New Yorki lennukipiletid suveks

Plaanis New Yorki sõita peale jaanipäeva. Sellega seoses küsimus, et kas tasuks piletid hetkel kohe ära osta või oodata veel mõnda aega, lootuses paremaid pakkumisi saada (näiteks Tourest ja Soomes on ka tavaliselt sel ajal mingi turismimess olnud). Samas, kas on üldse lootust, et hooajaks tehakse mingeid soodukaid? Siiani vaadatud pakkumised on kõik kas mai lõpuni või 15. juunini. Kahjuks ei saa nii vara minna.

15.juuni-15.august on nn puhkusteperiood, mil lennupiletite hinnad üleüldiselt kallimad. Sooduspileteid sellesse aega saab enamasti kevadiste kampaaniate raames. Palju neid pole ja hinnad kah nii ja naa.

http://web.finnexpo.fi/Sites1/Matka/Sivut/default.aspx

Soomes siis kohe kohe tulemas turismimess. Aga iseenesest praktika on näidanud, et ega väga soodukaid sinna perioodi loota ei tasu.

Praegu olen kõige odavamad piletid leidnud 590€ TLN-JFK Finnairiga. Aga dilemma ongi, et kas osta kohe ära või oodata igaks juhuks Tourestini, lootuses, et äkki pakutakse midagi soodsamat seal puhkuseperioodiks. Samas jah, selleks ajaks võib juba tavahind ka kallim olla.

ITA pakkus Finnairiga 552, aga ei kontrollinud, kas Finnairi koduleht pakub sama hinda või mitte. Sisestasin ka täiesti random lennuajad. Väljalend 25.06 ja tagasi 03.07 Kui selle raha eest saab, võtaks ma ära, sest väga palju odavamalt suveks tõenäoliselt ei saa.

Mina hakkasin mullu ajama asju kusagil märtsi lõpus või miskit ja reisi aeg oli juuni lõpp-juuli algus. Selleks ajaks olid igatahes ühe ümberistumisega reiside piletid nii kallid, et pidime minema Tallinn-Helsingi-London-New York. "Odav" variant maksis selleks ajaks 700 eur per inimene...., niiet mina ostaks igatahes praegu igasuguse alla 600 eur ja ühe ümberistumisega variandi ära. Muidugi aastad pole vennad jne, aga minu kogemus selline. Vaatasin järele et olin piletid ostnud ära 22.03.

Tänud vastajatele! Ootan nädala lõpu ära, äkki seal Soome messil tehakse mõni hea online pakkumine ja kui ei siis ostan piletid ära.

Aga dilemma ongi, et kas osta kohe ära või oodata

Dilemma on SUNDVALIK kahe HALVA võimaluse vahel. Sul on kaks head valikut, lisaks on sul raha reisimiseks ja sundi ei ole.

Ostsin piletid ära 595€-ga ja KLM-ga. Vaatasin, et tõesti iga päevaga lähevad kallimaks, Finnairiga juba samadel kuupäevadel üle 650. Samas paar päeva tagasi oli ka 590.

Amsterdami lennud on EA-ga. Juhul, kui EA vahepeal pankrotti peaks minema siis KLM vastutab sinna saamise eest, eks?

Teine küsimus seoses e-piletitega. Kuskil vanemas teemas oli kirjas, et üle atlandi lennates peab oma passi andmed kuskil KLMi kodulehel sisestama. Kas see õige info ja mis saab siis, kui ei sisesta? (teoreetiline küsimus)

Ma ei tea, mis siis saab, kui ei sisesta, aga ise tegin selle enne ära küll. Otsi nende kodukalt üles koht My Trip ja sinna saad sisse logida.

KLM koduleht ütleb järgmist :

For your own convenience it is recommended to complete the Advance Passenger Information form now. You can also provide this information to your travel agent, during online check-in or at a self-service check-in machine at the airport. If you depart from an airport where you can only check-in at the desk, our staff will register the data on your passport.

Kevadel New Yorki!

Plaan on minna New Yorki kevadel, täpsemalt 3 nädalaks. Hetkel leidsin kõige odavama lennu http://matrix.itasoftware.com vahendusel 547 eurot inimene läbi Londoni. Nii minnes kui ka tulles oleks kolm lendu, mis on võib-olla natuke tüütu, kuid lendude vahelised ooteajad ei ole pikad. Ja ka minul on nüüd sama dilemma, mis siin foorumis paljud juba maininud on: kas osta piletid ära või mitte. Kõik muud lehed, nt skyscanner, sky24, momondo, mobissimo jms on läbi vaadatud, ükski odavamalt ei pakkunud. Krooniagsetes postitustes on mainitud New Yorki edasi-tagasi pileteid c. 5000 krooni eest, kuid hetkel eurodes samasse hinnklassi jäävaid pileteid leida tundub utoopia.

Minnes ületaks ookeani American Airlines'iga, kuid siinset foorumit lugedes, leidsin nii mõnegi postituse, mis AA-d laitis. Kas olukord on tõesti nii hull või häirib AA teenindus vaid väga nõudlikke lendajaid?

Teine küsimus on lehe http://matrix.itasoftware.com kohta, on see usaldusväärne?

New Yorkist oleks plaan edasi liikuda alla Florida kanti. Seega, millist lennufirmat siselendudel eelistada. Ilmselt siselendude puhul kõrgklassi teenindust taga ei aja, tähtsam oleks siiski odav hind, kuna lennud on ju lühikesed.

Kõik kogemused ja soovitused oodatud!

See on vaid otsingusüsteem mitte broneeringusüsteem. Kui sealt hind leitud, siis selle pileti pead ikka ostma kuskilt mujalt. Sama kehtib näiteks ka skyscanneri kohta. Sealt saab muidugi liikuda otse ka broneeringusüsteemi, kuid see pakutud süsteem ei pruugi kõige soodsam olla, sest skyscanner näitab vaid teatud süsteemide hindu.

See hind on ju täiesti normaalne, Estravel pakkus viimati http://www.estravel.ee/index.php?lang=est&main_id=1415,15,1509&show=uudised&id=5576 natuke kallimalt, aga arvan, et see peaks olema 1 ümberistumisega Amsterdamis. AA on täiesti korralik firma üle Atlandi lendamiseks, igal juhul parema mulje jätnud kui Delta.

Ma otsingutuhinas ei pannudki seda tähele, et selle lehe kaudu ei saagi broneerida. Aga on kellelgi kogemusi matrixist leitud piletide broneerimisega lennufirmade või reisibüroode kaudu ning kas on siis sama hind välja tulnud?

Soovitan jälgida FB lehte http://www.facebook.com/Holidaypirates Seal iga päev kirjutatakse soodsatest reisidest, praegu mis leitud sai New Yorki on TAP airlinesiga 360€ edasi-tagasi. http://www.holidaypirates.com/france/flights-france-york-city-360-trip-incl-taxes

Miks küsid kas matrixi ja lennufirmade kodulehe hinnad on samad, saad ju ise ka seda järgi vaadata.

skyzer, see hind on ju Prantsusmaalt, sinna on vaja ka saada. Kui saad otse Tallinnast 500-550 euro ringis, osta ära ja saad rahulik olla.

Skyzer: Üritasin kõigi Matrixi otsinguga tulnud lennufirmade kodukalt sama marsruudi lende leida, kuid lennuajad ei klappinud sealsetega ja hind oli tunduvalt kallim. Sellepärast uurisingi, kas kellelgi on kogemusi Matrixi poolt pakutava hinna leidmisega läbi lennufirmade või reisibüroode.

Matrixi hinnad on orientiiriks ja seda kasutatakse eelkõige erinevate kuupäevakombinatsioonide ning erinevate lennuvariantide kiireks ja mugavaks testimiseks. Reaalseks ostmiseks on muud otsimootorid - ebookers, opodo, expedia, tripsta või lennufirmade kodulehed. Loomulikult saab ka läbi reisibüroode, aga sel juhul lisandub teadagi mis.

Saime piletid KLM-ga 479 eurot. Seega vedas :) Nüüd on aga vaja hotell leida. Vaatasin pakkumisi lehelt booking.com. Selle järgi tundub, et Upper East Side-s ja ka Lower East Side-s on üsna kallid hinnad. Kas keegi oskab soovitada kaugemalasuvaid piirkondi, kus oleks hea hotelli hinna ja kvaliteedi suhe (midagi väga luksuslikku ei otsi) ning ka hea ühendust NY City-ga.

Vaata Harlemis :) asub Central Parkist põhjas