Kas immigratsioon Euroopasse on läinud üle piiri?

Ma tean, et see on väga tundlik teema, kuid millegipärast ei lase see mind kuidagi lahti.

Lendasin hiljuti Emirates'iga Dubaist Stockholmi ja maandumisel panin tähele, et valgete inimeste arv sel lennul oli umbes 5%. See polnud minu päris esimene rahvusvaheline lend ja olen veidi lennanud ka igasugustes pärapõrgutes. Kuid see, et lend Euroopasse seda kohe üldse ei meenuta, oli üllatav.

Ok, võibolla mõjutas minus suhtumist see, et pidin resoluutselt paremaid jahimaid saatma murjani (ja ma tõesti ei kasuta siin sõnu väga kergekäeliselt), kes oli üsna ülbel moel sisse seadnud minu eelbroneeritud aknaalusele istmele.

Ma olen muidu vist see klassikaline tolerast. Mul on poogen homoabieludest, sest see lihtsalt ei puuduta mind ja mind ei häiri homod/lesbid karvavõrdki. Ma lihtsalt ei oska neid võtta kuidagi teistmoodi, kui heteroseksuaalseid.

Samamoodi püüan ma olla päris mõistev kõikidest muudest rahvustest inimeste suhtes. Olles elanud nii Aafrikas kui Aasias, on maailmapilt selles plaanis paratamatult avardanud.

Aga jah, kuskil on see piir. Ma jätkuvalt eelistan Bullerby lapsi koraanile.

Ma arvan, et see teema võiks siit kaduda sama äkki, kui tekkis.
Põhjendus: kõik portaalid on seda teemat täis ja päris kindlasti ei jää ükski neist viisakuse piiridesse.
Räägime ikka reisimisest.

See teema oli mõeldud vaba teema alla, aga tehnilistel põhjustel see päris hästi ei funka.
Ma siiski loodaks viisakuse piiridesse jäävaid arvamusi.

Lugupeetud teemalgataja on ehk veidi kahepalgeline. Nüüd äkki ei meeldi nn murjanid. Küsimus - milleks, kelle rahade eest ja mis projektide raames on siin ja seal elatud ja kohalike aidatud. EI saa olla lõputult valivalt ja mugavalt salliv.

Arvestades rahvastiku loomulikku juurdekasvu Euroopas, peab nentima, et probleem on nii ehk naa. Seega kontrollitav immigratsioon on igal juhul parem, kui kontrollimata rahvaste ränne. Iseküsimus on, kas väga leebe ja kõiki Euroopas normiks olevaid õiguseid tagav käsitlemine sobib ja sulandab teistest kultuuridest ning traditsioonidest pärinevat massi.

Ja eraldi kohtunikule: me kõik oleme mitte ainult kahepalgelised, vaid väga mitmepalgelised.

Viimati lendasin araabiakeelsele maale veebruaris. Thomas Cooki Brüssel - Agadiri lennukis oli silma järgi 80-90% reisijatest Belgia pensionärid ja lastega pered. Selle üle, kas eurooplaste massiturism Aafrikasse on üle piiri läinud, ma tollal kahjuks ei mõelnud.

Siin on nüüd pisike vahe. Thomas Cook teebki chartereid ehk on reisikorraldaja, Emirates teeb regulaarlende.

Sõitsin hiljuti Simple Expressiga Põlvast Tallinnasse. Tartus panin tähele, võro murrakut kõnelevate inimeste osakaal ol 95%...
Migratsioon siin väikesel maakeral on paratamatu nii kohalikul, kui globaalsel tasandil.
Suudan vaadelda seda kui nähtust ilma eriliste sisemiste emotsioonideta. Fakt, et valged surevad välja ja teised tulevad asemele ei ole ju midagi uut.
Minu soovitus oleks pigem, et naudi sõitu kuniks jagub ning ole viisakas kaassõitjate vastu :)

Rahvaste ränne ei ole midagi uut. Ajalugu on korduvalt näidanud, et kontrollida seda nagunii ei suudeta. Suhtun paralleelselt, külmaks jätab.
NB! Minu arust olid murjamid mitte murjanid :)

hbert, lihtsalt täpsustuseks, Belgia Thomas Cook on nii reisikorraldaja kui lennufirma, nende piletid on kõrvu Brussels Airlinesi ja Ryanairiga ka üksikmüügis broneeritavad.
Isiklikult ma nahavärvis ja viisakuses otsest seost pole kogenud, küll on seda märgata haridustaseme osas.
Mis Dubai-Stockholmi otsa puudutab, siis ju pole rootslastel väga Dubaisse asja. Või on araablastel hoopis Rootsi asja. Kõige tõenäolisemalt pigem teist, 2016. aastal olla Rootsi AÜEsse omi tooteid eksportinud 630 miljoni euro eest (7x enam kui Rootsi eksport Eestisse, samas kui rahvaarvu vaid 4x enam) ent importinud 60 miljoni euro jagu, mistõttu võib arvata et eks kõrbepojad ostureisil käisid. Ega ilmaasjata keegi end ju mingisse plekk-kolakasse ei suruks :-) võib ju spekuleerida, et äkki palusid need 95% kohemaid asüüli, ent ma pisut kahtlen selles.

Eeldame, et enamik reisijaid kasutasid Dubaid ümberistumispaigana.

Ehk näitab seda, et Rootsi külastamiseks sobib vaestele murjanitele 6 tundi + ümberistumine Dubais + 6 tundi lend?
Sellal kui rootslased eelistavad Stockholm - 10 tunniga otse sihtpunkti lende?
Ehk on reisijate arv otselendudel piisavalt suur, et need lennufirmad ei pea murjanite maal odavpakkumisi tegema, vaid on orienteeritud rohkem rootslastele (kes saavad Rootsist alustades alates 400-500 euroga edasi tagasi)?
Ja seetõttu murjanid on valiku ees, kas lennata oma kodumaalt otse Rootsi 800-1000 euroga või Emiratesiga kaks korda kauem, aga 500 euroga?

Võtsin hetkel suvalise Aasia linna - Stockholm lennud hilissügiseks. Aeroflot ruulis odavaimana, seejärel tuli Emirates ca 570-600 euroga, otselend Stockholmi oli 1200 eurot.
Vahetasin suuna - Emirates/Etihad/Turkish jne Stockholmist alustades 450-500 eurot (lennu kestus 20-24 tundi), otselend Stockholmist 600-650 eurot (lennu kestus 10-12 tundi).
Ma rootslasena lendaks otse. Murjamina lendaks Emiratesiga.

Võib tõesti olla, et Emirates on Stockholmi lennates odavaim variant. Stockholm on päris tihti kauglendude alustamiseks üks parimaid alguskohti. Aga veidi ootamatu, et rootslane Stockholmi suunduval lennul juba sedavõrd haruldane nähtus on. Positiivse poolena - EU passisabas oli vaid paar inimest ja mul oli parasjagu kiire.

Olen lennanud korduvalt Stockholmi ja tagasi Iran Airi ja Ethiopian Airlinesiga. Rootslaste nahavärviga inimesi on lennukis pea alati olnud 5 % piires. Erandiks on mõni üksik kord, kui lennukisse on sattunud mõni väiksem Rootsi või Norra turismigrupp. Ja neid lende olen väikeste vahedega teinud juba pea 15 aastat ning olulist muutust pole selle aja jooksul toimunud. Emiratesiga pole seni lendama sattunud ja nende püsiklientuuri kohta ei oska midagi arvata.

Töötan Rootsi kruiisilaeval juba 10 aastat.Viimastel aastatel on moslemiperesid reisimas väga palju.Kahjuks on nende käitumine laeva kauplustes lihtsalt kohutav.Rääkimata sellest, millised näevad välja nende kajutid.Ja ülbed on nad ka.Lennuk või laev, neid on järjest rohkem!Mulle see küll ei meeldi!

Kui keegi tõesti pole aru saanud siis käib islami sõda euroopa vasru....see kui me peidame pea liiva alla probleemi ei lahenda....
Miks hiina keelustab moseesisid ja ei taja neist midagi kuulda..jaapan...auatraalia...tegelikult suures osas kagu aasia v.a indoneesia ja malaisia..aga tuletagem meelde ka afganistaani ...iraani 40 aastat tagasi...
Tuleks jälgida protsessi..ja see ytleb yheselt,et rootsi on juba langenud kahjuks....
Ka mina olen tolerantne ja ei oma kellegi vastu midagi aga kui see midagi ohustab minu kodust olemist....minu laste ja ladtelaste turvalisust ja keskkonda kogu selle laias tähenduses...kas see on ikka tark tegu pea liiva alla peita? Ja veel niikaua kui neid on 1..2 ..3 on ok aga nagu rohkem...siis näete mis lennukil või laevas toimub...sama ka yhiskonnas..kui meie meedia ei kirjuta rootsis! Täna 2017 no go tsoonidest ei tähenda see et neid olemas pole....
Probleem on ja suurem kui mõni endale tunnistada tahab kahjuks...
To mihkel..kahjuks yhel hetkel see viisakas kaassõitja lõikab sinul või kellelgi midagi läbi...kui sa ei tee nii nagu ta tahab....sellised sinisilmad surevad kahjuks tõesti välja....

See mis nüüd tuleb, liigitub suurte sallijate silmis räigeks vihakõneks.

Mis küsimus see veel on? Loomulikult on see sisseränne ületanud Euroopa taluvusepiiri. Vaadake lahtiste silmadega ringi. Pea liiva alla peitmine probleemi ei lahenda. Kodus on kodused kombed aga võõrsil pead arvestama võõrustaja kommetega. Minge mõnes moslemiriigis napis riietuses tänavale ja vaadake, kaua te jalutate. Hea kui eluga hotellini jõuate. Aga see rändtirtsude parv vallutab Euroopat ja arvab, et neile tuleb tagada hea elu. Lisaks nad käituvad täpselt nii nagu oma kauges kodukülas. Reaalseid sõjapõgenikke on seal vähe.

Osa neist "sallijatest" kas saavad sisserännanutega sehkendamise eest mingil moel raha või siis loodavad ka piruka juurde trügida. Ei usu mina, et nad kõik nii sallivad on. Võtku siis murjamid oma koju ja aidaku neid oma raha eest. Mingi protsent on ka selliseid lillelapsi ja roosade prillidega tegelasi, kes maailmas toimuvast miskit ei jaga ja on nõus lausa vabatahtlikult laskma ennast ära kohitseda. Või siis loodavad suure südamega lihtsalt aidata. Maksumaksja raha tuleb ka minu taskust ja ma ei ole sellise laristamisega nõus.
Eesti kehv kliima ja riigi tegelikult kehv elujärg hoiab neid siit natuke eemale. Samuti on meil kordades rohkem inimesi, kellele riigi ja meie laste tulevik korda lähevad. Neid inimesi üritatakse igatepidi sildistada ja mutta tampida. Õnneks on üha rohkem inimesi aru saanud, et kolli kapis pole. Koll on kapist jalga lasknud ja toimetab üha jultunumalt.

Nüüd lõpuks mainin igaks juhuks, et kogu selle massi sees on mingi kaduvväike osa normaalseid tegelasi. Kahjuks rikub ülejäänud suur mass kogu pildi. Meil kõigil on oma tuttavad moslemid või neegrid, keda me normaalseks peame ja kes ongi sellised. Kahjuks tuleb otsuste tegemisel lähtuda siiski suurest pildist.

Mulle väga meeldis eelkirjutaja esimene lõik: "Minge mõnes moslemiriigis napis riietuses tänavale ja vaadake, kaua te jalutate. "

Mõned minu arvamused:

1) President kasutas mõistet komberuum. Meil ei ole kombeks jalutada kott peas. Veel palju asju ei ole meil kombeks. Kes tulnud, arvestagu seda.
2) Sisserände lubamisel tuleks rakendada punktisüsteemi, mis sõltub haridusest ja võimetest.
3) Abivajajaid tuleks aidata nende kodus. Nad peaksid ka pigem ise kodus asjad korda tegema, mitte põgenema. Inimsmugeldamine on kuritegevus.
4) "Mustade" tööde tegemine on Läänemaailmas probleem, mis sisserännet soodustab ja selle lahendamiseks head võtit ei ole. Võimalik, et lahendusi pakub automatiseerimine ja robotiseerimine.
5) Islami suhtes on piirangud ja kahtlused õigustatud kuni selles usulahus "džihaadi" - uskmatute sunniviisilist pööramise või likvideerimise õigust ametlikult ei revideerita.
6) Läänemaailma vaevab kolonialismiajast pärit "valge mehe süü", mida soovitakse lunastada. Saksamaal on süütunnet teatud põhjustel veel rohkem.
7) Eestlastena peaksime arvestama, et ida-eurooplasi vaadatakse paljudes riikides samamoodi kui meie vaatame "murjaneid". Viimaste suhtes tuntakse punktis 6 nimetatud "valge mehe süüd". Idaeurooplaste suhtes nii palju mitte.
8) ja KÕIGE TÄHTSAM - üldistades tuleks ikkagi eeldada, et maailmas, igas riigis, rahvuse ja usugrupi hulgas on korralikke, toredaid, abivalmis või vähemasti neutraalselt tavalisi inimesi rohkem, kui kaabakaid, kes soovivad sulle kaubikuga otsa sõita või sinu rahakoti varastada. Vastasel juhul on küünikuksmuutumist raske vältida.
9) ja LÕPETUSEKS: usalda allahi, aga kaamel seo kinni :)

Võimalusel vihakõnet vältivat ja oma kogemusi jagavat debatti sellel teemal tasub jätkata.

Iga kultuur defineerib ennast vastandumiste kaudu.

Meile harjumuspärane kultuuriruum ja väärtusruum tundub meile "õige", sest me oleme selle sees kasvanud.

Sarnaselt on "õige" ükskõik milline teine kultuuri- ja väärtusruum seal sees kasvanuile.

Sellist asja nagu objektiivselt "õige" kultuuriruum ei ole olemas :) Kuigi meile meeldib mõelda et just meie oma on see kõige "õigem" - confimation bias on ikka töös igas inimese mõttes.

Ma arvan, et paljudele siin kirjutanutele (mina kaasa arvatud) oleks abiks palju sügavamalt mõne teise kultuuri- ja väärtusruumiga (antud kontekstis siis islamimaailmaga) kokku puutuda ja seda mõista. Nii oleks võimalik meie enda oma noile Teistele palju paremini seletada. Inimkultuur baseerub ikkagi meie aju füüsilisel ehitusel, mis on meil kõigil täpselt sama sugune, seega on ühisosasid rohkem, kui paljud arvata oskavad.

Ja maailma pärivad pigem hiinlased või indialased.

See ei ole see "kas", vaid pigem "miks". Iibe kehva olukord Euroopas ja rahvastiku vananemine, mis toob kaasa sotsiaalsete kulutuste koorma järsu suurenemise ja pensioniea kõrgenemise, ning siit tuleneva kestva töökäte vajaduse. Ja vastupidi rahvastiku kiire juurdekasv ja noorte osakaalu kiire kasv araabimaades, mille majanduslik, hariduslik ja sotsiaalne tase ei jõua rahvastiku kasvule kuidagi järgi jne.

Ehk toimib ühendatud anumate põhimõte ja kuidas seda katkestada mina küll ei tea. Varem või hiljem peavad ka Põhjamaad vastama küsimusele, kas jätkata kristlike/agnostilistena, või võtta omaks islam.

Mis puudutab töökäte vajadust, siis siin olen eelkirjutajast teisel seisukohal: väga paljud töökohad on liikunud Aasiasse, enamus igapäeva tarbeesemeid on valmistatud Hiinas või kuskil mujal, aga mitte Euroopas. Töötajate puudus võib pigem olla teenindus sektoris, sest valgenahalisi ei huvita madalapalgalised töökohad.
Immigratsiooniprobleemi lahenduseks pakun vorst vorsti vastu põhimõtet: soovib üks meilt Idamaadesse kolida, saab sealt üks meile tulla. Tundub ju õiglane?

Nõustun ilmselgelt vihakõnet jõuga allasurunud Meelise arvamusega.
Immigratsioon Lähis-Idast on vägagi üle piiri juba.
arusaadavalt on see probleem pika ajaloolise taustaga, algas sellest ajast, kui eurooplased üritasid kogu maailma koloniseerida ja nüüd inimõiguste taustal üritavad selle eest oma moraalset võlga tasuda "sõjapõgenikke" vastu võttes.
Olen väga rõõmus, et nimetatud põgenikele Eesti kliima ja toetuste vähesus ei meeldi. Palun südamest - ärge muutke tingimusi paremaks!

Ei mõista mitte selle teemapüstituse eesmärki siin foorumis. Kas on soov saada tripile kõvasti külastatavust (odavat populaarsust) juurde? Kui vihjata mõnele seltskonnale (või ajakirjandusele), et selline teema siin on, kirjutatakse kommentaarium hoobilt täis ja sellest saaks lõdva randmega foorumi kommentaarirohkeim teema. Siis võiks veel ju teha paar teemapüstitust Savisaare, vaktsineerimise kasulikkuse/kahjulikkuse ja Trumpi teemal. Kõiki annab kenasti ka reisimisega seostada.

Kahjuks nii on, et vananev ja kahanev Euroopa rahvas jääb siin lõpuks vähemusse. 50 a. pärast näeb see Euraasia nurgake täitsa teine välja rahvastiku mõistes. Selles mõttes teema püstitusest ja inimeste murest saan täitsa aru...miks mitte seda siin foorumis ka arutleda. Savisaar ja Trump on rahvastiku küsimuse juures ajaliselt ülikiirelt mööduvad probleemid, kuigi ega ei keela keegi ka nendest vaba teemat tekitamast. Kas see arutamine siin midagi päästab aga kergem äkki hakkab:)

ma kasutasin eelmine aasta sama liini Dubai-Stockholm, aga kuna olin kursis, et Euroopas (eriti Saksamaal ja Rootsis) kaib "vallutamine", siis ei imestanud, et muulaseid rohkem kui valgeiod lennukis. Olin selleks valmis, ja just jalgisingi selle pilguga, mis mass sinna Euroopasse randab. Ilmselt moned juba monda aega Euroopas olnud, nuud kaidi puhkamas. Sama oli ka Finnairi lennuga moned aastad tagasi Singapurist Helsingi, musta nahavarviga uritasid stuardessiga soome keeles raakida.

Kuule Rännumees, see pole odava populaarsuse tagaajamine. Probleem on tegelikult päris tõsine. Sellest tulebki igal pool rääkida, sest tihti püütakse jätta muljet, et asi pole ju eriti hull ja esineb ainult mõningaid puudusi. Kahjuks jõuab see mõnele alles siis kohale, kui nuga kõril või nuttev tütar koju tuleb, räsitud olemisega ja trussikud ribadeks.
Kui sa tõesti Rännumees oled, siis kas tahad väita, et Euroopas pole toimunud drastilisi muudatusi suurlinnade tänavapildis ja õhtustel tänavatel? Üksikuna pole tõmmud mehed tegijad aga kambakesi on neid kuulda juba kaugele. Mine Euroopas poodi ja vaata kuidas nad kõva häälega üle poe räuskavad. Ma saaks mitu A4 lehte näiteid tuua. Kui need väiksed killud kokku panna, siis tulemus teeb vägagi murelikuks. Kui sa neid asju ei näe või need sulle normaalsed tunduvad siis sinusuguste apaatsus meid tapabki.

Aitäh, meelis, minu mõttele õpikunäite lisamise eest.

Ilma, et ma oleks avaldanud ainsatki seisukohta antud teema sisu kohta, on mul kõri praktiliselt läbi lõigatud ja tütar vägistatud. Sest sellega iga endast lugupidav sisserändaja ju tegeleb, eks? Ootan huviga ka teise poole geniaalseid ja vähemalt sama demagoogilisi mõtteavaldusi, kuidas meile migreeruvad vaid kõrgelt haritet arstid, insenerid ja IT-spetsid. Siis läheb pidu lahti ja klikke muudkui tuleb.

Kordan oma mõtet veelkord (ja ühtlasi viimast korda siia teema alla kütet lisades), et mul isiklikult on kopp ees, et igas kuradima foorumis või iga uudisnupu all, kus on vähemalt 10 kommentaari, jõutakse sellesama teemani ja hakatakse saagima. See on Euroopa jaoks väga tõsine teema, kuid mul on hinge roninud kahtlus, et Eesti netikommentaatorid seda foorumites lõuates siiski ära ei lahenda. Aga kui lahendate, siis jõudu selles!

Olen end selles teemas pikka aega tagasi hoidnud. Ei ole "tolerast" ega ka paremäärmuslane. Üritan selles teemas orienteeruda ja üritada näha tegelikku olukorda. Ja seda on kuradi raske teha. "Noad on kõri peal ja tütred vägistatud" - no andke andeks, olen üritanud neid olukordi leida, koldades nii euroopa suurlinnades, käies legendaarses Malmö getos ja Stockholmi no-go tsoonides. Ei suuda neid leida. Hiljuti tuli sõber Calaist läbi. Küsisin getode ja laagrite kohta - ei ole - on tõsised turvameetmed. Pidevalt levivad klipid, mis presenteerivad tohutut horrorit. 90% neist paljastatakse kui võltsingud. Vene meedia on teadaolevaltpanustanud suurelt, et külvata paanikat meie ühiskonnas, tekitada lõhestumist ja äärmuslust, levitada sallimatust. Ja meie nö "kasulikud idioodid" levitavad kogu seda propagandat täiel rinnal.
Eks ma muutusin nüüd Tolerastiks suure algustähega. Ei, ma ei poolda massiimmigratsiooni ja burkakeelud on igati OK. Aga ma ei suuda jagada ka fanatismi, mille kohaselt peaks kaks tooni tõmmuma inimese nägemisel tõrvikud ja hangud välja tooma ja haarangu korraldama.
See teema siin foorumis on täpselt see, mida vaja. Tekitada arutelu, diskussiooni ja üritada leida ühist seisukohta. Kõikvõimaliku jama levitamine facebookis on viimane, mida meil täna vaja on.

Mulle ei meeldi majanduspõgenikud, kes ilusate mobladega vehkides valivad riiki, kuhu " elama " minna, iga pakutud riik neile ei sobi. Ei meeldi tänaval/metroos jne. päevade kaupa hängivad/mittemidagitegevad ( noorte ) kambad, keda näen pidevalt Euroopas reisides.
Samas valdav enamus põgenikke põgeneb reaalse sõja/tapatalgute eest. 99,9 % vähemalt püüab kohaneda, aga meie näeme ikka seda 0,1 %-ti, kes teeb terrorit, laamendab, lõugab, varastab jne. ja seda kõike võimendab kremli propaganda ja temale kasulikud idioodid. Vaevalt, et KÕIK eestlased, kes kümnete tuhandete kaupa stalinlike "vabastajate" eest 1944-.ndal Eestist läände põgenesid, kohanesid seal. Pakun, et ka kuskil 99,9 % kohanes, olid tublid kodanikud, aga kaduvväike osa mitte ja see pisike osa tegeles näiteks ka kuritegevusega, et end ära elatada. Mis tunne siis oleks olnud neil, kui näiteks Rootsi oleks teatanud, et tulistab ida poolt saabuvate põgenike paadid põhja.
Ehk siis, ei maksa üldistada

Ütleksin, et kasutajal 'jaanusm' on lihtsalt vedanud, kui tal teadlikult on otsinud ohtlikke olukordi, kuid ei ole leidnud.
Paraku toimuvad sellised vahejuhtumid tänapäeva Euroopas ilma neid otsimata ja tavaliselt üsna ootamatult. Sealjuures olenemata vanusest, nii et vägistatu ei pruugi üldsegi tütar olla, vaid hoopis naine, ema või vanaema. Näljasele kõlbab kõik :(
Aga eks ju, pole vaja üldistada, kindlasti on tegu rahuarmastavate inimestega, kes lihtsalt otsivad armastust.

Tänane uudis Postimehest:

Möödunud nädalal vägistati Leipzigis Rosentali pargis tervisejooksu teinud naine. Kohalik politsei soovitas seepeale naistel paaris jooksmas käia, et ohtu vähendada. See avaldus ärritas linnakodanikke, kelle meelest selline soovitus on ohvrisüüdistamine ning politsei ülesanne on naistele turvalisus tagada.

Vägistamisohver oli viiekümnendates eluaastates naine, kelle tundmatu mees tõmbas rajalt kõrvale, peksis teda käte ja jalgadega näkku ning vägistas nii jõhkralt, et naine vajas erakorralist operatsiooni, edastab Daily Mail.

«Parem on joosta vähemalt paaris ja kellestki möödudes alati enda ümber ringi vaadata,» ütles Lepzigi politsei pressiesindaja Uwe Voigt pärast rünnakut. «Muidugi võivad inimesed ka üksi jooksma minna, aga siis peab olema tähelepanelik.»

Kohaliku meedia vahendusel ärritas see väljaütlemine nii linnaelanikke kui poliitikuid, kes nõuavad, et politsei midagi ette võtaks. Linnapea Burkhard Jung tahab tänavatele ja parkidesse rohkem patrullivaid politseinikke, kelle nähtavus suurendaks kodanike turvatunnet.

Viimase kümne aastaga on Lepizig suurenenud 100 000 kodaniku võrra, kuid Lepizigi politseijõud on omakorda kahanenud 200 politseiniku võrra. Kuritegevus on aina tõusnud ja rahvas on mures.

Politsei püüab naise kaasabil vägistajast fotorobotiga pilti koostada. Kirjelduse järgi oli tegu 25-35-aastase tumeda nahaga mehega, kel on tumedad juuksed ja hooldamata habe.

Viide ka algallikale:
http://www.lvz.de/Leipzig/Polizeiticker/Polizeiticker-Leipzig/Vergewaltigung-im-Rosental-Leipziger-Polizei-prueft-Hinweise-auf-Serientaeter

To kirssand, see Rootsi näide ei ole eriti pädev. Põgenikud kes siit läksid olid pmt samast kultuuriruumist, ainuke erinevus oli keel. Rootsi ühiskonda sulanduti tõenäoliselt väga kiiresti. Pakun et neid protsente kes nö halvale teele läksid ei saa siinkohal võrrelda. Hetkel on suur osa Euroopa põgenikest teisest vähe agresiivsemast usust ja see tekitab konflikte. Soovitakse oma õigusi jne. Hea näide youtubest ühest konfliktist

Valge naine "napis" riietuses ei ole"ei keegi" nende jaoks ja nii neid vägistamise asju ikka ja jälle juhtub. Ei tahaks muidugi ka siin üldistama hakata- meediasse valge mehe vägistamised nii lihtsalt v-olla ei leki ja need pealkirjad ka ei müüks nii hästi.
Samas jah, hetkel on 1% nendest sisserändajatest s..pead aga mis protsendini siis ootama peaks, et hakata ka selle teemaga tõsisemalt tegelema?
Rännumehel selles mõttes õigus, et siin kommentaariumis seda probleemi ära ei lahenda. Tekitame ainult negatiivseid emotsioone kohas , kus võiks tegelt rääkita vähe positiivsematel teemadel...nagu reisimine:)

Millest küll selline küsimuse püstitus? Igale Aafrika, Aasia, jne elanikule peab olema tagatud soovi korral võimalus asuda elama Euroopasse, tema poolt soovitavasse Euroopa riiki. Lisaks tuleb igale soovijale eraldada eluruum, abirahad ja kõik muu juurdekuuluv. See on vajalik kasvõi juba ajaloolise ebaõigluse heastamiseks. Samuti on Euroopal puudus töökätest, tulijad on ju valmis kohe tööle asuma ja meie kõigi heaolusse panustama. Loomulikult rikastavad tulijad ka manduvat euroopa kultuuri. Kes veel sellest pole aru saanud, on rassist ja tuleb vaikima sundida. Kui muu ei aita, siis euroopalike kriminaalseaduste abiga.

Just, Sebastien - on vaid must ja valge. Ei ole mingeid varjundeid, on vaid äärmused. Ja kui sa minu moodi ei mõtle, siis oled sa teine äärmus.

Ma ei arvagi, et me selle probleemi siin foorumis ära lahendame. Ma ei ole kategooriliselt nõus mingi tossikese stiilis mõtlemisega, et mina olen väike inimene ja minust midagi ei sõltu. Ja katsun siis rahulikult halli hiirekesena ebameeldivate asjadega kohaneda ja leppida. See on "munadeta mehe" tundemärk. Üksikisikuna ma narkokartelli ka ei likvideeri aga ma ei kavatsegi sallida trepikojas liikuvaid sõltlasi, kes naabri ukse taga järgmist doosi ootavad ja nurka kusevad. "Kiusan" järjepidevalt politseid, sest ilma kiusamiseta nad ei teagi midagi teha. Samuti saab ainult suurema survega sundida poliitikuid midagi ette võtma. Muidu kuuleme meediast, et meil siin paar äärmuslast ei salli immigrante aga muu rahvas tahab neid küll aidata.
Heaoluühiskond teebki inimesed liiga tolerantseks ja sallivaks. Kristlik moraal lausa õpetab, et keera ikka teine põsk ka ette, kui laksu saad. Aidata tuleb neid, kes seda tõesti vajavad ja aidata saab siiski see, kellel on selleks vahendeid. Liiga ausad ja head inimesed saavad kahjuks nuheldud ja hilisem tarkus võib hiljaks jääda. Meedia ka ei taha väga sellest rääkida. Kölni juhtum sai avalikuks hiljem, kui asja kinni mätsida ei õnnestunud.

Kust tuleb eestlase vaenulik suhtumine? Kui sulle surutakse sallimist jõuga peale ja keeldutakse asja ratsionaalset külge nägemast. Kui sa näed, kuidas pagulast poputatakse võrreldes kohaliku töölkäiva inimesega. Mitte ainult meil. Mu Saksamaa tuttavad on ka kõik leilis, kui nad näevad, mis summad nende taskust laiali loobitakse. Selline jõupoliitika on viinud sinnani, et sugulase tüdruksõpra solvatakse tänaval tänu nahavärvile. Mõned aastad tagasi talle naeratati. Aga ta pole kuri, sest ta saab hästi aru, miks nii on.
Rääkides Rootsi põgenenud eestlastest, siis neid ja tänast põgeniketulva ei saa kuidagi võrrelda. Eestlane oli sama kultuurne kui rootslane ja soovis lihtsalt ellu jääda. Tänased põgenikud on oluliselt jultunumad oma nõudmistes. Kindlasti oli ka Rootsi põgenenud inimeste seas kurjategijaid ja sulisid. Aga väita, et ka praeguste tõmmude kodanike seas on santlaagreid kaduvväike osa?? Halloo, kas tõesti??? Ma ei kavatse ka väita, et kõik või pooled. Rõhutan veel, et üksikuna on nad korralikumad aga kambas saab karjavaim võitu. Seepärast ongi suurlinnades neid palju ja asi terav.
Mina küll vabatahtlikult näiteks Malmö Rosengardenisse ei lähe. Ma olen ka hallis tsoonis autoga sõitnud, hunnik relvi laskevalmis. Midagi ei juhtunud aga uuesti sõita justkui ei isuta. Enne mind polnud ka nädal aega juhtunud. Aga ilmaasjata neid relvi autosse ei võetud.

No ma ei tea, kuseva narkomaani pärast politseid tüüdata, võiks parem koridori ukseluku peale mõelda või midagi. Eriti arusaamatu minu jaoks, kui jutust käivad läbi veel fraasid munadeta meestest ja muidu tossikestest. Minu rüblikueas oli ka Eestis piisavalt no go tsoone kus võõra ilmusel oli rahast ilmajäämine ja ketukas garanteeritud. Ja miilits ei teinud midagi kuna ise olid loll, et sinna ronisid.

Tere,

Seoses teema algatuses mainitud lennuga.
Otsin hetkel veebruari koolivaheja lendu Phuketisse. Meie peres on 5 inimest- mina, abikaasa ja kolm tütart. Silma on jäänud Qatari lennud vahemaandumisega Dohas.

Ma ei ole ise varem Qatari, Emirates, Ehiad jne lennanud. Siit lugedes tekkisid mitmed küsimused:

  1. Kas me oleksime ilmselt seal lennukis nagu loomaaia eksponaadid. Kõik ümberringi rättides ja mitte euroopaliku kultuuri ja käitumisnormidega?
  2. Kas see võib olla minu perele ohtlik?
  3. Kas Aeroflot oleks parem valik kui Qatar Stockholmist?
  4. Millist lennufirmat võiks eelistada, arvestades, et viiele inimesele Finnairi otselennud jäävad ilmselt liiga kalliks :(

Jah, kindlasti võib olla ohtlik. Araabia tava kohaselt valitakse iga lennu alguses reisijate seast üks valgenahaline, kes lennu kordaminekuks rituaalselt ohverdatakse. Vallalised tütred pannakse muidugi enne lennu lõppu juba mehele.
Nali naljaks, aga kaugele maale minekuga käib kaasas mitte-euroopalik kultuur ja ka Tai ei ole Euroopa riik, kuigi Phuketis võib enesele seda illusiooni lubada. Turvalisim variant on mitte nii kaugele minna ja nautida euroopalikku talve, kus kokkupuuted mitte-eurooplastega on vähendatud miinimumini.

Wow jutu jätkuks, sai kunagi lennatud Johannesburgi Saudi Arabia airlinsiga Jeddahist ja need olid ainukesed korrad elus, kus ma tundsin ennast eksponaadina, kuna terve lennuk oli täis ainult kaltsupäid. Muidugi see laga mis lennukist maha jäi oli ka kohutav, kui tagant järgi mõrlda.

Tere, loen Buldooza jutust välja, et kõik on Bueno!
Ohtu pole, eksponaadina ei tunne ja kõik on sõbralik.
Milleks siis üldse see teema, kui kõik on normaalne ja hästi?!?

wow juttu lugedes tekib küsimus, et kuidas üldse nii piiratud inimesed suudavad foorumi üles leida?
Kindlasti on korduvalt maailma parimaks lennufirmaks valitud Qatariga lendamine puhas loto, vaid võitjad väljuvad lennukist eluga:)
Või noh, eks tänapäeval olegi rumalus normaalsus ja naiivsus voorus.

Küll on kahju, et inimesed irooniat ei tunne. Aga olgu.

Mina saan küll teie iroonilistest kommentaarides aru, et proovite mulle läbi lillede öelda, kui loll ma olen.

Ma proovisin ka tegeõikultläbi lillede uurida, kus on tegelik probleem. Aga ega sellele ei viitsi vist keegi mõelda, kui tekib võimalus end kellegi peal välja elada.

Annaks keegigi konkreetse vastuse, kui problemaatiline see moslemitega ühes lennukis sõitmine ikkagi tegelikult on.

Milles on tegelik probleem?

Seletage palun lahti.
Selles mõttes võtan rumalaks olemise omaks.

Probleemi pole. Päriselt ka.
Qatar Airwaysiga ei sõida mingid põgenikud. Sama ka kõigi teiste lennufirmadega. Põgenik, kellel on raha lennupileti jaoks ja vastavad dokumendid, et teda lennukisse lastakse, on ikka hoopis teise klassi põgenik, kui need, kellest enamasti jutt käib.

Ja igasugused sarnased teemad, mida meie meedias ja foorumites pidevalt kedratakse, viivadki lõpuks selleni, et esimest korda veidi Euroopast kaugemale minnes (või veidi erineva lennufirmaga lennates jne) on inimene reaalselt hirmul, et kõik ongi nii nagu siit ja sealt lugeda võib.
Või mis Euroopast välja, paar aastat tagasi oli paljudel vähem reisivatel inimestel isegi Viini minnes suur hirm, et sinna pole ühtegi eurooplast enam alles jäänud ja kas ikka tasub minna. Kusagil tripi avarustes peaks see teema veel alles olema.

Kuna trip on üks väheseid eesti foorumeid, mida ma regulaarselt kasutan, siis kogu see muu internetis toimuv sama teemaga seotud elu on jäänud minust väga kaugele. Ja reaalses maailmas pole viimaste aastate jooksul mingeid kohutavaid muutusi silma jäänud. Ei Euroopa suurlinnades, Lähis-Ida riikides (neis, kus hetkel sõdu pole), erinevate maailma piirkondade lennukites ega mujal. Jah, Euroopa suurlinnades on suurenenud terrorirünnakute oht ja see on reaalne, Aga see oht on õnneks sadu või pigem tuhandeid kordi väiksem kui Bagdadis või Kabulis. Osad jätavad sellepärast mõned sihtkohad külastamata ja see on täiesti arusaadav. Samas teised reisijad on hakanud vaikselt tagasi Damaskusesse ja Iraagi Kurdistani valguma ning Iraanis on juba aastaid tõeline turismibuum. Eks valulävi (mitte otseses mõttes muidugi :) ) on kõigil erinev.

Miljonid inimesed lendavad iga päev kõrvuti erinevate riikide lennufirmadega, erinevat usku inimesed kohtuvad täiesti sõbralikult erinevate maailma linnade tänavatel jne. Rõhuva enamuse jaoks on maailm jätkuvalt väga lahe ja turvaline koht elamiseks ja reisimiseks. Naudi neid võimalusi, mis sulle on antud. Käitu teistega nagu tahad, et sinuga käitutakse. Kui keegi on nõme, siis sa ei pea ise samaga vastama. Jne

Juhtusin lugema toredat raamatut ja julgen soovitada teistlegi silmaringi laiendamiseks. Palju erinevaid teemasid ja teema arendusi.
Hardo Aasmäe - "Tähelepaneliku loodusvaatleja märkmed. Hardo Aasmäe kogutud artiklid"

Sealt jäi silma üks mõtte tera, mis vast sobib päris hästi siia teemasse:
"Islam ei anna usulist valikut naistele ja lastele. Islami mehest sündinud lapsed usku valida ei saa, nemad on muslimid. Muslimi naine võib abielluda vaid muslimist mehega. Muslimist mees võib abielluda muslimist, kristlasest, juudist, zoroastristist või hinduistist naisega. Nende lapsed on muslimid. Selline demograafiline tee pidi prohvet Muhamedi arusaamist mööda muutma
maailma ajapikku ainitiselt islamlikuks."

Kogu artikli leiab Sirbi lehelt http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/islami-pealetung/
Ehk siis meie võime ju olla tolerantsed, hinnata isiku vaba tahet ja enesemääramis õigust ning usu vabadust jne., aga moslem seda paraku teha ei saa isegi kui tahaks.
Aga inimesed on ju ilusad ja head ning pimedal keskajal oleks ka euroopas 5x päevas pesemine ja võimlemine marjaks ära kulunud. Paraku hetkel tundub see 5.nda - kolonni euroopasse toomisena ja miks see vajalik/ kasulik on, sellest ma paraku veel aru ei saa. Eks aeg näitab.

Hea mõttearendus. Üks termin jäi silma - "toomine". Olgu paranoia kui suur tahes, ei usu mina, et tegemist oleks sihipärase toomisega. Ehk on meie ladvikus keegi, kes tolereerib nende saabumist, eeldusel, et neist saab mingi lahendus meie majanduslikele probleemidele, ehk. Ehk usutakse ka, et emirgreeruv kontingent peab olema mõnevõrra ettevõtlikum ja aktiivsem, justkui selekteeritud.
Minu jaoks on see algusest peale olnud müstika, miks sunnitakse inimesi ohtlikule teele üle vee või mägede. Miks ei osutata abi otse vastaskaldal? Kui me oleme nii murelikud, pakume neile abi otse Liibüas, Türgis, Marokos. Toetame neid valitsusi rajamaks vastuvõtukeskused ja laagrid. Kui olukord stabiliseerub, saame toatada inimeste tagasiliikumist.
Miks ei võidelda inimkaubandusega? Kas tõesti Itaalia ja muud seotud riigid on maffia kontrolli all ja tolereerivad vaikselt kaubandust? Kuidas saavad samad laevad, mis kord juba põgenikke üle on toonud sattuda tagasi vastaskaldale?
Ikkagi ei vihkaks ma tulemit ja inimesi, vaid protsessi kui sellist.

Vabandan väga kui oma varasema irooniaga kedagi solvasin. Mõtlesin et võllanaljad on ka osa euroopalikust huumorikäsitlusest, aga ju on siis ajad muutumas.
Olles elanud aastaid omavalitsuses, kus immigrantide osakaal on üle poole ning nendest üle poole moslemid, võin öelda et olen näinud nii häid kui halbu külgi. Näinud lagastamist, üleolekut mittemoslemite vastu, politsei loopimist kividega. Aga näinud ka seda, kuidas araablasest isa lasteaia hoolekogus üritusi korraldab, kuidas kommunistist afgaani poepidaja oma lapsel keelab pearätti kanda, kuidas tütre marokolannast sõbranna peale järjekordset rünnakut Prantsusmaal nuttes kooli tuleb, sest ta ei saa aru, miks sellist julmust usu nimel tehakse.
Ei arva minagi et mingi rahva, olgu need moslemid, hindud või Etioopia kristlased, Euroopasse toomine nii neile kui ka siinolijatele õnne tooks, kui puudub oskus või tahe siinses kultuurikeskkonnas kohanduda ja toime tulla. Abi tuleks osutada juba kohapeal ja seda palju juba ka tehakse, ega muidu poleks suudetud sisserännet veel siiski üsna kontrolli all hoida (hinnanguliselt 200 miljonist potentsiaalsest immigrandist ca 1-1,3 miljonit immigranti Euroopasse aastas on siiski üsna väike osakaal). Lisaks peab olema põhjalikum taustakontroll, õigusrikkujad välja saata, toetada tagasipöördujaid, keda nende kodumaal peale sõja lõppu hädasti vaja on.
Lõpetuseks annan konkreetse vastuse. Moslemitega ühes lennukis viibimine ei ole ohtlik.

Jaanusm esitas siin eespool terve hunniku küsimusi, millele on väga raske vastust anda. Aga neid vastuseid teades oskaks juba paremini seisukohta võtta. Mõnikord on mingi nähtuse põhjus või liikumapanev jõud täiesti jabur. Sellele vaatamata võib küll loota paremat aga valmistuda tuleb siiski hullemaks. Teadupärast tulevad tagamaad välja, kui vahetub võim või põlvkonnad. Tagantjärgi tarkus pidi täppisteadus olema. Aga siis pole võib-olla selle teadmisega midagi asjalikku ette võtta. Rong on läinud.
Kui tahetakse nii hullumoodi aidata, siis tuleb likvideerida põhjus, miks nad tulevad. Moslemeid pungil linnad on ju tagajärg. Ainult loll või käpard võitleb tagajärgedega.
Mina ka hetkel väga ei pabista, kui olen lennukis valge vähemus. Varsti lähen Barcelonasse sõltumata sellest, et lennupiletite ostmise ajal üks kaubik turiste tappis. Aga endiselt ma nõuan sellele põgeniketulvale resoluutse piiri panemist. Oleksin täitsa nõus kihla vedama, et hiljem tunnistatakse kogu see jura suureks eksituseks. Mäletate kuidas Hiinas varblasi tapeti? Loodeti oma lolluses suurt tulu aga läks vastupidi. Hukutav on rumal ja suure egoga poliitik, kes püüab viimase hetkeni paatosega valget mustaks rääkida.
Selleks, et saada aru meie kultuurilisest ja muu tausta erinevusest ei piisa nädalasest reisist moslemiriiki. Kui elad ja töötad nendega koos, siis adud pikapeale, milline lõhe on kahe ühiskonna vahel. Minul oli selline võimalus mitu aastat. Nägin fassaadi, nägin tagaõue. Enamasti puutusin kokku normaalsete inimestega aga ka neid ei asustaks ma Euroopasse. See oleks nende piinamine. Kuigi tean, et paljud neist oleks algul õnnelikud ja paljud kohaneksid.

se on jama ,et see teema siin foorumsi üles võeti ...täiesti vale koht..kahjuks läksin ka ise alguses õnge ja kirjutasin kommentaari....

Vale koht selle pärast, et siinsed inimesed on palju ringi liikunud, laiema silmaringiga ja ei allu üldisele paanika külvamisele koos umbmääraste viidetega lõpule? Või miks?

Ka mina arvan, et see teema ei peaks siin foorumis olema. Oma poliitilisi eelistusi peaks näitama kohe tulevatel valimistel. Aga kui juba tehtud, eks lööme kaasa. Proovin piirduda reisimuljetega.

Kaks suve tagasi käisin Oslos. Pilt, mis kesklinnas avanes, täitsa šokeeris. Palju pruunlasi hängis kesklinnas. Mõned neid tülitasid ka mind, ju tahtsid raha saada. Ma küll Norra keelt ei oska, aga nemad kindlasti seda ei rääkinud. Pigem mingit oma "lalalala-nananana" keelt. Jäi mulje, nagu ma oleksin Aafrikas, mitte Euroopas.

Eelmise aasta suvel käisin kesk-Inglismaal, sh Birminghamis. Hoiatati küll suure hulga moslemite eest, aga mina neid ei näinud. Ju nad on kuskil omaette linnajaos. Pigem nägin hulganisti asiaate, oletan et tudengid.

Sel suvel käisin Hamburgis. Täitsa ilus linn. Ei olnud kesklinnas liiga palju aafriklasi ega lähis-ida päritoluga inimesi, mõned üksikud. Pigem jällegi rohkem asiaate. Aga siis ma sattusin linnas kolades kogemata Hansaplatz-ile. Nagu oleks teises maailmas! Arhitektuur küll sama, aga poed igal pool kirjadega "Bazaar", "Kebab" või hoopis mingid araabiakeelsed nimed. Väljakul oli mitmeid kampu tumedanahalisi noori, kes lärmasid ja kuulasid mitte-euroopalikku muusikat. Lisaks sellele haises väljak tugevalt väljaheidete järgi.

Oma üllatuseks avastasin, et rätipead on isegi Lõuna-Ameerikasse mitmele poole jõudnud! Õnneks veel mitte liiga palju ja mitte igale poole...

Asi lihtsalt jõudis poliitika juurde välja. Loogiline ka. Tegelikult on kogu elu teatud mõttes üks suur olelusvõitlus. Liigne heaolu mõjub uinutavalt.

Igas normaalses ettevõttes arvestatakse ka kehvema perspektiiviga. Nii peaks käituma ka riigijuhid. Seega pole siiski tegu paanikakülvamisega. Olete ju kuulnud väljendit: kus te eile olite? Muutused ei peagi toimuma aasta kahe jooksul. Jalgratast pole mõtet leiutada.

Kroksile- miks see peaks olema vale koht- minu meelest täiesti õige koht.
Jaanusm- mis tähendab laiema silmaringiga ja ei allu üldisele paanikakülvamisele?
Ma ei ole kellegi vastane, aga kui ma lähen puhkusereisile, soovin veeta puhkust selliselt, nagu mulle meeldib. Olen Euroopa autoga läbi sõitnud idast läände ja põhjast lõunasse viimase 35. aasta jooksul, aga sellegipoolest rohkem Lääne-Euroopasse minna ei soovi- ma eelistan reisil kokku puutuda valgete inimestega- mitte nii, nagu viimati Milanos, kus kari neegreid ja jumal teab kes veel üritasid mulle maha müüa kõike paska alates mingitest käepaeltest kuni käekottideni. Ma lähen siiski puhkama ja soovin privaatsust. Täpselt sama lugu on lähinaabrite juures- Soomes Itäkeskuses, kus valget inimest enam ei näe. Õnneks teistest Helsingi keskustest on nad välja pekstud. Võib olla teeks nii, et räägiks siin probleemid lahti ja iga inimene teeb seejärel ise valiku, millisesse Euroopa või maailma otsa ta sõidab, kus ta tunneb end omas keskkonnas ja mugavalt.

Kogu seda mõttevahetust väga suure huviga lugedes otsustasin lõpuks ka ise mõned read sekka poetada.

Ligi 100 riiki (sh ka üsna probleemseid sihtkohti) külastanud inimesena ei suuda ma antud foorumist mitte kusagilt välja lugeda nn paanika külvamist, küll aga võivad teatud kogemused nii mõnelegi sootuks kasuks tulla. Siinkohal üksikasjadesse laskumata pean siiski ära mainima, et olen minagi sattunud mitmel pool terrorirünnakute keskmesse, mistõttu antud teema püstitus tundub olevat siiski põhjendatud eeskätt just väheste kogemustega reisihuvilistele.

Juhust kasutades pean Trip.ee tegusale meeskonnale omalt poolt küll tunnustust avaldama väga põhjaliku ja ülevaatliku reisportaali toimetamise eest, kust ilmselt leidub igaühele midagi huvipakkuvat. Seetõttu võiksid tundlikuma hingeeluga foorumi lugejad neile vastumeelsemad teemad hoopis vahele jätta või siis piirduda sel juhul vaid südant soojendavate teemadega (nt ülimalt operatiivsed reisipakkumised jne). Ega minagi loe käsu korras kõiki olemasolevaid uudiseid, kuid paljude teiste huvi asja vastu ei saa ju seejuures kaugeltki alahinnata.

Eile Budapesti lennujaamas istus üks noortekoondis. Tõenäoliselt jalgpall. Kaks valget treenerit, 15-17 täiesti musta aafriklast, paar mulatti ja üks valge poiss. Belgia lipp oli dressidel. Jätkulennul Helsingi-Tallinn avastasin oma ostetud kohalt punapäise maarjamaa ülekaalulise "daami". Nähes minu imestunud nägu, teatas ta mulle, et tema koht rida taga pool ja ma saan sinna istuda. Kogu lennu vältel seletas ta kõrval istunud soliidsele härrasmehele kui tähtis töökoht tal on ja kui hästi ta oma bürkoraadi tööd teeb. Ilmselgelt oleks ta ka täielikult sisustanud selle härrasmehe ja lähema kolme rea lennu üle ookeani.

MkM, täielik misinformatsioon! Tegelikult on aastaks 2060 chemitraili abil teostatud tilkinfusiooniga (koosmõjus soodaefekti- ja M-Zim5-ga) asendatud inimspermatosoidide mitokondrid ja DNA reptiilide omadega, eesmärgiks asustada maa reptiilidega, kelle päkkade haardevõime on parem kui inimestel ja kes ei kuku üle Maa serva siis, kui viimane peaks laperdama hakkama. :D

Lendasin ükskord Mumbaist Dohasse, lennuk oli hindusid ja araablasi puupüsti täis, täiesti kohutav, ja söök oli ka india oma. Teine kord sõitsin Chiang Maist Chiang Raisse bussiga, kus polnud peale minu ühtegi eurooplast. Kuhu see maailm küll niimoodi jõuab? Ja siis veel need reptiilid! Ja Nõmme raadio! Peatage maailm, ma tahan maha minna! Appi!