Usbekistan, Tadžikistan ja Kõrgõzstan

Pika mõtlemise tulemusena on välja kujunenud idee minna suvel "Stanidesse" - Usbekistan, Tadžikistan, Kõrgõzstan. Uzbekistani kohta on Tripis veidi infot olemas, väga inspireerivalt mõjus Tera hiljutine postitus: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/uzbekistani-viisa - eriti see, et viisa saamine on praeguseks olulisem lihtsam ja odavam, kui mõned aastad tagasi. Kõrgõzstani kohta on infot oluliselt vähem ja Tadžikistanist pole üldse midagi. Sellest ka küsimus - kas keegi on katsetanud Tadžikistani viisat? VäMi info kohaselt saab taotleda e-viisat kui ka tavalist viisat piirilt: http://reisitargalt.vm.ee/riigid/tadzikistan/. Kumb viisavariant oleks mõistlikum ja kas on nt hinnavahet? Kuidas on üldiselt Tadžikistanis reisimine ja nende kolme riigi vahel liikumine? Mis on põnevamad kohad Tadžikistanis, mis tasuks üle vaadata? Usbekistaniga seoses - kas keegi onkäinud Araali mere ääres? Kas on huvitav kogemus ja eriti hea oleks kuulda, kas Usbekistani poolel on huvitavam / lihtsam reisida mere äärde kui Kasahstanis?

Kokkuvõttes, kõik info, mõtted ja soovitused kolme "Stani", eriti aga Tadžikistani kohta väga teretulnud :)

P.S: kui kellelgi on nende riikide kohta reisikirjandust, siis oleksin huvitatud: https://trip.ee/foorum/ost-muuk/laenan-voi-ostan-bradt-guides-uzbekistan-tajikistan-kyrgyzstan

1
2

E-viisa lehekülje andmetel on e-viisa maksumus 50 USD ning selle saab elektrooniliselt kohe peale taotluse esitamist kätte. .

Tavaviisat saab taotleda Tadžikistani Moskva saatkonnast, hind algab 30 USD juurest: http://www.tajembassy.ru/ru/konsulstvo/konsulskaya-sluzhba/prejskurant-platnykh-uslug-rus, samas tuleb sinna juurde lisada Moskva kaudu viisa taotlemise aja- ja rahakulu. Teine võimalus tundub olevat viisa taotlemine elektrooniliselt, ent kättesaamisega piiril - hind peaks sellel olema sama mis saatkonnast taotlemisel, kui aga just endal pole plaanis Moskvasse minna, siis tuleb sel juhul riiki siseneda toimuma Dušanbe lennujaama kaudu ja selleks võib piiril aega kuluda, samuti eeldab see pikemat suhtlust Moskva saatkonnaga. Ehk siis ise eelistaks pigem e-viisat.

0
0

Kui seltskonnas keegi oskab vene keelt, on väga kasulik http://forum.awd.ru/ On palju reisikirju ka Kesk-Aasia kohta nii autoturistidele kui ka punktist punkti rändajatele. Enamasti on illustratsiooniks head pildid. Araali mere äärde me ei soovinud jõuda, tundub olevat juttude järgi endine lausmerepõhi koos roostes laevavrakkidega.

1
0

Tulin seltkandist just paar nädalat tagasi. Lendasin Almatõst Dušanbesse. Tadziki viisat polnud,kuna hetke info põhjal teadsin,et selle peaks saama piirilt. Almatõs tekkiski väike tõrge,kuna ei tahetud lennukile lasta. Nende teada on mul vaja e-viisat.Pisikese seletamise peale siiski lasti omal vastutusel lennule. Dušanbe lennujaamas oli asi lihtne. Pisike ruumike,paremal pool 5-6 passikontrolli letti ja vasakul pool 2luuki kus saab teha viisat. Tehti pilti,küsiti 30 USD (peab olema täpne raha ja euro ei sobi),pandi viisakleeps passi ja tere tulemast. Aega läks 5minutit. Selle ajaga oli paremal pool juba suurem sõda passiesitamisjärjekorra pärast läbi. Seega 15minutit ja kogu lugu. See oli nüüd minu kogemus viisaga Tadžikistani. Aga teise lennuga,teiste piirivalvuritega ja ehk ka maismaapiiril võivad olla teised lood ja laulud. Kõrgõstan on nagu lubatud viisavaba,ainult Almatõst Bichkekki minekul mikrobussiga peab arvestama,et piiril on ilge järjekord ja räige ettetrügimine üksteisest(vähemalt sellel päeval oli nii). Kasahstanis saab viisa samuti ilusti piirilt. Mida vaadata ja kuhu minna,see on juba "delo tehniki" tänapäeva infoajastul. Ehk ainult niipalju,et hinnad on meie jaoks pea olematud. Paar näidet Tadzikist: 1)lõunasöök-pilaff,värske aiasaaduste salat,käntsakas leiba ja terve kann rohelist teed- hind kokku 0.75€ 2) 5-7kg arbuus maksis 0.30€ (mitte kilo,aga kogu see roheline miin kokku). 2nädalat kohapeal ringi tuiamist (söök,transport,piletid muuseumidesse,suveniirid)läksid mul kokku 200€ maksma. Öömaja siia sisse ei arvestanud,kuna see on liialt suhteline ( Kusagil kohalikus peldikus saab 5€ hakkama,aga saad tasuda ka globaalse standardhinna rahvusvahelises luxhotellis,kus maksad 300€ öö eest)

5
0

Ma elasin tashkendis, ja Olen ka araali aares kainud. See on super. Minnakse dzhiipidegaNukusest , kus muide on ka ootamatult suureparane kunstimuuseum. Oobimine jarve aares telkides. Kus ymberringi sadu km ei ole inimhingegi... Vaga tasub teha, voin ka kontaktid anda.

0
1

Mul on Kõrgõzstani Bradt, Kui vaja, võin laenata

0
0

Tip, kas sa käisid ära? Tahaksid sa muljeid jagada?

1
0

alar - ei käinudki, ajaliselt ei mänginud välja. Ilmselt ei mängi ka see aasta kõiki "stane" külastada, aga nüüd on mõte teha esialgu ainult Uzbekistan, eriti kuna see on viisavaba veebruarist. Siit ka küsimus - tundub, et Tallinnast mõistliku lennuajaga Uzbekistani on ca 400 eur (suvel ja kuupäevade osas paindlikkust pole :) ). Kas keegi on kunagi midagi paremat näinud ehk kas tasub mõnda head diili oodata või pigem sobivad piletid juba ära osta? 

0
0

Olen ka mina sinnakanti pileteid piilunud ja ütleks et 400 on ok hind kui ajad vähegi mõistlikud ja ei pea kusagil poolel teel ~8h passima.

0
0

Tere!Kavas aprilli lõpus minna, kas viisa on siis vaba?

0
0

Peterburist Taškenti otselend on hetkel suveks veidi üle 300 € aga sellele lisandub siis Venemaa transiitviisa ca 65 € ja bussipilet Peterburi ehk samuti ca 400 kokku. Peterburist saab otse lennata ka Buhhaarasse -- Taškendi ja Buhhaara kombineerimine võib anda päris hea lisaaja koha peal. Boonuseks võimalus ka päev Peterburis veeta.Riiast oli siinsamas Tripis ka pakkumine.Oli endal ka tõsine plaan kas Kirgiisia või Usbekistan või mõlemad aga sel suvel veel see plaan kahjuks teoks ei saa. Viimane kord sai sealkandis käidud nüüd juba 35 aastat tagasi, seetõttu see reis tule varem või hiljem kindlasti.

1
0

Selle aasta juulis-augustis sai ära käidud mööda Kõrgõzstani 1A raskuastmega matkaradu ning kultuurireis Usbekistani. Kirjutasin enda jaoks reisipäevikut, ent hiljem mõtlesin, äkki paiskan Internetiavarusse oma päevikut, las teised näevad, kui lahedad kohad on olemas meie maakeral =) Las reisipisik nakatab veel kedagi :)  

Kuna kirjutasin päevikut enda jaoks, isiklik mälestus, võib tunduda igav ja pikk. Ent loodan, et igaüks leiab vajadusel endale vajalikku informatsiooni sealt =)

Mäestik: Tjan-Shan    

Riigid: matk Kõrgõzstanis, kultuurireis Usbekistanis      

Matka/reisi kestvus: 28.juuli- 22.august aastal 2019    

Läbitud matkaraja pikkus: 80 km     

Linkhttp://tydrukkleidis.weebly.com/kyrgyzstan.html

8
0

Nii uskumatu kui see ka pole, aga hetkel tundub, et ma lõpuks pääsen Uzbekistani - esimest korda mõtlesin seda ette võtta juba 2017, aga siin ma olen 2021.a ja Uzbekistani piletid taskus.

Siit ka küsimus - kas keegi on kasutanud Tashkendist (öö)rongi Nukusesse? Huvitaks just eeskätt nn SV vagun (nn lux vagun) - kuidas see on ja kuidas see nn öörong üldiselt on?

Algul kaalusime lendu, kuid hetkel on üks variant ka rongiga minna. Ei ole veel otsustanud, kuid kaalume.

Tänud ette!

1
0

Mis kaudu plaan muidu minna on?

Ise Kasahstanis ja Kõrgõzstanis käinud ja need elamused olid päris lahedad ning Usbekistani soov on ka pidevalt peas tiirelnud.

0
0

Txnis - 

Turkish Airlines Istanbuli kaudu.

0
0

Mul soov ka sinna kanti minna, sõidaks mõne kuu Pamiiris ratast. Ostsin juba uue hübriidratta, nüüd ainult vaja teine vaktsiini süst saada ja minek. Lend veel ostmata.

0
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased