Kui kiirelt Riia lennujaamast Riia bussijaama?

Tervist, oskab keegi öelda või ehk ise kogenud, kas kui lend saabub 11:45 Riia lennujaama ja buss lahkub Riia bussijaamast 12:30, siis kas oleks lootust sellele bussile jõuda?

Kui ikka lahkub 12:30, siis.... Bus No.22, which leaves from Abrenes Street, has direct services between the airport and the city centre, journey time to city centre about 30 minutes. Google Maps pakub autoga ~ 20min sõitu.

Teoreetiliselt jõuab.

Buss nr. 22 Väljub 11.55-> 12.21 peatus Stockmann http://saraksti.rigassatiksme.lv/index.html#bus/22/b-a/1251b/32/en

Air Baltic airport express väljub 12.00 sõit ca 20 min. https://www.airbaltic.com/airport-express-timetable

Ekstra pagasit mul ei ole, mida lennujaamas oodata. Kas see peatus Stockmann on bussijaamale lähedal?

Stockmann on bussijaama juures.

Lennujaama ja bussijaama vahele jääb päris palju ummikuid, foore, liiklust. Mingi võimalus on jõuda, aga ise ei riskiks sellise tormamisega. Lõunane aeg on Riias juba üsna tegus, liiklus võib üsna vaevaliselt edeneda. Tuleks arvestada ka sellega, et lennuk ei sülga reisijaid otse uksele ja mõnikord võtab reisijate väljumiseks ettevalmistuste tegemine oodatust enam aega. Seega riskantne, aga mitte võimatu :)

ise sõitsin taksoga bussijaam-lennujaam suunal, õhtusel ajal, täpset aega ei mäleta, kulus mingi pool tundi

Elades ise pool aega Riias, siis julgen väita, et bussiga ei pruugi jõuda. Samas taksoga küll, kui saad kohe takso (mida tavaliselt sealt eest ka saab). Arvestades, et lend saabub 11.45, siis lennujaamast välja saad umbes 11.55, seejärel takso ning taksosõidu aeg on ca 20 minutit. Kui ummikusse ei jää, siis jõuad.

Samas peaks ka arvestama, et tegu on lõuna ajaga, kus liiklus küllaltki tihe.

Ma pakuks, et ei jõua. Esiteks, lend ei pruugi maanduda sekundipealt õigesti. Teiseks, maandumisel kulub hulk aega veel kuni lennukist välja saad, siis vaja veel terminalis kõndida. Ma pakuks kogu selle tegevuseks vähemalt 10 min, kui mitte 15 (sõltub lennukist, saabumisväravast, kas saabud otse trappi või liigud lennuväljal bussiga, rahvamassidest jne). Siis pead saama veel õige bussi ja siis veel liikluses kulub ka aega - lõunasel ajal ei pruugi buss samuti sekundi täpsusega liikuda.

Ja muidugi lennukid jäävad hiljaks ka.

Ise küll ei julgeks.

Ma pakuks, et jõuab. Valima peaks küll takso. Tegemist arvatavasti päeva esimese lennuga kusagilt Euroopast, vaevalt hilineb. Ryanairil on ka korralik ajavaru, 15-20 min tavaliselt. Bussipeatus päris jõe ääres, keskpäeval pole see liiklus seal nii nigel.

Kui lennuk jõuab õigel ajal, siis taksoga jõuab. Päise päeva ajal pärisummikuid ei ole. Kui lend hilineb, siis ei jõua.

Üks tähelepanek veel - kui tegu on Ryanairi lennuga, siis see saabub harilikult varem.

taksoga läks hiljuti vähemalt pool tundi, riia liiklus on tipptundide ajal kohati päris umbes ja aega läheb palju. Önneks olin ostnud balticu takso voucheri, mis oli fikseeritud hinnaga, muidu oleks taksomeeter aina tiksunud... Aga risk on öilis asi ja hommikune buss pole kindlasti mitte viimane.

Külastasin täna AirBalticu kontorit ning pärast sõitsin autoga Riia lennujaamast kesklinna ning huvi pärast jälgisin, et kaua läheb. Aega läks 35 minutit. Päris bussijaama ma ei läinud, kuid bussijaama oleks ca 3-5 minutit kauem läinud. Sild oli päris umbes. See oli siis 13-14 vahel. Seega kui sa täna oleks pidanud sõitma, siis sa poleks kindlasti jõudnud.

Väga napikaks läheb. Kui lend ei hiline, ise ei unele ja liiklus on ok, siis võib isegi jõuda. Kas lennujaamast otse bussi peale ei saa? Nad sõidavad ju Riia lennujaamast nii Tartu kui Tallinna.