Kuidas saada transfeer omal käel reisides?

Kust saaks transferi kui tahan näiteks Türki minna? Lennupiletite ja hotelli borneerimisega saan vast hakkama, aga kuidas/kust oleks võimalik saada sõitu lennujaamast hotelli? Taksovõimalus on küll alati, aga see vast kallivõitu. Või ei tasu üldse Türklastega kauplema hakata ja ikkagi pakettreis osta? Soov siis Antalya lennujaamast hotelli Club Alara Park.

Kui hotelli broneerid siis päris paljud türgi hotellid pakuvad ka transferi lennujaamast hotelli. Kui broneerid hotelli pikemaks ajaks pakutakse ka transferi enamasti tasuta. Mis puutub omal käel hotelli broneerimisse siis jäta meelde, et türklastele meeldib asjadega kaubelda ja seda juba hotelli broneerimisel. Olenevalt olukorrast on 20 % ikka võimalik alla saada.

Mina soovitan ka küsida hotellist,äkki sa ei taibanud vaadata,et ehk on see kauba sees.Aga türklased räägivad vabalt paljusid keeli,küsi kohapeal,lennujaama infost,milline buss läheb või parem hotellist,kuidas bussiga sinna saab.Ega see transfeer taksost odavam poleks,arvan. Paketireise Türki ju talvel ei tehta.

Transfeeri eest küsitakse mõnes kohas rohkem kui takso maksma läheb. Teine hotell jälle pakub tasuta transfeeri. Kõik oleneb hotellist. Taksoga aga saad alati kohale, kuigi soovitav on ennase enne takso hindadega kurssi viia :)

Omal käel reisides ei saa probleemist aru. Reeglina on lennujaamast linna ka suht odav bussiliiklus, sealt edasi võib vajadusel takso võtta. Konkreetselt Türgi kohta kogemusi pole, sest seal olen tõesti olnud 2x paketireisijana.

http://www.alarahotels.com/index.php?bG5nPWVuJnNpZD00Jm1pZD0yMg==

Antalya lennujaamas küsi, kuidas saab Antalya otogar'i. Kindlasti läheb mõni otobüs või dolmuš. Hinda küsi teistelt. Sealt pead võtma teise bussi Alanya'sse. Hind võib olla 5 kuni 10 ytl. Sealt jälle kolmanda bussi peale Avsallar linna u 2 ytl. Sealt on ainult pool kilti. Võta takso või helista hotelli või käi jala. Adress :Avsallar town Incekum place no:10 PK 07410 Alara

Ühesõnaga otse lennujaamast on 110 km. => taksoga oleks väga kallis. Bussidega oleks väga keeruline aga vähemalt 10 x odavam. Kui võimalik, palu oma transfeer otse hotellist. alarapark@alaragroup.com

Otsustasin ka hästi tubli olla ja kodutöö kõik ära teha. Reisin omal käel, sihtkoht Kervansaray Lara hotell. Saatsin neile kaks meili, et soovin transfeer, ei midagi, siis helistasin lausa, et otsest vastust saada. Saingi, eitava. Nüüd homme, kui kohale jõuan, protsessin edasi. Mida siis üldse välja reklaamida tranfeeri, kui tellida ei saa! No vähemalt meilile vastata oleks võinud!

Kas oskate soovitada usaldusväärset ja mõistliku hinnaga taksojuhti või firmat, kes viiks kiiresti ja kindlalt Antalyast Alanyasse? Guugeldades andis päris mitu firmat ette, kuid mille põhjal valik teha? Ise autot ei juhi, seetõttu jääb rendiauto variant ära. Ehk on mõnel tripikal kogemusi:) Privaattransfeeri kasuks olen otsustanud seetõttu, et lennuk maandub meil üsna õhtul ja reisikorraldaja poolt pakutav bussitransfeer võtab aega ligi 3 tundi. Pärast 4-tunnist bussisõitu on see liig mis liig, sest reisikaaslaseks on mul mudilane.

sest tee on mägine ja mitmel pool on kiirusepiirangud 40 km/h. Reisikorraldaja poolt pakutav on üsna hea variant, sest ega taksogi seda teed ühe tunniga ei läbi. www.viamichelin.com pakub Antalya-Alanya tee pikkuseks 135 km ja sõidu ajakuluks 3 tundi.

on peaaegu täielikult taksojuhtide mängumaa, taksoühiku hind jämedalt alates ca 1000 EEK (oleneb siis inimeste arvust). Alternatiivid: buss Antalyasse+ buss Alanyasse, või mingi variant ei tea kas toimib vaata http://www.a2btransfers.com/index.asp (hinnaks pakutakse 11.40 EUR)

Korraldada omal käel puhkusereisi suvituslinnadesse x hotelli Türgis ja Kreeka saartel ei ole nii mõistlik üritus, kuna liinilennudki on tŠarterlendude iseloomuga(hooajalised, ei välju Tallinnast või Riiast, ei ole soodsad), transferid lennujaamast on soolase hinnaga jne. Aasta alguses (pikemalt ette planeerides) võib juhtuda, et saad soodsa kombinatsiooni lennupiletitest, aga see jääb ikkagi vähemalt 2-3 tuhande vahele edasi-tagasi+muu.

http://www.shuttledirect.com

Ise pole kasutanud, aga tean inimesi, kes on, ja asi toimis. Lihtsalt kõik reeglid tuleb ilusti läbi lugeda. Tagasisõitu tuli neil näiteks üle kinnitada broneeringus antud telefoninumbril jne. Kui reisijaks on ainult täiskasvanu lapsega, siis on äkki takso odavam. Kuid jagatud transfeeri puhul on hinnad oluliselt odavamad.

Paketireisiga minnes küll ei ole eriti mõistlik eraldi transfeeri muretseda. 2 h võtab aega sõit Antalyast Alanyasse, selle elavad lapsed ka üle, õhtusel ajal nad ilmselt magavad kogu tee. Lennujaamas kulub natuke aega muidugi reisiseltskonna kokku kogumiseks.

Reisifirma transfeer Antalyast Alanyasse võtab aega ca 3 tundi, vahemaa vist veidi üle 140 km. Tee on praktiliselt kiirtee, ei mingeid erilisi mägesid. Lennujaamas läheb vähe aega rahva kokkukogumiseks, palju aega läheb tihti kohapeal inimeste hotellidesse laiali jaotamisel. Teel on tavaliselt ühes turistilõksus ka peatus. Taksoga sõidul peab olema kindel, et taksojuht teab soovitud hotelli asukohta. Antalya taksojuht võõras linnas kui elektroonilist abimeest ei ole, võib kaua aega ekselda.

Omal käel Türki ja seal ringi liikumine

Tere!

Sooviks uurida, et kas Türgis on miskit muud ka teha kui vaid rannas olla? Soov oleks minna mai keskel. Piirkond nt Antalya-Alanya. Seal võtaks ise majutuse ja rendiauto. Mis huviväärsusi võiks olla seal paarisaja km raadiuses? Millist hotelli/majutusasutust soovitaksite?

Türgi on endise Rooma ja Bütsantsi impeeriumi aladel. Ajalugu on ju kamaluga, ostke LP või googeldage natuke netis, ka siin peaks neid Türgi teemasi ju olema, inimesed võiks ise ka natuke vaeva näha, ei ole ju raske.