Kas Airbaltic mõõdab käsipagasit?

Kas Airbaltic mõõdab või kaalub käsipagasiga piletiga lennates koti/kohvri mõõtmeid? Nt Ryanair laseb läbi raami panna, Lufthansa pole kunagi mul käsipagasit mõõtnud - kuidas Airbalticuga kogemus on?

1
23

AirBaltic õnneks ikka kontrollib, aga mitte pidevalt. Neil on ümberistumisega meeldiv võimalus ka Riias kontrollida otse väravas. See oli mingi aeg päris populaarne ja tõi omajagu raha sisse ka neilt, kes lendu mujalt olid juba alustanud.

Tallinnas eelmine aasta ei mäleta. Vist ei kontrollinud, aga nendega on lende ka päris harva olnud.

4
0

Minul pole kunagi kontrollinud ja pole ka järjekorras näinud, et kellelgi kontrollitaks. Ryanair ka pole kontrollinud. Võib olla kontrollivad neid, kes tunduvad suurema kohvriga liikuvat.

1
3

Aastaid tagasi paar korda isegi kaaluti Vilniuses ja Riias.

1
0

Riias olen näinud, et kontrollitakse pärast seda, kui oled äraantava pagasi ära andnud s.t ootad lennule minekut. Tuli töötaja juurde ja kaalus ning kohe pidi juurde maksma.

5
0

Ise näinud, et kontrollitakse vaid neid, kellel mingi jõhker monstrum seljas/käes on, seega asja eest.

Ei näe põhjust, miks mitte lihtsalt see pagas juurde osta, kui tead, et üle normide läheb. Tuleb odavam välja lõpuks :)

8
0

@bluemonday

Lufthansa hakkab seda ka lähiajal tegema. Mõnel pool juba alustas. :)

Ja väga õige, et hakkab seda tegema kõikjal.

Mis seal vahet on, kas varastad Selverist banaani või tassid lennukisalongi kohvri või koti, mida Sa vastavalt oma piletile lennukisse võtta ei tohi?

Vastan Sulle ise: kui banaanivarguse puhul on kannatajaks vaid poemüüja, siis piletile mittevastava pagasi lennukisse smugeldamisel kõik kaasreisijad.

Kui kodaniku salongi võetav pagas ei vasta piletile, on ainuõige viis pakkuda kodanikule võimalust MAKSTA selle pagasi pagasiruumi paigutamise eest või keelduda reisija veost ilma piletit hüvitamata (sest reisija rikub reisijaveotingimusi, milledega nõustumata ei ole põhimõtteliselt võimalik lennupiletit üldse osta).

17
6

Olen näinud Tallinnas ja Riias nii mõõtmist kui ka kaalumist. Riias ollakse erti usinad ja hea, et ollakse. Kõrini on nendest suurte pampudega lennukisse ronijatest. Teised peavad pärast oma nõuetele vastava kohvri ei tea kuhu toppima, sest pagasiriiulis laiutavad mingid monstrumid.

14
0

Mitmed lennufirmad teevad seda aeg-ajalt, pisteliselt, ka LH on teinud, ka varasemalt, nt. viimati sattusin taolisele "kasti" sättimise meetmele peale FRAs eelmise aasta septembris. Hoiatati väravas juba 20-30min enne Tallinna lennu boardingut ette, et "tulge nüüd kõik mistahes suurema kompsuga reisijad heaga siia leti ette, mõõdame-kaalume üle jne". Enne boardingut siis seetõttu, et boarding ise läheks ladusamalt ja siis enam lisa-mõõtmistega täiendavaid viivitusi ei tuleks. Nii mõnigi pidi siis sealsamas piinlikust tundma, kukrut kergitama ja juurde maksma. Isegi siis, kui olid mõne eelneva lennuga sinna juba välja jõudnud..., Selgelt anti mõista et suured kompsud ei ole ok. Mõni cm või max + üks-kaks kilo üle polnud probleemi, aga suuremad anomaaliad läksid kõik juba sisse kasseerimisele.

5
0

OI issand....oi issand....peaasi,et kuidagi reeglitest mööda hiilida ! Kas need reeglitest körvalehiilijad ei taipa,et nad on tavalised vargad !

9
4

Banaani varguse või riknemise tõttu äraviskamise maksab ikka klient kinni.
Pagasit mõõdetakse ja kaalutakse pisteliselt. Tunub, et ülevalt tuleb käsk ja siis tehakse.
Omaette teema on pagasi suuruses ja kas see ka reaalselt ära mahub ülemisele riiulile.
Näinud neid reisjaid küll, kellel on vales mõõdus kohver lennukile võetud ja siis on jama.

2
0

On kaalutud Air Balticul nii Tallinnas, Riias kui kunagi ammu ka Dubais (kui nad veel vana B757-ga sinna lendasid Riiast). Finnair (õigemini küll neile teenuse pakkuja) on ka kaalunud näiteks Bangkokis kunagi. Lubatud kaalu ületada pole veel õnnestunud ja salongikohver on täpselt õiges mõõdus (mm pealt sai valitud, et kõigile sobiks)

0
0

Mul ei ole kunagi midagi kontrollitud. Aga arvan, et see on tegelikult täiesti tähtsusetu info, sest kontrollida võivad nad alati ja teiste kogemused ei oma siin tegelikult mingit tähtsust.

Üldiselt, ma ise väga ei muretse, kui midagi on üle vaid väga väiksel määral. Nt, mul oli eelmine kohver 2cm üle nn standardmõõtude, seetõttu ma ennast kurjategijana küll ei tundnud.

Aga kui on juba rohkem üle, siis ma tõesti ei saa aru, milleks enda ja kaasreisijate närve kulutada, saab ju pagasi ära anda. Kaalu osas on AB-l olemas ka väga hea variant – maksad 12 eur ja saad 4 lisakilo (ehk kuni 12kg võib siis pagas olla). Ma ise nt ostsin eelmine nädal 1 lisakilo 20 euro eest (Ryanair). Seega AB poolt pakutav 12 eur on ikka väga soodne hind ja seda võimalust võiks ju vajadusel kasutada.

Lihtsalt infoks tooksin välja ka selle, et osad lennukid, mida AB lühematel liinidel kasutab, on nii väiksed, et isegi siis, kui kõik reisijad tulevad nõuetele vastava pagasiga, ei mahu pagas ikkagi mitte kuidagi ülemistesse riiulitesse ära. Näiteks läksin Berliini (lennuk oli vist Dash 8) ja sinna ei mahtunud küll ka norm mõõdus pagas ära, kusjuures, sel lennul oli päris palju inimesi, kes olid vaid väikse seljakotiga.

4
1

Viimasele postitajale:

Võiks enne "info jagamist" kontrollida veidikenegi oma fakte. BT ei kasuta ühtegi niinimetatud väiksemat lennukit (DHC8) ühelgi oma lennul ja seda juba vähemalt 3 aastat. Kusjuures paljud nendest BT DHC8 lennukitest on ammu müüdud teistele firmadele. BT kasutab kõikidel oma lendudel ainult 223 tüüpi (vana nimega BSC3) lennukeid, välja arvatud lennud, mida opereerib X9 vm wet leasi raames neile teenust osutav firma.

1
9

Henry, ma ei olegi oma postituses väitnud, et kõnealune lennuk ka praegu kasutuses oleks, rääkisin lihtsalt oma kogemusest. Kogu mu point oli lihtsalt öelda, et lühematel lendudel on väiksemad lennukid, kuhu ei pruugi ka norm mõõdus pagas ära mahtuda. Ma ei tea lennukitest midagi, aga sellest, kas lennuk on pagasi mõttes väike või suur, saan ikka aru. Ja minu kogemused on olnud sellised, et lühematel liinidel kõikide reisijate pagas ära ei mahu (sõltumata sellest, mis konkreetne lennuk kasutuses on). Kui sa tahad väita vastupidist, siis palun väida, kel huvi, saab selle üle arutada ja ehk saame kõik targemaks. Praegu sa aga lihtsalt mõtlesid minu jutule juurde fakte, mida ma pole väitnud, ja mis lõppkokkuvõttes midagi ei määra. Väga suur osa mu Euroopa-sisestest lendudest on AB-ga ning kui tulla viimaste seas lennukisse, siis pole kohvrit ikkagi kuhugi panna.

10
2

Rahu, rahu, mina pole teie banaane pihta pannud :)

Küsimus ajendatud pigem sellest, et mul on aastaid olnud reisimiseks üks kott, aga tõtt-öelda ma isegi ei tea selle täpseid mõõte, sest kunagi pole sellega probleeme lennureisidel olnud - ilusti pagasiriiulile ära ta mahub ja silma järgi on õiges mõõdus. Kas see on aga nüüd sentimeetri pealt Airbalticu käsipagasi mõõdus, ma ei tea, sest pole Airbalticuga lennanud ja teiste firmadega pole kunagi olnud vajadust kotti nii täpselt ära mõõta. Eks siis nüüd ikkagi mõõdan.

Tänud vastajatele!

2
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased