trip-krainetrip-ukraine-dark
USD/ EUR - kumba kasulikum vahetada Kambodzas, Vietnamis ja Tais?

Tere. Küsimus siis selline, et millist valuutat oleks kohapeal kõige kasulikum vahetada pealkirjas mainitud maades?

Tänud vastajatele!

igal juhul USD, ükskõik kas kurss tõuseb või langeb. EUR on suht teisejärguline raha arengumaades

Kambodžas näit EUR ja USD ühe kursiga - võta kaasa kumba tahad. Maitseasi:)

Kurss sama küll, aga mis sest kasu, kui enamus kohti/inimesi, kus/kellele valuutas maksta saab, saadab su euro pikalt. Lisatud: sorri, eilne pidu KuKus veel ajudes, siimsusil tuline õigus- kui tahad euroga maksta, pead nõustuma, et 1Eur=1$

Tais sobib euro küll ja $ alates 100st kupüürist. Väiksematel $ kupüüridel kurss vahetamiseks tihti viletsam.

Praegu oli küll euro kurss üsna normaalne, nii Tais kui ka Kambodzas. Sellegipoolest tasub Kambodzasse ainult dollareid kaasa võtta, sest kohaliku rahaga pole sealt nagunii midagi peale hakata. Riele kasutatakse vaid nagu peenraha. Kõik hinnad on alati dollarites. Kui arve on näiteks 1,5 dollarit, siis kahest dollarist saate tagasi 2000 kohalikku raha, sest kurss on enamasti 1 dollar = 4000 riel. Tavaliselt võetakse küll vastu ka reil'e dollarite asemel, aga tihtipeale tahetakse kursiga käru keerata.

Kambodžas on suuremates linnades ka automaadid täiesti olemas, saab USD võtta välja.

Kas keegi oleks kena ja jagaks uuemaid andmeid kas eurot saab näiteks Siem Reapis vahetada $ vastu või saab automaadist $ välja võtta? Kui Kambodzas kõik turistile dollarites käib, kas väikseid kupüüre ka kusagilt saab või peab ikka kaasa võtma?

ATMist tuli vähemalt 2010 välja USD - kindlasti ka nüüd. Väikseid kupüüre saad tagasi vahetusrahana. 50 ja 100USD sedeleid on hea hotellidest peeneks teha.

ATM-st tuleb ka aastal 2012 välja USD kogu Kambodzas. Eurot saab vahetada USD-ks kas turgudel rahavahetuspunktides või pangas. Kõige soodsam on võtta ATM-st raha Mekong pangas või Canadian pangas olevatest ATM-dest - seal ei ole lisamaksu raha väljavõtmisel. Teistes ATM-des on see 2.00 - 5.00 USD sõltumata summast. Suuri kupüüre vahetavad väikesteks pangad ilma lisatasuta. Mida tasub jälgida - USD-de puhul müüjad kiivalt uurivad, et ei oleks mingeid kahjustusi ning võivad ka mitte vastu võtta, kui kupüür on veidi rebenenud või väga kulunud.

Kambodžas saab dollareid automaadist välja võtta. Tavaliselt nägi palju ANZ bank automaate, neid ei soovita kasutada, 5 dollarit teenustasu. Ma ei mäleta mis oli nimi, kust võtsime, miskid kollast värvi panga omad olid...

Minu kogemus oli see, et suurtest kupüüridest (50, 100) söögikohtadel ja kauplustel ei olnud dollareid tagasi anda, anti kohalikku raha riele (ka meie hotellil läks aega kui nad kuskilt 100sele vahetusraha leidsid). Igas kohas sai maksta nii dollarites kui ka rielides. Kurss oli 1 Usd = 4000 Rieli. Kasulikum tundub mulle, et kaasa võtta pigem väikseid dollareid kuna kohaliku rahaga ei ole pärast suurt midagi teha.

Kui sularaha kaasa võtta, siis ikka EURod ja ainult niipalju dollareid kui esimese pangani jõudmiseks vaja võib minna. Seal saab EURot dollari vastu palju parema kursiga vahetada kui meil. Kui märtsis sai meil EURo eest veidi üle 1,29$, siis seal 1,31$. Riaalid ja $ käibivad seal läbisegi, s.o ühte arvet saab maksta nii, et osa $ ja osa riaalides. 50 dollari senti makstaksegi riaalides. Aga üldiselt on Kambodža tore ja praeguseks turvaline maa, liiklus on neil ka parempoolne ja viisa saame meie piirilt kuuks ajaks.

Kas keegi oskab öelda, kuidas olukord viimasel ajal on? Kas on mõistlik kaasa võtta USD või EUR? Mõtlen maksmise seisukohalt, raha vahetamisel ilmselt vahet ei ole...

Vietnamis-Kambodzas minu arust USD, sest kõik kohapeal pakkumised ses vääringus.

Vietnamis on kõikjal käibel dongid, hinnad on dollarites, kui üürid korterit/ostad rolleri vms kallimat

1 usd=20 000 dongi 1 eur=27 000 dongi

üldiselt tundub et dollareid siis kasulikum kaasa võtta, kui saan 100 euro eest sama palju kohalikku kui 100 dollari. siin vahetan eurod dollariks saan 100eurst - 127 usd

Dollarid ja võimalikult väiksed kupüürid. Maksta saab siin nii dollarites kui rielides. Kuigi valged viimaseid ei armasta vaid kardavad.