trip-krainetrip-ukraine-dark
Kaks kanget ja teemant naha all

No mina olen mees, kes palju käind ja palju näinud ka, aga seda, et teemant õmmeldakse reisi ajaks naha alla pole varem näinud. Nimelt: Kanal 2 saatesarjas Kaks kanget Lõuna-Ameerikas õmmeldakse saatejuhile Teet Margnale teemant naha alla. Kaasa antakse teemanti tunnistus ja soovitus myya see, kui koik muu on kadunud-varastatud.

Minu jaoks ikka ülim lollus: I. on teemanti ikka ullult ohtlik myya, II. kui sult varastatakse, tõmbab selline tunnistus taskus kahtlemata tähelepanu - ja pole välistatud, et moni tänavapoiss sulle operatsiooni hakkab tegema.

Armsad reisilised, mis on teie kogemused.

margus Tarmo

Produtsendil tuli mõte, mismoodi promo teha. Nagu näha, õnnestus.

Noh, Margna on antud juhul ise produtsent. Ju ta teab, kuidas asja huvitavamaks teha. Esimene saade oli ju üsna mage, teemant oligi vahest ainuke intriig asja juures. Ma arvan, et üldjuhul nii ei tehta.

Soomlaste samalaadses saates "Madventures" tehti seda sama asja juba paar aastat tagasi. See "kaks kanget" tundub olvat suht lahja koopija sellest soomlaste saatest.

See teemandi teema oli saates intrigeeriv jah. Et nagu on hea mõte ja samas pole ka. Ju siis härra teemandimüüja maksis mingid reisikulud kinni ja tegi endale reklaami. Sest saadet vaadates tekkis kohe mõte, et kui mina oleksin röövel ja näeksin varastatud asjade hulgas teemandi sertifikaati, siis tekiks kohe küsimus....et KUS kohas siis teemant on?!:) Edasine on juba "dela za tehniki". Kusjuures ega piinata polegi väga vaja...piisab välisest vaatlusest. Arm on ju suhteliselt värske ja märgatav.:D

No minu loogika ütleb, et enamus juhtudel, kui sind röövitakse või sult varastatakse, siis ei jää röövel või varas sinult võetud varandusega tutvuma, vaid üritab ikka sinust võimalikult kaugele jõuda, et vältida vahele jäämist.

Kas seda saadet kuskil webis näha saab või on kordus tulemas? Aitäh.

Neela alla narkotsiga täidetud kondoom. Ja kui raha pihta pannakse- müü valget pulbrit kuskil tänavanurgal. Ah jaa, kolmas variant on hakata elundidoonoriks :) Kui tõsiselt rääkida, siis saate seisukohast tekitas väikest intriigi, aga sertifikaadi jätaks küll koju. Või jätaks mõne EU-riigi saatkonda.

Eriti totter on see, et Margna liikus koos kambaga või vähemalt kaameramehega. Tänapäeval on olemas ju rahasaatmisviise mitmeid. Võid ju reisile võtta tühje pangakaarte 10 tk, kuhu saad lasta kanda raha suvalisel hetkel. Ma arvan, et teemanti ostjaid on maailmas vähem, kui pangaautomaate.

Mina veel mäletan ka seda sarja.:) Mulle väga meeldis! Aga ma ei mäleta kahjuks, kas neil soomlastel teemante vaja läks või on need naha all siiani:)...

Äkki isand Margna pani teemanti sinna, kuhu venkud rõõmukuule panevad. Siis ei tekita ju kahtlust. Ja äkki sai mingi oma-aegse unistuse ära täita.

Mida siinsed külastajad arvavad, et kas Teedu osa selles saates on ekstreemsus või tavaline turistikas?

See on sama palju ekstreemsus, kui rabamatk või suusareis oma autoga Slovakiasse. Kajakiga Osmussaarele on juba kõvem sõna, kuid ka mitte ekstreem või kui, siis ehk alates 12 m/s lääne- ja idatuultega. Teedu oma vaid pikem ja elamusi rohkem. Põhimõtteliselt tavaline seljakotikas. http://trip.ee/node/28174#…

Mina saan aru, et saade toob vaatajani lihtsalt kaks erinevat reisimise tahku. Üks siis Jõekalda stiil, mis on omane paljudele ka meie endi kaasmaalastele ehk siis peenutsemine ja reisimine ühest luksuslikust hotellitoast järgmisesse, vahepeal peatudes ka mõnes massiturismi sihtkohas, adumata oma ümber olevat tegelikku eluolu.

Teine ehk Margna stiil ei ole mitte ekstreemne vaid ekstreemsem. Ekstreemsus sõltub ju suuresti ka inimese personaalsest vaatenurgast. Sellele kes alati on reisinud Jõekalda stiilis, tundub Margna stiil vägagi ekstreemne. Teisele, kes üksi ja seljakotiga pool maailma läbi on rännanud, ajab tõesti sõna ektreemne selles kontekstis näo muigele. Arvestada ju tuleb ka seda, et saade on tehtud keskmisele tüüpilisele eestlasele, kelle jaoks igasugune reisimine on küllaltki ekstreemne tegevus.

Paraku on see saade ikkagi suht lahja välja kukkunud, eriti just Jõekalda osa. Tundub nagu ta ei saaks reisimise ideele üldse hästi pihta. Samas nii paljude foobiatega tegelasel ongi vist reisimist keeruline nautida :)

Keegi tele- ja raadioinimene võiks meie reisisaadetest ülevaate teha. Kasvõi "kohvrisse" looks kirjutada (ajakirjad on vist liiga aeglased selle jaoks).

Muidu - kõik, mida ma ise telekast reisimise kohta näinud olen, on masendavalt pealiskaudselt. Viimati nägin ühte Siiditee reisi saadet. Reis oli ise kindlasti tore ja seltskond meeldiv, aga saade... Igale teemale on üks minut: "Käisime templis, mägedes, väga äge oli" - "käisime võõrastemajas, kõrbes, väga äge oli" - "sõitsime autodega, kõrbes, väga äge oli". Mitte midagi teada ei saanud, mingi kaleidoskoop ainult.

Need "prominent külastab kuulsaid kohti" on sama nutused olnud.

Niisiis, mida tasuks Eesti reisisaadetest üldse vaadata-kuulata?

Kersna saated on igati tasemel ja Uhhuduuri sõite nautisin ka täiega. Seega on minu arust siiski paljuski selle taga, mis tegijatel endal kõrvade vahel on, sellest sõltub ka tulemus. Tiina Parki produtseerituid saateid üldjuhul ei vaata, aga L.Priimäe tekst Poola reisil oli ülimalt hea.

Aga Siiditee ja Rollingud - noo ei tea, justkui dzhiipidega kihutamine teeks inimesed mereaikeks ja seetõttu on ka saated sellised mereaiked.

Äkki hoopis siin ei saada mõne mehe reisimise ideele hästi pihta. Äkki mõni ei pea krooniliselt rotti panema ja oma üüratu seljakotiga putukatest kubisevas haisvas hostelis eluolule "pihta saama". Ja, jumal hoidku, kui ketser veel heas kohalikus restoranis peaks "peenutsema" - viskad kohe suurest kadedusest sussid püsti, halvustaja?

krt. Keegi tõstis mu postituse siia, kus nn. proffid vastavad. Ma oleks oodanud just tavakasutajate arvamust üldfoorumis.

Jõekalda osa jääb jah kehvaks. Kusjuures, mitte sellepärast, et ta 5* hotellides ööbib ja "luksust" naudib, vaid sellepärast, et see tundub selline kehva näitemäng. 5* hotellides ööbides ja peentes restoranides süües võib väga hästi reisimise ideele pihta saada, sealjuures ümbritseva vastu tegelikku huvi tundes ja reisimist nautides. Aga Jõekalda osa ei vea seda välja, pigem nagu kergats, kes on kogemata reisile sattunud ja ei oska sellega midagi peale hakata.