Kui põhjalikult te enne broneerimist öömaja uurite?

Ma olen täheldanud, et Euroopas pööran ma tunduvalt rohkem tähelepanu reisi järgmise öömaja broneerimisel, mujal käib see kuidagi kiiremini: kas on vähemalt 8,0, siis asukoht, teiste hinnangud ja vajadusel muud tingimused (päris seiklusreiside puhul on muidugi teised asjad). Üldiselt läheb reisil olles valikuga kuni 5 minutit ja päris äpardusi polegi olnud. Kuidas teil broneerimisharjumused?

3
2
1
23

Oleneb, palju ma maksan. Mida kallim majutus, seda põhjalikumalt uurin. Vananedes nõudmised vist suurenevad ka. Varem oli oluline, et oleks katus, voodi ja dušš, nüüd tahaks veidi mugavusi ka juurde.

Päris metsa pole vist veel pannud, vähemalt esimese hooga meelde ei tule. Väiksemaid pettumusi on olnud.

Näiteks Seoulis tahtsin rõduga tuba, leidsin vist kolm hotelli, mis olid sobivad ja peale põhjalikku kaalumist bronnisin ühe ära. Tuppa sisse astudes selgus, et rõduuks on kinni naelutatud. Sõna otseses mõttes. Ükski review seda maininud ei olnud.

Receptionist öeldi, et see on ainus võimalus takistada inimesi rõdul suitsu tegemast. Just sellepärast ma rõduga tuba tahtsingi.

14
0

Veigo, oleneb ju ka kui tuttav see Euroopa koht on. Riia vôi Helsingi valikud saab reeglina kiirelt tehtud, pigem 20-30 min. Samas siin eelnevalt smallislandi mainitud Seouli ja muude Lôuna-Korea linnadega olen nii täna kui ka mitu eelnevat ôhtut maadelnud. Pakun, et pigem ikka mitu head tundi per ööbimine uurimiseks-otsustamiseks. Viimaste päevade statistika, et hea, kui 1 päevaga saab bronnitud 1 tulevane ööbimine.

Aga aega vôtab muidugi ka reisikava ôigsuses veendumine ning ma ei ole ka standartne "Booking.com klient". Vaja ju (lisaks mône hotelliketi staatusest tulenevatel variantidele) hakata esmalt trivago.com kaudu leidma laiemalt variante. Siis tôdeda, et näiteks Aasias annab (Booking.com-iga küll samasse kontserni kuuluv) Agoda ikka rohkem valikut vôi paremat hinda. Veel kord siis veenduda, kas minu aastatepikkune lemmik hotels.com, kust boonus / voucherid, pakub ikka konkurentsi vôi mitte.... aga valiku tegemine sôltub muidugi ka hetke vabast ajast.

Kogu protsess on vahel harva ka tüütu, kuid pigem nauditav, ilmselt vôiks terapeudid leida ka mingi seose minu reisisôltuvusega :-)

Positiivne, et neid hotellivalikuid tehes oled sunnitud ka piirkondadega rohkem tutvuma ja teed ju môttes juba oma reisi eelnevalt läbi.

12
1

Mina olen eriti viimastel aegadel proovinud eelistada hotelle kus bassein kuna hea vaheldus ja lõõgastus päevasele tavapärasele ringikäimisele jne. Seetõttu olen valinud ka veidi kallimaid kui muidu oleks võtnud. Ainult, et viimased kogemused on sarnased olnud smallislandi omaga - ühel korral selgus kohapeal, et bassein on tegelikult lähikonnas asuvas spa's (ja tuleb muidugi eraldi maksta), teine kord isegi ei näinud suuremas kompleksis kus see olla võiks, aga ilm oli ka oodatust märksa jahedam nii et poleks ilmselt nagunii vette läinud jne. Ühesõnaga viimased kolm korda olen hotelli pea alati selle järgi võtnud, kuid praktikas vette polegi jõudnud...

Ahjaa -laisa inimesena olen eelistanud ka hotelle kus võimalusel hommikusöök hinna sees. Või vähemalt hotell pakub hommikusöögi võimalust. Hea hommikusöök annab reeglina hea stardi päevale ja loob kuidagi ka meeleolu. Plus heades kohtades on ka üldine atmosfäär hommikusöögirestos kuidagi mõnusa auraga. Üldistatult ütleksingi, et hommikusöök on pea alati väga hea indikaator hotelli taseme osas. Kehvas hotellis on reeglina ka kehv hommikusöök, keskpärases keskmine ja heas hotellis väga hea! Ja kui varem oli üheks peamiseks kriteeriumiks kalatoodete või värskelt pressitud apelsinimahla olemasolu, siis eriti viimasel ajal on kohvi kvaliteet heaks indikaatoriks. Selles mõttes on näiteks Kreeka hotellid kehva tasemega, sest hea kohvi saamiseks pead selle eest üsna sageli eraldi maksma (tavaline joodamatu lurr on hinna sees, aga kui korralikku espressot või capuccinot tahad siis pead üldjuhul veel lisaks maksma). Kui just väga heas ja kõige kallima otsa hotellis ei peatu. Samuti on hea näitaja võimalus omletti vastavalt oma soovidele tellida. Näiteks hiljutise Malta reisi ajal täpselt nii oligi - esmamulje hotellist oli hea (väike bassein, spa kompleks veel lisaks!) ning hommikusöögile minnes sai see positiivne esmamulje ka ohtralt kinnitust.

Aga üldistatult hotellide osas ütlesiksin, et vähemalt Euroopas on minu kogemuse järgi näiteks Saksamaal suuremasse ketti kuuluva vähemalt neljatärnihotelli valik alati suhteliselt kindel valik. Sama üldjuhul ka Hollandis, Austrias, aga ka Põhjamaades, osalt ka Kesk-Euroopas. Mujal on tärnidele ja hinnangutele (olen ka eelistanud vähemalt alates 8.0) vaatamata alati pigem loterii.

Aga kui kellegil on olnud peatumise kogemusi näiteks India kõige kõrgema otsa hotellides, siis loeksin huviga muljeid. Olen märganud, et kõikvõimalikes edetabelites on just neid sageli kõige kõrgemalt hinnatud (kui "vana Euroopa parimad" ja butiikhotellid kõrvale jätta).

5
1

Minu hotellivalik algab brändi valikust.

Eelistuste järjekord minu jaoks: Kempinski -> Intercontinental -> GHA süsteemi paremad brändid -> IHG paremad brändid. Olen mõlema süsteemi tipptaseme klient. Ja sellest tulenevalg võib vahel järjekord muutuda vastavalt sellele, kuidas on rekvalifitseeruda vaja.

Üldjuhul suudavad suured ketid tagada üsna ühtlase taseme teenuse.

Loyaltylobby, tpg jmt foorumitesse suhtun üldiselt erilise umbusuga, sest seal kirjeldatu on minu jaoks praktikas reeglina valeks osutunud. Minu jaoks on need lihtsalt ühed mõttetud "suunamudijad", kes juhul, kui nende "mudimist" nende endi arvates vääriliselt ei hinnata, siis üritavad üles puhuda miinuseid. Aga on ka erandeid.

Mõned päevad enne majutuse algust reeglina kirjutan hotelli (või kui nemad jõuavad ette, siis vastan), kirjeldades täpselt enda ootuseid. Seni on neid ka alati järgitud. Hotelliga jagan ka oma eeldatavat saabumisaega ning ka seda, kas soovin kasutada hilist väljaregistreerimist või mitte. Selline info aitab hotellil oma ruumide jagamist paremini korraldada.

Kuigi ülalloetletud brändide 5* hotellid reeglina päris pärapõrgus ei asu, siis asukoht mängib rolli vähe. Kui on aga valida mitme sama taseme hotelli vahel, siis vaatan ka asukohta ning hotelli lisavõimalusi (bassein, söögikohad jne). Üldiselt arvan, et ka 4* hotell peaks enamasti üsna kvaliteetne valik olema, sealt allapoole aga asi kahtlane.

Ja veel -- kui käin ühes kohas mitmeid kordi, siis reeglina peatun ka samades hotellides.

5
0

Aastatega on majutuse kvaliteet muutunud aina olulisemaks. Vanasti oli peamine kriteerium, et oleks puhas. Isegi sooja vee olemasolu polnud oluline (rääkides muidugi sooja kliimaga kohtadest) ja sai ööbitud ikka väga kahtlastes kohtades. Näiteks Ulaanbaatoris miskis suures keldrikorruse korteris, kus akendel trellid ja keldrikorruse rauduks lukus - ja ei ühtegi inimest! Meil oli vaja lennule minna ja oli üsna tõenäoline, et sinna me ei jõua. Pika helistamise ja karjumise peale ilmus keegi siiski välja ja tegi ukse lahti.

Hetkel reisides jaguneb majutumine kolmeks:

- eelistan Marriotti grupi hotelle, sest neil on enamasti läbivalt hea tase ja nende kõrgtaseme kliendistaatusega saan väga head tuba ja teenindust. Neid hotelle enamasti valin ette, et saada tuba just meelepärasesse asukohta jne. Oluline on basseini olemasolu.

- Reisi jooksul valitavad hotellid, enamasti päev-kaks enne konkreetsesse linna / külasse vms saabumist. See sobib paindliku ajakavaga reiside puhul, kus ma kunagi ei tea, kus järgmisel päeval olen :) Enamasti seal "brändihotelle" pole ja korralike majutuste pakkumine piiratud. Enamasti üritan leida hea asukohaga ja võimalikult "erilist" hotelli, nt mõni väike boutique-hotell, hütt looduskaunis kohas vms.

- Pikema eeltööga tegelen keerulisemate sihtkohtade puhul, kus majutuste pakkumine piiratud ja oluline on majutuste sobivus keerulisema reisikavaga. Näiteks uurisin Tuvalu majutuse saadavust enne, kui piletid ostsin. Ja kohe kui piletid ostetud, kirjutasin majutusasutusse ja oma toa kinni panin. Majutuse valimine eeldas veidi eeltööd - saarel on 3 peamist majutuskohta, mis kōik muidugi imepisikesed, ja töötasin läbi nii leitavad review'd kui ka erinevate foorumide soovitused / tagasiside.

4
0

Ikka booking.com (head filtrid, kaardiotsing ja info, minu jaoks kõige turvalisem). Vahel veab väga hästi ja olen leidnud eriti sobiva, samas soodsa elupaiga nagu juhuslikult ja hetkega, teinekord surfan päris pikalt, eriti kui laiem piirkond valikus. Hiljuti just kammisin Liguuria rannikut läbi ja see võttis eriti kaua aega, et leida sobivaim.

Minu eelistus on alati apartment, sest vajan vabadust tulla ja minna, väga harva võtan hotelli. Üldiselt püüan hommikusööke vältida, ei taha kohe hommikul süüa nagunii, eriti hirmuäratavad on magusad koogid hommikusöögina....

Pigem otsin sellise hotellitoa, kus ka keedukann, või lähen kolan ringi ja otsin teel mõne mõnusa koha, kus kohvi ja süüa saab. Apartmendis elades teen ise kohvi ja vahel süüa ka.

Jalakäijana pean arvestama asukohaga. No ja üks isiklik kiiks on, et elukohal võiks olla mingi kohalik isikupära või ajalugu, aga siiski ka kõik hädavajalikud mugavused. Ja kole ei tohi ka olla :)

9
1

Kuna tööga seoses ööbin palju ja väga erinevates hotellides, siis puhkusel olles enamasti ei viitsi hotellidega enam tegeleda. Pigem korterid ja majad jms. Algselt põhiliselt lastega reisides, et oleks rohkem ruumi, ja nüüd võimalusel ka üksi reisides. Kui mul on üksi elades kaks tuba, köök jne, kus rahulikult elada ja ringi tuiata, siis see on oluliselt mõnusam, kui ägedate patjadega hotellituba. Isegi hommikusöögile minnes ei pea eriti riidesse panema ;) Need hotellide hommikusöögid on ka lõpuks ikka üsna sama kõikjal ja kui oled neid aastakümneid söönud, siis 2* ja 5* munapuder või omlett kumbki enam elamust pakkuda ei suuda. Seni on paremates hotellides erandiks olnud mõned Jaapani ja Sri Lanka hotellid, kus on suurem valik kohalikke toite hommikusöögiks. Ju on neid ka mujal. Kagu-Aasias ja Indias võiks ju korralikes hotellides põnevaid kohalikke hommikusööke olla. Kuna hetkel on peamised sihtkohad Euroopas ja Lähis-Idas, siis seal ei ole nagu ammu midagi üllatavat maitsta saanud.

Üldiselt vaatab sobiva asukoha ja hinnaklassiga majutusel kommentaarid eest ja tagant ära ja üritab aru saada palju neist on võltsingud. Siis vaatab, mis ägedam ja omapärasem välja näeb jne. Kui valikut on vähem, siis kulub loetud minutid. Kui on suurlinnas rohkem valikut, siis võib minna jupiti tutvudes ka päevi. Eriti, kui plaanis mitu ööd olla ja vaja, et asjad toimiksid, autol oleks parkimine ikka päriselt olemas jne jne.

Mulle tegelikult meeldis paarkümmend aastat tagasi kasutatud viis, et kuskil kauges eksootilises riigis uude linna saabudes hakkasid mööda tänavat minema, astusid hotellidesse sisse, küsisid hinda, vaatasid tuba, kauplesid jne. Lõpuks sai kindlasti parem valik tehtud, kui praegu internetis istudes. Reaalselt on seda saanud mõnes sihtkohas kasutada ka veel viimase 10 aasta jooskul või nii ja on ka riike, kus internetis reaalselt eriti mingit valikut ei ole. Üritab mõne aasta jooksul jälle rohkem selliseid reise tegema hakata, kus eeltööna kulub majutusele u 0 minutit internetis :) Selle eelduseks on muidugi tihti ka see, et reisi jaoks on rohkem aega ja saab valikule kohal olles aega raisata.

6
0

Seda Vatse kirjeldatud viisi majutuskohta otsida ise kohti läbi käies pidin just kasutama Usbekistanis Fergana orus, kus enamikke majutusi interneti teel broneerida ei saagi ja need vähesed, mida saab, on selgelt liiga kalli hinnaga. Täiesti leiab, kui veidi suhelda. Sama tegin Kurdistanis Erbilis.

4
2

booking, asukoht ja 8+ on linnareisi hotelliotsingu esmased filtrid. Erinevalt mitmest eelkirjutajast väldin suurte kettide hotelle. Kui võimalik, valin apartemendi.

Aasias sobiva hotelli leidmine on ikka pikem protseduur - vahel isegi google walk kaasatud.

3
0

On kaks liiki broneerimisi. Esiteks, kui lähed omalkäel. Booking, vähemalt 7 punkti ja asukoht peab olema vähemalt 9, ehk siis suurlinnades metroo või kesklinn lähedal. Hommikusöök peab sees olema. Kuna majutus on mõeldud ainult magamiseks, siis erilist luksust ei otsi.

Teiseks, paketireisid rannapuhkuseks. Veekogu ligidus maksimaalselt 200 m. Tuba rõduga ja veekogu poole. (Hommikuseks tõusuks). Hotellide juures bassein. Kõik hinnas või Hommiku-Õhtusöögi pakett. Mitte üle 400 toaga hotellid. (Olin hiljuti 650 kohaga. Kõik oli korras, aga söömised olid nagu sipelgapesas.). Animatsiooni olemasolu. Hea transpordi ühendus ( st. ka taksode olemasolu). Nagu esimese punkti puhul Toa puhul ei otsi luksust.

Üldiselt kommentaare ei loe Hotellide kohta. Fotod trepialustestest tolmukihtidest ja seinte pragudest keldris, ajavad naerma.

2
1

Mulle ikka meeldib ütlus, et kui oled Roomas, siis ela nagu roomlane. Linnades proovin leida apartemendi, et olla kõige keskel, käia kohalikul turul, võtta nurgapealsest pagarist hommikune värske croissant jne. Rannapuhkusel meeldib valida bungalo otse rannas. Kui valin hotelli, siis hommikusöök on tähtis kriteerium. Sööd kõhu korralikult täis, teed oma hommikused protseduurid :) ja oled parimal moel päevaks valmis. Olen proovinud ka kohapeal hotelli sisse astudes leida majutust aga tihtipeale ette broneerides saad palju parema hinna. Head mälestused ka hostelis ööbimisest, kus muidugi oleme võtnud eraldi toa privaatse vetsu ja vannitoaga aga hostelite noor rahvusvaheline seltskond, kes koguneb õhtuti koos grillima ja tšillima, on vahva. Kuna ostan lennupiletid tükk aega ette, siis reisi planeerimine ja majutuse valimine minu jaoks ikka pikk protsess.

7
0

Kindlasti uurin põhjalikult. Bookingu alla 8.0 tähendab seda tavaliselt, et asi ikka jama. Tavaliselt loen ka arvustusi ja vaatan just neid negatiivsemaid.

4
0

Mul Petsiga täiesti vastupidine eelistus - linnapuhkuseks väiksem ja luksuslikum igatpidi vähemalt 8+ hotell - võib olla pigem kallimast otsast, rannapuhkuseks aga heade hinnangutega odav kööginurgaga apartemendike, 40-60 eur öö ja ei mingeid sööke ega lõbustusi. AI on viimane asi mida tahaks.

Kõhutunne on oluline ja valib enamasti õigesti.

4
0

Linnareiside puhul on oluliseks asukoha valikul liikumine (metrood, bussid, jne). Päikesereisidel ja Aasias on mulle esmatähtis bassein, siis hommikusöök. Aasias ei võta ma ühtegi majutust ilma basseinita. Meri/ookeani lähedus ei ole mulle nii tähtsad, sest meie reisiseltskond liigub eranditult rollu/tsikliga ja leiame endile meelepärase või juba harjumuseks saanud ranna (secret beach). Basseiniga maj. on tähtis eriti minule, sest ma ei ärka hommikuti nii üles, et minna hommikust sööma, lihtsalt pole isu. Sellepärast lähen hommikul ärgates kõigepealt basseini ujuma ja siis hommikusöögile. Alla 8+ ikka maj. ei võta.

2
0

Sõltuvalt riigist. Käin ise väga tihti Skandinaavia riikides ja seal võtan alati Scandic Grupi hotelli, kvaliteet on väga hea ning korralik hommikusöök sisaldub alati hinnas. Muudes Euroopa riikides kas Hilton või Radisson, hinnanguid ei vaata, peaasi, et asukoht oleks seal, kus vaja, need suurte kettide hotellid on igal pool tasemel, pole mõtet neid hinnanguid lugeda, puhas ajaraisk.

Airbnb ja mingitest booking.com külaliskorteritest käin kaarega ringi, peavalu välja uurida, on need reaalselt oma hinda väärt ja kogu see jagelemine, kust saada võti, raisata mõttetut aega toidu valmistamisele, ei ole soovi elu keeruliseks teha. Hotelli lähen, millal tahan. Pole veel siiani sattunud nii eksootilisse kohta, kus poleks mingi suure keti hotelli olnud.

Isegi Peruus täiesti tsivilisatsioonist eemal asuvas Iquitoses oli korralik Hilton olemas, tõsi, küll kirvehinnaga (250€/öö) arvestades Peruu hinnataset.

1
2
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased