Wizz air -kogemusi?

Kellel on kogemusi WizzAiriga lendamisel? Vaatan, et nad on avamas lennusuunda Tallinn-Rooma. Välismaistest foorumitest küll midagi positiivset ei leia ning tundub, et reitingutelt jääb Ryanairile alla. Minu jaoks on AirBaltic, Easyjet ja Ryanair (just selles järjestuses) täiesti ok. Kardaksin lennata mingite ülivanade või üliväikeste lennukitega, kus kvaliteedis ei saa päris kindel olla. Wizzi osas ei saa ma aga aru, kas selle võiks liigitada sarnasesse lennufirmade rühma nagu ülalmainitud või on tase nõks kehvem.

Esmane mure nende uute liinidega on hetkel see, et keegi ei tea, kas need hakkavad ka toimima. Wizzil (ja ka teistel odavlennufirmadel) on palju suuri plaane, aga tihti läheb nendest päris suur osa luhta.

Roomat näitab alates 2. juulist. Seega ma ootaks vähemalt 19. juunini ja siis hakkaks alles lootma, et see lend ka toimub. Kui selleks ajaks on 2. juuli lend veel jätkuvalt müügis, siis tõenäoliselt äkki isegi hakkab lendama.

Muidu vist nagu odavlennufirma ikka.

Wizz ...siiani volgu ärajäänud reisi eest,ei vasta ka  järelpärimistele...reis oli Tallinn-Lvov!

Wizz lendab uute A320 ja 321 (mis mulle isiklikult meeldivad rohkem, kui B737 suguvõsa) lennukitega, keskmine vanus alla 6 aasta. Selles osas teevad suured odavlennufirmad traditsioonilistele full service firmadele silmad ette. 

Aga lennukite vanuse pärast pole mõtet muretseda, korraliku hooldusega kestavad need väga kaua, paarikümne aasta vanused lennukid pole mingi haruldus.

Mida sa mõtled üliväikese lennuki all? A320 on kõvasti väiksem, kui A380, aga selge ju, et Tallinnast Rooma sellega ei lennata. Samamoodi on A320 kõvasti suurem kui ATR72, ja jällegi, Tallinnast Rooma sellega ei lenda.

Ma ei tea isegi, mida ma väikeste all mõtlen :). Oli millalgi kogemus Tallinn-Riia lennukiga, mis tundus väike, suurte propelleritega ja raputas. Tõenäoliselt selliseid pikemale marsruudile ei pandakski.

Olen lennanud Wizziga Kiievisse. Ei olnud hullem, kui Ryanairiga lennata. Pisikest propelleritega lennukit siiski ei olnud, tavaline A320. Kes on harjunud Ryanairiga lendama, siis peaks Wizz ka ok olema. Eelmine aasta Lviv'i reis tühistati ja sain paari nädalaga raha kontole tagasi.

Olen lennanud Wizziga korduvalt, nt, hiljutigi Milan - Cluj Napoca, Cluj Napoca - Dortmund, Athens - Vienna jt. Turvalisuse poolest on Wizz kindlasti üks parimaid ja samuti on nende lennukipark väga moodne ja koosneb ainult A320/A321 lennukitest. A321 lennukeid küll praegu väga lendamas ei näe, pigem A321neo. Need liinid, mis olid A321 poolt operereeritud on muudetud või muudetakse A320 peale ümber. 

Küll aga on kogemus näidanud, et Wizz Airiga ei saa kohe kuidagi teha ette pikemaid plaane kui 2 nädalat. Välja arvatud lendudel, mis on väga hea täituvusega ja ei sõltu puhkusereisijatest ( nt Kyiv - Warsaw, Cluj - Dortmund ). Absoluutselt kõik broneeringud, mis olen teinud, on mingil moel muudetud, välja arvatud juhul, kui need tehtud vähem kui 2 nädalat ette. 

Mis puutub Tallinn - Rooma lende, siis ma ei panustaks nendele, vähemalt praegusel ajal küll mitte. Nad arendavad oma Itaalia siselendude võrgustikku ja väga tõenäoliselt on neil oluliselt kasumlikum opereerida nendel liinidel ja mitte lennata pikemat lendu Tallinnasse. Kui vaadata Wizz Airi sihtkohti Tallinnasse, siis ainuke kindel lend on Tallinn - Kyiv, mis ei sõltu puhkusereisijatest, sestap need ka toimuvad. Tallinn - Viin lennu alustamise kuupäeva on pidevalt edasi lükatud, seega arvan, et Tallinn - Rooma lennuga läheb samamoodi, kui see üldse peaks hakkama lendama.

Mina ostsin piletid sept. Rooma ja olen optimist. :)

Minul on piletid Tal-Rooma-Tal 09.07-16.07, aga lugedes seda juttu siin, tuleks vist teha ka varuplaan?

Ostsin Tallinn-Viin-Tallinn lennupiletid Wizzairiga, reis peaks toimuma augustis. Kui lend jääb ära, siis peab lennufirma ju pakkuma alternatiivset võimalust sihtpunkti jõudmiseks?

Nad tühistavad lennud vajadusel rohkem kui 14 päeva enne väljumist. Siis piisab raha tagastamisest. Mingit uut marsruuti ega hüvitist ei pea maksma.

See Viini liin on neil plaanis juba eelmisest aastast. See aasta pidi liin avatama juba mais. Hetkel on esimene lend neil märgitud alles juuli lõppu.

Ma väga suuri lootusi hetkel sellele ei paneks, aga kui rahvas liikuma hakkab, siis on äkki siiski mõtet liin avada. Hetkel Ryanair juba lendab samal liinil.

Ei usu ka, et Tallinn - Viin lendama hakkab. Ainuke lend, millele julgeks veidi panustada, on Tallinn - Milaano. A321 täis nad ei müü aga A320 jagu täituvust peaks olema küll.

Käisin 2020 Riia - Kutaisi - Riia. Ei oska nuriseda. Pilet oli soodsa hinnaga 42 € edasi- tagasi.

Jah Wizziga on tõesti nii, et olen ostnud eelmisest aastast alatest erinevaid pileteid, kõik on tühistatud(Milaano, Lviv, Viin), olen saanud nii nn "120 %" tagasimakse krediidi kontole ja uued piletid broneerinud. Lennanud senini pole. Muidu pole hullu, saab pileteid "broneerida" ja "reise planeerida" ning selle  huvi "rahuldatud" väikse raha eest. Aga ettevõttena tekitada oma liinide suhtes sellist ebakindlust, et pigem on 80% tõenäosus , et lendama ei hakata? No ma ei tea, see on pigem enda ettevõttele kahju tekitamine.  Näiteks Viini lennud, mingil hetkel olid jaanipäeva paiku olemas, broneerisin, siis tühistati, siis paar nädalat tagasi jälle olemas, nüüd jälle tühistatud.

Wizzi võiks jah investeerimisprogrammina kasutada, ostad piletid, tühistamisel valid 120% krediiti, ostad uued jne, raha kasvab kiiremini, kui parimates investeerimisportfellides:)

Olen lennenud korduvalt Riia-Eilat, Kutaisi, Kiiev. Täiesti normaalne firma. Lennukid nagu ikka, Airbusid. Mis seal erinevat saab olla?

Teenindus pardal, hinnad soodsamad kui Ryanairil.

Jummalast rahul arvestades et liikmekaardiga käid Eilatis 49 eur!!

No tore, et üks positiivne kogemus ka vahepeal. :)

Ma juba mitmendat päeva nuputan, et kas tõesti ainult 2 ndl varem teavitatakse, et lend jääb ära ja kantakse raha tagasi. Et siis 2 ndl varem saan teada, et ma ei saa planeeritult puhata.... ja pean uue plaani tegema? Või tulevad need lennu ärajäämise infod varem?

Ma olen küll jätkuvalt optimist, kuid tean siis plaan B peale mõelda.

Jälgi antud liini. Roomal on hetkel esimene lend väljas 2. juulil. Kui kahe nädala pärast on lend jätkuvalt müügis, siis suure tõenäosusega see toimub. Võid siis veel kuni esimese lennu alguseni vahel vaadata, kas ikka on veel kirjas.

Kui 2. juuli lend kaob müügilt ja jääb esimeseks lennuks 5. juuli või 9. juuli jne, siis on selge, et esialgu selle liiniga midagi kindlat ei ole. Ja on paras aeg hakata mingeid varuplaane tegema.

Sellist nädala võrra edasi lükkamist võivad nad teha samal liinil mitu kuud järjest. Enne kui otsustatakse, et liin jääb see aasta siiski avamata ja võetakse kalender tühjaks.

Ja kui lend tühistatakse, ega siis kohe raha tagasi ei saa. See võtab jätkuvalt mingi aja. Seega uute piletite jaoks peab raha juba arvel varuks olema.

On ka saadud tühistatud lendude rahad tagasi: nüüd koroona ajal võtsid nad ju Eilati lennud maha( siiani ei ole taastunud!). Ette ostetud lennu maksumus kätte saadud!

Oli ka planeeritud reis Riia-Eilat ning Tel Aviv-Riia just 2020 Märtsi lõpuks kui korona ajastu algas, siis lennud tühistati. Raha kanti kõigepealt wizzair kontole tagasi ja sealt pidi ekstra nupule vajutama, et tagasi oma pangakontole raha tuleks.
Kuna oli kaks erinevat broneeringu numbrit, siis algus sain ühele teha tagasimakse siis mõned kuud hiljem sain selle nupu millele klikkida, et teisele bronnile ka tagasimakse teha. Tagasimaksed tulid 6 kuud pärast vastavale nupule vajutamist. Ajaliselt oli nii, et kui reis pidi toimuma 2020 Märtsis, siis viimase tagasimakse sain 2021 Märtsis ehk täpselt aasta hiljem reisikuupäevast. Kuna ei teadnud firmast midagi, ja ei julgenud sinna Wizzair kontole midagi jätta, isegi selle 20% ekstraga mis nad juurde panid pold piisavalt motiveeriv neile raha jätta.

Aga kuna lõpuks sain kõik rahad tagasi, siis proovisin nüüd uuesti Wizzairi kasuks ühe otsa sõita Riia-Kutaisi mis oli selle liini kolmas reis 2021a ja see laabus probleemideta! :)

Juhtuski nii, et minu augustikuu Viini piletid tühistati ära, raha saab tagasi 30 päeva jooksul. Õnneks tühistamine oli piisavalt pikalt ette, ostsin Ryanairilt uued piletid samaks nädalaks.