Filipiinide reisi eelarve

Tere, kas keegi oskaks öelda, kui palju võiks olla 2-nädalase reisi eelarve ühele inimesele Filipiinidele minnes, sisse arvestatult ka lennupiletid. Lugesin siit, et Palawani saart tasub külastada ja öömaja võiks ka ikka ok olla. Ja kas keegi annaks nõu, kuidas sinna kõige mõistlikuma hinna eest saaks, mõtlen siinkohal lennureisi. Soov minna 2011 aasta alguses. Tänud!

. . . Trip.ee toimetas veidi postitust ning tuletab meelde, et kohanimed algavad suurtähega.

min. 20000 EEK~1278 EUR

Odavlennufirmadaga Easyjet: Tallinn-> London Air Asia: London-> Kuala Lumpur + Kuala Lumpur->Manila + kohalik jätkulend valitud saarele

Finnair: Tallinn->Helsinki->Hong Kong + Cebu Pasific Air: Hong Kong->Filipiinide erinevad kohad

Uurisin seda Finnairi näidet märtsikuu lõpuks. TLL-HEL-HKG läheb ca. 10500 krooni ning sellele näiteks lisaks HKG-Cebu 2000 EEK. Muidu peaks kohapealsed lennureisid odavamad olema, kuid hetkel olid promohinnaga lennud otsa saanud.

Jah. Pead jälgima ja peale sattuma Finnairi sooduspakkumisele Hong Kongi.

Air Chinaga Stockholmist Hong Kongi. Vaata vaid, et sind läbi Chengdu ei viida - been there, done that. Hong Kongist Cebu Pacificuga.

Panin üles näite ühest võimalikust eelarvest, mis kulus Filipiinidel 2008/2009 aastavahetuse paiku. Üldiselt peaks olema võimalik kõik Excelist välja lugeda, aga lühidalt:

  • Finnairiga HKGsse
  • muud otsad Cebu Pacificuga
  • sel hetkel oli veel viisat vaja
  • marsruut HKG->Cebu->Bantayan->Bohol (Panglao)->Boracay->Manila-HKG
  • enda arust ei hoidnud väga kokku ja väga ka ei kulutanud (tegu oli jõulude ja aastavahetusega). Kulud on umbmäärased, aga nii ta umbes läks e suurusjärk on õige.
  • 2.sheetilt võid leida majutuskohtade nimekirja, mis ma enne reisi läbi töötasin peamiselt LP, TA abiga.

https://docs.google.com/leaf?id=0B5hYBSRjynoUZDFhZGI0NmEtMDg2My00MzI0LWI5MzMtYjQyYjY0MjgwYTZj&hl=en&authkey=CJTXp9AN

Tallinn - Amsterdam - Manila, KLM-il praegu otselennud ja jälle sõbrad Estonian Airiga. Nädal tagasi maksis juukselõikus Filipiinidel alla seitsme krooni, jeepny (e.kohalik marsa) alla kahe krooni, tunnine masseerimine kakskümmend viis ja söök koos õllega kolmkümmend. Loomulikult võid leida neid samu asju kümme korda kallimalt. Kõik sõltub eelistustest,

Teen sulle copy-paste'i enda reisiplaneerimise failist, mis sai koostatud enda Filipiinide ja Java ning Bali külastuseks selle aasta aprillis. Hinnad kahele (abielupaar siis), reaalsus erines kokkuvõttes ca 2-3kEEK ülesse poole. Eelkõige oli reaalselt kallim "transport kohapeal". Olime siis kahekesi, seljakottidega ja püüdsime elada suht mitte laristades, aga samas ka mitte vaid kuivikuid süües. Hommikuti ikka korralik hommikusöök ja õhtuti korralik õhtusöök restos koos rohke õlle ja muu napsuga. ehk on abiks: Lennud Eelarve Riia-Hongkong-Riia Turhish Airways 11 265 kr Lennud kohapeal kokku 7 siselendu 12 929 kr Muu transport kohapeal 5 000 kr

Toit ja jook 6 900 kr Ööbimine 10 549 kr Vaatamisväärsused, meelelahutus 4 000 kr muu 3 000 kr KOKKU 53 643 kr

Reisiplaan oli selline. Päevad, kus on hotelli nimi taga broneerisime eelnevalt ette, ülejäänud siis vaatasime kohapealt. kuupäev koht EEK/öö Hotell 3.apr laupäev Lennuk/Hongkong 4.apr pühapäev PP 580 A&A Plaza Hotel 5.apr esmaspäev PP/Sabang/PB? 300 6.apr teisipäev Port Barton 225 Greenviews Resorts 7.apr kolmapäev Port Barton 225 Greenviews Resorts 8.apr neljapäev El Nido 600 9.apr reede El Nido 600 10.apr laupäev El Nido 600 11.apr pühapäev Coron 300 12.apr esmaspäev Coron 300 13.apr teisipäev Coron 300 14.apr kolmapäev Manila/Buss 0 15.apr neljapäev Banaue/Buss 0 16.apr reede Jakarta 518 Prasada Mansion (hommikusöögiga) 17.apr laupäev Yogyakarta 714 The Phoenix Hotel Yogyakarta 18.apr pühapäev Yogyakarta 714 The Phoenix Hotel Yogyakarta 19.apr esmaspäev Indoneesia 300 20.apr teisipäev Surabaya/Rong 300 21.apr kolmapäev Bali 933 Novotel Bali Benoa 22.apr neljapäev Bali 933 Novotel Bali Benoa 23.apr reede Bali 933 Novotel Bali Benoa 24.apr laupäev Hongkong 1174 The Harbourview (hommikusöögiga)

Plaan külastada Filipiine märtsis. Kogu reisi eelarveks olen planeerinud 2 inimese peale ~3200 €. Igapäevasteks kulutusteks olen kahe peale plaaninud 100 €. Öömajad võiks jääda ~30 € kanti. Ülejäänu kulutaks söögi, joogi, nänni ja kohalikule maapealsele transpordile (kaasa arvatud igasugu tuurid jms.) Kas seda on vähe "harju keskmise" turisti jaoks?

Kohapeal oleks umbes kaks nädalat. Esialgu plaanis külastada Cebu ümbrust ja Palawani saart. Ilmselt rohkem selle aja jooksul ei jõuagi? Mida soovitate külastada mainitud piirkondades ja mis hotelle/guesthouse' soovitaksite antud piirkondades. Plaanis on käia ära Boholi saarel ja El Nidos, kuid kindlasti on seal palju muudki toredat või jõuab veel kusagil eemal miskit kaeda?

Kindlasti minge El Nidosse ja kui saate, siis alustage oma rännakut ka sealt. Ümbrus on hingemattev ja tegevust jätkub vähemalt nädalaks. Maad mööda kohalejõudmiseks arvestage päevakesega sinna ja päevakesega tagasi. Ise peatusime väikeses 4 numbritoaga hotellikeses, millel nimeks Inngo Tourist Inn ja hinnaks 20 € öö.

Boholi ja Shokolaadimägede külastamiseks võiks valida Cherrys @ Home Too Inland Resort'i. Hotell on ilus ja öö maksab 25 €. Samas Shokolaadimägedes käib ära ühe päevaga.

Filipiinide hinnatase on väga meeldiv ja 100 € eest 2 peale päevas elab ja seikleb kenakesti ära.

El Nidos soovitan ööbida Golden Monkey Cottages. http://www.goldenmonkeyelnido.com Kindlasti valida seal merevaatega majake. Kuigi El Nido keskusest sinna on 10 min jalutada, siis on see igat sammu väärt. Ka öösel sinna tagasi jalutada on täiesti turvaline. Verandal võrkkiiges lesides avaneb hingemattev vaade. Väga mõnus on ka öösiti seal kiiges keset loodusehääli olla, eemal linnamürast.

Kui palju peaks kahepeale kuuks ajaks filipiinidel arvestama kui lennukipiletid (ka siselennud) välja jätta? Läheme jõulude ja aastavahetuse ajaks (16.dets -15.jan) ning mingit luksust taga ei aja. Plaan järgmine: manila-palawan-bohol-cebu-manila Äkki oskab keegi ka siselendude teemal aidata. Mis ajal oleks kõige mõistlikum neid osta?

Mingi 20EUR ööbimine. 20-50EUR söök, jook ja lõbustused nii kuidas ise tarbite.

eks ta sinna 1500-2500 kanti tuleb vast.

Kuna see on taifuunide aeg veel, siis ärge väga nappi graafikut omale tehke. Jätke aega, et kui laevad ei liigu, siis ikkagi naabersaarelt lennujaama jõuaksite.

Palawani piletid ostaksin mina ca kuu aega varem ära, hiljem kipuvad need kalliks minema ja otsa saama. Cebul on rohkem lende.

Cebul vaadake, kuna Sinulogi festival on, sel ajal on linn umbes, hotellid täis ja lennud välja müüdud.

Laevapiletid on odavad (Cebu ja Boholi vahel siis, mujal ei tundu teil veeteed olevat), lennukipiletite osas hoidke Air Asia ja Cebu Pacificu FB lehtedel silma peal.

Jõuluperiood - majutus võiks jah kahene tuba alates 20 eurost olla. Toit+õlu alates 10 eurost per inimene. Minu meelest on filipiini toit suht kehv, nii, et selle peale eriti palju kulutada ei saagi :)

Endal kogemus veebruari kuust selline, et hotelli keskmine hind jäi meil 30 euri kanti öö. Seal siis sees mõni 40 ja mõni 20 eur öö.Eks sõltub kindlasti kellele milline koht sobib. Lahjem hommikusöök a.la 1 muna, kohvi ja röstsai, millest just kõhtu väga täis ei saa oli 3 euri ringis. Õhtusöök 5 eur kandis, kuhu lisandub ka siis õlle jms...kokku koos snäkkidega võib päevane joogi ja söögi kulu vabalt 15 eur nägu tulla. Kindlasti sõltub ka kõik kus saarel aega veedetakse.

tsiibule: siselendude jaoks tasub jälgida Cebu Pacifiku lehekülge. Nad teevad tihti PROMO pakkumisi.18.juulil ostsin Manila Puerto Princesa pileti järgmise aasta veebruariks 30 euro eest

Oleneb täpselt sellest, kes mida tahab ja kui suured nõudmised on. Ei ole olemas kohta, kus ei saaks normaalset hotellituba alla 20 euro. Kohalikes söögikohtades, kus on söök väga hea, pole lihtsalt võimalik kulutada päevas rohkem kui 5 eurot inimene, ei mahu sisse lihtsalt rohkem.

Taifuunide hooaeg on maist oktoobrini.

Vahet pole, kuna see "ametlik" hooaeg on. Viimaste aastate suurim taifuun, Haiyanm oli novembri alguses ja kui mina eelmisel talvel detsembri algusest jaanuari lõpuni Filipiinidel olin, oli seal sel ajal kolm taifuuni.