Autorent Autoeurope kaudu

Soovin rentida augustis autot Saksamaal ja soodsaimad pakkumised leidsin www.autoeurope.eu lehelt. Siiani olen rentinud Hertzis, vormistades vajalikud dokumendid Eestis.Saan aru, et rendileping tuleb sõlmida ja kindlustused vormistada mitte Autoeuropega, aga voucheril näidatud autorendifirmaga. Küll ei saanud ma täpselt aru, kuidas toimub maksmine, kas Autoeurope võtab raha kohe minu krediitkaardilt maha ja saadab voucheri mulle elektrooniliselt? Kui voucheril näidatud autorendifirmal on Eestis esindus, kas saan siis mingeid toiminguid ka Eestis teha? Kuidas saan vormistada lisajuhi, kas ainult Saksamaal ja juurde makstes?

Voucheri saad elektrooniliselt, raha võetakse kohe maha. Lisajuhi saad kohapeal juurde makstes.

Kui on Eestis esindus, siis selle kohta ei oska öelda. Aga mida seal ikka ongi muuta? Minu teada peaks saama ka autoeurope'is endas broneeringut muuta.

Rentisin hiljuti autoeurope kaudu. Maha läks krediitkaardilt rendihind ehk siis see mida sulle ekraanil näidatakse. Peale raha mahaminekut saadeti meilile voucher. Sealt siis saab lugeda, mis firmast saad auto. Mina sain Budgetist. Kindlustust ei võtnud Budgetist vaid hoopis ühest muust firmast, kuna tuli soodsam. Kui oleks midagi juhtunud oleks nö Budgeti poolt mulle arve esitatud ja mina siis oleksin saanud sisse nõuda kindlustuselt. Lisajuhi saab jah vormistada kohapeal autot kättesaades.

Tekkisid mõned küsimused www.autoeurope.eu lehelt ja üldse suusareisiks auto rentimise kohta.

Kuna pole varem kogemust suusaboksi rentimisega, siis kas 7 või 9 kohaline auto rentimise korral on suusaboks ka ikka vastavate mõõtmetega? Meil on sinna vaja mahutada 7 paari suuski ja see oleks küll ebameeldiv üllatus, kui katusel oleks mingi väikesemõõduline suusaboks. Kas suusaboksi hinna saab alles hiljem teada, kuna see tärn tuleb teha alles hiljem, peale hinna pakkumist?

Kui soovin Münchenist renditud autoga siirduda kas Austriasse või Itaaliasse, pean sellest teavitama rendifirmat? Kas see muudab ka hinda? Kas seda küsitakse alles autot üle andes või tuleb sellest varem teada anda?

Saan eelnevast kommentaarist aru, et raha võetakse kaardilt kohe maha, enne voucher saamist. Samas saab tellimust tasuta tühistada. Kuidas see toimub? Kas lihtsalt tühistad ja makstakse raha tagasi?

Missugust kindlustust seal lehel pakutav hind sisaldab? Või tuleb see juurde osta? Sel juhul selgub lõplik summa alles hiljem?

Olen umbes 5 aastat kasutanud autoeurope broneeerimissüsteemi,kuna autoeurope on vahendaja siis, igasuguse lisavarustuse saad niiöelda kohapeal- vastavlt sellest firmast, mis on sul voucheril ja sellest ka siis suusaboxi hind, mis võib olla väga erinev. Soovitan olla hoolikas,sest see ei pruugi üldse box olla vaid suusaraam ,kuhu mahuvad umbes 2 suusad-ise oleme käinud valdavalt Münchenist Austrias suusatamas ja oleme alati võtnud veidi suurema auto või bussi ja paigutanud kogu varustuse autosse.Üldjuhul lisandub kohapeal ka talverehvide hind, mis sõltub jällegi rendifirmast. Lisakindlustuse saad alati kohapeal juurde osta.Broneerimisel võetakse raha kohe maha , tühistada saad tasuta 48 tunni jooksul, kuigi osad pakkumised, mis on muidugi veits kallimad sisaldavad ka pikemaajalist tühistamist.Lisajuhi võimalust pole me kasutanud kuna keskmiselt on Münchenist ükskõik millisesse suusakeskusesse umbes 250km.

Aga kuidas saab suusad autosse mahutada? Kui suure auto olete võtnud ja mitmekesi olnud, kui suusad on autos sees.

Ise rentisime eelmisel korral Eestist 9 kohalise bussi Nissan Primastari ja sellel sai suusad salongis istmete alt läbi lükata. Kas kõigil 9 kohalistel on see võimalik? Vaatasin www.autoeurope.eu pakub 9-kohalistest Volkswagen Caravelle 9 pax or similar Kui netist otsisin pilte Caravelledest, siis oli osadel istmete alune tühi, kuid oli ka neid, mil istmed põrandani. Võta siis seda kinni. Või on 9-kohalistel autodel laius nii suur, et suusad mahuvad sisse ka risti? Meil on pikemad suusad 180cm ja 170cm.

Oleme alates 2006 aastast käinud keskmiselt 2-3 korda aastas alpides suusatamas ja me ei ole kunagi rentinud suusaboxi ega suusaraami. Kui on neli inimest autos, siis saab tagumisel istmel ühe seljatoe alla lükata ja suusakoti sealt läbi lükata, 9 kohalise bussi oleme üldjuhul võtnud 6-8 inimesele ja kuna praktiliselt kunagi ei saa seda marki , mis on broneerimise hetkel,(võibolla see kehtib autoeurope kohta, muid kogemusi eriti pole)siis on suuskade autosse paigutamisel kasutatud väga erinevaid tehnikaid, kuid üldiselt mahub kaks suusakotti, milles ühes 3 paari suuski(kuni 165cm) ja teises 2 lauda diagonaalis sisse, aga on ka tulnud varustus kotist välja võtta ja toppida istmete alla.Sel juhul peab olema ettevaatlik, et kantidega autosisustust ei lõhu, pärast kasseritakse sisse. Kotid süles me pole sõitnud ja turvavööd on ka kõigil korralikult kinni. Võib olla Eestist rentides saab tellida suusaboxi,aga niipalju kui mina olen vaadanud on Eestist rentimine tunduvalt kallim ja me oleme eelistanud odavamat varianti.

Autoeurope kohtas on nsiin enam vähem kõik ära öeldud va üks asi, et kui keegi ütles, et nende pakutud kindlustus oli kallis, siis see raisis eyebrowsi, sest nende full exess auto hinnad on nii soodsad, et kindlustuse hind on seal naeruväärne(lahutan fullexcess pakkumise, tavapakkumisest samale autole). Üldiselt on siiani väga positiivsed kogemused, viimase 3-4 aasta jooksultsirka 9-10 rentimist ja probleemi pole olnud. Samas pole ka kunagi juhtunud midagi, et näha, kuidas avarii puhul asjad käivad.

Kas kellelgi on kogemusi sellega, et sõidetakse mujale riiki ja tuuakse siis auto algpunkti pärast tagasi? Kas reeglina rendifirmad lubavad seda? Kas sellega seoses rakenduvad mingid lisatasud (kindlustus vms)? Meie valitud lennujaamas on saadaval Avis/Europcar/Hertz/Sixt.

Riikide nimekiri on tingimustes olemas kuhu võid minna. Oleneb riigist kust alustad. Ise rentisin Itaalias ja käisin Prantsumaal ning teepeale jäi ka Monaco. See oli lubatud. Ei lubatud Venemaale näiteks.

Näide autoeurope'i lehelt: VW Polo 5päeva ilma kindlustuseta 148 EUR ja full excess 340 EUR. Ei ole ju naeruväärne kindlustuse hind?

Mis firmast olete muidu kindlustust võtnud autoeurope'i kaudu autot rentides?

Proovige ka www.billiger-mietwagen.de seal on vähemasti Ameerika jaoks head hinnad.

Äkki see hind on riigiti erinev? Mina kontrollisin praegu spetsiaalselt üle ja nt peugeot 206 nädalaks Roomast maksab 117 ja koos Zero or refundable excess insurance only -ga 138 €. Pole ju palju?

Palun nõu! Hakkasime perega uue talve suusareisi plaanima ja plaan seekord auto rentida Innsbrucki lennujaamast. Varem pole autorendi varianti kasutanud ,sellepärast ka küsimused.Silma jäi autoeurope'i lehelt VW Golf Estate or similar nädalase suusareisi tarbeks 4 inimesele.Kas sellesse autosse on võimalik paigutada 3 paari suuski(pikimad 175cm ) ja lumelaud ja veel 4 kotti,kui iste alla lasta? Kas võtta kindlasti auto ,millel ka fully refunfundable excess insurance? Kas autot on võimalik tagastada ka öösel kell 4 paiku ?Tagasilend on Innsbruckist varahommikul 6.10. Tänud ette vastuste eest!

Kui te kogu selle kraami Golfi surute siis kuhu te neljakesi lõpuks ise istute? Kindlasti saab rentida ka suusaboksi.

Viimane kord kui Autoeuropa teeneid kasutan.

  1. Veneetsias hakati nõudma 262 € suurust täiskasto ostu. Keeldumisel nõuti 1500 € deponeerimist.
  2. Kuna kaardli nii palju raha polnud nõustuti vastu võtma peale pikka vaidlust abikaasa kaart.
  3. Seal samuti sellist summat polnud, nõustuti võtma 1100 €. Kõik tasumised toimusid ka hiljem tema kaardilt
  4. Esialgselt, broneeringu tegemisel, tasutud 30 € summat keeldutakse vabastamast.
  5. Broneerimise hetkel küsitud 165 € asemel kasseeriti 177 € mille avastasin alles nüüd dokumentide sorteerimisel seoses vaidlusega.

Soov läbi Autoeurope rentida sõiduk Sloveenias, Ljubljana lennuväljalt väljavõtmisega. Autoeurope näitab soovitud klassi odavamate pakkumiste puhul renditarnijana "Local supplier", mis on veidi segadusse ajav. Kallimate pakkumiste juures on Hertzid ja muud jutud juures.

Golf või sarnane sõiduk nädalaks on AE-s ~150€ koos fully refundable excess'ga. Budget.si pakub Golfi või sarnast nädalaks ~220€ eest. Kuna soov on saada auto ikka korraliku rahvusvahelise firma käest, siis kui suur võimalus on, et too "Local supplier" ongi tegelikult Budget? Vaja oleks teada, et teaks mingilgi määral arvestada võimalike kohapeal võetatavate lisakindlustuste hindadega.

Vaata billiger-mietwagen.de pakkumisi, seal on pakkumisi koos kaskokindlustusega ka, nii et kohapeal lisakulusid ei tule.

Ljubljana lennujaama leht näitab, et lennujaamas asub ka ATET-i esindus. Tõenäoliselt see ongi see local supplier, tundub täiesti kohalik firma olevat. Kui sul on hinnas fully refundable excess, siis peakski vist kõik vajalik olemas olema. Tavaline liikluskindlustus on Euroopas alati hinnas olemas, CDW ja TP koos omavastutusega on ka peaegu alati hinnas. Ja kui on märgitud fully refundable excess, siis see katab selle omavastutuse ka ära.

Tänud. Uurisin billiger-mietwagenist ja see sisuliselt edastab AE pakkumisi, mida ma juba tean. Kas kaskopakkumisi näitab alles peale oma andmete (sh. krediitkaarti omade) sissetoksimist?

Leidsin ise ka ühe eesti lehe http://autod.reisiguru.ee/ . See leidis kõige sobivamaid (diisel Golf või sarnane ~166€ 7 päeva) pakkumisi, välja on isegi toodud kaskopakkumised (6€/päev, omavastutus 300€, 12€/päev, omavastutus 0€, täis omavastutus 1200€) aga kes reaalne rendiauto tarnija on, seda sealt välja ei loe. Lisaks küsitakse mingi ~40€ nüüd ja ülejäänud auto kättesaamisel. On kellegil tolle Reisiguruga kogemusi?

Billiger-mietwagenil on kohe pakkumise juures kirjas märksõnad. Vollkasko on täiskasko. Lase googel translaatorist tekst läbi, kui saksa keelt ei oska.