Juulis Hurghadasse? Kas kannatab olla kuumaga?

Võimalus minna juulis koos lastega Hurghadasse, aga kas see on mõistlik? Kardan, et kuumus võib liiga karm olla. Jagage palun kogemusi, kes on käinud juulis Hurghadas. Kas kannatab väljas olla või ainult varahommikul? 

Kui 30-40 kraadi sooja ja tuulevaikus ei häiri,siis palun,milles asi,aga lastest on kyll kahju!

Päike tõuseb juulis kell 5, seega varahommik on 5-6. Siis jääb 30-35 kraadi vahele. Tavaturist sööb peale kella 8 hommikusööki ja siis läheb randa, õhk siis 35-40. Päike loojub enne kella 19, ilm hakkab talutavaks minema peale kella 21. Pimedas ujuda muidugi ei tohi.

Variant: äratus kell 5, kaks tundi rannas ja siis hommikune tualett, kell 9 hommikusöök. Hommikusöögi ja lõunasöögi vahel veel pooleks tunniks kuni tunniks randa ( päikesevarju olemasolu muidugi kohustuslik). 
Peale lõunasööki kolm tunnikest magamist hotellis, et varahommikuseks ärkamiseks valmis olla. Õhtul animatsioon ja muidu logelemine.
Teoreetiliselt tehtav kui lapsed väga virisejad pole.
Alla 6-7 aastaste lastega küll minna ei tasu.
Juulis puhkavad kohalikud, valgeid turiste kohtab siis harva.

Pole küll Egiptuses käinud, aga aasia kogemustest rannikul olles 35 kraadi ringis päeval on enamvähem talutav. Sama temperatuur kuskil suuremas linnas kõik selle sudu ja aroomi keskel tekitab küll põrgukatla tunde. Kõik taandub nüüd selle taha mida mõeldakse  sõna all võimalus. 

Võimalus on saada palju päikest agaon võimalus saada ka päikesepiste või kuumarabandus. Kunagi sai Mais käidud Sharmis, päike kõrvetas ka läbi juuste peanaha ära, päeval ei olnudki muud kui toas istuda sest palavus kurnas nii ära.  Kuskile ekskursioonile ei saanud minna sest need minibussid olid hullem kui saunalava (kuigi väidetavalt konditsioneeritud). Suuremate lastega võiks veel minna sest kui juhtub hotellis hea wifi olema saavad nad selle kõige kuumema aja ära sisustada, kuid väiksemate lastega kindlasti tekib probleeme.

Kusjuures, wifis võib kodus ka istuda. Ei saa mina aru, mis häda on südasuvel kuhugi 40+ juurde end piinama minna, kui kogu Euroopa, kodust rääkimata on käeulatuses.  Mida aasta edasi, seda vähem on soov suvel kuhugi reisida, eriti sellise mai puhul nagu sel aastal, kus ilm oli ilusam kui lõuna pool. Soojale maale on mõistlik D vitamiini koguma minna, kui kodus seda ei saa, kultuuri-, matka jne reisid on muidugi teine asi.

Kuna küsimus oli, et kas on mõistlik: ei, ei ole :)

Olen nõus eelpool kirjutajatega,et meiesugustel, jahedama kliimaga harjunutel, ei ole väga hea mõte juulis, ja veel  lastega,minna Hurgadasse,
puhkama,kus on temperatuur varjus vähemalt 40+.See asi lõpeb raudselt
päevad läbi konditsioneeritud toas  istumisega ja kas siis on sellel reisil üldse mõtet.
Ma muidugi ei tea,mida tähendab ,,võimalus minna"-see võib muidugi asja
muuta,mis iganes tähenduses.
Olen Hurgadas aprilli lõpus olnud ja näinud,et isegi kohalikud töötasid ehitusel öösel,et vältida päevast kuumust ja päeval ehitus seisis.
Tänavu tundub,et Eestis on ka kena suvi,aga, kui ikkagi mõte minna kuhugi,
siis soovitaks  Euroopasse Vahemere ümbrusesse-seal on temperatuurid meiesuguste põhjamaalaste jaoks juulis talutavamad nii 30 tuuris.

Olin mehega juuni 2016 Veneetsias, temperatuur oli kuskil 30-32 kraadi. Meil mõlemal hakkas  paha (nõrkus, iiveldus) ja seda hoolimata faktist, et otsese päikese käes me eriti ei viibinudki. Siis  lubasin endale, et Europaasse (sisemaale) rohkem küll suvel ei lähe. Nüüd olengi käinud mai lõpus või septembri alguses.  Aga eks inimeste sooja taluvus on väga erinev. Mul on kaks sõbrannat, kellele meeldib väga, kui hotellist välja astudes kuumapahvaks näkku lööb. Mul jällegi neelab kuumus kogu energia ära, vahest on selline tunne nagu pohmell oleks. 

Kusjuures mulle on silma jäänud, et praegu on päris palju häid lennupakkumisi Europaase, ka juuliks. Ei kujuta ette, miks peaks Hurgada kasuks otsustama, kui analoogse hinnaga alternatiivid on saadaval. 

See on väga individuaalne, kuidas kuumus sobib. Mulle sobib kõige paremini 35, samas mõni tuttav on juba 30-ga täitsa läbi, otsib jahedamat. Mina Eesti 15-20 kraadiga külmetan pidevalt...


Lastega tuleb muidugi ettevaatlikum olla, need kuumenevad kergemini üle.

Juulis on seal veel palavam kui praegu. Kohanemiseks kulub vähemalt 10 päeva, praktiliselt kaks nädalat. Kuni selleni oled pmst zombi. 1-2 nädalane trip jääb liiga lühikeseks - ei harju ära. Kui kondikat ei kasuta, siis alguses öösel magada ei saa - tiksud poolteadvuseta olekus. Kui kasutad kondikat, siis see võib teha üsna kõva müra. Kondikaga võid ka toalõksu jääda. Üsna kindel, et lapsed ei vingu - nad kas ei jaksa, või kohanevad kiirelt ja naudivad seda. Linnas pole midagi teha, linnast välja minna ei ole soovitav. Ainuke koht kus veidigi olla jaksab on merel. Meri olekski ainuke arusaadav põhjus praegu sinna minekuks. Aga kui mõte juba peas keerleb, siis tuleb ka ära käia, sest see jutt siin ei maksa midagi.

Lapsi võib saunas treenida. Päikese käes on ca 40-kraadise varjutemperatuuriga üle 90 kraadi. Küta saun 90-100 vahele ja mõõda, kui kaua lapsed vastu peavad koos riiete ja tingimata mütsiga. Sama kaua kestavad ka juulikuises Egiptuses päikese käes ja olla on sama mugav.
Ise olen käinud Luxori püramiidide vahel uitamas sellise temperatuuriga,  seal varju teatavasti ei leia, ega mõnus polnud, kui lagipähe paistab.
Kõik kohad olid täis hoiatavaid silte päikese käes temperatuuriga (reeglina oli 90+/- mõned kraadid), kohalikud suutsid küll kuidagi oma pikkade burkadega ringi lasta.

Kuumataluvus on piisavalt individuaalne. Siin saab vaid üldist nõu anda. Mõtle nüüd järgi, mis toimus teil kodus kõige kuumemal suvepäeval. Ja siis liida sinna veel natuke juurde. Kui istusid toas ja kuumus piinas, siis ära sinna Egiptusse mine. Istudki jahedas toas korraliku raha eest ja vaatad aknast palmi. Kui oli mõnus soojus, siis taludki kuuma. Mõte saunas lastele katse teha on päris loominguline lähenemine. Ma ei ole kindel kas sauna 90 saab selle Egiptuse päikesega võrrelda. Pigem vast sauna 70?? Niiskus on ka lisategur.


Eesti ettearvamatu kliima põhjal mingeid pikaajalisi plaane teha ei saa. Sel kevadel saab kodust ilma kiita, mõnel järgmisel aastal kiidame neid, kes taipasid siit lõuna poole päikese järgi minna. Võin oma kogemusest öelda, et enamasti kuulen suvel eestis olijatelt infot pigem vihma või jaheda ilma kohta. 

Viibisin 2015. aasta suve suure kuumalaine ajal Kesk-Euroopas, temperatuur oli 34-38 °C. Enda kogemuse järgi võin öelda, et väga hull ei olnud ning veetsin enamuse aja ikka väljas, mitte siseruumides. Muidugi mitmeks tunniks päikese kätte jääda ei suutnud, aga näiteks linnas mööda tänavaid jalutades valisin varjulisema tänavapoole ning võimalusel tegin keset päeva ka puhkepause (kohvikud, kaubanduskeskused, muuseumid jms kohad, kus palav ei olnud). Sellise palavaga on tähtis juua palju vett, muidu on peavalu ja pohmellilaadne enesetunne garanteeritud.

Arvestades seda, et Hurgada on mere ääres, saab ujumas käia või ennast lihtsalt märjaks kasta ning leevendust pakub ka meretuul. Peale päikeseloojangut saab ka mõnusalt linna peal ringi jalutada, nii, et pole midagi hullu. Iseasi, kuidas lapsed seda taluvad..