Esmane kogemus Wizzairi kliendipoliitikaga.

Algselt lubas Wizz air Eesti lennundusturule tulla 2018 aasta aprillis avatava Tallinn- Kiiev lennuliiniga. Ostsime siis meiegi novembris piletid kahele sellele kavandatavale marzruudile kuupäevadeks 16- 18 juuni, maksumusega veidi üle 200€. (Sisaldasid määratud istekohti).
23.12 informeeriti meili teel esimese ehk lennu Kiievisse tühistamisest. Lubati peatselt telefoni teel ühendust võtta. Protsessi kiirendamiseks soovitati kliendil endal helistada. Kodukalt ühtki asisemat meiliaadressi ei leia kui info@ wizzair.com. Sellelt ma muidugi abistavat infot ei saanud. Soovitati taas vastavaid telefoninumbreid kasutada või siis kirjutada sisselogituna iseteenindus keskkonnas. Viimane toiming ka õnnestus, kuid teatati, et vastuse saamisega kirjalikule pöördumisele võib aega minna kuni 30 päeva. Taas soovitati helistada protsessi kiirendamiseks. Seda olin muidugi ka üritanud sest nende poolset kõnet olen nüüdseks üle kahe nädala tulemusteta oodanud. Ainult, et neile ei õnnestu ka helistada. Kuna nad veel Eestisse ei lenda pole nimekirjas ka meie teenindusnumbrit. Tuleb valida "muud riigid" ja leiab tervelt kolm eri keeltes klienditeenindust pakkuvat numbrit, aga seda ainult väidetavalt. Pole õnnestunud veel kedagi tabada. Mõni number lihtsalt ei toimi, teisel automaatvastaja millele teadet jätta ei õnnestu.
Niisiis lõpptulemust annab minul veel oodata. Tahtsin vaid teisi reisiselle informeerida võimalikest eesootavatest raskustest kui otsustate Wizzairi kasuks.

Wizzairi kontakt kust ma sain kiirelt abi - Customerrelations1@wizzair.com

Paistab, et märkamatult ja suurema kärata on Wizzairi tallinn-kiievi lendude algus nihutatud varem väljakuulutatud 19.aprilllilt hoopis 21.juunile. Teab keegi kommenteerida miks?

Väidetavalt olla viivituse põhjuseks liini opereerima plaanitud uue Airbus A320 lennuki valmimise hilinemine: https://theubj.com/news/view/ubjam-tuesday-december-26-2017 (vt viimane uudis)

Customerrelations e-postilt tuli minule vastus, et me ei aktsepteeri kaebuseid, mis pole sisestatud nende kodulehelt ehk minu kontolt seal siis. Kolmandal päeval õnnestus mul lõpuks see kaebus sealt ära saata, varem lihtsalt ei lasknud. Info telefoni numbrite juures on kirjas, et neile saab helistada ainult kohalikult numbrilt, nii et meil on nende kätte saamisega tõesti pahad lood. Olen samuti 30 päeva möödumise ootel, et oma rahasid tagasi saada, mille nad lahkelt tühistatud lennu järel minu wizzairi kontole virtuaalrahana kandsid.

Möödus natuke üle 20 päeva ja sain oma wizzairi veebilehel esitatud kaebusele ka kirjaliku vastuse customerrelation3@wizzair.com aadressilt. Lubati kogu summa tagastada. 5. päeval kanti 30€ võrra väiksem summa. Selgituseks vastati, et selle summa eest sain nende "discount clubi" liikmelisuse ning seda osa ei tagastata. Kui juba liikmelisus on siis nõutasin ka uue parooli kontole ligipääsuks. Sealt nähtub nagu oleks minul omandatud endiselt lend Kiie- Tallinn 21. juunil. Ei ole küll nendega kavas mittemingit lendu ette võtta.

Kui raha tagasi saadud siis pole ju probleemi. Võib-olla näitab sealt ostude ajalugu.

Jah, endalgi kogemus, et nendega ühenduse saamiseks on vaja täita iseteeninduses sisse logituna vastav vorm. Tuli seda hiljuta kasutada, kui 14 pileti soetamisel Riiast Islandile läksid kummalisel põhjusel pooled nimed topelt (ja pooled jäid piletita). Kuigi automaatne teade peale vormi täitmist ütles, et menetletakse 30 päeva jooksul, siis tegelikkuses tuli vastus üpris ruttu (järgmisel päeval). Edasine suhtlus käis kirja teel vastates otse siin juba mainitud aadressile customerrelations1@wizzair.com. Üldiselt oli suhtlus üsna kiire kuid suhtumine jäik - püüdsin selgitada, et ostsin just hetk tagasi piletid ja tekkinud on mingi viga. Pole ju loogiline, et soovin osta samale reisile mitu piletid samadele inimestele ning samuti ei taha ma juba ostetud pileteid tühistada vaid topelt nimed õigetega asendada. Operaatori vaatest midagi ei muutuks (ostetud piletite arv jääb samaks jne). Oleks olnud topelt üks või kaks nime, siis oleksin selle eksimuse enda näpukas arvanud, kuna aga topelt olid pooled nimed, siis minu seisukoht on, et tegu nende süsteemi veaga. Nede vastuväide oli, et logidest ei ole tuvastatud ühtegi süsteemset viga ning soovitusi oli kaks - a) tühista kõik piletid ja osta uued (tühistamise tasu oli kallim, kui pilet ise, st tagasi poleks midagi saanud (päris hea soovitus!) või b) kasuta nime muutmise teenust iseteeninduses, mille hinnaks oli 30 EUR inimene ühe suuna kohta. Sai siis nimed lisa tasu eest vahetatud ning esimesest kokkupuutest selle operaatoriga mitte just kõige paremad tunded. Lennud septembris, eks siis vaatab, kuidas teenus ise on.

Olen minagi kunagi nendelt pileti ostnud, Riiast Pariisi. Lennuplaani muutsid kolm nädalat enne lendu ja pakkusid asemele 2 päeva hilisemat lendu. Raha sai küll tagasi, aga suvel kolm nädalat ette teise firmaga pilet osta läks väga kalliks. Reaalselt nende lennukile pole jõudnud ja loodetavasti ei teki kunagi ka vajadust enam.

Olen lennanud paar korda nendega, uued lennukid ja teenus on täitsa normaalne. On jäänud parem mulje kui Ryanairist.

Nii huvi pärast, kas EL lennureisija õigused ei kehti sellel juhul nii et Wizzair peaks ikkagi su kohale viima kui lend ära jääb, näiteks 19. aprillil. Pannakse päevaks hotelli kasvõi ja siis teise firmaga kohale?

On tore lugeda teie kogemust. Ise mõtlen siin kas riskida osta septembri lõppu Tallinn Londoni liinile edasi-tagasi pileti kuna tundub olevat suht soodne.

mul umbes samasugune suhtlemis probleem MYTRIP.COM/ga.....juba 2 kuud moodas,aga posit.vastust pole saanud,saadetud mitu emaili,automaatvastaja tänab viisakalt,aga kysimus lahendamata siiamaani!

Mytripiga suhelda pole seni vajadust olnud ja ei oska kommenteerida. Nende kaudu ostetu on alati kätte tulnud. Londonisse pileteid ostes võiks ehk võtta mitte päris esimesteks nädalateks, mil nad alles alustavad väljakuulutatud lende. Kiievi puhul oligi nii, et nad lükkasid liini avamist paar nädalat edasi. Ei saadud vist uusi lennukeid plaanitud ajaks kätte.

Lennanud ka nendega mõned korrad Riiast ja pole ühtegi probleemi olnud. Lennukid ja personal tundub normaalsem olevat kui ryanairil. Ise lendaks nendega küll veel.

 Aasta tagasi reis Riia-Barcelona oli OK. Polnud millegi üle kaevata. 

Pileti hind oli ka olematu tol korral.

Olen lennanud nii Wizzairi kui ka Ryanairiga, ka lahendamist vajavaid probleeme on olnud mõlemaga, kus kumbki mingit initsiatiivi ei näidanud, irooniliselt võib öelda, et sooduspakkumiste hinnatase on minu selgroo murdnud. Vähemalt ei ole Wizzairil sellist jaburat random istmepoliitikat, nagu Ryanairil, ühel broneeringul istuvad siiski kõrvuti.