Eesti pass kiirkorras või mitte?

Teadmiseks uut Eesti passi taotlevatele isikutele, et mitte kiirkorras tehtava passi, mis on poole odavam, saab ka kätte 2 päevaga. Ise esitasin Mustamäe büroos dokumendid kolmapäeva õhtul kell pool 18 ja meilile tuli teade, et võite Lastekodu tänavale järgi tulla järgmisel päeval ehk neljapäeval kell 18. Teadmiseks lihtsalt...

See ei tähenda, et alati saaks 2 päevaga kätte, nii et sellele loota ei tasu. Ehkki jah, juttude järgi läheb kuni nädal. Näiteks Tartus taotlust esitades läks täpselt nädal passi kättesaamiseni.

Kõik oleneb sellest, palju taotlejaid parasjagu on. Suvel ikka pikemad järjekorrad, kui kõik korraga reisida tahavad.

Kiirpassiga ei ole mingit umbes aega. Kaks päeva ja kogu lugu. Milleks muidu ma kolm korda kallimat hinda maksan.

Toffelmann, loe uuesti. Jutt on tavalises korras taotlemisest.

Vabandust, ei süvenenud korralikult teksti.Sõna kiirkorras ajas mõtte sassi.

Kiirkorras saab põhimõtteliselt samal päeval kätte. Hommikul kell 9 annad bussijaama lähedal asuvasse migr.ameti kontorisse taotluse sisse ja õhtuks on pass käes. Ise andsin taotluse kell 16 sisse ja järgmisel päeval sain kätte.

Tekkis väike küsimus seoses passivahetusega. Vist natuke teemast väljas aga ikkagi. Nimelt kui pass kehtib veel ca üle aasta, siis kas on võimalik uut passi kiirkorras taotleda, sest plaan on endal üle aasta välismaal olla ja passi vahetamise jaoks ei ole nagu isu korraks tagasi ronida.

Tänud neile kes oskavad midagi tarka öelda

Kui muidu ei saa siis ,,vigasta,, kergelt passi.

Ei ole probleemi -- ise vahetasin just mõned nädalad tagasi ühe kehtiva passi uue vastu (tavakorras ja tõesti 2 päevaga ning just selles samas Mustamäe büroos). Põhjenduseks piisas täiesti sellest, et vajan paremate turvaelementidega passi, aga põhimõtteliselt on see ükskõik.

Võid taotleda ka lisapassi (ise kasutan lisapassi USA ja Iisraeli külastamiseks). Siis, tõsi, on vaja põhjendust ja põhjenduseks piisab kenasti soov külastada riike, kes omavahel teineteist ei salli.

Mul sõbranna töötab välisministeeriumis. Alles hiljuti oli meil jutuks, et täiesti mõttetu on hetkel kiirpassi taotleda, sest tavapassi tegemisega pidavat hetkel väga kähku minema. ID kaardiga pidavat kauem minema, sest see käib ka sertifitseerimiskeskusest läbi. Suvel sai meie pere ID-kaardid kätte 14–18 päevaga, pass valmis varem. Kahjuks on kkma teated postkastist kustutatud.

Küsimus neile, kes hiljuti on uue passi lasknud teha – mitme päevaga alates dokumentide sisseandmisest uus pass valmis saab?

Sai alles suvel uus pass tehtud. Kui ma õieti mäletan, tuli juba 3 või 4 päeva pärast teade mailile passi valmissaamise kohta.

Passiga läheb 2–3 päeva. Testitud suvel nelja inimesega :)

Mängisime kevadel ka sama teemaga ruletti. Pass iseenesest sai valmis juba 2 päevaga, aga kuna elame Tartus siis läks paar täiendavat päeva, et see kulleriga Tartusse toodaks ja selle kohalikust büroost kätte saaks. Kahjuks süsteem on selles suhtes nõme, et ei ole võimalik taodelda ja kätte saada erinevast büroost - muidu oleks tagavaravariandina alati ju ise võinud Tallinna järgi minna. Aga selleks, et Tallinnast kätte saada, peab ka sealt taotlema. Kummaline :)

Oled sa kindel, et ei saa teisest kohast kätte? Kui me perega passe käisime tegemas, küsiti igaühe käest eraldi, et kust soovite passi kätte saada. Sellest hoolimata suudeti üks dokument valesse kohta saata :) Kuna kiiret polnud, ei olnud sellest muud häda, kui et sai passi kaks päeva hiljem kätte.

Tartus sellist võimalust ei pakutud, spetsiaalselt uurisime kuna reis oli väga lähedal ja oli vaja nö back-uppi juhuks kui passi enne kord-nädalas-käivat-kullerit valmis ei jõuta. Õnneks jõuti, vastasel juhul poleks lennukile enam saanud.

Jah, minagi sain aasta tagasi kätte passi paari päevaga ning ID kaardiga läks kauem, seega kiirpass tundub tõesti raha raiskamine :)

Tere

Küsin siia alateemasse käiva küsimuse lisaks. Kas reaalselt on keegi ka teinud nii, et esmalt taodelnud tava menetlusega passi ja siis muutnud/ümberteinud kiirpassi menetluseks?!

Tere

Küsin siia alateemasse käiva küsimuse lisaks. Kas reaalselt on keegi ka teinud nii, et esmalt taodelnud tava menetlusega passi ja siis muutnud/ümberteinud kiirpassi menetluseks?!

Lisa passi taotlemise kogemus kellegil ehk?