Air baltic käsipagas

Kas keegi on viimasel ajal lennanud airbaltikuga? Kui hoolega nad jälgivad käsipagasit ja kas nad kaaluvad ka neid?

Viimati Vilniusest tagasitulles kaaluti. Samas minnes läbi Riia ei pööratud tähelepanu.

Hiljuti lendasin Riiast Amsterdami ja hiljem Zürichist Riiga. Ei pööratud kordagi tähelepanu sellele.

Käsipagasit kaalutakse ja pannakse "raamide, raudade " vahele liiga harva. Käsipagasi jaoks on olemas reeglid, millest osad reisijad välja ei tee ja vilistavad sellele. Igal reisil näen milliste suurte "põrsastega" lubatakse salongi. Tihti ei piirduta ühe käsipagasiga. Salongis olev pagasikoht peaks olema ka numbritega, e. sama nr. kui istekohal. Miks mina pean otsima lennukis oma käsipagasile kohta, sest teised on selle juba hõivanud.

Eks ta üldiselt üks õnnemäng ole jah, kuid kui teha online check-in ja äraantavat pagasit mitte võtta, ei tunne keegi tõenäoliselt huvi. Kui kott ka lubatust natuke suurem satub ei juhtu ka midagi, vähemalt selline oli minu viimane kogemus Amsterdamis.

Kas värskemat infot AirBaltic-u käsipagasi kontrollist lennujaama(des) kellelgi on? Lennufirma enda FB lehelt loen mitmeid nurisevaid kliente, kellel osadel isegi mõõtmetes pagasi eest raha nõutud - kas tõesti on see võimalik? 

Neljapäeval Tallinnast Vilniusse lennates lasti mul käsipagasi kohver raami sisse panna. Riia lennul pole seda veel ette tulnud, reisin koguaeg sama cabin size kohvriga. Rahva seast silma jälgi valiti inimesi ja paluti neil kohvreid mõõta. Kellelgi probleeme küll ei olnud, kõik said rohelise lipiku külge.

Tallinnas kontrollivad päris usinasti ja lasevad kontrollraamide vahele tõsta, kui on kahtlus.

Lendan päris tihti ja aegajalt ka AirBalticuga. Viimasel ajal on nad käsipagasit hakanud väga hoolikalt kontrollima. Mitmel lennul (nii Riias kui Tallinnas) on palutud eranditult kõigil kohver raamide vahele panna. Kaaluma pole pidanud. 

Eranditult? Ka pehmed kotid?

Saabusin just nädalavahetusel Sitsiiliast (Catania) Riia kaudu (sama marsuuti mööda ka lendasin), ei kontrollitud mitte kellegi kotti kummalgi suunal.

Aprilli lõpus Tallinn -Riia-Berliin lennul kontrolliti Tallinnas kõigi käsipagasit. Berliini lennujaamas ei huvitanud kedagi, kui palju kaalub või kui suur on .  

Ma olen ka kuulnud, et ennekõike just Tallinnas on keegi ekstra usin kontrollija toimetamas, samas mujal Euroopas on asi vabam. Sellepärast tahtsingi värksemat infot, kellel mis kogemused viimasel ajal on ja kas lisaks raami pistmisele ka kusagil kaaluvad enne lendu käsipagaseid? Lubatud on ju lisaks pagasile veel ka üks isiklik ese (käekott, vihmavari, foto-arvutikott), kas mõõdetakse (mingi ekstra raam?) ka neid kuskil? 

Kaalumist ja "isikliku eseme" lisakontrolli pole Tallinnas, Riias, Berliinis lähiminevikus kogenud. 

Kas keegi oskab soovitada, kus üldse hankida kohvrit, millega võimalikult vähe probleeme oleks? Igal pool, kus hinnad vähegi alla 100 või nii, on täiesti idiootsed mõõdud. Ega kellelgi pole kogemusi, kas Jyski 41x24x58 cm Milan läheb sisse? Ilmselt mitte?See lisaraam muidu minu mäletamist mööda oli mõõduresti teisel küljel?

Lähiminevikus mitmel korral airBalticuga Tallinnast Pariisi lennates olen täheldanud väga tihedat käsipagasi kontrolli. Väiksemagi kahtluse korral palutakse pagas enne pardale minekut resti sisse toppida. Kui ei mahu, tuleb hakata €$¥ jagama. Ühel naisterahval ei mahtunud pagas resti sisse, kuna pagasi rattad olid veidi suuremad ning jäid takistama, järgnes taaskord €$¥ välja käimine.

to varil: vaata näiteks https://www.wardow.com/en/american-tourister-airbeat-s-suiter-trolley-navy-102998-3404.html või muid kohvreid samalt lehelt. seal megasuur valik, head hinnad, tihti SALE-müügid, sooduskoodid ja kiire tarne DHLiga otse koju. ise ostsin sealt 3,5 aastat tagasi Samsonite käsipagasimõõdus kohvri u 65 euriga, kombineerides SALE-müüki ja mingit esmatellija sooduskoodi, samal ajal kui see maksis Tallinna kristiine keskuse Samsonite poes u 125 eur. siiani väga hästi vastu pidand ja ma ülirahul selle ostuga. kristiine keskuses Samsonite pood endiselt alles, nii et kui leiad sealt veebipoest endale meelepärase Samsonite või American Tourister brändi kohvri, siis soovitan igaks juhuks minna sinna kristiine poodi ka vaatama-veenduma, kuidas see kohver sulle sobib.

Võimalikult vähe on probleeme õiges mõõdus, kaalult kerge käsipagasi kohvriga. Mul on Samsonite Cosmolite. Kaal 1,7kg, mõõdud 40x20x55, jääb ära igasugne närveldamine kas ja kus keegi kaalub või mõõdab. Mahub lennukites pagasiriiulile ilma igasuguse toppimiseta ära.Tallinnas kontrollitakse käsipagasi mõõtu väga sageli. Kaalu mitte nii väga, enamasti on check-in veebis tehtud.

jaanusm, kõik kohvrid/kotid pm mis olid suuremad kui arvutikott või keskmine käekott. Spordikotid on neil ju erilised lemmikud. Kogumaht võib olla ju tunduvalt väiksem kui kohvril, aga loeb ainult see, et nt üks mõõt on ebastandartne ja raamide vahele ei mahu.

Tallinn-Riia-Almata ei kontrollitud kordagi. Tagasilennul kontrolliti Almatas käsipagasi kaalu check-in letis (seal mobiilipilet ei tööta).  8kg on limiit,  10kg sai veel niisama läbi, aga 14kg puhul tuli juba äraantava pagasi eest maksta. Mis on ka lubatust pea 2x raskema pagasi puhul igati loogiline.Tallinna või Riia lennujaamast mäletan kõlaritest eraldi teadaannet AirBalticu käsipagasi reeglite kohta, ju siis võtavad teavitust ja kontrolli nüüd tõsisemalt. 

Ma lõbustasin end viimati seljakotiga WOW airi lennul. Ajasin taskud puhevile õhuliste riietega ja seisin sabasse. Sabas käis ringi neiu, kelle ilmselge tulemustasu tuli välja teenida suuremaid kotte avastades. Minuni jõudes hakkas ta ka rõõmsalt juba kviitungit täitma ja leti äärde tasuma suunama, aga protestisin selle vastu. Spordikoti saad vormida ju täpselt sellisesse mõttu nagu vaja, kui sul just midagi jäika ja pikka seal sees ei ole. Tõmbasin koti alt välja vihmakile, sellega surusin kotist õhu välja, paar vajutust ja neiu jäi väga rumala näoga mind vaatama. Käisime raami juures ka ära ja kõik oli OK. Pileteid kontrollinud meesterahvas ei suutnud kuidagi oma naeru varjata ja ütles midagi neiule mulle arusaamatus keeles, mille peale neiu uusi ohvreid otsima läks.Senine praktika näitab, et pehmet kotti ei mõõdeta, kui see just ilmselgelt ülemõõdus ei ole. Kaalumine on teine asi.