pane pass, ESTA, prinditud koopiad majutustest, reisikindlustusest, tagasilennupiletitest, vajadusel ka sularaha (dollarid) ja paar krediitkaarti valmis ning ütle alguses "hello" ja pärast "thank you very much".