Helistamine välismaal

Hei reisiaktivistid! Kuidas te lahendate välismaal kalli helistamise minutihinna probleemi? Jah, vältida helistamist ja sõnumeerida;) Aga kui väga-väga on vahest vaja ka helistada / kõne vastu võtta, ehk on mõned nipid ja nõksud olemas, kuidas kulusid kokku õnnestub hoida.

Üks variant on kohalik kõnekaart, aga see aitab sinult siis, kui on vaja teha kohalikke kõnesid. Kodumaaga suhtlemise teeb väga vaevaliseks. Siis muidugi "meie oma" Skype :) Või siis see, mida ise kasutan kõige sagedamini - lihtsalt maksan :) Kui olen telefoni kaasa võtnud. Muideks, telefoni koju jätmine mõjub ka arvele üllatavalt salendavalt.

Sõltub, kus riigis oled. Näiteks Peruust helistasin tüdruksõbrale tänavaautomaadist müntide eest või kõnekaardiga. Tuli ikka odavam küll. Paljudes riikides on olemas interneti-telefoni "keskused", näiteks Hispaanias "locutorio-d", kust ka helistamine odavam. Hispaanias tunneb need kohad kaugelt ära, kuna palju mitte-hispaaniapärase välimusega inimesi seal sees ja ees tungleb. Vastuvõtvad kõned tuleb vastu võtta, või jätta võtmata:) Võib ka kuhugi lasta helistada, et endal odavam, näiteks hotellituppa. Vahepeal turustati Eestis mingeid x-sim-kaarte, millega sai 50+ riigis soodsalt rääkida. Kasutasin ise Tansaanias, toimis küll. Jah, ka skype, kui võimalik.

Hei internetikõnede spetsid! Tulge nüüd ja rääkige, kuidas see asi toimib ja jagage oma nippe. Palun!

On ka selliseid ettemaksuga SIM-kaarte, mille kõne hind on sama odav nii kohalikule kui välismaisele numbrile helistades, nt meil siin 0.28 CHF/minut. Seda muidugi siis, kui pidevalt ühes mobiilsidevõrgus viibida. Odav hind on saavutatud kõne vahepealse marsruutimisega läbi Interneti.

Internetikõnede jaoks on vaja olla võrgutatud :P Siin märksõnaks SIP, mõned teenusepakkujad pakuvad ka Eesti sissehelistamisnumbreid, nagu localphone.com 3,75 €/kuu. Mainitud operaatori kõneminut Eesti mobiilivõrkudesse maksab nt 10,3 €-senti. Eesti sissehelistamisnumbri eeliseks on, et Eestist helistades tuleb tasuda ainult riigisisese kõneminuti hind. netappel.fr pakub peale 10 € krediidi laadimist (+ ca 2.70 € varjatud kulusid teenustasu ja KM peale) tasuta kõnesid Eesti jpt fiksvõrkudesse 90 päeva vältel. Arvutisse või nutitelefoni tuleb installida ka tarkvaraline telefon (nt 3CX, CSip, sipdroid). NB! Tibide (s.h. meestsoost) puhul esineb siin oht, et kasutatakse andmerändlust Eesti SIM-kaardiga ja pärast arvet lugedes on silmad suured kui tõllarattad.

Internetikõne on sama mis Skype kasutamine ja see on isegi mu 3aastasele tütrele juba selge :)

Välismaal ringi reisides on kindlasti suureks abiliseks nutitelefon - kusjuures see ei pea tingimata olema trendikas iPhone, piisab täiesti ka algelisemast Androidist, mille hinnad algavad ca 80 eurost. Telefoni on võimalik installida Skype, sinna sisse logida ning seejärel helistada Skype kaudu kas teistele Skype kasutajatele tasuta või nt Eesti lauatelefonidele 2 senti/minut. Eelduseks on Wifi või 3G olemasolu, aga seda on vähegi kogenumal reisijal võimalik ikka leida - kohvikud, McDonaldsid, lennujaamad jne.

Ühes riigis pikemalt viibides on soovitav võtta sealse riigi kõnekaart, mis sisaldaks ka 3G interneti võimalust. Näiteks Eestisse tulijatele soovitaksin mina Tele2 Smarti, kus 12eurose laadimise eest saad kõneaega ja piiramatu interneti peale - logi mobiilinternetti räägi kasvõi Austraalia Skype kasutajaga tasuta. Sama kehtib ka teiste riikide puhul, nt Belgias pakub sellist paketti Aldi, kus saad osta poest stardipaketi ning siis tellida internet, maksumus kuuks ajaks 4€ ning seal sees 400MB internetimahtu, millest aeg-ajal kasutamiseks täiesti piisab.

Internetikõned ei ole tegelikult alati sama, mis Skype :) Skype'i vahendusel Eesti mobiilidele helistada on üsna kallis. Näiteks emt pakub internetikõnesid niimoodi: https://www.emt.ee/koned/internetikoned Ma kahjuks ise ei ole kasutanud, olen Elisas ja ei suuda ikka veel välja mõelda, kuidas neid kasutada saaks:(

Jah, EMTil on samasugune teenus, samuti Googlel jms, ent põhimõte on sama - tasuta saad helistada sama teenuse kasutajatele, teistele rohkem või vähem tasuline. Ning alati ei peagi kõiki mobiili teel tüütama, ka lauatelefoni teel on üllatavalt palju suhtluskonnast kättesaadav ning üleüldse on kasulik vahel telefonisõltuvust piirata, mis kindlasti on üks välismaal reisimise plusse :)

Väljaspool Eestit kõnede vastuvõtmine normaalse hinnaga on lahendatud 2 SIM kaardiga telefoniga.

SIM 1 on AirBalticCard, mis võimaldab tasuta vastuvõetavad kõned peaaegu 120-s riigis. Täpsem riikide nimekiri on siin http://airbalticcard.net/about-the-card/tariffs/

SIM 2 on kohalikust riigist ostetud kõnekaart, millele on suunatud Skype kõned (Üldiselt töötav lahendus, v.a. mõnikord on kuni 4 sekundine viivitus).

Tarmo247 - palju maksab Eesti mobiilidelt AirBalticCardile helistamine? Ise ei suutnud seda välja uurida...

Hinnad Top Connect Oü (AirBalticCard) numbritele Eesti mobiilidelt

Elisal 0.62 EUR http://www.elisa.ee/et/Eraklient/tugiinfo/artikkel/194

Diil 0.6174 EUR https://www.diil.ee/hinnakiri/diilkonekaart/erihinnastusega-vorgud

EMTil ei suutnud kodukalt hinda leida. Info vastas, et 0.60 EUR

Tele2 0.55 EUR http://www.tele2.ee/konekaart/sopradega_tasuta.html#tab2

AirBalticut kuskil Eesti võrgus sõbranumbriks teha ei õnnestunud (käisin nii EMT,Elisa kui Tele2-s asja uurimas). Ja mingit muud soodustust samuti ei leitud. Ega sellest AirBalticCardist ei teatagi suurt midagi.

Plaan oli selline, et mul on Eesti mobiilinumber ja siis suunan Eesti kõned AirBalticCard-ile, aga ise selle eest 0.60 EUR/min maksta on ikka palju.

Ja veel. 2010 kevadel soovisin AirBalticCardi kodulehelt SIM kaarti osta, aga Eesti ei olnud sel ajal nende riikide nimekirjas, kuhu seda müüakse. Nende infotelefonile helistamine kinnitas samuti, et Eetisse seda ei müüda. Kaardi ostin sularaha eest Riia lennujaamast, samast saab osta ka kõneaega. Kõneaega saab veel osta üle PayPali (testitud-töötab).

Kui 2011 kevadel kaart koos telefoniga ära varastati, siis 20 EURi eest saadeti uus kaart Eesti aadressile (sama numbriga). Ja 50 EURi eest olid nad valmis saatma selle kullerteenusega Keeniasse (kuna olin sel ajal Nairobis). Praegu on võimalik osta nende kodulehelt vargusekindlustus.

Veel: Mobiil-IDd sellele numbrile teha ei saanud

http://new.travelsimshop.com/EN/start Siin on veel üks samasugune travel sim kaart, omal kasutamiskogemused puuduvad, aga number hakkab +372.... Kui pool aastat tagasi võrdlesin, siis hinnad ja riigid olid samad, kui AirBalticCardil.

Tänud :) Eestist TopConnecti võrku helistamine jääb siiski liiga kalliks kui palju rääkida. Aga ega Sa ei tea, mis TravelSim'i võrgu nimi on, äkki sinna helistamine odavam?

EMT internetikõnede eeliseks on see, et üle interneti helistades toimib kõik samamoodi, nagu su moblal, st hinnad (tasuta firmasisesed ja perekõned jm) on samad, samuti maksad Eestisse helistamisel tavalist eestisisese kõne hinda. Ja samuti saad tasuta vastu võtta sinu mobiilinumbrile sisenevad kõned. Kasutada saad nii arvutiga kui mobiiliga (Nokia E- ja N-seeria, Android või iPhone).

TravelSim kontakttelefoni järgi otsides leiab Eestis firma CSC Telecom ehk siis sama Top Connect Oü

Mina kasutan skype out-i, see tähendab, et ostan köneaega(pakette ei kasuta)10 euro eest ja koos käibemaksuga 11,50 eurot. Siiski lobiseda saab ainult lauatelefonile helistades, mobiilile helistades neelab kiiresti ära 10 eurot. Pidi ju ka olema sama hind, mis Eestis olles.

Kas EMT internetköned on odavamad mobiilile helistades kui skype out-s.

Laadige endale telefoni selline app nagu viber ja saate netiühenduse olemasolemise puhul kogu aeg rääkida teineteisega tasuta ja messida ka . Eeldab mōlemal telefonil Viberi olemasolu.Nagu skype ainult mobla pōhine.

VoipCheap ja teised VoIP programmid.

  • laadima peab korraga aint 10 € + km
  • ühe laadimise eest saad 90 vabapäeva teatud riikide lauatelefonidele. (VoipCheapil saad siis möistliku kasutamise pöhimöttel teiste riikide hulgast ka Eesti lauatelefonidele helistada kuni 300 minutit 7 päeva jooksul tasuta.)
  • mobiilidele ja sageli ka lauatelefonide minutihind on Skypest soodsam
  • SMS saatmine on nt Saksas odavam, kui kohaliku kõnekaardiga
  • saab kasutada arvutil ja targal telefonil
  • võimalus kasutada ilma programmita ehk helistad kohaliku numbriga kohalikku kõnekeskusesse, kust kõne edasi suunatakse vastavasse riiki (maksad kohaliku kõne tariifi ja VoIP teenuse pakkuja hinna)
  • kohutav klienditeenindus
  • SMSid ei jõua alati saajani kohale, kuigi programm väidab vastupidist
  • nt Saksa mobiilinumbritele helistades kuuled sina hästi aga teine pool sinu jutust põhimõtteliselt aru ei saa (viga ei ole arvutis)[Eesti lauatelefonidele helistades on kvaliteet OK]
  • võib jutuda, et peale 30 minutit tasuta kõnesid õeldakse sulle juba, et oled mõistliku kasutamise tingimusi ületanud (300 min)ja maksad edasiste kõnede eest

SJPhone

Kui oled Elioni klient, saad selle programmiga helistada eelpool mainitud SIP kontot kasutades VoIP teenusena Elioni hinnakirja järgi. Toimib ka teiste operaatoritega, kel oma SIP või VoIP server.

Antud programmi kõnekvaliteet jääb märgatavalt alla Skype omale.

On olemas kõigele alternatiiv, naiteks 3 korda on odavam kasutada valismaal sellist teenust nagu http://www.voipclub.biz Mis on 2 kuni 3 korda isegi odavam kui skype, kui on olemas nutitelefon, näiteks Androidiga voi isegi iPhone siis saab kasutada erinevaid AAP ja interneti levialas helistada ja isegi konesid vastu votta kuna saab rentida ja osta virtuaalseid telefoni numbreid.