trip-krainetrip-ukraine-dark
Wizzair - pagas ja check-in

Tere!Lugesin küll Wizzairi kodukalt tingimusi aga igaks juhuks küsin üle.Loen sealt välja, et kui mul on pagas ära anda, peaksin olema kohal vähemalt 40min varem: if you have baggage to drop off,go to the baggage drop desk no later than 40 minutes prior to departure. Kas tõesti nii "viimasel" minutil piisab? Lendan Riiast. Check-In teen online.Pagas 1 × Free carry-on bag (40x30x20cm)1 × 10 kg Checked-in baggage - võin siis võtta suvalise suurusega, peaasi, et ei oleks raskem jah?

Tõsisele reisijale kindlasti algaja küsimused, kuid kuna lähen lapsega esimest ja üle pika aja lennukiga, tahaks, et kõik sujuks :)

No later than 40 minutes prior to departure tähendab ikka seda, et mitte hiljem kui 40 minutit st 40 minutit enne väljalendu on viimane aeg millal saab pagasit ära anda ning peale seda on lend juba suletud. Soovitaks ikka varem kohal olla

Mõtlen seda, et minu mälestustes on nagu, et a'la 1,5-2 tundi varem peab kohal olema. Aga pm võiksin siis 1 tund olla ja kõik JOKK.

Minu kogemuste põhjal hakkab Wizz suhteliselt varakult juba boardingut tegema. Kuskil tunnike enne starti tavaliselt kuna lennukid tavaliselt puupüsti täis. Isiklikult on parimaks lahenduseks alati olnud 2h varem lennujaama minek. Saab rahulikult tegutseda, veidi ka lennujaamas ringi uudistada, juua kohvi - minu jaoks on see omaette nauding ja reisi osa. Inimesed on muidugi erinevad.

kuningas, eks ta jah reisi osa aga kui lend läheb hommikul 6.10 ja sul on unine laps kaasas siis vist nii chill ei ole :D

Arvesta sellega, et baggage drop deskis võib olla järjekord ning pärast turvakontrollis samuti. Reisikindlustus ei korva sulle midagi, kui jääd lennust maha sellepärast, et "ma`p viitsinud varem ärgata."

Hei, tripikad. Esitan algaja küsimust, kuna pole varem odavlennufirmaga lennanud. Lähen Riia lennujaamast Wizzairiga reisile, ostsin juurde priority, ehk mul kaasas on 40×30x20 väike seljakott ja 55x40x23 spordikott. Check ini teen netis ära. Kui jõuan lennujaama, mida ma pean tegema enne passi kontrolli ja lennukile minekut? Kas on veel mingisugused toimingud seal? Minu 55x40x23 pagasi kontroll?

Happyday, saabud Riia lennujaama ja lähed oma kottidega otse turvakontrolli lindi juurde. Kui see läbitud, otsid õige värava ja jääd pardaleminekut ootama. Aasta tagasi oli seal mingi töötaja, kes jagas järjekorras seisvaid inimesi pardaleminekul kahte lehte - kui oli Priority ostetud, siis said kiiremini lennukini viiva bussi peale ja keegi ei üritanud sult vahepeal spordikotti ära võtta, et alla muu pagasi sisse sokutada :)

PRM, aitäh!Aga veel üks küsimus, check ini tehes pean pileteid välja printima (pardakaart)? Või piisab, kui nad on mul telefonis ?

Ma ei mäleta enam, mina printisin igaks juhuks kaasa, alati võib ju telefoniga midagi juhtuda (kaduda, katki minna, aku tühjaks saada). 

Wizzairi äpis olevast pardakaardist on piisanud, kui printerivõimalust pole olnud. Saadan igaks juhuks (näiteks telefoniga millegi juhtumine) pildid pardakaartidest ka reisikaaslase telefoni.

Igaks-juhuks märgin, et mitte kõikides WizzAiri sihtlennujaamades pole mobiilse pardakaardi võimalust ( Eilat näiteks ). Tagasilennu kaart tuleks siis ikka välja printida.   Wizzairi priority on mulle ka segaseks jäänud. Pole kordagi näinud, et väravas kellegi pagasit mõõdetaks. Küll aga on suuremaid seljakotte ära korjatud ja alla pagasisse pandud. Pärast saab need pagasilindilt kätte.    Mul õnnestus kevadel pass pagasiruumi minevasse seljakotti unustada ja Kutaisis oli siis seletamist, sest kotini pääses ainult läbi turvakontrolli, kus oli vaja passi, mis oli turvkontrolli taga pagasilindil olevas kotis.

Kui vaja paberil pardakaarti ja sul telefonis, siis nad ise prindivad sulle lennujaamas selle. Ma just enne Eilatist tagasi lendu googeldasin, et äkki pean printimiseks mingi koha leidma, sest check-ini tegin telefonis. Lennujaamas pagasit ära andes prinditi mul automaatselt pardakaardid  välja kui pileteid telefonist näitasin. 

Mul ei ole äraantavat pagasit, ja tegin veits tööd,  leidsin, mujal kirjutatakse, et lennujaamades pileteid prinditakse vaid mitte väikese summa eest

Kui on voimalus,siis voiks kyll paberi peale boardinkaarti ära printida.....Antalyas oli alles juhus,kus turvaväravates elektroonika ei toodanud ja koik,kel olid telefoni boardingud,saadeti letti kaarti välja trykkima...ka mind ....aga inimesi selliseid oli umbes 70-80.....monus ei olnud seal seista,palav ja lämbe.

Ryanairi pileti trykkimine piletletis maksab 50 euri....

Mina Eilatis küll ei maksnud printimise eest,  Check-ini tegin ju ise ja pardakaart oli telefonis olemas. Ma ei viitsi praegu ise vaadata, aga minu arust wizzairi kodukalt FAQ alt leidsin sellise lause, et ise prindivad kui lennujaam ei aksepteeri paberita pardakaarti. Lennujaamas on check-in tasuline, mitte pardakaardi printimine.

 Mul on nüüd ALATI pardakaardid ja hotellibronnid värvilises väljatrükis paberil  kaasas. Telefon võib tühjaks saada, kukkub põrandale puruks või juhtub misiganes muu jama. Siiani pole neid pabereid vaja läinud aga see ei tähenda, et nii jääbki. Samuti tasub ka mõni muu oluline info telefonist eraldi hoida. Sellise tegutsemiseni jõudsin siis, kui auto käigukangiga kogemata telefoni displei puruks lõin. Selle öö magasingi autos, sest kogu info oli telefonis.

Olin sunnitud Budapestis paar aastat tagasi maksma Wizzairi pardakaardi printimise eest 50€ Check in oli endal varem tehtud. Teistes lennujaamades seda jama ei ole olnud nendega.

Check in ja pardakaart ongi erinevad asjad....Tallinna lennujaamas maksin ka mina 55 eur ,kuna pardakaarti ma ei kodus ei teinud internetis,tegin ainult check inni....ja kohe sain preemia....lennujaamas pardakaardi saamine piletikassas läks kallimaks,kui kogu lennureis ryanairiga! Tuleb hästi hoolega lugeda reisitingimusi,siis probleeme ei teki,mida mina muidugi ei teinud.