Millist raha võtta kaasa Indoneesiasse?

Millise rahaga on Balil kergem arveldada,kas EUR-iga või USD-ga? Või tuleks vahetada Eestis juba Indoneesia ruupiateks?

1
2

Kagu-Aasias on enamasti EUR ja $ ühes hinnas, võta mida tahad. Kui ruupiaid tahad siin vahetada, siis tuleb vist lisapagasi eest maksta:) Kui neid siin üldse vahetatakse.

1
0

Ikka USD...

0
0

Kas pigem indoneesia ruupiad või saab dollariga hakkama?

0
0

Kohapeal vast ruupiaga parem toimetada. Siit tasub USD võtta ja Indoneesias vahetada. Silmad lahti ka hoida, et ikka õige koguse ruupiat saaks - võivad petta. Ja EUR ning USD vahe siiski eksisteerib.

0
0

Ise käisin USD-ga, väga kenasti sai hakkama. Kohapeal vastavalt vajadusele vahetasin USD ruupiateks. NB! USD kupüürid peavad olema võimalikult uued. Neil on isegi terved sarjad, mida nad ei võta ja ei vaheta (olin märkinud üles, et need sarjad on: 1996-2001 CB-CD, 2003 DH-DD). 100-USD kupüüride vahetamisel on kurss oluliselt parem kui väiksemate rahatähtede puhul.

0
0

Viisa ostmiseks on dollareid vaja. Ise võtsin kaasa eurod, mida 100 kaupa erinevates kohtades vahetasin. Yogjakartas ei olnud mingit probleemi raha vahetamisega, sai väga hea kursiga ka. Balil iga teine koht tänaval pakub rahavahetust. Sildid on väljas, et jube soodsa hinnaga ja kui küsida et palju commission on, siis ütlevad et ei ole. Commission tuleb alles siis kui juba ruupiaid lauale loetakse. Ma sain korduvalt päris kurjaks. Ühes kohas, kus pakuti uskumatut vahetuskurssi, vahetasime 3 korda 100 euri ja saime kõik kuidagi 100 000 ruupiaga tõmmata, kuigi sai väga tähelepanelikult rahalugemist jälgitud ja üle ka loetud. Pärast läksin tagasi puudujäävat raha nõudma - kui politseiga lubasin tulla, siis sain ka kiiresti puudujääva raha. Rohkem nad kahjuks ei tahtnud vahetada alla maailaturu hinna. Tavidist ei ole mingit mõtet kaasa osta, sest spread on liiga suur.

0
0

Indoneesia suhtes on läbi proovitud nii Tavid, USD kui ka ATMid.

Tavidi kurss on võrreldes kohaliku USD kursiga kehvem ja võib korralikult raha kaotada. Samas ei tasu dollareid iga nurga peal vahetada, sest võib samuti vastu pükse saada. Seega tasuks väike varu kaasa võtta, kui reisi väga tsiviliseeritud kohas ei alusta. USD vahetamisel tehakse tõesti vahet, mis seerianumbriga tegu on. Kindla peale välja minekuks tuleb võtta 2006. aastal välja antud kupüüre. Eelistatav on 100 USD kaupa, sest ka nende suhtes on parem kurss. Dollarid ei tohiks olla väga kortsutatud (aitab raamatu vahel hoidmine). Ühe korra USD-sid vahetades taheti kehvemat kurssi pakkuda, kuna väidetavalt olid kupüürid kortsus. Sellisel juhul tuleb rahakoti vahel hoidmist eitada ja nõuda kurssi, mis on seina peal kirjas. Arenguriikides käivad nöörimised ja vaidlused asjadega kaasas, tuleb lihtsalt vaimu valmis hoida. Kõik oleneb kohast, mõnes vahetuspunktis võivad asjad palju libedamalt minna.

ATMid on mugavad ja on kuulda, et sealt saab kõige parema vahetuskursi. Suuremate linnade kaubanduskeskustes on olemas ATM centerid, kus on esindatud nii kohalikud kui ka rahvusvahelised tegijad (HSBC, Citibank jne). Tehingu pealt läheb muidugi maha vahendustasu ja see on enamasti kindla protsendimääraga.

0
0

Valuuta ja vahetuskurss Indoneesias

Kui lähen Indoneesiasse, kas mõtekam on kaasa võtta vahetamiseks eurosid või dollareid? (kas vahetuskurss on parem euro-ruupia või dollar-ruupia?) Ja kas seal saab kasutada ka dollareid?

Tänud, Mirjam

0
0

Austraalia dollarid on tihti soodsama kursiga kui rahvusvahelisel turul.

0
0

-

1
0

Oleneb millisest Indoneesia paigast on jutt. Balil võib tõesti Euroga hea olla arveldada, aga mitte nii turististunud kohtades on igaljuhul ruupia kõige mõistlikum. Dollar ka ok. Nt Raja Ampatis ei saanud dollaritega mitte midagi osta, ega ei saanud neid ka vahetada. Rääkimata eurodest.

0
0

Üldjuhul peab Eestist minnes USD 2x vahetama (EUR->USD->IDR), et pigem tuleb soodsam üks vahetus (EUR->IDR). Minu kogemuses oli EUR/USD maksmine kohalikust valuutast alati kallim, kuid mõistlik kui turistidele mõeldud teenuste eest maksad (sukeldumine, head hotellid) ja neis kohtades võivadki hinnad ainult EUR/USD olla. Raha peab olema täiesti uus! Isegi ühe korra pooleks murtud rahatähe eest antakse kohe kehvem kurss ning kehvem kurss on ka väikeste kupüüride eest. Paljudes kohtades, kus ei saa raha vahetada (või on vahetus õigel momendil suletud) on võimalik eesti kaardiga automaadist raha välja võtta, aga igas külas automaati loomulikult ei ole. Üldiselt kurss kõigub päris palju, et tasub võrrelda vahetult enne reisi nt http://www.tavid.ee vs http://www.bankmandiri.co.id/.

0
0

Tänud kõigile siinkirutajatele. Palju eesti kaardiga maksab raha väljavõtmine automaadist, oskab keegi öelda? Ei peagi protsente teadma, vaid noh enam vähem mingi suurusjärkki? Eelmine aasta seiklesin Indias, seal oli küll igati soodne. 100 euri pealt tuli alla euri tasu. On Balil enam vähem sama või...? Ette tänades.

0
0

Kaardiga raha välja võttes, ja seda 3 milj ruupiat korraga tehes, näitab internetipank, et maha läks viimati 250,76 eurot. Sularaha (eur/usd) hunniku kaasas vedamine tundub tänapäeval Indoneesias küll kindlasti päris mõtetu tegevus. Kaardiga saab igaltpoolt raha välja võtta ja pole vahet kas sul on krediit või deebet kaart. Eurod ruupiaks vahetamise suhe on moment kuskil 12 000 ruupiat ühe euro eest, siis see teeb täpselt sama välja miinus sularaha hunniku kaasas vedamise riskid.

0
0

Suur tänu kiipus5. Tõesti tundub mõistlik kohapeal võtta, teenustasu on täiesti okei. Stardin juba mõne nädala pärast. Põnev:)

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased