Aerofloti lend Phuketi veebruar 2020

Aerofloti lennul  Tall-Phkt on Moskavas 8h vahe. On see väga julm lastega passida seal lennujaamas. Kuna Tall-Mos lend jõuab praktiliselt keskööl ja Mos-Phkt väljub 08.00, tundub mõtetu hotelli ka võtta selleks mõneks tunniks, või pigem peaks? Väga palju paremaid, ja taskukohase hinnaga lende praegu veebruariks ei leidnud.

8 tundi öösel lennujaamas passida on ikka üsna julm.Aga Sheremetjevo lennujaamas on vähemalt palju (vabu) istekohti ning ka laadimispunkte mobiilile/arvutile.Olenevalt sellest, kas leiate seal leviala üles, on ka tasuta wifi võimalus olemas.Lastel vähemalt ekraanid nina ees, siis on rahulikum. Ja eks nad öisel ajal taha magada ka vist. Olen ise küll näinud, kuidas pinkide peal lendu oodates seal magatakse.

Ise ei kujutaks ette lastega 8h öises lennujaamas passimist.Kui võimalus hotell võtta, siis igaljuhul soovitan.

Vaata palju on Moskvas lendude vahe, kui minna Riia kaudu.

Kui olemas edasilennu piletid, siis peaks tegelikult viisavabalt kuni 24h lennujaamast välja saama (TWOV): https://www.aeroflot.ru/xx-en/information/airport/passport. Kohe terminali ees on Mini Hotel Russian Sky, hind 28€ kahele öö (vt booking.com). Välja magada muidugi eriti ei saa, aga paariks tunniks inimlikumalt silma kinni küll

Tegelikult ei ole vahe mitte 8 tundi vaid 5 tundi, sest mahatulek a1h ja tagasi peale a2h, nüüd kui kuhugi minna siis veel natuke aega ....................

Ma jah sellepärast mõtlesingi, et max 3h pärast pole mõtet hotelli minnagi. 

Buldooza, lennujaamast väljumiseks on ikka viisat vaja. TWOV on "for direct airside transit".

Ma küll ei mäleta, et istekohtadega priisata oleks olnud. Kui olime lõpuks ennast vastlahkunud lennu väravasse koos ja kõrvuti sisse seadnud, tuli mingi aja pärast turva ning ajas kõik minema, peale seda saal lihtsalt suleti :(. Uuesti kindlasti sellist pikka vahet Moskvasse ei jätaks, lastega kindlasti mitte.

Korduvalt Moskva kaudu lennanud ja ühe öö seal ka veetma pidanud. Päevasel ajal on Sheremetjevos aega isegi mõnusam sisustada, sest sealsete istmete peal nüüd magada küll väga ei saa. Ühes kaugemas nurgas on siiski ka mõned käetugedeta istumiskohad. Kunagi lükkasin 2 sellist pinki kokku ja unerohu abil isegi kuidagi magasin, aga lennujaamapolitseil oli muidugi vaja mind keset ööd üles äratada ja dokumente kontrollida :) Ütleme nii, et antud ööl saadud elamus ja järgmise hommiku enesetunne oli täpselt vastand, mida käesoleva aasta alguses Singapuri Changis täispuhutaval madratsil magades kogesin. 55 päeva väldanud reisi jooksul pole vist kusagil mujal nii hästi maganud kui selles tõeliselt koduses lennujaamas. Seal võib omajagu rolli mängida ka ideaalselt konditsioneeritud ja tasakaalustatud õhk. Nüüd läks teemast veidi kõrvale, aga jah, Moskvast väga häid öiseid elamusi loota ei tasu.

Šeremetjevo küll kubiseb lounge'idest, eks võib ka investeerida, et kolm tundi seal veeta. Absoluutselt kõik müüvad ca 25 euri eest sissepääsu ja siis on veel igasugused Loungebuddyd ja muud teenused, millega võib ehk odavam olla. Lounge-vabad minutid Moskva lennujaamas on mul alati trööstitud olnud, seepärast püüan seal alati silmapilk mõnda lounge'i põgeneda, nende kvaliteet on umbes nagu 50-75% changi lennujaama tavatsoonist. 

Mis hinnaklassi hind on taskukohane, et siis tean midagi pakkuda kui hinnaklassi teada ja midagi silma jääb. Ise klapitasime oma Tai lendusid skandinaavia kaudu ja kuna samuti minek lastega... hmm.. lausa viiega korraga, siis hinna kõrval olulisim kriteerium lendu otsides oli just see, et ümberistumiste aeg max 2-3h. 

Syrtsu ~600 eur võiks jääda. 

Kui eelistus on Aeroflot, siis võib otsida "mitu linna".Tallinn-Bangkok, tagasi Phuket-Tallinn. Pakub sama hinnaklassiga pileti, aga Bangkoki saab sutsuke inimlikumal ajal (päevane lend ja kohalejõudmine 8.20 hommikul). Suvarnabhumi lennujaamast Phuketisse saab eraldi siselennu pileti (pagas hinnas) Thai Smile ja Bangkok Airways lennufirmadega nende kodulehtedelt nii kella 11-14 paiku, maksab ca 50 eurot nägu, aga promode ajal ilmselt saab 30-45 euro kandis.Eks ta aega raiskab, aga Suvarnabhumi lennujaamas saab raha vahetada, odavalt söömas käia ja muud asjalikku teha, mõne tunni kulutab seal ilusti ära.Bangkok Airwaysi pilet sisaldab ka sissepääsu nende "lounge'i", kus saab mingeid näkse, mahla, kohvi ja muud kraami tasuta.Aerofloti otselennuga saabute Phuketil hotelli südaööseks, mis pole ka just ideaalne, Bangkoki kaudu lennates aga check-ini alguseks.

Kui võimalik, siis ma otsiks sellisel juhul veel pikema ümberistumine ajaga piletid ja vahepealse aja oleks hotellis. 

Kui keha ja vaim on perel selliseks 35-40 tunniseks pea magamata olekuks valmis siis andke minna.  Isiklikult sellist lendu ei valiks, sest ka lennust täielikult taastumine võtab terve esimese puhkusepäeva.

No aga on ka päevase ümberistumisega 7.30h läbi Moskva. Hommikul 10.50 lend Tallinnast. Kas see parem ei oleks?

Pidime olema Moskva lennujaamas lastega kevadel 13 tundi. Kuna juhtus see lennufirma või piletimüügi süsteemi süül, siis Aeroflot paigutas meid hotelli tasuta. Aga see jama võttis nii kaua aega, et oli täitsa mõttetu. Mugavam oleks lennujaamas olla. Seal poed ööpäev läbi lahti (minu arvates enamik olid) ja istekohti oli piisavalt. Minnes oli ümberistumise aeg 5 tundi ja see läks väga ruttu.

Mina olen perega minemas veebruaris 2020 Tallinn-Moskva-Phuket. Meil on päevane 7h istumist lennujaamas. Arvan, et päevasel ajal on see üleelatav passimine. Tagasitulles väga napp lendude vahe.Loodan, et õnnestub. 

See väga napp lendude vahe Aerofloti korral võib tähendada teist 7h passimist... Või ka rohkem:(

Kui on rahvast palju, siis näit. tund aega ümberistumiseks pole piisav. Väga paljud jäid erinevatesse kohtadesse jätkulennule hiljaks.