BTA reisikindlustus

Tere,

Kas kellelgi on kogemust BTA reisikindlustusega? Otsing nagu ei andnud midagi!

Pakkumise hind on küll soodne, aga kas reaalse juhtumi korral suhtlus ja väljamaksed ka normaalsed on. Eriti kui kindlustatute hulgas on väike laps?

Tänan ettte!

Mina kasutan ainult kindlustusmaakleri teenust, ehk siis annan edasi oma soovid ja murepunktid ja mulle otsitakse parim lahendus ning pakutakse välja erinevad variandid.
Soovitan sama sulle. Kui sul ei ole võrdluseks teist pakkumist kõrval, on väge tülikas.

BTA'ga oli kunagi väike kindlustusjuhtum, kus suhtlemine käis ladusalt ja maksti nagu peab. (ei olnud reisikindlustus).

Noh, ma võtsingi tegelt iizilt pakkumise - kus toodud erinevad pakkujad, mis arvestavad seda, mis soovisin. Aga kui Salva näiteks pakub sama asja topelt hinnaga, siis ikka mõtled, et millest see hinnavahe tuleb!

Vaata, reisikindlustusega on see asi, et sa PEAD läbi lugema pakutud reisifirma kindlustustingimused. Vastasel korral jätad sa end juhuse hoolde. Suurem osa punkte on kõigil firmadel enam-vähem samad, aga nagu tavaliselt, kurat peidab end detailides.

Vaata üle eriti see osa, mis puudutab nõutavat vahemaandumiste pikkust, mida kompenseeritakse võimaliku reisi viibimise puhul ja mida pagasi hilinemisel. Nende asjade puhul võivad tingimused olla väga erinevad. Kui pagasi hilinemisel kompenseeritakse ainult hambapasta maksumus, siis ära võta. Eesti kindlustusfirmad võivad olla selles osas hämmastavalt ajuvabad. Eesti reisikindlustuse turg on paraku igatpidi müüja dikteeritud ja kui vähegi võimalust, võta mõni rahvusvaheline pakkuja.

Aga üks on küll kindel. If kindlustusest tuleks hoiduda kui tulekahjust. Nende suhtumine on üsna erinev teistest firmadest. Nende ainus mure näib olevat, kuidas mitte maksta ja kuidas sind võimalikult lolliks teha (Aastatetagune asi, aga seni meeles. Teist korda mind If igatahes lollitada ei saa). Teiste kindlustusfirmadega on kindlustusjuhtumite puhul päris mõistlik klapp olnud ja usun, et see BTA on ok valik.

Ise olin sama dilemma ees, et kuidas nii soodne ja infot pole. Siis uurisin tuttavalt kogenud kindlustusmaaklerilt ning tal ei olnud BTA kohta midagi head öelda (ta ei ole enam kindlustusmaaklerina tegev, seega ei suunanud "enda" kindlustusfirmasse). Nimelt seni on suva kellele oma raha annad kindlustuse jaoks, kuni tekib kindlustusjuhtum. Seega vali mõni vähe asjalikum ja nagu eelnevalt mainitud, siis oluline kindlustuse tingimusi võrrelda.

Minul on kogemus just IF-ga ja olen siiani rahul. IF-ga olen eri kahe reisi korral oma probleemid lahendatud saanud ja raha tagasi saanud. Teiste firmadega kindlustades pole mul olnud õnneks vaja probleeme lahendada ja seepärast ei tea, kuidas nad käituvad. Miks mulle meeldib IF on see, et saan nendega eesti keeles suhelda ja mugav on ise nende kodulehe abil kindlustust osta Eesti pangakaardiga, sest mul ei ole krediitkaarti. Kui IF peaks mind alt vedama, siis ma muidugi vahetaks ta mingi muu kindlustuspakkuja vastu ringi.

Enne oma viimase reisi algust ma helistasin Eestis olles IF-le ja küsisin üle kõik mind huvitavad reisikindlustuse tingimused, sest ise tingimusi lugedes võib midagi arusaamatuks jääda. Tundub, et ma teen nagu IF-le reklaami, tegelikult ei tee. Mulle lihtsalt meeldib eestikeelne teenindus, sest vöörkeeles suheldes võib mulle mõni tähtis pisiasi arusaamatuks jääda ja õnneks on mul seoses IF-ga ainult head kogemused.

Minu mäletamist mõõda IF ei kindusta igasuguste asjade puhul ja kui olen käinud ekstreemsporti tegemas, siis olen näiteks valinud suure ja rahvusvahelise reisikindlustuse, kellega pidin ekstra läbirääkimisi enne kindlustuse ostmist e-maili teel, kus nad kinnitasid, et nad on nõus kindlustama ka minu valitud spordiala, sest seda spordiala ei olnud nende nimekirja üldtingimustes. Kui reisikindlustusfirma on e-maili teel kinnitanud, et nad kindlustavad asju, mille kohta ma järelpärimise teen, siis see on omakorda mulle kindel tagatis, et ma saan neile probleemi korral näidata e-maili, et näete, te ju ise lubasite seda kindlustada. Õnneks mul ei tekkinud probleeme.

Mistahes reisikindustuse sa valid, tutvu eelkõige kindlustustingimustega ja kui ei saa tingimustest aru, siis suhtle otse kindlustusfirmaga.