Küsitlus Ryanairiga lennanuile

Tere, olen Triin, õpin Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis secunda klassis. Teen aastatöö teemal Ryanair ja oleksin väga tänulik kui täidaksite järgneva küsimustiku:

 1. Miks valisite lennufirmade seast just Ryanairi?
 2. Kas Ryanairiga lendamine jättis teile hea mulje? Kui ei, siis miks?
 3. Kas pardale minnes tekkis mõningaid komplikatsioone (näiteks pagasimaksule lisa)? Kuidas olukord lahenes?
 4. Kas töötajad käitusid teiega viisakalt?
 5. Kas lennukis oli mugav või liiga kitsas, kas seal oli puhas?
 6. Kas sooviksite Ryanairiga ka edaspidi lennata? Kui ei, siis miks?

Suur aitäh vastuste eest! :)

 1. Loomulikult odavad piletid.. Kuna Ryanairi üks põhijaamu, Frankfurt/Hahn asub mu kodust tunnise autosõidu kaugusel on ka sinna pääsemine mugav. Lisaks on seal soodne parkida ning sihtkohtade valik Hahnist on suurepärane.

 2. Ryanairiga lendamine on jätnud senimaani hea mulje. (v.a. lennud Riiga sest seal lendav kontingent ei pea end mõnikord kõige normaalsemalt üleval).

 3. Kordagi pole komplikatsioone tekkinud. Kui eelnevalt asja endale selgeks teed siis neid ka ei teki.

 4. Nii pardateenindus kui ka lennujaama töötajad on käitunud viisakalt ja abivalmilt. See kehtib ka Riia lendude kohta.

 5. Lennukid on alati olnud puhtad ning need paar lisasntimeetrit mis paljudel teistel kompaniidel istmevahe laiem on ei anna mingit lisamugavust. RAs meeldib see et seljatugesid ei saa alla lasta ning eesistuja ei saa oma istmega sulle sülle langeda.

 6. Lendan RAga ka edaspidi.

 7. Mulle kohe meeldib igasugu küsitlustele vastata:) Loodetavasti tuleb vastajaid veelgi.

Edu!

Edastan oma teisepoole (kes ei ole Trip.ee kasutaja) vastused:

1.Minu jaoks on lennuk lihtsalt transpordivahend, firma valin selle järgi, kuidas on kõige lihtsam kohale pääseda. 2.Pole kunagi hinnanud "hea-halb" skaalal, ei ole ka väga sage lennureisija. 3.Ei midagi erilist, kui tead ja täidad reegleid. 4.Jah. 5.Mul on keskmisest pikemad jalad ja igas lennukis seetõttu natuke samad mured, nii ka Ryanairis. Puhas tundus küll. 6.Kui vaja, siis lendan ka edaspidi.

 1. Soodne hind sobivasse sihtkohta.
 2. Jah.
 3. Ei. Oli küll väike ehmatusemoment, kui lennujaamas Ryanairi töötaja tuli papist kastiga ja lasi osadel reisijatel oma koti sinna kasti paigutada. Aga, kuna minust kõnniti mööda siis ei puudutanud see mind :)
 4. Jah.
 5. Oli puhas, minul kitsas ei olnud aga minu lennu ajal oli 2 inimest kolme istme peale.
 6. Jah, soovin.
 1. Hind, mis muud, sihtkohad sobivad ka hästi.
 2. Mille eest maksad, seda ka saad. Nagu tiibadega autobuss, aga rohkem ma neilt ei vaja ega ootagi. Punktist A punkti B jõudmiseks sobib.
 3. Ei, lugesin enne piletiostu KKK läbi ja sellest piisas.
 4. Pole midagi ette heita.
 5. Täiesti tavaline lennuk, ei puhtam ega räpasem kui ülejäänud.
 6. Varsti lendan nendega jälle.
 1. Väga odav hind.
 2. Hea.
 3. Ei.
 4. Jah.
 5. Mugav.
 6. Jah.

1.Soodne hind 2.Jah. 3.Ei. 4.Jah. 5.Mugav ja puhas 6.Miks mitte

 1. Miks valisite lennufirmade seast just Ryanairi?

Odav hind ja pole ümberistumist. 2. Kas Ryanairiga lendamine jättis teile hea mulje? Kui ei, siis miks? Ei jätnud head muljet, reisijaid ei kohelda inimlikult, pigem kui mingit näotut karja. 3. Kas pardale minnes tekkis mõningaid komplikatsioone (näiteks pagasimaksule lisa)? Kuidas olukord lahenes? Ei tekkinud, ebameeldiv oli see, et kotte hakati vahetult enne pardaleminekut mõõtma-kaaluma ja see viivitas lennukile minekut. 4. Kas töötajad käitusid teiega viisakalt? Polnud nendega erilist kokkupuutumist.

 1. Kas lennukis oli mugav või liiga kitsas, kas seal oli puhas? Tavaline lennuk, üsna uus ja puhas.
 2. Kas sooviksite Ryanairiga ka edaspidi lennata? Kui ei, siis miks? Pigem ei lendaks, sest pagasimõõdud ja kaal on liiga väikesed. Häda korral peab.
 1. Kordades soodsam hind kui teistel lennufirmadel. Senine positiivne kogemus.

 2. On seni jätnud alati hea mulje.

 3. Ei ole seni tekkinud.

 4. Jah

 5. Sõltumata firmast on mul lennukis (või bussis) alati kitsas, pikk inimene. Ryanairi lennukid on uued ja puhtad.

 6. Jah, miks mitte. Eriti peale seda, kui avati uued sihtkohad Tallinnast (seni olen sõitnud Riiast).

 1. Kasutan sageli Ryanairi, kuna on oluliselt odavam sellega reisida.
 2. Lendamine on hea olnud, minumeelest samasugune kui teiste siinkandi lennufirmadega.
 3. Komplikatsioone pole tekkinud.
 4. Töötajad on viisakad. Häirivad on hoopiski need reisijad, kes pole viitsinud tingimusi läbi lugeda (ehkki see on kohustuslik ja väga lihtne) ja siis soovivad tasuta salongi võtta hiidmõõtmetes kohvreid! Miskipärast leidub pea iga lennu eel selliseid ja järjekord venib. Töötajad lahendavad olukordi üllatavalt rahulikult.
 5. Lennukid on normaalsed, ei midagi erilist. Piisavalt puhtad.
 6. Kindlasti soovin ka edaspidi Ryanairiga lennata.
 1. Valin selle järgi, et sihtkohta jõudmiseks vähem kordi ümber istuda ja vahelennujaamades vähem tunde oodata. Lisaboonuseks soodne hind.
 2. Väga hea mulje.
 3. Ei ole tekkinud.
 4. Teenindamine sõbralik, viisakas, kiire. Söönud pardal ühel korral, toidu kvaliteet oli kehv, hinna ja kvaliteedi suhe halb.
 5. Mugav ja puhas.
 6. Jah.

Lihtsalt kommentaariks. 4 Kas töötajad käitusid teiega viisakalt?

Milliseid töötajaid mõeldakse? Kas stjuuardeid ja stjuardesse? Kui jutt maapealsetest töötajatest (check in, värav, pagas) siis üldiselt on need ikka lennujaama töötajad, kuna nt Tallinna lennujaamas on ainult üks lennufirma kellel on oma maapealne teenindus ja see on Air Baltic. Ülejäänud ostavad teenust sisse lennujaamalt ehk nad on ikkagi nt Tallinn Airport GH töötajad ja neil pole Ryanairi kui firmaga mingit pistmist.

 1. Ülisoodne hind, vahest ka sobiva marsruudi pärast.

 2. Ei, mulle ei meeldi nende agressiivne klienditeenindus (nii maal kui õhus). Muidugi on reeglid kinni pidamiseks ja suurema, kui lubatud, pagasiga peakski karistada saama, aga see tundub mõnevõrra perverssne juba, kuidas teatud teenindajad (üldjuhul nt Londoni lennujaamades) seda naudivad. Aga noh, nagu keegi juba mainis - teenindus on nagu tiibadega autobussis. Pileti hind võrdub kahjuks teeninduse kvaliteediga.

 3. Olen reeglitest kinnipidaja ehk üldjuhul on minu "komplikatsioonid" kergesti lahendatavad. Nt oli kord kohver 400g raskem - panin siis kohvris olevad teksad kenasti kleidi alla jalga. Paar korda on pappkasti mu kohvrit paigutatud, Ryanari teenindajate kurbuseks on alati mahtunud.

 4. On olnud mitmesugust käitumist.

 5. Lennuk on üllatavalt mugav, ruumi on minu jaoks piisavalt. Aga kui ma õigesti mäletan, siis istmed ei käi alla? 6h Kanaaridele öösel oli paras piin.

 6. Never say never ehk ma usun, et ma kasutan (võimalikult harva küll) nende teenuseid ka edasi. Samas liinidel, kus on valida Ryanairi ja Easyjeti vahel, eelistan ilmselgelt viimast.

 1. Pilet oli odav ja sihtkohta oma kallile õele külla lennata sai otse Riiast
 2. Lend oli väga meeldiv kogemus. Lend oli graafikus :)
 3. Ei mingeid probleeme, kõik sujus ilusti!
 4. Teenindajad olid väga sõbralikud
 5. Lennukis oli üle ootuste puhas, ning ruumi oli piisavalt
 6. Kindlasti

Töötajate all mõtlesin üldiselt kõiki töötajaid, kellega kokku puutusite ja suur aitäh vastanuile :)

 1. Eelkõige odava hinna pärast, sihtkohad on ka sobivad. 2. Enamasti on olnud meeldiv kui ise igasuguste asjade suhtes ülitundlik pole. Vahel on stjuuardid ja stjuardessid suht karmid, aga seda ka põhjusega st mõni reisija ei saa eelnevalt tutvustatud juhistest ja reeglitest kuidagi aru. 3. Kui eelnevalt reeglid läbi lugeda, ei tohiks tekkida. On korra tekkinud enda lohakuse tõttu, lisamaksu õnneks maksma ei pidanud. 4. Töötajad on seni olnud kui mitte just märkimisväärselt viisakad, siis mitte ka otseselt ebaviisakad. 5. Ei ole midagi ette heita. 6. Pole viimased aastad enam muid lennufirmasid kasutanud, lendan sageli ja alati Ryanair'iga-
 1. Ryanairil on hea sihtkohtade valik üle terve Euroopa. Hind ka mõistlik
 2. Jättis hea mulje
 3. Ei tekkinud komplikatsioone
 4. Jah
 5. Ei olnud kitsam kui teistes lennukites millega lennanud olen. Oli puhas
 6. Soovin ikka

1.Kindlasti odava hinna tõttu! 2.Ei olnud viga.Kuna reisin tihti siis tean et on ka muidugi paremaid lennufirmasid ,kuid oma hinna kohta on hea! 3.Pole komplikatsioone tekkinud kuna tean ,et kuidas asjad lennufirmal on! 4.Jah 5.Ei kurda ,et on kitsas kuna alati kui olen lennanud pole olnud väga palju inimesi! Aga pikematele ja suurematele inimestele on see vahe kindlasti kitsas! Puhtusega olen rahul! 6.Ja lendan ka kindlasti edaspidi ! Edu!!!!:)

 1. hind
 2. olen ühe korra lennanud ryanairiga edasi-tagasi. enne lendu olin pigem negatiivsete eelarvamustega. siiski ei olnud lennu jooksul midagi ebameeldivat, vastupidi kõik oli korrektne.
 3. ei tekkinud. tegin ka kõvasti eeltööd (pagas, check-in)
 4. jah
 5. oli puhas.
 6. soovitan.