Autorent Miamis

Mida tähendab täpselt see lisakindlustus(Collision Damage Waiver) autole ja kas peaks võtma kui oleme nädal aega ning sõidame marsruudil Miami-Key West-Miami-Orlando-Miami. Lisamaks selle eest päevas 22 USD.

22 dollarit lisamaks?! See tundub küll väga kallis! Mine vaata www.rentalcargroup.com Mina sain 4 päev all inclusive(koos kindlustuse) hinnaga. Kokku läks vist umbes 100 dollarit. Ma ei tea kas enam see pakkumine on...

Mis algsesse kysimusse puutub, siis TÄPSET tähendust peaks kysima pakkujalt. Aga yldjoontes peaks olema nii, et CDW tasub võtmata jätta juhul, kui oled piisavalt rikas, et auto varguse või avarii tegemise korral täies ulatuses välja jõuad maksta. Muudel juhtudel mina võtmata ei jätaks.

Definitsioone leiab ka pakkujate FAQ'dest. Näiteks siit: http://faq.ebookers.com/cgi-bin/ebookers_uk.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=4102&p_created=1160150874

See tasub võtta, endal oli umbes aasta tagasi sama juhus, et norm auto rendi hind oli kuskil 27$ päev, tundus rumalusena topelt maksta selle eest, aga siis sai veidi mõeldud ja kaalutud ja ei tahtnud riskima hakata. Ja nii juhtuski, mingi eelviimasel päeval üks neeger sõitis tagant sisse mulle ja poleks seda olnd, siis oleks pidanud kogu auto remondi kinni maksma, mis oleks läinud kordades kallimaks.

Kui keegi teine sõitis sulle otsa ja avarii ei olnud sinu süü, siis poleks midagi pidanud maksma. Sina maksad rendifirmale ainult siis, kui oled ise põhjustanud avarii.

Tõstatan teemat.

Soov oleks rentida autot jaanuari lõpp-veebruar 4 päevaks auto Miamis 8-le inimesele. Otsingud on hetkel näidanud tulemusi kas 7-le või siis juba suurt bussi 12-le inimesele. Kas äkki oleks mõistlikum rentida 2 autot hoopis? Kellel kogemusi rentimisega suuremale seltskonnale. Muidugi peaks kohvrid ka mahtuma autosse.

Me olime 7kesi ja oli ka 2 autot. Palju vabam sõita ja 7 inimese kohvrid pole just kõige pisemad:)

Tõstataks siis seda autorendi küsimust uuesti.Vaja auto võtta Miami lennujaamast 8 päevaks.Küsin et mis firmat soovitate,mis teema on nende kiirtee maksudega ja kas ja mis firmad lasevad ise platsi peal autot valida(LA-s olid ikka väga pikad rivid mille seast sai valida ja isegi mitu kategooriat kõrgema mudeli)Autosid renditud ikka nii 3 korda aastas eri riikides ja viimased 6-7a läbi autoeurope.Või oleks mõni muu variant etem?Tahaks ikka täiskindlustust,ei ole see koht kus hakata riskima.Uuring näitab et peaks võtma Nationalist?Ootan aktiivset tagasisidet.

Miami kohta oskaks ühte soovitada, et ära võta Budgetist. Meil oli ka alguses sealt võetud(läbi rentalcarsi) aga lennuk hilines 9h ja autot muidugi enam polnud ning neid ei huvitanud ka. Enne seda oli järjekord umbes 1h, et saaks üldse leti juurde. See kõik toimus umbes kl 6 hommikul. Pärast läks järjekord ainult hullemaks. Kõik ülejäänud firmad olid mõistliku järjekorraga ja töötajate arvuga. Tegime seal samas läbi rentalcarsi uue broneeringu ja võtsime auto läbi Alamost, saime valida 3 erineva cabrio vahel parklas. Kõik oli ok ja mingit jama ei olnud. Tagasi viisime Fort Lauderdale.Hiljem võtsime veel üheks päevaks Fort Lauderdale lennujaamast ka auto aga seda enam ei mäleta, mis firma oli.  

Me oleme võtnud läbi Autoeurope-i ja valinud rendifirmaks Alamo. Seal saab samuti autot valida, on oluliselt soodsam kui National ja teenindus on siiani olnud väga hea. Nt viimati 15 päeva SFOst Chevy Suburban ca 700 EUR. Kui ajas lähevad vahepeal pakkumised odavamaks, siis läbi AutoEurope võttes saad bronni muuta ja vahe kantakse tagasi.Kiirtee maksude osas on Floridas Sunpass süsteem. Minu teada enamusel rendiautodel on kleepsud klassidel, millega saab ilma peatumata läbi sõita maksustatud teedelt /tolli putkadest. Hiljem maksad mingi summa rendifirmale + teemaksu juurde, läheb otse kaardilt maha, millega auto rentisid. Alternatiiv on ise osta Sunpassi kleeps, mis ei ole ka eriti odav mu mäletamist mööda või siis igas maksmise putkas seisma jääda ja otse tasuda. Me käisime Miami- Key West- Miami- Orlando- Tampa- Clearwater- Miami ringi ära ja koos rendifirma tasudega läksid teetasud ca 60-70 EUR. St ise selle Sunpassi tegemise ja ostmisega möllata mu meelest ei tasu.

Alamo on jah väga hea valik: * saad platsil ise auto valida* sunpass on mõistliku hinna eest olemas ja maksad vaid siis, kui reaalselt kasutad tasulisi teid* alamo.co.uk ja ka läbi mitmete euroopa vahendajate autot broneerides on kõik vajalikud kindlustused olemas* alamo.co.uk lehelt (võib-olla saab ka vahendajate kaudu) bronnides saad teha online check-in ja paberi välja printida, millega marsid otse garaaži autot valima ja ei pea Alamo letiääres sabas seisma.

Lähtusin Miamis auto rendi valimisel Alamo ja Nationali pakkumistest. Uk lehelt, nagu ikka soodsam ja valik langes Nationali kasuks. Hind oli vast mõni dollar odavam samadel tingimustel.Nüüd aga avastasin sellise hinna muutuse oma broneeringus...Broneerimise järgselt saadeti mulle kinnitus e-mailile, hinnaks 392$ total, täpselt see, mida broneerisin. Eraldi ära toodud week ja daily hinnad). Mõned päevad hiljem läksin Nationali lehele oma broneeringut vaatama ning avastasin, et total hind seal on 425$! Ka daily hind on u 3 eurot kõrgem ja vastavalt siis weekly ka. Kas kellelgi on kogemust miks selline muutus (33$ ei ole ju väga väike summa) võis tekkida?Küsisin ka Nationali lehe kaudu, kuid sain suhteliselt lakoonilise vastuse, et hind sõltub lisadest, mis olete valinud ja kui te neid enam ei soovi siis saate loobuda...Kui täna tahaksin samadel tingimustel broneeringut teha, siis annab ka lõpphinnaks 392$!

Ma pole küll Nationali bronninud, aga kas ei või olla nii, et kui sa maksad kohe, siis on hind $392, aga kui maksad alles autole järgi minnes, siis on $425 ?

Kõrvalt vaadates jah üsna loogiline järeldus, aga broneerides ma küll ei märganud sellist pakkumist, üldjuhul siis need valikud seal olemas, kas valid kohe maksmise ja suunatakse ka maksma sel juhul (varasematele, teiste rendifirmade kogemusele tuginedes). Igatahes e-kirjaga tulnud broneerimise infos on märgitud esialgse 392 $ juures -PAYMENT- Pay at counter. Arvasin, et ehk Tripis Nationali palju kiidetud/kasutatud, et võibolla keegi oskab selle hinnavahe lahti seletada. Või kui lähiajal teeb broneeringut ja ka märkab sellist hinnamuutust.

Tõenäoliselt on siin tegemist hoopis käibemaksuga. USA-s enamikes osariikides on kõik hinnad ilma selleta ja alles ostutehingu vormistamisel lisatakse siis km. Florida osariigis varieerub see maakonnast sõltuvast 6-8,5% vahel, sinu hinna erinevus ongi 8,5%.

Vaatasin üle oma vanad Nationali reservation confirmationid ja kõikides on lause:Prices are subject to change as exchange rates vary.Pakun, et asi on selles.Miami Nationali kinnitusel on kirjas, et tax on 7% ja see on included. 

Mul sama lugu, broneerides ja kinnitusmeilis üks hind, kuid kodulehelt vaadates hind kallim. 528$ vs 564$. Hinnad on märgitud dollarites ning naelades on kuvatud approximate hind, seega vahetuskursi muutusest tulenevad muudatused peaks muutma naelades kuvatava hinda. Minek kahe nädala pärast, eks siis paistab kumma hinnaga saab.

Minul hinnad vaid dollarites, nii odavam, kui kallim, ei ole naelades kuvatud ning mingit vahetuskursi erinevust ju ka sel juhul ei saa esineda... Saatsin veel kord täpsustatud küsimuse Nationali. Lisades koopia mulle saadetud hinnast, kontol olev kõrgem hind on klienditeenindusele nagunii nähtav. Sain sellise vastuse:I was able to view your reservation 1610xxxx and the copy that you sent in. I also do see that the rates are different. This can happen when there is an update applied to a reservation after booking due to rates changing. I would suggest to take your copy with you and present it to the agent at the counter as we are unable to adjust pricing on our end. I have also notated your with this suggestion.Mis seal ikka, minek Jaanuaris, eks siis selgub. ei hakka praegu enam selle 30 raha pärast ennast vaevama. Kui rixrix oma rendi lähiajal teoks teeb, võiks jagada täiendavat infot!

Mul auto edukalt renditud. Algul oli arvel küll suurem hind, kuid peale välja prinditud meili näitamist korrigeeriti see kähku ära. Üldiselt väga kiire ja mugav rendikogemus. Autode valik oli ka väga hea. Kui oled emerald clubiga liitunud siis pole vaja kuskil sabas seista, vali auto välja ja sõida minema. Kui esimene kord siis väljudes kontrollitakse juhilube ja krediiitkaarti.