trip-krainetrip-ukraine-dark
Aprilli koolivaheaja sihtkoht

Kui peaks valima ja lapsed tahavad õuebasseinis vedeleda ning täiskasvanud päikest kehale, kuhu mõistlik minna....Portugal, Malta, mandri-Hispaania?

Aprilli lõpus saab küll Euroopas juba päikest: Malta, L-Hispaania, Küpros, aga vesi on isegi basseinis siis jahe. Maltal ma soojendusega basseini ei leidnud. Mai esimestel päevadel oli vesi karastavalt külm. Küprosel mäletamist mööda midagi vist oli. Kõige rohkem käiakse aprillis soojas vist Türgis.

Kanaari saared vaid soe ja suht lähedal.

Türgis ilm soe, kuid jah basseinid soojenduseta.. vesi seal basseinides pehmelt öeldes karastav.. sama lugu on enamus Euroopas.. Egiptis ja Kanaaridel on soojendusega basseine küllaga, kus just lastel lõbus möllata.

Minu tarkus ütleb, et Kanaarid ja Madeira on kevadised suve pikendajad ning Portugal, Malta, Küpros, Türgi sügisesed suve pikendajad.

Olen kaks viimast aastat aprilli lõpus Küprosel olnud ja mina julgen küll Küprost soovitada. Õhk on soe ja vesi on ka täitsa ujutav. Rannad on rahvast täis olnud. Kindlasti peab sellega arvestama, et kevadine päike on eriti kuri.

Meil ka juba ammu odavalt airbaltikuga lend Küprosele koolivaheajaks ära ostetud! Agia Napa pool on soojema mereveega muidugi...

Maltal oli meile isegi juunis meri karge ja liivarandu on seal vähe, kuigi ajalugu põnev lastega madistamiseks.

Emand, ma ka kaalusin aprilli vaheaega Küprosele lastega. Aga lõin põnnama, just ilma tõttu. Ja lapsed kindlalt tahavad meres ujuda....

Perereis ja kevadel ikka Egiptusesse Punase Mere äärde. Ilm hoopis muu kui Vahemerel kus õiget sooja ei saabu enne juunikuud. Lõbusamad veepargid ka siin meie pool - võtke nt Albatros Jungle Hurghadas, või kui tasku raskem ja siledamat tänavapilti tahate siis võtke mõni Sharmi Rixostest, ja tundke kuidas päris puhkus käib... :)

https://www.tripadvisor.com/TravelersChoice-Hotels-cTop-g21

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297549-d1535318-Reviews-Jungle_Aqua_Park-Hurghada_Red_Sea_and_Sinai.html

Neid Küprosel jopedes külmetavaid lapsi aprillis ja oktoobris ms olen näinud hulgim. Kahju kohe.

Nile, ära nüüd sellist jama ka aja. Oktoobris on 24-26 kraadi sooja Küprosel ja jopedest on asi kaugel. 

 Kevadel on Vahemeri tõesti külm veel ja kes soojas ujuda tahab, siis kindlasti Kanaarid, Sal või Punane meri on kindla peale minek.

Oktoobris Küprosel jopedes lapsed on ju umbes sama kindel laks kui see, et Egiptuses lapsed kogu puhkuse hinge vaakudes tilgutite all istuvad, kuna on saanud toidumürgituse või muud hädad ebasanitaarsetest tingimustest.

Oktoobris jopedes Küprosel on ikka väga loll jutt. Oled ikka kunagi Küprosel käinud? Mitu oktoobri koolivaheaega seal olnud. Õhk soe ja vesi soe. Enamasti ei ole isegi õhtuti kampsunit vaja, lühikese särgiga on paras.

Üks oktoobri lõpp Maltal olnud, paar kraadi jahedam kui Küpros samal ajal.

Aprilli lõpp olen käinud Antalyas, juhtus olema soe nädal, alati ei pruugi nii olla. Merevesi kusjuures soojem kui basseinivesi, ujutav, aga paar kraadi rohkem oleks mõnusam.

Ehk kevadel Vahemere ääres riskantne, oktoobris aga kindlasti hea idee.

Aprill on rannapuhkuseks selline halb aeg, et Lõuna-Euroopas on veel liiga külm, aga Egituses ja Dubais on juba liiga palav. Kanaarid on aprillis võibolla kõige parem variant. Kui ujumise ja päevitamise asemel on soov hoopis vaatamisväärsustega tutvuda või looduses olla, siis Lõuna-Euroopa sobib hästi.

Küprosel on ka mitu korralikku vee parki.

Ayia Napa Waterworld 

Fasouri Watermania Limassoli lähedal

Aphrodite Waterpark Pahphose lähedal

Oktoobris on seal veel päikseline. Isegi novembris veel. Enne laste merre laskmist peaks vanemad vaatama, ega meres jellyfish'i pole. Meie reisi ajal kaks inimest läksid õhtul merre, kõhutasid kaldavees ja said nahakahjustusi. Edasised päevad veetsime villa basseini ääres. Samas, seda "elukat" kohtab ka mujal kui Küprosel. Vahel isegi rannad suletakse.

https://in-cyprus.com/jellyfish-spotted-off-cyprus-fisheries-department-issues-advice-to-bathers/

Malta on veel tumedama taustaga koht kui 1990ndate Eesti. Täielik korruptsiooniurgas kus kes palju laulab see lihtsalt eest ära koristatakse. Hoidke end reisisihtkohtadega ometi natukenegi kursis... Delfi silmaringike teate isegi - mis Reutersis punaselt trükitähtedega silme ees pole, see teemaks ei tõuse.

Aina paremaks läheb. KUI Malta on tumeda taustaga koht, mida siis Egiptuse kohta peaks veel ütlema? Täitsa kurb kuidas inimene langeb nii madalale, et oma sihtkoha kiitmise kõrval, hakkab teisi sihtkohti valeinfoga maha tegema a la Küprosel oktoobris jopedega ja Malta lausa eluohtlik:D

Omadest kogemustest lastega kevadisel/sügisesel koolivaheajal puhkamisest võin öelda:

*Malta (sügisel) - vägagi ok, ilm hea (22-26 päeval), hinnatase normaalne, turvaline, puhas, sõbralik, lennuaeg lühike. Lapsele väga meeldis. Jopesid ei kandnud :D

Ainuke miinus oli hooaja välisel ajal vaba ja veetmise võimaluste piiratus, seda kompenseeris korralik hotell sooja basseiniga. 

*Küpros (nii sügis kui kevad) - ilm vägagi ok (20-25 kraadi päeval), hinnatase vägagi ok, kohti mida vaadata/asju mida teha väga palju, puhas/viisakas ja turvaline, lapsele väga meeldis. Jopesid jällegi ei kandnud. Palju asju mida teha/vaadata. Plussiks jällegi lühike lennuaeg. 

*Kanaari saared (korduvalt /6x/ kevadel, talvel, sügisel) - üle kõige lemmik, soe (21-26 kraadi) , puhas, viisakas, turvaline. Hinnatase kohapeal ok, ainuke miinus pikk lennuaeg ja natuke kallimad piletid sinna. Jopesid ei kandnud. Väga palju teha/näha, olla. Tenerife lapse absoluutne lemmik, Gran Canaria ka väga heas kirjas meil. Soovitan. Lisaks hispaanlaste väga tore suhtumine lastesse. Lapsele väga meeldib ja iga kell nõus tagasi minema. 

*Egiptus (sügisel) - ilm ok, hind ka. Need ainukesed plussid. Räpane, kärarikas, ebaturvaline (minu arust, kogu aeg võitle nende "good-price sir" vendadega, igal sammul üritati kotti pähe tõmmata, aga jällegi minu arvamus ainult),  plussidest korralik hotell veepargiga, soe (natuke liiga soe isegi) ilm ja odav paketi hind. Miinuseks pikk lend ja kõik muu. Jopesid jällegi ei kandnud. Hotelli lähedal (sharmis) midagi väga huvitavat teha polnud, kõik huvitav oli 2-6 tunnise auto/bussisõidu kaugusel. Üks väheseid kohti kus mul "kõndiva valge rahakoti" tunne on olnud. Lapsele eriti ei meeldinud. 

Aga eks igaühele oma, võib-olla meil osades kohtades vedas ja teistes mitte, sellest ka arvamus ja soovitused. 

Edu igatahes, proovige/vaadake, mis just Teile sobib, olgu selleks Malta, Egiptus, Küpros või Kanaarid.

@norsu Meie siin pole ju eesrindlik euroriik vaid kahtlane kolmas maailm :P :P aga meil nt naisblogijaid asja eest teist taga maha ei koksata. 

Nii et - olematu silmaringi katteks võib mulle ju miinuspöidlaid laduda aga ega peale enesetunde sellest muu ei parane.   https://www.france24.com/en/20200110-malta-s-muscat-exits-under-journalist-murder-cloud

@Pin1 Sharm ehk Punane meri on maailma parimaid sukeldumis- ja snorgeldamiskeskusi, enam-vähem esikolmikus. Muud otstarvet tal ei olegi. Kodutöö tegemata! Kes ainult selleks ringi reisib et konserveeritud minevikus ringi kammida,  ja ühtki muud ideed elus ei tule, ja teistmoodi miskipärast ei tohi vms,  siis seda minevikku näeb Kairos, Luksoris jms jms kus on samuti soe ja päike. Ei pea Siinaile sõitma.  Jälle kodutöö tegemata... Kõike paremat!

Tõesti vabandan, mul laps ei snorgelda ega sukeldu. Kodutööd tegi ta ilusti enne reisi ära. 

Juhtus nii, et sattusime sinna. 

Konserveeritud mineviku mõttest ei saa aru... 

Miks nii kurjaks kohe, kui keegi julges arvamust (mitte ainult negatiivset, oli ka positiivset) avaldada? 

Teemapüstitus oli lastega koolivaheajal puhkamise kohta ju. Mina andsin ainult meie pere poolse hinnangu (neid on erinevaid kindlasti). 

Sinu reaktsiooni peale julgen nüüd ka ise natukene julgemalt vastata:

Egiptus ei ole kõige-kõigem koht, kui täitsa aus olla, siis ei ole seal mitte midagi, mis kuskil mujal ei oleks parem (isegi top 3 snorgeldamine ei muuda fakti). 

Mujal maailmas on palju paremaid, viisakamaid, puhtamaid ja sobivamaid (minu arvamus) kohti kus lastega vaheaega veeta. 

Egiptus ainuke pluss on madal hind ja soe päike. 

Saa üle oma Egiptusest ja ürita oma mättast kaugemale vaadata. 

On tore, et sa ennast seal leidnud oled ja Sulle seal meeldib, aga see ei tähenda, et Egiptus on kõige A ja O ning ainuõige valik. 

Ei taha tüli kiskuda ega Sinu viha alla sattuda, aga maailm on natukene suurem ja laiem kui Egiptus. 

Päikest ja edu Sulle sinna :)