Albaania viisa 2019

On kellelgi kogemust viimasel ajal Albaania külastamisega? Välisministeeriumi lehel kirjas, et viisavaba 90 päeva Eesti kodanikule. Ise olin suvel Korful ja uurisin päevaks Albaaniasse praamiga minekut ja info oli, et tuleb Albaania pool sadama piiripunktist viisa osta ca 40usd. Tädi samuti suvel Korful ning külastas mõneks päevaks Albaaniat ja pidi tasuma viisa eest 40usd. Kuidas see nüüd siis olema peaks- peab tegema riiki sisenedes või mitte? Plaan minna aprillis omal käel ja nüüd ei teagi, kas pean siis selle viisaga arvestama ja kui jah siis kas seda on võimalik teha ka riiki sisenedes lennujaamas või pean juba enne reisi kuskilt selle viisa orgunnima ja kui siis kust?Tänud ette vastuste eest

1
2

Möödunud suvel Makedooniast mööda maismaad sisenedes küll mingit viisat vaja ei läinud. 

0
0

Albaania on Eesti passiga viisavaba. Äkki on tädi mõne teise riigi kodanik või sai ta lihtsalt kellegilt kõvasti petta.40 dollarit on isegi mingiks suvaliseks sadamamaksuks liiga suur summa. Kui just erapaadi vms pole tegemist. Aga viisat pole Eesti kodanikel kindlasti vaja ja mingeid sisenemise ja väljumise makse ka riik ise ei korja.

1
0

Tädil oli ostetud ühe suurima Eesti reisikirraldaja reis ning neil oli reisil kaasas ka tunnustatud reisisaatja/giid. Seega polnud erareis ja viisa tuli maksta selle giidi kätte, kes siis tasus sadama piiripunktis kogu reisiseltskonna eest.

0
0

Siis oli tegemist mingi suurema pettusega või korjati viisa nime all raha mingi muu teenuse eest. Selle teema oleks võinud kuskil tõstatada ja raha tagasi küsida. Hea oleks teada ka firma nime, sest Albaania viisa eest 40 dollari küsimine on selge pettus.

5
0

Albaania vähemalt 2a tagasi oli viisavaba, sai käidud Korfult kohalikust reisibüroost ostetud resiga Albaanias, maktud sai ainult 20 eur mis oli siis ekskursioon Butrinti ja The Blue Eye - Syri i Kalter´is koos lõunasöögiga. Ehk ma arvan, et see 40 eur korjas pooles ulatuses oma tasku :)

0
0

Möödunud sügisel sai lennukiga Albaanias käidud ja mingit viisat küll vaja polnud.

0
0

Kogu Balkan on Eesti kodanikele juba päris pikalt viisavaba. Ei oskagi pakkuda, mis riik võis viimasena viisavabaduse anda. Suure tõenäosusega võis see olla isegi eelmisel sajandil.

0
0

Turkishiga Tiranasse lennates küll mingit probleemi ei olnud.*Ohridi järve ääres asuvat Pogradeci linna, soovitan kindlasti külastada, kui aega ja võimalust on.

0
0

Käisin oktoobris Albaanias. Ei olnud vaja viisat :)

0
0

Albaania Varssavi saatkonna (mille tegevuspiirkonnas on ka Eesti) kodulehekülje andmetel ei ole viisat vaja ELi kodanikel (sh Eesti kodanikel) ning ELis alalist elamisõigust omavatel isikutel (sh Eesti halli passi omanikud). Seevastu Vene kodanikele on Albaania viisavaba vaid ajavahemikul 31. mai - 15. november:  http://www.ambasadat.gov.al/poland/en/embassy-services. Ehk siis suure tõenäosusega olid  niitunnustatud reisikorraldaja saatja kui ka tema põhiklientuur suure ja võimsa naaberriigi kodanikud.  

3
0

Olin Albaanias oktoobris 2018 ja ei viisat ega ühtegi viisasarnast dokumenti tarvis ei olnud. 40USD küsiti ilmselgelt millegi muu eest, või ei olnud tegemist EL kodaniku ega alalise elanikuga.

0
0

Kas tädil Eesti pass või hall pass?

2
0

Igal reisikorraldajal on oma kohapealse müügi sihtsumma per reisija, nt ühel on 55 eurot nädalase reisi puhul miinimum 2019. aastal, millest 23.50 teenib müüki korraldav agent endale palgalisaks. Sellest tulenevalt mõeldaksegi välja igasugu nippe ullikestelt raha kättesaamiseks nüüd ja edaspidi.

1
0

Suvel sõitsin autoga läbi Albaania, mingit viisat pold vaja, näitasin passi ja kõik korras.

0
0

Kirbusk, anna märku, mis reisikorraldajaga oli tegemist. Pealkiri "Reisikorraldaja  SupermegadreamReisid omaalgatuslikud viisatasud Euroopas"  Delfis või Postimehes oleks kindlasti hea klikimagnet.

3
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased