HOIATUS! Kas keegi teab kedagi, kes lähiajal Filipiinidele lendab?

Tere,olukord on väga tõsine, muidu ma ei kirjutaks siia. Nimelt lugu järgmine:Mu abaikaasa, kes on Filipiinide kodanik vajab enda uuedatud elamisluba füüsiliselt enda kätte, et tagasi Eesti lennata. Eelmine elamisluba aegus eile, päev pärast planeeritud lendu. Lennule teda sellegipoolest ei lastud. Ta on 6 kuud rase ja KOHE - KOHE jõuab kätte see aeg, kui ta enam lennata ei tohi. Saime ta lennu ümber bookida 30.08 kuupäeva peale. Tema uus ID kaart väljastati mulle, aga temani Filippinidele toimetamiseks mitte ühtegi lahendust Riik pakkuda ei saa. Võimalus on ka postika saata, nt DHL on teenus "express document delivery" Filipiinidele, aga ei ole veel päris kindel kui turvaline see on..Kas kellegil on kogemusi, mõtteid või äkki tead kedagi kes on minemas Filipiinidele järgneva kahe nädala jooksul? Lahenduse pakkujale vaevatasu GARANTEERITUD!IGASUGUNE abi on praegusel hetkel teretulnud!

Mul dokumendid tulevad küll DHLiga ukselt uksele Aasiast nt. Singapurist väga kiiresti, iseasi et see on muidugi kallivõitu. Ilmselt toimib ka teistpidi.Samas ID kaardist ju ei piisa, Filipiinide passis peab olema Schengeni viisa-elamisluba kui Eesti kodanik ei ole.

Passis ei pea juba ammu midagi olema, piisab elamisloakaardist mida teemaalgataja ilmselt silmas peabki. Isiklikult ei näe küll mingit muud võimalust kui kullerfirmaga saata.

Tähtajaline elamisluba( 5 aastaks) ja sellest piisab, et euroopasse lennata (koos passiga). Qatar airways on kogu olukorra ülevaate edastanud Filipiinide immigratsioonile,  requestiga ta peale lasta aegunud elamisloa ja renewali approvaliga inglisekeeles, mille PPA ametnik mulle vajadusel lubas väljastada.Riigiametnikud ei soovita saata ja see teeb natuke murelikuks. Dokumendi kaduma minemine postis välistaks ka võimaluse mul endal Filipiinidele sellega lennata. On kellegil kogemusi Filipiinidele kulleriga saatmisel? Esialgse researchi põhjal tundub DHL Express kõige kindlam variant. Igaljuhul, kõik sellist teenust pakkuvad ettevõted on kuni teisipäeva hommikuni suletud..

Potentsiaalse Flipiinidele lendajana ütlen, et ma ei julge mitte ühtegi võõrast saadetist kaasa võtta. Ka siis mitte kui ma olen ümbrikusse minevad asjad oma käega üle katsunud. Liiga riski business.Kui sa DHL ei usalda, siis ilmselt ei jää muud üle kui leiad 800€ ja lendad ise koos vajalike dokumentidega Manilasse kohale.

 No see kes selle dokumendi kaasa võtaks, temal ilmselt on savi mida Qatar Airways Filipiinidele immigratsioonile edastanud on. Teda huvitaks rohkem see mis edasi saab kui ta elamisluba taskus Manilas lennukilt maha astub.

Ei riskiks vôôra isiku dokumente transportida, veel enam mitte-kodaniku oma! Võib lôppeda vanglas sellise muula mängimine. Olge ettevaatlikud! Soovitus- osta pilet ja lenda ise oma naise juurde, kui ta sulle kallis on. Vajadusel laenad kasvôi selleks raha.

Neid kulleri otsimise teemasid kerkib siin üles iga paari kuu tagant, üks erilisem kui teine.Aga igal juhul on DHL Express, mis mõeldud dokumentide saatmiseks üle maailma ju sada korda turvalisem, kui foorumist leitud anonüümne reisija tundmatu taustaga ja kes võib su saadetise kasvõi lennukisse või mõnda vahelennujaama maha unustada.  DHL on jah väga turvaline ja ta ka vastutab, tracking code tagab endale jälgimise.Millega vastutab foorumist leitud suvaline ullikene?

POle küll kasutanud DHLi Filipiinidele, kuid mujal on seni väga kenasti toiminud. On võimalik võtta ka saadetise kindlustus (mis siiski muidugi uut elamisluba ei tekita). Kahjuks väga palju alternatiive pakkuda ei oska. Endal tuli mõttesse, et ehk saad nt suhelda mõne seal asuva EL riigi saatkonnaga (seal neid ju terve ports) ja kui sama riigi saatkond on olemas ka Eestis nt, siis äkki nad on nõus olema abiks dokumendi kohaletoimetamisel (saatkondade vahel ikka post liigub). Või siis uurid lähimast Filipiinide saatkonnast ja äkki nad võtavad vaevaks saata oma diplomaatilise postiga (muidugi ilmselt tuleb maksta, aga saatkondade vahel ikka saadetakse dokumente pidevalt). 

DHL on kindlasti turvaline, eriti võrreldes suvalise võõraga, kes ID kaardi kusagile võib unustada või rahaks teha. DHLi hinnakirja leiab nende veebilehelt: https://www.mydhl.dhl.com/mydhl/appmanager/smep/customerDesktop?_nfpb=true&_pageLabel=smep_portal_page_login&utm_source=EE&utm_medium=nav&utm_campaign=get_rate_link#portletShippingOptions. Kui sisestada seal saatmiskohaks nende Ülemiste kontor ja vastuvõtukohaks Manila DHL, siis näitab saatmisajaks 3 päeva ja hinnaks 71€. Mida siin veel mōelda, esmaspäeva hommikul padavai Ülemistele nende teeninduspunkti ja dokument teele ning enne nädala lõppu on see kallil kaasal juba käes.

 On riike kuhu ei tohi üldse isikutunnisusi nagu pass jms, postiga saata. Ja sellepärast on tavaliselt kullerfirmades tegelikult sellist liiki dokumentide saatmine reeglina välistatud. Kui tahad teha nii nagu ette nähtud teed nagu Tip ütles, lähed Filipiinide saatkonda mis on määratud Eestis elavaid Filipiinlasi esindama ja lased saata diplomaatilise postiga. Selge on see, et õigeks ajaks kohale see vaevalt jõuab. 

Siin pole midagi mõelda ja DHLiga paberid teele. Kas arst on lendamise ära keelanud või milles see "ta enam lennata ei tohi" seisneb? Lennufirmad üldiselt enne viimast kuud lendamist ei keela.

Kui tegemist on ikka tõsiselt oma abikaasa ja peatselt sündiva oma lapsega, siis selline postitus jätab kuidagi kummalise mulje.Sellises olukorras on üks ainumõeldav lahendus -- lõpeta ajaraiskamine foorumites, facebookis jms. sinu jaos hetkel kasututes kohtades ning osta selle asemel endale lühima lennuajaga pilet lähimasse võimalikku sihtpunkti ja lenda koos dokumentidega kohale, et koos abikaasaga tagasi tulla. Täna õhtul istud Tallinnast lennukisse ja homme õhtuks oled kohal.Tegemist on ikkagi sinu abikaasa ja lapsega ning lapsevanem ongi vahest keeruline ja kulukas olla. 

Jummala eest, kas riik on kohustatud unejuttu ka lugema, kui näiteks ID kaardi kätte saad?DHL-iga saab dokumente saata ka keskmisesse Kagu-Aasia no-address kohta. Oluline on lähima DHL-i putka aadress ja kohalik telefoninumber, millega DHL saab ühendust võtta. Maksab Eestist nii 60-70€ ja vahet pole, kas saadad grammi või 999 grammi. Kuni 1 kilo sama hind. Vaata täpsemalt DHL-i lehelt. Sama asi testitud.Aga ütleme, et nats kentsakas tundub see asi. Isiklik kogemus ütleb, et tekst Lahenduse pakkujale vaevatasu GARANTEERITUD! on 99% kõige elementaarsem huiamine, narkomuulade leidmine vms. See on liiga segane info, et olla õige asi ja hoiduge. Kui on hea asi, siis teevad inimesed seda niisama, kui on tasu lahenduse eest, siis järelikult on mängus midagi muud.Ei kustuta seda teemat just seetõttu, et demonstreerida hoiatavaid näiteid, kuidas inimesi ära kasutatakse. Alati võimalik, et eksin, aga see kirjutamisviis on nii Trip.ee kui iga tavainimese kirjutamisviisist nii stiili kui info põhjal piisavalt erinev. Saan aru, et ehk noorem publik võib võtta vedu, aga palun olge ettevaatlikud! See on klassikaline skämm, ei midagi muud. Kui Filipiinide vangla tundub ok, siis go on!

Oleme otsustanud DHL expressiga saata, 157 eur - tundub kõige turvalisem variant hetkel. Tegin selle postituse, et uurida võimalusi kuni DHL avatakse ( alates teisip hommik). Tänud abi eest igaljuhul!

Inimene tuli foorumisse abi paluma, aga temebeldati kohe petturiks ja narkomuulade värbajaks.  Peaaegu kindlas kõneviisis. Tõepoolest, 1 mm paksune ja  1-2 grammine plastikust ID kaart või osutuda hoopis kokaiinist kokku pressitud 10 grammiseks ID kaardi välimusega ristkülikuks ja ega sellest visuaalsel vaatlusel ja käega katsumisel aru ei saagi.Eelnev jutt ei tähenda muidugi seda, et skämme, pettuseid ja narkomuulasid olemas ei oleks ja et antud juhul seda kaarti kõige mõistlikum DHL-ga saata ei oleks.

Mart1 -- võib-olla olen ka mina juba liiga vana skeptiline küünik kuid miski selles teemaalgataja loos tundub kummaline. Seejuures mul oleks väga-väga hea meel kui ma eksin oma hinnangus.Faktid postitusest:1) 6 kuud lapseootel Filipiinide kodanikust abikaasa -- OK, miks mitte.2) elamisluba aegus eile, päev pärast planeeritud [tagasi]lendu -- no juhtub, kuigi veidike selline "lapsehoidjariigi" poole kalduv teema. Kes veel peale iseenese peaks siis oma dokumentidel silma peal hoidma ja eelnevalt kontrollima, et need kehtiksid ja reisimisel takistusi ei tekiks? Kontekstis p. 1 märgitud asjaolusid arvestades vähemalt kummaline.3) DHL-l on teenus "express document delivery" Filipiinidele, aga ei ole veel päris kindel kui turvaline see on vs. äkki tead kedagi kes on minemas Filipiinidele järgneva kahe nädala jooksul? -- Ülemaailmne kullerfirma tundub mitteturvaline aga internetist leitud suvaline Jüri või Mari, kes väidetavalt Filipiinidele lendab (aga mine sa tea, äkki tegelikult ei lendagi?) on turvalisem alternatiiv?4) Riigiametnikud ei soovita saata ja see teeb natuke murelikuks -- Millised ametnikud millisest ametkonnast ei soovita dokumente kullerteenusega saata? 5) .. temani Filippinidele toimetamiseks mitte ühtegi lahendust Riik pakkuda ei saa -- Välisministeeriumi kodulehe andmetel on Eestil Manilas aukonsuli tasemel konsulaarabi. Politsei- ja Piirivalveameti kodulehe andetel on võimalik tellida dokumente (s.h. ealmisloakaarte) ka välisesindustesse.  Kas selline variant ei olnud mõeldav? Kas te Välisministeeriumiga suhtlesite sel teemal?Tõesti, kui viimasel minutil tegelema hakata, siis ei jõua. Aga lapseootus, nagu eestpoolt lugeda võib, ei ole ju ligi pool aastat enam ootamatu ja ennustamatu olukord. 6) Last-not-least -- tegemist on sinu abikaasa ja peatselt sündiva lapsega Kui olukord on väga tõsine ja ametlik kullerteenus ei tundu usaldusväärne siis istuksid sa abikaasa ja isana juba ise lennukis, mitte ei kirjutaks foorumites ning ei pakuks Lahenduse pakkujale GARANTEERITUD vaevatasu ... See rõhutatud garanteeritus seisneb siis milles ning vaevatasu on siis mis? Kas lahenduseks DHL kullerit pakkunud võiksid nüüd miskit vaevatasu loota?Ma vabandan siiralt, kui eelnev on vaid minu klaviatuurist välja imetud küüniline paranoia. Kindlasti oleks seda vähendanud abipalves selgelt ära märgitud kontaktandmed -- vähemalt abipaluja tegelik nimi ning miks mitte ka telefoninumber ja meiliaadress. See on inimliku usalduse küsimus.  Kokkuvõttes on siit kõigil õppida seda, et kontrollige oma reisidokumendid üle iga kord enne reisile minekut. Ja samuti tehke endale selgeks erinevad reeglid dokumentide kehtivuse osas. Ja kui te abi palute, siis rääkige häbenemata ära kogu lugu -- inimesed on hoolimata kõigest üldiselt head ja aitavad.

Isiklikult arvan, et sellel kes selle teema tegi katus lihtsalt sõidab.

Rasenduse ajal lendamisega seoses märgin veel juurde, et reeglina kuni 28. rasedusnädalani (6,5 kuud) saab lennata ilma igasuguste piiranguteta. Lendamine on võimalik ka tükk aega hiljem, 28.-35. rasedusnädalal, eeldusel et olemas on vastav arstitõend (sain oma kaasale selle omal ajal küll kiiresti) ning tegu ei ole mitmikute ootamisega. Quatari vastavad reeglid on siin: https://www.qatarairways.com/en/family/expectant-mothers.html.

Märgin lihtsalt ära kasutaja alar postituse peale, et aukonsulil ei pruugi olla vastavaid volitusi. Nimelt aukonsuli volitused ja pädevused määratakse eraldi Välisministeeriumi poolt ja tavapärane diplomaatiline post minu teada Eesti ja Filipiinide aukonsuli vahel ei liigu. Isegi nn pärissaatkondasse läheb diplomaatiline post üldjuhul 1 kord nädalas. See on tõsi, et ametlikult ei luba ametnikud passi jt isikut tõendavaid dokumente kulleriga saata, sh tähitud postiga mitte. Nii et olles ise kriminaalõiguse valdkonnas tegev - loomulikult on võimalik, et tegemist on pettusega. Samas, olgem ausad - id-kaarti on ikka jube raske teha millekski muuks kui lihtsalt plastikust dokument. Kaalu, mahtu jms tal lihtsalt pole, et narkokaubitsejale mingilgi moel kasulik olla. Loomulikult saab väga peente tehnoloogiatega teha id-kaardist hoopis andmekandja jne - aga kui oleks vahendeid seda teha, siis vast oleks probleemi kaart ka kohale saata :) Ma siiski usun, et inimesel oli siiras mure. Ja nagu ma aru saan, tekkis probleem sellest, et naist ei lubatud lennukile vaatamata sellele, et tema elamisluba oli veel kehtiv - aga kuna see oleks kohe aegunud, siis toimis lennufirma ettevaatlikult (ja mõistlikult). Isiklikult arvan, et teemaalgataja muidugi oleks saanud kõiki neid probleeme ennetada, kui oleks paremini kogu tegevuse algusest peale läbi mõelnud, kuid ootamatuste eest pole keegi kaitstud. Ma ennast pean ikka väga mõistlikuks inimeseks :)  - aga veebruaris olin püstihädas Berliinist oma viisa kättesaamisega ja kui üks sakslasest kolleeg ei oleks juhtumisi samal ajal Berliinis ja tulemas Brüsselisse (kus ma viibisin), siis ega mul muud poleks üle jäänud, kui lennata Berliini oma viisa kätte saama. Õnneks oli kolleeg valmis abiks olema ja sain viisaga passi päev enne reisi kätte :D

Hädas olev inimene on tavalisest emotsionaalsem, nii et selles valguses on mitte kõige korrektsemalt koostatud ja küsimusi tekitav postitus mõistetav. Aga ainult selle põhjal kedagi üsna koheselt petiseks tembeldada ja teemale hoiatav silt kleepida- kas see on tõesti uus trip.ee tase..?Võiks ka valgustada, mislaadi drooge tasuks küll Eestist Filipiinidele smugeldada. Vastupidi suuna puhul oleks teine asi. Kui oleksin ise sinna lendamas ja valmis aitama, sooviksin loomulikult ka ümbriku sisu näha. Ei oleks raske otsustada, kas tegemist on illegaalsele veole kaasa aitamisega või mitte. DHL on kahtlemata parim võimalikest variantidest. Soovitus ise kohale lennata kõlab ka ju teoorias hästi, aga isegi kui see ca 1000 eurot oleks kohe tagataskust võtta, võiks seda summat mõne kuu pärast palju mõistlikumalt paigutada.Loodan, et teema algatajal oli tõsi taga ning kõik laheneb hästi!