Võtame 2019 reisiaasta kokku

Uus aasta on kohe-kohe käes ning Tripi toimetus soovib kõikidele tripikatele head vana aasta lõppu ning reisiderohket 2020 aastat!

2019 reisiaasta lõpetuseks ning uue hakatuseks teeme väikse küsimustiku väljakujunenud küsimustega:

  1. Kuhu reisid sel aastal viisid ning mis paik/reisijuhtum kõige rohkem meelde jäi (võib ka mõne äparduse tõttu)?

  2. Kuhu plaanid reisida 2020. aastal?

  3. Milliseid lendude sooduspakkumisi kasutasid sellel aastal ja kuhu ootad lendude soodukaid järgmisel aastal?

1. Iisrael, Jordaania, Holland, Tuneesia, nädalavahetus Kiievis, Berliin ja aastavahetus Mauritiusel. 

Väga positiivne üllatus oli Kiiev. Ei oodanud linnast väga midagi, aga tegelt saime väga positiivse kogemuse söögi, linna ja inimeste näol. Väga meeldis ja kindel plaan tagasi minna!

2. Uuel aastal hetkel kindlad plaanid esimesed 2 nädalat Mauritiusel, sügisel Montenegro ja matkaautoga 2 nädalane tiir Lõuna-Prantsusmaal, Sveits jne.

3. Soodsaid lennupileteid tahaks suvel Pariisi, aasta lõpu poole Kesk-Ameerikasse või Aasiasse.

0
0

1. Tai, Phuket (trip.ee soovitatud piletitega); Hispaania, Camino del Norte (Biarritz-Santander 258 km); Leedu, Vilnius (poolmaraton 21 km); Helsingi, Löyly saun:) 

2. Finlandia Hiihto marathon; Berlin Airport Night Run; Saint Petersburg White Nights run; Helsinki marathon; jalgratta ja telgiga Hispaaniast Prantsusmaale; romantikareis eksootilisse kohta :)

3. Kuhugi kaugele ja eksootilisele maale, soodsalt ja hea lennufirmaga :)

2
0

1. Cervinia-Zermatt Alpides, Montenegro, Berliin, Sardiinia, Iisrael, Jordania, läbisõidul ka Helsingi ja Riia.

Kõik oli huvitav, aga kontrasti mõttes eristus positiivselt enim Jordaania, seda nii looduse kui ka kultuuriruumi tõttu!

2. Andaluusiat tahaks kindlasti väisata, samuti Rumeeniat ja Ukraina lääneosa ja muid sihtkohti sõltuvalt, mida juhus-saatus ette toob.

3.  Tripi info kaasabil sai Easyjetiga Itaalias, Tui-ga Sardiinias ja Wizziga Iisraelis-Jordaanias käidud. Tuleval aastal hoian silma peal Andaluusia pakkumistel, ka Odessal.  Floridat võiks ka taas külastada, viimatisest 1 nädalast jäi selgelt väheks.

0
0

1. Singapur, natuke Malaisiat. Phuket. Saksamaa. Indoneesias Sulawesi saarel.

2. Uus-Meremaa ja India.

3.  Pakkumisi ei kasutanud. Järgmisel suvel mõne Euroopa nädalavahetuse reisi jaoks leiaks hea pakkumise hea meelega

0
0
  1. Töö viis sellel aastal paar korda Budapesti ja paar korda Londonisse.

Ise reisisin Kreetale, Prahasse ja mõned korrad Stockholmi ja mujale Rootsi.

Kaugemale kahjuks sellel aastal ei jõudnud, aga see-eest sain ära käia mitmes uues kohas. Kreeta oli neist kindlasti kõige meeldejäävam ilusate kohtade ja toiduelamustega. 

  1. 2020 alguses lähen paariks päevaks Hispaaniasse (Sevilla, Cádiz ja Barcelona) ja sealt edasi kaheks nädalaks Puerto Ricosse. Veebruaris tuleb veel ilmselt töö pärast Brüsselisse minna. Rohkem kindlaid reisiplaane hetkel ei ole.

  2. Kui ma õigesti mäletan, siis Praha piletite pakkumise leidsin Tripist. 

Ideid kuhu minna tahaks on palju, aga Costa Rica ja Kuuba on mul päris kaua mõttes olnud, nii et ühte neist hea pakkumine leida oleks tore. Lähematest sihkohtadest oleks Moskvas tore ära käia.

0
0

1\. Uued kohad läbisuusatatud suusakeskuste nimekirjas: Serfaus-Fiss-Ladis ja Sölden, ning Costa del Sol/ Gibraltar suvel. Gibraltar oma pärdikutega oli vahva, Hispaania ei jätnud paraku mingit positiivset muljet. 2) Kohe jaanuari alguses suusatama Ischglisse ja hilissügisel pooleteiseks kuuks Austraaliasse rändama

3)-

0
0

1. Pikem reis oli veebruaris-märtsis Singapur-Sarawak-Tioman-Singapur. Kõik oli väga äge, kuid kui midagi välja tuua, siis ise läheks iga kell  tagasi Bako rahvusparki, lastele meeldis kõige rohkem Tiomani rannapuhkus koos snorgeldamisega.
2. Ilmselt Kanaaridele.

3. Imehinnaga Turkishi Singapuri piletid saingi tänu tripist leitud pakkumisele.  Palju jäi vaatamata, nii et järgmisel aastal ootan sooduspakkumisi samasse sihtkohta.

1
0

1. Austria ja Saksa Alpid, Setomaa

2. Saimaa järvistu, Kaunas, Saaremaa ja/või Võrumaa

3. Ei ole kasutanud, ega ka oota midagi

0
0
  1. Aasta alguses sai käidud Tais, see oli minu kolmas reis Aasiasse ja esimene rannapuhkus üle pikkade aastate. Kogu puhkust ühes kohas ei veetnud, vaid vaatasime ringi ka natuke ikka (Bangkok, Samui, Phuket). Varem on minu rannapuhkused piirdunud ainult Egiptuse ja Türgiga, nii et seekord midagi uut, soojemat ja troopilisemat. 

Kevadel veetsin pika nädalavahetuse Istanbulis, see polnud minu jaoks uus sihtkoht, olen paar korda varem käinud (2011-2012), ega seal midagi väga muutunud ei olnud, aga mõnus oli vanu lemmiktoite süüa (islak hamburger Taksimi väljakul on ikka super!)

Sügisel tegin väikse Itaalia ringreisi (Milano, Verona, Bologna, Firenze), lisaks päevased kõrvalepõiked ja Veneetsiasse ja Pisasse, kõik tähtsamad turistikad kohad nägin ära.

Ja nüüd aasta lõpus käisin Indias. Sai käidud New Delhis, Agras, natuke Rajasthanis, siis edasi Amritsari ja Himaalajatesse. Reisimälestused on veel nii värsked, aga meelde jäi nii liiklus, lehmad, vaesus ja rikkus, lumised mäetipud ja õhusaaste, India-Pakistani piiritseremoonia, maitsev toit ning kindlasti ka india pulm, kus ma külalisena osalesin.

Positiivselt üllatas mind Itaalia reisil külastatud Bologna, see on vist üks ägedamaid linnu kus ma olen käinud, mõnus õhkkond, vabaõhubaarid ning hea toit. 

    1. aastaks on lennupiletid juba ostetud New Yorki, sain soodsad piletid kevadeks. Muid täpseid plaane pole, aga võiks käia Peterburis, kui see nüüd on e-viisaga tasuta. Üks plaan on veel minna Belgiasse Tomorrowlandi festivalile. Ja aasta lõpus siis kuskile Aasiasse sooja.
0
0

Minul tekib küsimus, et kas Te tööl ka käite-teete või mis tööd teete? Kuidas siin mõne puhul on võimalik pea poolaastat  ära olla? Ja teisi portaale lugedes tundub, et keskmine eestlane on vaene

4
0

Oi Liis, kes siis tänapäeval enam tööd teeb eriti veel Eestis ja selles vanas tähenduses. mina näiteks pean täisautomaatset sigalat, panime tehisintellekti peale ka veel, no üks töötaja on igaks juhuks kohal aga see kulu mingi 3-4000 euri kuus elab praegu veel üle.

Enamus aega reisimegi. 6 talvist kuud  sel aastal, kõik peamised Vaikse Ookeani saared sai läbi käidud. Ka need kus meie president oma hariduse ja meie riigi maine täis tegi. Uurige asja ja võimalusi, üllatute!

2
4

Muidu 3. küsimusele vastates siis eks ikka hinda ka vaatame aga pigem otsiks preemiumklassi piletite pakkumisi ja neid siin tripis imelikult harva kajastatakse. Kuigi neid on teatud sõlmpunktidest päris palju olnud, pole mingit vajadust turistiklassis pikki lende teha.

1
1

@LiisM

Igati õigustatud küsimus tegelikult.

Olen samamoodi mõtelnud.

Minul on enamus täiskasvanud elu olnud unistus reisida Aafrikas.

Üks hetk jõudsin arusaamisele, et unistused ei täitu niisama, vaid need tuleb ise läbi suruda!

Hakkasin raha kõrvale panema, 100-200€ kuus, vahel 300-400, kui väga kokkuhoidlikult elada (mis on lihtsam, kui tihti arvatakse).

Lahkusin töölt, kuna töö ei teinud enam õnnelikuks. Aafrikas olen praegu õnnelikum, kui kunagi varem ja iga otsuse üle rahul.

Pool aastat reisida võimaldab ka teatud määral vabatahtlikult töötamine, mis seni on minu reisikogemust ainult rikastanud ja tohutult targemaks teinud.

Niiet kui on soov ja tahe, on kõik võimalik.

Muidugi mul natuke lihtsam rääkida, sest olen alles 26 aastat vana ning kodu veel ei mängi, aga tulevases 'täiskasvanu elus' ei kavatse reisikirge tagasi hoida vaid aina hagu juurde anda, kui vähegi võimalik :)

5
0

Lisaksin siia veel täienduseks teiste vastustele, et järjest rohkem on ettevõtteid, kes lubavad kaugtööd (nt Jobbatical). Olen isegi mõelnud, et äkki järgmisel talvel läheks kuskile eksootilisemasse kohta ja töötaks sealt nt kuu aega ja siis paar nädalat puhkaks.

1
0

Huvi pärast vaatasin ka seekord oma eelmise aasta kokkuvõtet, et võrrelda algseid plaane ja tegelikkust. Kuigi lootsin toona, et jõuan sel aastal Kesk-Aasiasse, siis paraku seda taaskord ei juhtunud - ometi on see olnud mul plaanis juba rohkem kui  2 aastat tagasi. Aga laias laastus oli üllatavalt produktiivne reisiaasta, eriti arvestades asumist uuele töökohale ja sellega seoses ka uuesti välismaale kolimist.

1). Jättes kõrvale loendamatu hulga tööreise Euroopas, sai niisama käidud Taivanis, Namiibias, Botswanas, kiirelt põikasime läbi ka Zambiast ja Zimbabwest (Victoria juga!). Samuti sai päikeseakusid laetud Mauritiusel ja tehtud üks lühike tripp Tuneesiasse. Hetkel oleme Etioopias - traditsiooniliselt põgeneme pühade eest kuhugi kaugemale. Mõned lühikesed linnatripid said ka tehtud, sh sattusin esimest korda lõpuks Ungarisse (Budapest) ja ka Lisbon oli väga tore. Sarnaselt eelmise aastaga tuli paar nädalat kokku veeta ka Moldovas - aga see oli juba mõnusalt tuttavaks saanud.

Esmakordselt tuli see aasta ka üks pikk planeeritud puhkus ära jätta (ja piletid raisku lasta) - pidime septembris Indiasse ja sealsetesse lähiriikidesse 3 nädalaks minema, aga töökohavahetuse tõttu polnud reis võimalik.

Kõige vingemad muljed on meie isetehtud safarist Aafrikas - nägin lõpuks ninasarvikuid ära. Seejuures esimene kokkupuude oli eriti lõbus - olime alles Namiibias parki sisse sõitnud, kui nägime tee ääres põõsaste vahel seksivat ninasarvikute paari. Saime seda protsessi ikka nii üle poole tunni vaadata :) 

2). Järgmiseks aastaks on soetatud Uganda trip - küll lühike, aga päris tiheda kavaga. Lõpuks on lootust oma silmaga gorillasid ära näha. Muus osas on ainult plaanid, aga taaskord kavas Kesk-Aasia - seekord realistlikuma lähenemisega veeta mais veidi üle nädala Usbekistanis. Augustis tahame taas teha Aafrika self-drive safarit, seekord kavas LAV ja Botswana. Sisustamist vajab veel lihavõttepuhkus (Belize? Costa Rica? Senegal? Boliivia? Ei tea veel) ja ka sügiseks (Nepaal? Bhutan?)  ega järgmisteks jõuludeks pole veel kindlaid plaane. Kindlasti kuhugi läheme, sest puhkust jagub, aga sihtkohad hetkel veel lahtised.

Kindlasti tuleb ka Euroopas ja lähiriikides ringi käimist ning ka NYCi long-weekendi peaks taas ära tegema.

3). Mitmed selle aasta piletid said soetatud Tripist saadud vihje alusel - nii Taivan, Namiibia, Mauritus kui ka kasutamata jäänud India. Kuna aga taaskord sai välismaale kolitud, siis ilmselt nii palju Tripi soodukaid enam ei kasuta. Aga mine tea - mõnikord on ka nii, et kui pileteid saab soodsalt Tallinnast, saab samas hinnaklassis ka mujalt lähiriikidest :) 

Vahvat uut reisiaastat kõigile!

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased