trip-krainetrip-ukraine-dark
Ilm Balil

Plaanime minna veebruari keskest kuni lõpuni Balile (2009). Palun tagasisidet ilmas osas. Meie programm on olla laisk, viibida rannas, näha ära ilusad kohad ja seda nii 3*-4* moodi.

Jah, veebruar on pigem vihmane.. Suvel on kuiv. Aga vihm on pigem tugevate hoovihmadena. Eelmisel veebruaril oli ka kuivi päevasid. Päevitamise mõttes tuleb päikeselised päevad täiega ära kasutada. Samas päevitub nahk seal vist ka pilves ilmaga kuigi palju (?) .. Ka saare ringreis tehke siis päikeselisel ilmas kui on alguses, igaks juhuks. Veebruari alguses seal on muide kohalik uus aasta. Ma ei tea hetkel öelda, mis ajal see täpselt on, ma ise jäin sellest ilma.

Mainiks, et pigem märtsi alguses, nimelt eelmisel aastal oli 6 vastu 7. märtsi. Juhtusime seal olema. Väga omapärane kogemus. 6-ndal kella viiest oli suurem osa kaulemisest lõpetatud ja õhtul toimus suurte monstrumite rongkäik. Need olid papjee- mošeest (vist oli nii selle käsitööliigi nimi) ning kahe- kolme meetri kõrgused koletised, kes (mis) viidi siis mere äärde ja võeti pead maha, et kurjad vaimud lahkuksid saarelt ega leiaks tagasiteed. 7. märts oli "Silent day" vaikne päev, kus ei tohtinud viibida väljaspool oma territooriumi ega ka lärmata, et pahad vaimud ei leiaks tagasiteed ja lendaksid üle saare. Hotellides toimus küll enam- vähem igapäevane elu, kuid välja polnud viisakas minna ning rannas ka ei saanud viibida. Suisa kohalik patrull käis rannas. Ujuda sai hotelli basseinides. Õhtu veetsime küünlavalgel. Võiks pikalt laialt sellest rääkida, aga... Ja veel, et nende uus-aasta on meie mõistes liikuv, kuna ka nädal on teise pikkusega. Kes soovib seda kogemust, tasuks enne uurida aastavahetust.

Sellel aastal on see kuupäev 25 märts ja vaikus kestab kuni 26 märtsi sydaööni

Tahaksin minna detsembri algul mõneks nädalaks Balile puhkama, aga uurisin, et sel ajal on wet season. Kas keegi teab, millised ilmad sel ajal seal täpselt olla võivad ning kas on mõtet sinna sel ajal minna? Kui mitte, kas keegi oskab soovitada mõnda muud kena ja soodsat paika?

Ette tänades!

Eelnevate aastate ilma-ajalugu uurides saab iga paiga kohta mingigi orienteeruva info kätte. See kõik olemas. Jälgides aastaid ja detsembri kuid on seal tõesti selline wet season ajajärk, kuid kohati. Kohalik Indoneesia Bali ilmajaam Jakarta Soekarno-Hatta annab väga ülevaatlikud pildid, tabelid ja graafikud selles suhtes. Klõpsige natuke erinevaid aastaid sellel kuul ja pilt peaks selgemast selgem olema. Alati tasuks reisi planeerides heita pilk ka Google Earth´le. Panen siia üles saidi, millega tutvudes saate ise otsustada, kas minna või valida teine kena ja soodne paik. http://www.wunderground.com/history/airport/WIII/2008/12/1/MonthlyHistory.html?MR=1

Ilm oli hea: mõnikord päeval ja öösiti sadas (2009 veebruar-märts) aga see ei seganud avastuspuhkust mille käigus sõitsime palju ringi, ööbisime erinevates kohtades (sh Nusadua, tunnen kaasa paketireisijad) ja oli üldse väga chill. Pole veebruari ilmal häda ka midagi kui just suhkrukuubik pole.

et kas ikka nov-dets julgeb Balile minna....kas need vihmad on seal hooti ja tugevad voi kestavad yhtlaselt hommikust ohtuni ja ohtust hommikuni? Vaatasin ka eelnevalt soovitatud wounderground.com, aga paraku jaab sealt jah arusaamatuks, mis tahendab vihmane.

Novembri algus oli veel täiesti ok. Vihma saime vaid mägedes.

Oleme märtsis sattunud vihma kätte. Kolme nädala jooksul 4 korda. Pool tundi kuni tund kallas nii, et ei näinud poole meetri kaugusele ja vee kõrgus bungalode vahel ulatus põlvini. Tund-poolteist peale vihmasadu oli maapind sama kuiv kui enne vihmahoogu. Ja päike siras taas endiselt. Ja üldse, vahet pole, kas reisid nov-dets. või veebr-märts, hoovihmad esinevad ikka. Nii et hoovihmad on lühiajalised, aga võimsad. Aga suvekuudel pidi kuiv ja palav olema ning kosed ja jõed on veevaesed, nii et raftingut ja muid veemõnusid metsikus looduses on väga vähe. Mägedes esineb aga rohkem uduvihma ja seda tavaliselt pealelõunasetel ja varahommikustel aegadel.

Ilmaennustus Balil ja tegelik ilm

Ise lähen Balile jaanuari lõpus ja olen jälginud pikemat aega ilma Balil. Iga päev vihm-vihm ja vihm Kas tegelikult ka on nii, et sajab praegu pidevalt?

Olime veebruaris, kus peaks ka kõva äikese teema olema. Oligi aga ainult öösiti. Päeval kordagi sellist vihma ei tulnud, et oleks tavapärast elu seganud. Ilmselt on see kinni asukohast nn kus pool mäge olla, tundub, et Nusa Dua jäi õigele poole :P

Meil näitas ilmaennustus ka terve aja vihma (nov.3nädalat)aga tegelikult õiget sadu ei olnudki,kohati tibutas natuke ja meie tegemisi see küll ei seganud.Oli lihtsalt natuke pilvine.

Vaatame ka Bali poole, plaaniks minna veebruaris,kuidas siis ilm on, kas tasub minna???

Kanakari: vaata ilm on juba selline veider asi, et see ei ole igal aastal ühesugune. Vaata kasvõi praegu siin samas Eestis aknast välja. Eelmisel aastal olid hanged ja krõbedad miinuskraadid, täna hommikul samal ajal +9 ja maa must. Mina käisin Balil üle-eelmise aasta juuni lõpus. Ilmad olid enamasti ilusad ja päikesepaistelised, kui sadas siis sadas ikka "korralikult" ja maksimum tund aega järjest. Üldiselt oli ikka päikeselisi päevi kõvasti rohkem kui vihmaseid, kuid kohalikud ütlesid, et nii palju pole sellel ajal seal tavaliselt kunagi sadanud. Aga üldiselt on looduse poolt ette nähtud nii, et vihmaperioodil sajab rohkem kui kuival. Ja kuna jaanuaris on Indoneesias vihmaperiood, siis sajab kohe kindlasti rohkem kui juunis/juulis. Keegi ei oska sulle ju "täpset" ilmaennustust nagunii öelda :)

Sama oli siin, enne minekut vaatasin ennustust, esimesel nädalal lubas ainult ühte puhast päikselist päeva ja palju pilvisust ning vihma. Kohal olles 12 päeva (nov-dets 2011) oli 2 poolikut päeva pilvist ilma (sooja ikka 35 kraadi) ja umbes 4 ööl sada vihma. Nii, et tegelikult olid ikka väga ilusad ilmad.

Kas ma peaksin muret tundma kui meil toimub Bali reis täpselt kuu aja pärast ja hetkel juba ilmateade näitab koguaeg et seal kandis sajab vihma? Kas tõesti juba vihmahooaeg nii tõsiselt alanud või see mööduv nähtus?

Ette tänades info eest, Merle

Olime Balil 9-17.veebruar 2013. Tõeline vihmaperiood teoreetiliselt. Vihma tõesti sadas- ühel õhtul ca kell 19.30 kuni 21.00- sadas kohe mõnusalt, tõeline troopiline padukas. Olles keset saart mägedes sadas ka korra aga ainult seal üleval, muidu ilm soe, mõnus ja päikeseline. Ühel päeval oli vines, vihmani ei jõudnud ja sooja oli +33 vähemalt. Ülejäänud ajal paistis päike lagipähe ja ainult lootsid mõnele pilvele:)

Me olime Balil 11.02 - 15.02 ja ühel õhtul tuli ca 10 minutit kerget vihma :)

Olen Balil (17.04- 03.05.2013, peatun Nusa Duas). Sooja on hetkel 31 kraadi (real feel 38 kraadi), taevas pilvitu. Vihma sadas vaid 18.04 hommikul 2 tundi - mõnus leevendus kuumale.

Hei... on keegi praegu Balil. Kas ongi nii hetkel, et sajab rohkem kui kuiva on?